|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 32 [33] 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 15:01:29   
Maraj
Gde ste drage? Ja pala s nogu. Do sad sam pravila rusku salatu i bele pibtije...pa dok sam rasklonila krs u kuhinji...kicma me zabolela.
Jovice user posted image pa bas lepo za posao. Cestitam!!

Jel moze neko od moderatora da prebaci moje pitanje o tumacenju laboratorijskih nalaza u neku adekvatnu temu. Trazila sam u delu trudnoca al nisam nasla adekvatnu temu
Hvala

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 15:06:24   
Sanjica26 RR
Evo Maray prebacila sam tvoje pitanje ovde. KLiK

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 15:11:51   
vonavoj
Smesko.jesi li imala boginje ili ne?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 15:17:15   
Maslacak15
Maraj Rezultati jasno upucuju na prisustvo nekog zarista bakterijske infekcije
, Uvecani limfociti+72 posto granulocita. Posavetuj se da lekarom Sto pre Koje antibiotike da uzmes.

Jovice cestitam na poslu!!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 15:54:14   
Kokonat
Hvala drage moje user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 16:08:21   
smeško
Joj, Von, crkla mi tastatura, pa pola ne otkucam.user posted image
Analize pokazuju da sam nekada prelezala varicele. Interpretacija mog ginekologa je sledeca: prakticno ne mogu da se zarazim ponovo, ali teoretski mogu. Tako da moram da nosim masku, da zamolim nekog da se malo vise od mene angazuje oko njega, da cesto provetravam prostorije, prskam asepsolom. Pa , polako. Tako dvadesetak dana, pa posle Maki.user posted image
Dabl mi je dobar. Dala sam u utorak krv za NIPT test, sada od praznika zavisi kada stizu rezultati. I tako. Posvadjala sam se sa suprugom pre par dana i izmerila jako visok pritisak, pa sam se smirila u roku od par minuta. Uplasila sam se za bebu i sada sam resila da vise ne panicim, nego da sve filozofski prihvatam. Do svadje me je i doveo stres, non-stop brinem o necemu. Te boginje su mi visile iznad glave i na kraju ih dobismo. Ali, pola Nikijeve skole ih ima, ne mogu da mu zabranim da ide u skolu, mada bi on to voleo.user posted image Secer mi je bio dodatni pritisak, jer sam stalno morala da razmisljam sta jedem. Juce sam pojela patce pice, nisam bila kod kuce za dorucak. Dosla kuci i posle dva sata secer je bio 4.3. Necu vise ni.od toga da pravim buku, kako svima tako i meni. Nije ni toliko strasno.
I tako. Resila sam da se malo.opustim i ne prizivam vise negativne stvari.

(odgovor članu Kokonat)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 16:56:44   
Ana RR
Smeško, lagano, ne vredi brinuti non stop. Ti si baš jedna trezvena i realna žena, mnogo mi se dopada kako razmišljaš. user posted image

Jovice, srećno na novom poslu user posted image Čestitam!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 17:15:55   
Maraj
Smesko bravo user posted image i ja sto puta kazem sebi da treba tako da razmisljam al opet odem u negativu. Samo brinem nesto. Evo sad se pojedo oko mojih rezultata krvi i urina

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 17:16:34   
vonavoj
Smesko.super za boginje!
Uh.stres,kako ga izbeci..i meni pritisak skoci za tren,ako kako izbeci stres..ja sam prosto besna na mm,ali nije prvi put,i sto puta sam uhvatila sebe da se samo ja iznerviram,njega ne dotice to..jbt.kao sluga se osecam..da bas nema niko osecaj da mi treba pomoc,bez da crtam.. sveki mi je bila 7 dana,jedva sam cekala da ode..ispece pile,i ceka mene sa posla da dodjem da ga isecem i postavim sto...onda to mogu i sama,kupicu pile i cao..ma..geni su cudo..kad je neko lenj,nema mu spasa..user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 17:26:07   
bojana92
Da li ste nervozni u trudnoci?Mene ubi nervoza.Moja "divna" svekrva,nam nije dolazila dva dana i dmah pocela da pametuje kako sam smrsala,a ja sam visoka,i kad se ugojim ne vidi se puno.Treba puno da se ugojim da bi se videlo.Sto je najgore odmah kad je dola kuci zvala sina(mog muza),da mu sve prenese,pa mi i on pametovao.Al sam mu zapusila usta,a i njoj cu samo da dodje ponovo.Em problema oko dabl testa,em ona pametuje i nervira me.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 17:38:38   
vonavoj
Bojana.sta je problem sa dabl testom?
Hormoni su cudo,a okolino ne shvata..bolje da sam neke razmazena i nesamostalnauser posted image

