|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lekovi i dojenje
11.12.2018 21:53:57   
Rosita
Ja evo tokom celog dojenja pijem gastrogard. Sme, a odgovara mi i što je na bazi kalcijuma, pošto sađ na bezmlečnoj ishrani.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Jekica86)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Lekovi i dojenje
11.12.2018 22:06:05   
jess021
Slazem se sa Sanidej da se vecina lekova moze piti tokom dojenja jer se zanemarljiva kolicina izlucuje u mleko, ali nasim pedijatrima i lekarima je najlakse reci prekinite dojenje. Na sajtu lactamed.rs mozete naci koji su sve lekovi kompatibilni sa dojenjem. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Lekovi i dojenje
11.12.2018 22:29:09   
Janna123
Dok sam dojila dete, nisam pila nikakve lekove, hvala Bogu nije mi bilo potrebno, ali da je bilo, naravno da bih, jer mom detetu treba zdrava mama

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Lekovi i dojenje
20.2.2019 20:35:42   
Maraj
Htela bih neke vaginalete da kupim....sta smem dok dojim. Dobih ciklus 7 meseci nakon porodjaja. I sad mi nekako dole....onako...pa sam mislila da uzmem vaginalete bar one na bazi mlecne kiseline. Nisam to kupovala ne pamtim...sta bih smela.

(odgovor članu Janna123)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Lekovi i dojenje
20.2.2019 20:47:52   
Maraj
Koliko vaginalete uopste dospejh do mleka?
Imam macmiror od pre trudnoce...to ne bi smela? U uputstvu pise da sne koriste dojilje.... a vaginalete na bazi mlecne kiseline? Tipa Lactogin, Vagilact , Multi gyn acti gel....?

< Poruku je uredio Maraj -- 20.2.2019 20:49:00 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Lekovi i dojenje
20.2.2019 20:50:40   
bubulence
Maraj macmiror se koristi i u toku trudnoce pa mi je negde logicno da sme i dok se doji. Ali to je samo logika. Najbolje da pozoves dr i pitas... 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Lekovi i dojenje
20.2.2019 20:57:25   
Sanjica26 RR
Maraj, ne znam kakav je slucaj sa vaginaletama od kantariona. Npr. ove KLIK
Njih sam koristila ali ne znam da li mozes dok dojis. Mozda da pitas u apoteci.

Ali zaista ako moze macmiror u trudnoći što ne bi smeo i dok dojiš.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Lekovi i dojenje
20.2.2019 21:33:33   
jess021
Maraj, ako mislis da nije neka infekcija, gljivice ili sl, uvek mozes uzeti neke biljne vaginalete, tipa Fitovag. Mozes i da se ispiras Octeniseptom, sa irigatorom ili spricem. Iako je i sa nekim drugim vaginaletama to sve lokalno, ne bi trebalo da se apsorbuje u mleko.



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Lekovi i dojenje
20.2.2019 22:49:01   
Sanidej
Maraj, da bi se uspešno primenilo bilo šta od pomenutih vaginaleta (na biljnoj bazi ili sa mlečnom kiselinom) ključno je prvo isključiti gljivičnu infekciju. U slučaju da je infekcija prisutna, ove vaginalete je mogu maskirati i pogoršati stvar...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Lekovi i dojenje
20.2.2019 23:11:18   
smeško
Maro, ja sam dobila Makm. na pocetku dojenja, za eserihiju, ako se secas. A posle njih one sa kantarionom.


