|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 32 33 [34]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
30.12.2017 21:11:24   
Maraj
Isi mi ni sa jednim ne mozemo nigde. Bas je ziv. Valjda i zato sto je decak. On bi samo da trci. Evo danas u ordinaciji kod dr , devojcica od nesto vise od godinu dana. Mirna ko bubica. Igra se. Ma milina za roditelje. Ja se secam ovog naseg kad je imao godinu dana, ma mesto ga drzalo nije. Jos kad je prohodao on je odma poceo da trci. Izadjemo napolje, svi roditelji stoje , pricaju, deca se igraju oko njih, a mi jurimo za L... tako da, sve zavisi od deteta.
Inace nama bile komsije . Probali smo rusku i bele pihtije. Ih, bas su mi dobro ispale user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 1:28:38   
bojana92
DR rekla da je rezultat na granici visokog rizika,postavila sam rezultate u drugoj temi,i Maslacak mi je rekla da su dobri :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 9:13:44   
isidora88
Dobro jutro trudniceuser posted image Jeste li spremne za najludju noc u godiniuser posted image Idete li negde za docek?
Mi ovu provodimo kod kuce, a i narednih nekoliko cemo ocigledno kod kuce dok deca ne stasajuuser posted image
Odoh da kuvam za danas.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 9:21:51   
Misha i Ljisha
Dobro jutro mame. Moja mama me natripovala da D ima zauskeuser posted image mislim pelcovana jeuser posted image nema temp jede pije vesela je ali iza uva joj je nateceno malo i boli na dodir. Ne bih da je vodim kod dr pogotovo ne danas a i tehnicki joj "nije nista". Njoj inace ne oticu zlezde pa da joj tako imuni sistem odgovara na virusne infekcije. Zvala sam dr a zvala sam i halo bebu. Rekli mi isto. Ne voditi kod dr i ako treba dati kasiku brufena staviti oblog iza uva i to je to. Sta vi kazete? Danas bi trebali da idemo do mojih na rucak a sad nemam pojma da li igde da idemo. Eto malo da nam ne bude dosadno.
Izvadila sam cureci batak i karabatak da pecem danas u rerni, plus ruska i to je to za veceru a mozda cu ipak i za ruck. Ne znam sta da radim :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 9:30:13   
vonavoj
Ljisha,ima li neko u okruzenjz zauske? Ja sam ih imala..koliko se secam,sa obe strane su mi bile natecene zlezde,ne sa jedne..a da joj uradis samo krvnu sliku,mozda ce nesto pokazati?
Ja sam crkla na svadbi,bilo je lepo,ali me sad svaki deo tela boli...
Mi cemo kod kuce i to sami,do sad smo uvek sa prijateljima,kumovima.. ali ne mogu ove godine,premorena sam za bilo kakvo spremanje, kompromis...bice pidzama zurka kod kuce!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 9:59:05   
Misha i Ljisha
upravo i sa druge strane nateceno. Pozalila mi se kaze "s ove strane je jace boli" kad ja pogledah a ono i sa druge strane. Sad sam u totalnom tripu, a opet gde bre da je vodim ako je zarazna medj narod user posted image

vonavoj nego sta nego pidzama zurka user posted image mi smo za 5 godina docekali samo jednu NG tj od kako imamo dete i to smo je docekali tako sto smo legli u 8 i ustali u 23 user posted image .

Idem malo da guglam heeheh...Nemam pojma da neko ima zauske u okolini.

evo citam moguce da se otok prvo pojavi sa jedne pa onda sa druge strane, zalila se na grlo, ali jela je normalno. NE znam stvarno sta da mislim. Mene stalno tesi nema temp a kapiram da su zauske imala bi visoku temperaturu, ne? ili je mozda temp izostala jer je vakcinisana?

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 31.12.2017 10:03:25 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 10:25:59   
vonavoj
Odmah cu ti reci da i ja nisam imala temp... odvedi je kod dr.ima valjda neki dezuranuser posted image ..bices mirnija i ti i okolina..samo ti jos to fali..
Mislim da ima i tema zauske.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 10:30:40   
smeško
Daj, bre, Ljiso, sad jos i to.user posted image Mozda je neki drugi virus. I ja bih joj uradila ks.
Mi cemo ove godine kod kucice, mozemo da biramo samo u koju cemo sobu.user posted image Deci cemo posle rucka dati paketice, da Nikoli bar malo olaksamo dosadu. Zasluzio je, divan je. Maki nema novih vezikula, osim one jedne. I on ce, izgleda, kao mama da prodje.user posted image
Von, svaka cast za odlazak na svadbu, hrabar potez!user posted image Mi imamo svadbu u maju i to mi je sestra od najdraze tete, sada pokojne. I mnogo je volim. Ali, ja u trudnocama kad odmaknu ne idem u guzve sa bukom i dimom. Uvek sam u nekom tripu da bebi posle 27. nedelje mogu da ostetim sluh i da je gadno uznemirim bukom. Ali, neka je zivo i zdravo, polako. Videcemo.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 10:33:33   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Odmah cu ti reci da i ja nisam imala temp... odvedi je kod dr.ima valjda neki dezuranuser posted image ..bices mirnija i ti i okolina..samo ti jos to fali..
Mislim da ima i tema zauske.