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 17:44:49   
smeško
Otkucam poruku i sve mi se obrise!
Drage moje, divne ste!user posted image
Vec par dana slusam muziku i pevam dok radim nesto sto ne volim. Nista nije vredno zdravlja moje milice. Jedan visi pritisak i odmah se opametim.user posted image
Suprug nije los, ne mogu toliko da se zalim. Ali, ima i on svoje trenutke kada ne moze da iskulira vise moje gundjanje. A ja gundjam jer sam stalno stegnuta, stalno u nekoj brizi, stresu, jos sam na bolovanju, po prvi put za tri godine u ovoj firmi. A sve ce se resiti na jedan ili drugi nacin i sa mojom nervozom i bez nje.
Maraj, ne nerviraj se, cim otkrijes gde je problem dobices terapiju. Ja sam proslu trudnocu zapocela antibiotikom zbog eserihije. Sa bebom je sve bilo u naiboljem redu.
Bojana, sta je problem sa dablom? Pusti svekrvu, naplati im sve kada se porodis, sada samo ignorisi i smeskaj se i radi po svom.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 18:07:41   
isidora88
Zato ja pred muzem nista ne mogu sama da uradim, za sve mi on treba, razmazena sam ali dok je on tu ima da mi titra jer kad ode na teren onda sam i mama i tata, i majstor i kicna pomocnica i cistacica, ovako dok je on tu ja sam trudna i nesposobna user posted image
Ja sam ogromna, mnogi se cude da ne nosim blizance, jos kad cuju da imam 2 meseca do termina frapiraju seuser posted image , ugojila sam se 15kg, a jos sam krenula u trudnocu sa tolikim viskom, uzas, nemam pojma da li cu ikada vise biti "normalna"ili cu ostati kao slon user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
29.12.2017 18:56:06   
Rosita
Dan zene.
Negde sam citala da leukociti mogu biti poviseni u trudnoci.
Meni jutros bila neka svetlija stolica, nemam zucnu kesu, nesto sam zeznula sa varenjem i zuci. Znam da sad ne varim kako treba, narocito masti. Brinem ako se nastavi da necu imati adekvatnu resorpciju. Trebali bi mi digestivni enzimi, tipa kreon. Znam nazalost kako to kod mene ide. Ali pusticu jos koji dan sad za praznike, moram. Mm mi kaze da ja nikad za praznike ne mogu normalno da jedem i da se ni njemu ne mili da spremamo bog zna sta. Twko se podesava, bezveze.
Ljubim sve.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
30.12.2017 7:29:42   
Maraj
Jutro drage.
Rosi i ja sam citala o tome
Ja ustala , upalila jelku da mi svetli u polu mraku.....ko bi reko da se sutra ceka Nova....