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Lekovi i dojenje
21.2.2019 6:44:52   
Maraj
E Hvala vam zene moje drage
Nemam sigurno gljivicnu infekciju. Nemam nikakav sekret.
Nekad osetim kao peckanje pa sam mislila da preveniram sa nekim vaginaletama. Mozda je i hormonski ...otlud znam...
Kao devojka sam stavljala te vag.na bazi mlecne kis.povremeno

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Lekovi i dojenje
21.2.2019 7:14:06   
bebilule
Meni se svaki mjesec zadnjih dana ciklusa pojavi neki blazi svrab. Da li sto mi traje 7 dana, pa od uloska, nemam pojma. Nije to nista strasno, traje dan, dva. Ali meni Octenisept rijesi odmah problem. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Lekovi i dojenje
21.2.2019 8:51:54   
Maraj
Ja nisam nikad koristila octanisept. Pogotovo ne doleuser posted image
Naprskam na tufer pa obrisem ili kako? Kako se octanisept koristi na sluznici?
Bebi i meni se sad zavrsio prvi ciklus posle porodjaja. Moguce da je i meni od toga....tj ulozaka...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Lekovi i dojenje
21.2.2019 8:58:48   
bebilule
Maraj, drugarica mi je rekla da koristi neki nastavak za bočicu koji je baš namijenjen za tretiranje tog dijela. Neki aplikator koji je nekad dobila uz Oct. Ja ne, meni je to nekako površinski i samo prsnem nekoliko puta. Malo pecka ali ne brini, Oct se koristi na sluzikoži.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Lekovi i dojenje
21.2.2019 8:59:45   
bubulence
maraj ja sam ga koristila za ranu od secenja na porodjaju... samo naprskam i malo ostanem bez vesa da se osusi... tako mi je tada govorila patronazna... pretpostavljam da je isto i za tvoj problem...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Lekovi i dojenje
21.2.2019 9:03:42   
bebilule
Da, i ja sam za to koristila. I za M pupak. Od tada ga uvijek imam i koristim za raznorazne stvari. rane, zanoktice, ogrebotine....

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Lekovi i dojenje
21.2.2019 9:06:57   
Maraj
E pa hvala vam user posted image

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Lekovi i dojenje
21.2.2019 11:01:45   
jess021
Maraj, imas u apoteci nesto sto se zove irigator i sluzi u te svrhe, iako mozes uzeti obican spric, recimo od 5 ml, izvuces Octenisept, gurnes gde treba, samo pazljivo i istisnes. 


Ako mislis da ti treba veci spric, uzmi slobodno, salim se malo😂
I naprskas onako okolo. Ako je sluznica vec malo iziritirana verovatno ce te peckati ali vrlo kratko.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Lekovi i dojenje
21.2.2019 11:20:44   
Ana RR
Hm, ja nisam pristalica irigatora niti ispiranja uopšte. Mislim da se na taj način mogu navući još neke bakterije i ko zna šta još. A sigurno da remeti PH.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Lekovi i dojenje
21.2.2019 11:41:37   
Maraj
Nisam nikada koristila irigator...pa ne bi ni sad da eksperimentisem...naprskacu spolja octanisept...pa cu kasnije uzeti nesto od vaginaletauser posted image
Hvala u svakom slucaju
Bar naucih da smem i octaniseptuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Lekovi i dojenje
23.2.2019 18:18:00   
smeško

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Hm, ja nisam pristalica irigatora niti ispiranja uopšte. Mislim da se na taj način mogu navući još neke bakterije i ko zna šta još. A sigurno da remeti PH.

Istog sam mišljenja. Imam, ali nikada nisam koristila.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Lekovi i dojenje
26.6.2019 9:48:27   
nata11
Da li je neka mama dojila sa terapijom za visok pritisak i kojom? 



_____________________________





(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Lekovi i dojenje
26.6.2019 9:52:55   
milicicak
Nato, ja sam dojila mini bubu i pila metil dopu


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Lekovi i dojenje
26.6.2019 10:06:05   
vonavoj
Sme.metil dopa..provereno,i ja sam nedelju dana pila i dojila.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Lekovi i dojenje
26.6.2019 11:43:32   
nata11
A koliko je stetnik inekcijama potrebno da bi se izbacile iz tela? Koji vremenski period se ne doji? 



_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here