|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 22:23:46   
Maraj
Mam jo i bolje da ste tamo na suncanju nego da vas puste kuci pa da sa bebom od 4-5 dana visis po bolnicama tj da ides da se sunca. Ovako nek obave to tamo. Bolje i za tebe.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 22:58:00   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: isidora88

Mama jo, verovatno je beba rh negativna, tada obicno bude malo jaca zutica, nista strasno i jedan plusic nije strasan, prodje uz suncanje za dva, tri dana. Ponovice joj jos jednom coombs za dan, dva.


Beba je nasledila tatinu krvnu grupu: A +, ja sam O +...
Moguce da je jaca zutica pa joj zato rade... nadam se... ns moze da bude nista ozbiljno, zar ns?
Sad ne mogu docekati jutro i vizitu da pitam doktora...

Joj jeste Maraj, znaaaam ds je bolje, pa kad dodjemo kuci o da da bude opusteno, ali polako me hvata neizdrz... a i nedostaje mi J.jako... nismo se nikada razdvajale... ma samo da bude sve ok 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 23:02:18   
vonavoj
Bolje da budes sa bebom u bolnici i 2 dana duze nego da vas otpuste pa posle bebu vrate..kod nas to rade debili..posle samo vrate bebu,i bude jos 5 dana mininum i sta ce majka sa grudima...uzas..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 7:47:34   
Misha i Ljisha
Dobro jutro. Ja bila da vadim krv. Popila sam 75g secera fuuuuuuj i evo sad smo kuci pa cemo se vratiti D i ja za sat pa za dva. Blizu nam je lab i kolima smo pa nam rekla zena ne moram tamo d sedim.

Mama jo,brzo ce to dva tri dana i kraj. I onda ste mirni.

Mm i ja se sinoc nesto posvdjali oko krompira eno jos se duri. Otisao ljut na posao. No koment.
Danas ce valjda biti ok dan

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 7:57:23   
Maraj
Jutro i od mene
I ja sad dosla iz laboratorije. Par analiza 3200 din user posted image
Nisam ni planirala da danas vadim krv al me sinoc zvali da mi zakazu pregled kod hematologa za subotu. Idem kod drMiljica. Jedva sam dosla na red za zakazivanje...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 7:59:11   
madre
Ja sam jednom radila ogtt i secam se da mi je bas bas prijala ta glukoza, a znam da svima smeta. Morala sam da sedim u labu, jer kao kretanje i tako to utice na rezultat user posted image auuu, ljiso, oko krompira!
Ja sad doruckovala, samu sebe nerviram koliko jedemuser posted image i sad cu da se pakujem, danas putujemo, malo skitamo za praznikeuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 8:07:48   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: madre

Ja sam jednom radila ogtt i secam se da mi je bas bas prijala ta glukoza, a znam da svima smeta. Morala sam da sedim u labu, jer kao kretanje i tako to utice na rezultat user posted image auuu, ljiso, oko krompira!
Ja sad doruckovala, samu sebe nerviram koliko jedemuser posted image i sad cu da se pakujem, danas putujemo, malo skitamo za praznikeuser posted image

user posted image pa ja da sam ostala tamo ukakila bih se, odmah mi je stomak poceo zavijati. Uzas jedan.

Da Madre OKO KROMPIRA. Jeo mu se krompir iz rerne i ja mu rekla da kupe on i D krompir i sir, on nije cuo krompir vec samo sir, dosao kuci bez krompira i rekao kako mu ja nisam rekla da kupi, pardon rekao je kako sam ja rekla da ima krompira user posted image user posted image user posted image . E duri se toliko se duri da sam sinoc otisla u krevet i rekla mu da trazi stan gde ce da zivi.

Meni se bas bas doruckuje nesto slano posle ove glukoze al izdrzacu. najgore mi je sto je rekla sestra ni vode ne bi trebalo da pijem ali evo razmisljam se bar dva gutljaja da uzmem. Bas mi je bilo fuj.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 8:24:01   
Maraj
I ja sam u prosloj trudnoci ostala u labu kada sam radila ogtt. I meni su rekli da treba da se miruje. Jos treba i da se dodje nekih pola sata ranije da se "odmori" pa tek onda ide vadjenje krvi i glukoza. Al izdrzala sam. Jes da sam se ubila od dosade tih par sati...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 8:27:35   
Misha i Ljisha
Pa nije sedanje u kola neki posao. A bukvalno mogu peske da dodjem za 15 min znaci kolima mi treba par minuta. Tako da rece zena mogu kuci. Evo bila i na drugom vadjenju krvi. Opet u 9 i 20 da odem i to je to. Kraj pa da popijem na miru kaficu

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 8:29:46   
isidora88

IZVORNA PORUKA: mama Jo


IZVORNA PORUKA: isidora88

Mama jo, verovatno je beba rh negativna, tada obicno bude malo jaca zutica, nista strasno i jedan plusic nije strasan, prodje uz suncanje za dva, tri dana. Ponovice joj jos jednom coombs za dan, dva.