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
30.12.2017 14:37:02   
Maraj
Hej nema vas. Bila sam kod hematologa. Malo mi je korigovao terapiju. Za krvnu sliku kaze da mu izgleda ok jer parametri odstupaju u trudnoci. Kaze da veruje i da ce mi biti i losiji nalazi jer sam tek 10.nedelja. Dao mi je sideral forte za hemoglobin. Jeste skuplji lek al kaze da mi malo "stiti" zeludac . Al rece mi da uradim i urinokulturu za svaki slucaj. Tako da sam opet urin dala na analizu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
30.12.2017 14:48:50   
Rosita
Dobro je maraj! Sad si mirnija.
D i ja setali na Adu. Vreme je lepo, mada NG bez snega mi je bezveze.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
30.12.2017 14:54:43   
vonavoj
Gde ste trudnice? Ja na svadbiuser posted image bice veselo..sa sve decom,ludnica..a velika svadba!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
30.12.2017 15:26:18   
smeško
Ajoj, Von, ti i bas resila da se provedes!user posted image
I kod nas zurka. Makiju nesto izaslo na kozi, niti iskljucuju, niti potvrdjuju varicele. Ja setam po kuci sa hirurskom maskom kao idiot. Svaka cast lekarima, nositi ovo je mucenje. Disati ispod nje jos gore. Suprug setka oko dece, maze Nikija krecnim mlekom, danas mu nas izlaze svuda. Srecom, dobar je pa ne cesa. Maki ce biti problem za to. Videcemo. Polako.
Maraj, super sto si brzo dobila odgovor.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
30.12.2017 16:10:42   
Maslacak15
Pozdrav trudniceee. Mogu leukociti da budu poviseni Ali obicno relativno. Moji budu do 9 hiljada iako kad Nisam trudna budu obicno 5-6 ako Nisam bolesna. Sve je stvar procene. I kompletne simptomatike. Isto tako je uobicajeno da infekcije negde umeju da bole. Nije obavezno, Ali ipak je cesce. Tako da je vazna celokupna slika i osecaj.
Smesko ja neznam ko Ti je Rekao da mozes da dobijes boginje a prelezao so ih. Ja tako nesto nikad Nisam cula. Odmah da se proslavis.user posted image . Imunitet posle lezanja je najjaci, ocu reci osobe Koje su prelezale su bolje zasticene nego vakcinisane osobe. Inace ovcije boginje nisu strasno opasne za trudnice. Iako je sigurno bolje bez njih. Daleko najrizicnije Au rubeole. Ovde se titar na rubeole proverava pod moranje kao prva stvar kad vam utvrde trudnoci...


< Poruku je uredio Maslacak15 -- 30.12.2017 16:15:43 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
30.12.2017 16:28:54   
smeško
Maslacak, pedijatar me odmah poslao kod ginekologa, ginekolog kaze da moram da se pazim u svakom slucaju...prakticno ne mogu, teoretski mogu. Kao, imunitet nije dozivotni.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
30.12.2017 16:41:31   
Maslacak15
jeste a ja sam vevericauser posted image user posted image . teoretski moze i luster da ti padne na glavu, bolje da ih poskidas.....Salim se malo ali ja u to ne verujem.

Iskreno meni se sa tim srpskim doktorima cini kao da im je zadatak da im zene prohisterisu od brige. Uzivajte zene, trudnoca je drugo stanje nije bolest....Niti ima razloga brinuti se oko ovoga i onoga no stop.


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
30.12.2017 17:09:55   
smeško
Bas si nas nasmejala! user posted image user posted image
Pa, svi se ograđuju. Ne mogu da dobijem, ali... Vole oni nas tako da prodrmaju. Da nam ne bude dosadno.user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
30.12.2017 17:50:01   
Rosita
Bas su takvi doktori. Retko koji hoce sa stane iza svojih reci. Ja sam se na moju gastro ljutila jedno vreme i htela da je promenim, ali mislim da je zena bila u pravu i uvek znala sta prica. Retki su stvarno.
A vidis, to je sistem, urade na rubeolu, pa to treba raditi. Kod nas cedto ne rade sta treba, ali rade sta ne treba.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
30.12.2017 19:09:41   
isidora88
Nama drugar dobio boginje, sad mozemo i mi da ih ocekujemo, stariji je
prelezao, mladji nije. Danas smo bili sa decom u nabavci, nemamo gde da ih ostavimo, ono je bio pakao, ogromne guzve, deca nemoguca, nervni slom dobijem svaki put. Uopste ne znam kako cu igde ici sama sa troje dece kad mm i ja ne mozemo ni ovo dvoje da obuzdamouser posted image
Sad cu da spremam za sutra, imam i ormane da preslozim, gomilu poslova sam smislila samo ne znam kako cu sve stici

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 32 [33] 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 32 [33] 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Epiduralna anestezija
rena

Kada bi Vam u porodilištu predložili porod pomoću epiduralne anestezije, da li bi pristale obzirom na prednosti bezbolnog porođaja, ali i moguće posljedice koje su inače veoma rijetke?

Da (70%)

Ne (30%)


Ukupan broj glasova: 158

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here