PAzi zvala sam privatno dr, zvala sam Halo bebu, i zvala sam evo dezurni dom zdravlja. Svi kazu NISTA, ne dovoditi je, nije nista, dati caj i to je to. Uradila bih ja njoj krvnu sliku, mislim da radi medlab danas, ali nemam pojma sta cu sa tom krvnom slikom kad svi kazu ne dovoditi dete i verovatno ce nas svi "otkaciti". Pisala sam u temi zauske. I stvarno simptomi se poklapaju osim sto nema temp. Ne znam sta da mislim. Ludnica. Sad mi frka da je vodim kod mojih bice i bratanci tamo. Ne bih decu da zarazim a oni jos treba da idu na zimovanje. Eto tacno covek ne zna sta da radi.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 10:39:15   
Maya21
Kad sam se vec ulogovala posle 100 godina na RR bar da pozdravim svoje drage drugarice a sada opet trudnice vonavoj i isidora88. Ljubim 😘😘

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 11:12:07   
vonavoj
Vodi je.ne mogu da te otkace tek tako..jos da sedis kod kuce za dzabe,ako je lazna uzbuna..
Maya21😋😋😋
Smesko.ja sam u prvoj trudnoci bila na 4 svadbe..ukljucujuci i moju.jednostavno je bila takva godina...user posted image kod vencane kume sam bila osmi mesecuser posted image

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 11:20:18   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Vodi je.ne mogu da te otkace tek tako..jos da sedis kod kuce za dzabe,ako je lazna uzbuna..


user posted image pa znas kako ja verujem da su otecene limfne zlezde simptom bezbroj drugih bolesti a ako kazu nema epidemije zauski onda mi je mala verovatnoca da je bas ona dobila i jos je plus vakcinisana. Mislim oni samim gledanjem ne mogu utvrditi da li su zauske ili nisu, ne?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 11:26:10   
Maraj
Jutro drage. Ja cekala mm da donese rostilj pa da doruckujem user posted image sve sam iznela , i salatice. Mi smo vec poceli da se gostimo user posted image bas nam je lepo
Ljiso, ja koliko znam ne bi mogla da zine ako ima zauske. Pitaj je da ti otvori usta najjace sto moze. A sto se tice dr, mislim da ti kazu da je ne dovodis samo da bi imali manje posla.
Smesko, ma kakvi, pa ne gubi se sluh tako. Ne opterecuje se. Moze se beba uznemiriti u stomaku od prevelike buke, pa da bude "zivahnija" al da izgubi sluh, to nikako

< Poruku je uredio Maraj -- 31.12.2017 11:27:26 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 11:45:33   
Maslacak15
Ne mogu Miso. Pa nisu oni abrakadabrauser posted image . Zato mislim da ne treba nigde da je cimas danas. Ima sigurno 16 virusa koji mogu da dovedu do otecenih limfnih zleda iza uha. Smatram malo verovatnim ako je primila MMR da su zauske. Ako dete nema temperaturu udri brigu na veselje.
Smesko sta tebi sve pada na pametuser posted image A nisi razmisljala da je beba pod 1. u vodi. pa da ima debela posteljica pa jedna miscna vreca ( materica, pa opet voda ( celomska tecnost u stomaku) pa potkozni sloj misici itd pa druga vreca ( abdominalni zid)? Da tako dolazi do problema kod fetusa niko se normalan rodio nebi.
Ja mislim da bi bebi prijalo malo adrenalina i serotonina ( od dobrog raspolozenja a ne obrnutouser posted image . Mnogo bi volela da idem na neku svadbu al nazalost nema nekog izgleda skoro....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 11:52:43   
Misha i Ljisha
Maslacak sve je to moja logika. Meni je vise zbog drugih nego zbog nje. Imamo i bebu u familiji.
Maraj vakcinisana je mmr-om naravno nije jos red na revakcinu znaci da je delimicno pokrivena pa i da jesu zauske verujem da ne moraju biti jaki simptomi.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 12:00:27   
Maslacak15
ako je beba dojena, pokrivena je majcinim antitelima. Pa dobro ako mislis da ti je dete bolesno, nezavisno da li su zauske ili nisu moras da procenis da li je rizicna za drugu decu. Ali ako nema temperaturu ne kija ne kaslje, samo su joj oteceni limfni cvorovi ( moze biti iz zilion razloga) to nije obavezno razlog da otkazujes sve. Samo sam sasvim sigurna da ti ni jedan lekar danas nece dati definitivnu dijagnozu samo na osnovu toga sto ce da je pogleda. Narocito sto je primila MMR.