Beba je nasledila tatinu krvnu grupu: A +, ja sam O +...
Moguce da je jaca zutica pa joj zato rade... nadam se... ns moze da bude nista ozbiljno, zar ns?
Sad ne mogu docekati jutro i vizitu da pitam doktora...

Joj jeste Maraj, znaaaam ds je bolje, pa kad dodjemo kuci o da da bude opusteno, ali polako me hvata neizdrz... a i nedostaje mi J.jako... nismo se nikada razdvajale... ma samo da bude sve ok 😊


Bice to ok, kako kaze jedan neonatolog tata je kriv za zuticu jer obicno se zutica pojavi kod kg A+ ili rh - koju bebe naslede od tate. Nije nista ozbiljno, beba ce se suncati jer ima visoke vrednosti bilirubina, kad je sa tobom nek siki sto vise da bi izbacila taj visak bil.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 8:40:50   
isidora88
Jutro. Mi da dorickujemo i idemo na dodelu knjizica.
Odlepicu od nespavanja, juce nisam spavala preko dana, legla u ponoc i celu noc se budila. Sad sam samlevena, glava me otkida.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 8:44:44   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Pa nije sedanje u kola neki posao. A bukvalno mogu peske da dodjem za 15 min znaci kolima mi treba par minuta. Tako da rece zena mogu kuci. Evo bila i na drugom vadjenju krvi. Opet u 9 i 20 da odem i to je to. Kraj pa da popijem na miru kaficu

Meni su vadili jedno 4 puta kolik se secam. Nije mi nista tesko palo jedino sedenje u kolima tih par sati user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 8:57:43   
vonavoj
I kod nas nema mrdanja kad se radi ogtt..prvi put sam radila sa 4 vadjenja.drugi sa 2..nadam se i sad da cu tako..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 9:01:15   
Misha i Ljisha
user posted image ne brinite mame nisam ni krevete. namestila hehe...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 9:26:37   
vonavoj
Ne mrdajuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 9:44:27   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ne mrdajuser posted image

user posted image ne mrdam. mislim odlazak do wc se ne racuna heeh.. Obavljeno sve. Bez napora. Sad cemi doci muzeva sestricina na kafu sa klincima. Mislim vise mi je zbog druzenja sa decom zbog D nego sto je meni do kafenisanja al ajd. Icicu sa D poslepodne na Ferdinanda da gledamo u 4DXuser posted image naravno bez onog naseg nadrndanka. Eno jos mu kriv krompir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 10:03:22   
Misha i Ljisha
ju nije mi dobro sva se tresem. Srecom sad ce doci ovi pa necemo biti same

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 10:06:10   
vonavoj
O svasta..pa jel si pila vode i jela sad?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 10:08:50   
Misha i Ljisha
jesam jesam

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 11:36:00   
Misha i Ljisha
Nemam pojma sto me uhvatila treskavica najstrasnije dobro sam sad. Odose mi i gosti. KAzu prejaka im torta, da stavim manje nutele.

Sta cu ja ne volEm da ispadam stipsauser posted image

D eno "boli stomak" pa ne moze da sklanja igracke. A kuca izgleda kao uragan da je prosao kroz njuuser posted image , jedna rec: decaci ehhehe...

Idem to da posklanjam pa da plandujemo D i ja do projekcije danas

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 12:35:00   
Maraj
user posted image

user posted image

Drage meni stigla laboratorija. Jel zna neko da mi protumaci. Ne deluje mi bas sjajno user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 12:55:39   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Nemam pojma sto me uhvatila treskavica najstrasnije dobro sam sad. Odose mi i gosti. KAzu prejaka im torta, da stavim manje nutele.

Sta cu ja ne volEm da ispadam stipsauser posted image

D eno "boli stomak" pa ne moze da sklanja igracke. A kuca izgleda kao uragan da je prosao kroz njuuser posted image , jedna rec: decaci ehhehe...

Idem to da posklanjam pa da plandujemo D i ja do projekcije danas

Tako je i meni bilo da me je uhvatila trskavica zbog glukoze.
A za tortu gde prejaka. Odlicna je ta torta.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 13:21:36   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ju nije mi dobro sva se tresem. Srecom sad ce doci ovi pa necemo biti same

O bre zeno jesi li jela sta?
meni hoce tako kad zaboravim duze vreme da jedem user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 13:36:49   
Kokonat
samo da vam se javnem zene :)
dobila sam, nisam trudna, ali ispalo je bolje tako, zato sto sam dobila posao u struci u jednoj firmi u bgu! :)))
tako da sam bas srecna, neocekivan splet dogadjaja, ali bas se radujemuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 14:05:28   
smeško
Stigli nalazi za v.zoster at i dabl!user posted image

Jovice, bravo! Nek'' ti je srećan početak!

Nikola mi dobio boginje.

< Poruku je uredio smeško -- 29.12.2017 14:17:02 >

(odgovor članu Kokonat)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here