< Poruku je uredio Maslacak15 -- 31.12.2017 12:01:21 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 13:37:05   
Ana RR
Ljišo, Marku su bile otečene žlezde (i to baš baš naduveno je bilo) kada je imao upalu pljuvačne žlezde. Dobio je ab ali su nam na Institutu rekli da obavezno sisa limun (kako bi se stvarala pljuvačka).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 15:20:35   
smeško
Ja kad krenem, svasta mi padne na pamet.user posted image Znaci, idem! Odma'' sutra biram haljinu! Idem da se sepurim sa stomacicem. A u prethodnoj trudnoci nisam isla u osmom mesecu, jer mi nije bilo dobro, padala sam u nesvest. A htela sam. Potpuno sam zaboravila razlog, pa se sad pravim pamezna. Stvarno sam, bre, postala zabrinuti penzos.user posted image
Srecom, imam vas da vas nasmejem i da me vratite u ,,normalu''''.user posted image

< Poruku je uredio smeško -- 31.12.2017 15:22:08 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 15:27:59   
Rosita
Neki virus jeste. Pricala si da je ovih dana bila malo slinava, malo umorna, malo joj se i povracalo, malo T pre par dana ako se dobro secam. Nema veze sto joj do sad nisu izlazile zlezde. Mom D su prosle g. izasle posle nekog ujeda- te iza usiju, i sad su sitne, meke, pokretne, svi kazu da je to sasvim ok kod dece. Mozda sam ja tek tad primetla, ko zna. Uglavnom, i sad kad je neka infekcija grlo- usta, znaju malko da buknu. Nadam se da ce uskoro proci, ako ne makar joj izvadite rezultate pa kod dr. Ja bih tako. Ljubim vas!
Nista se posebno nismo spremali za danasnji dan. Ja postim da se pricestim, mm i ja smo se dogovorili da ne spremamo previse hrane. Bolje da ovako potrosimo pri setnjama.
Maraj, moj D je zivahan za petoro dece, neka je ziv i zdrav, ako mi i ovaj drugi bude takav, ima da me urnisu. Ali neka, uvek kazem bolje tako nego da bude neka kerefeka. Hrabar je i bas ima svoje stavove, i stanju je da izdrzi dugo pri svome. Ja sam stalno na klackalici da li da to labavim kod njega, znam da ce mu znaciti ta osobina, ipak nekad je tesko izaci sa tim na kraj. Doduse, sad su mu i godine za opiranje autoritetu. A opet, zna da bude velika maza.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 15:42:43   
Maraj
Gde ste drage.
Moji momci i dalje spavaju. Jedva smo uspavali L u 14h
Nece da zaspi pa to ti je....
Ja oprala kosu. Sad cu da je susim.
Skuvala sam sebi kakao pa ga pijuckam. user posted image kafa mi nikako ne prija od kako sam ugledala user posted image . Ma i miris njen mi smeta. A kakao sam i pre pila zbog nizeg hemoglobina, pa rekoh ajd i sad

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 15:52:27   
vonavoj
Smesko.samo ti biraj haljinu! I uzivaj!
Dobra je fora sto sta god da obuces nisi debela nego trudna😁😁

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 16:01:57   
Rosita
Btw, bas sam sinoc razmisljala kako bi bilo dobro da bude neka svadbauser posted image
Maraj, kako kuvas kakao? Ja se kanim da probam. Kako ti ga podnosi zeludac? Probaj i inku, lepa je sa mlekom.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 16:04:41   
Maraj
Rosi, kupim onaj organski kakao u dm-u. Spremam ga isto kao kafu. Samo mesto kafe stavim kakao. Citala sam jos ranije da je dobar za gvozdje. Lepog je ukusa kao topla cokolada , samo na vodi. Prija mi. A opwt kazem, miris kafe ne mogu sad da smislim , kamo li da je pijem. A do pre par meseci nisam mogla da se rasanim bez kafe...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
31.12.2017 19:54:12   
IvanaSK RR
Stomacici, polako prelazimo u januar :*
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 849
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 32 33 [34]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 32 33 [34]
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here