|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lekovi i dojenje
27.6.2019 11:56:19   
Maraj
Joj jeste rosi....al. je dojenje i spas kad su bolesni...mi smo sad bili u bolnici....S od kako se razbolela, nista ne jede...al.bar sisa. To joj je i neka uteha....
Naravno...ko ne moze ,nije za osudu.
Al.sam ja licno uvek za dojenje

Inace, ja nenormalno kasljem. Puna sam slajma. Zelenog....
Napravih sad i onaj sirup za kasalj.
Videcu i da se inhaliram , sto les rece

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Lekovi i dojenje
27.6.2019 12:52:32   
Rosita
E to si u pravu! I to velikim slovima, spas, spas kad su bolesni! Melem.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Lekovi i dojenje
27.6.2019 14:00:40   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

i meni su ragade u bolnijoj uspomeni od CR. neznam kako ali ja sam vec porodiliste napustala u ranama pravim krastavim, grozno.i prvih mesec dana je bila teska drama svaki put. ali ja nisam poseban fan dojenja, izgurala sam sve njih radi ali evo ana me masirala do 14 meseci dok je ubedih da proba aptamil. za mene je dojenje vrsta hrane za bebe i to je to.   inace nisam nikad koristila pumpicu. tj jesam sa prvim detetom gde dojenje i nije profunkcionisalo bog za kako ali nikad nisam uspela da izbucem vise od 50 ml😃 
ja nebih bas ignorisala pritisak. to je suvise riskantno.....



Maslacak, sa 14 si je prebacila na aptamil? I do kada dajes aptamil, do pune 2g?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Lekovi i dojenje
27.6.2019 14:19:05   
Rosita
Maslačak, piši u ishrana bebe 1+, znam iz prethodnih postova da ne daješ kravlje, kako se hrani u vrtiću?


Molim prebacite nas tamo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Lekovi i dojenje
27.6.2019 14:24:59   
Sanjica26 RR
Rosi ako mislis na ovu temu. Evo klik

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Lekovi i dojenje
27.6.2019 14:51:53   
Ana RR
Lesli, moj Marko je pio Nan do pune 3 godine. Mislim da zbog toga ni dan danas ne voli kravlje mleko sem kao kakao, neskvik itd. Čisto mleko niko u kući ne voli. Ali ja sam uvek forsirala jogurt i kiselo mleko, pavlaku... mleko ne.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Lekovi i dojenje
28.6.2019 12:52:00   
vonavoj
Nato,javi se,kako si?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Lekovi i dojenje
28.6.2019 12:53:10   
nata11
Ne stigoh da procitam sve unazad, vraticu se kasnije. CR je planiran za 38+3 medjutim nasa Ines je podanila i rodila se na hitnim carskim na 38+0.

Od prvog dana u bolnici jos vise skace pritisak i za 5 dana se niko nije set_io da pozove internistu. Davalibmi Metildopa i 1 kads je otiso u nebesa nesto ispod jezika valjda pola tablete .  Tako sam i otpustena. Iste veceri na hitno zavrsila i pravila pauzu u dojenju zbog inekcije. Internista mi doa terapiju sa kojom mogu dojiti ali ona mi nije dovoljna. Osecam vrtoglavice po ceo dan. Borim se zbog nje da dobije sto visenlpg mleka ali ako ne bude napretka u petak promena terapije i obustava dojenja. 

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Lekovi i dojenje
28.6.2019 12:53:43   
nata11
Von u isto vreme. 😀



_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Lekovi i dojenje
28.6.2019 13:09:33   
Ana RR
Nato, najvažnija stvar sada je da ti budeš dobro. Jbš dojenje i sve, detetu treba majka. Hvala bogu, nećeš joj davati razblaženo kravlje mleko kao što su nekad žene na žalost radile. Neka sam sebična i nemajka, ali ja nikada ne bih rizikovala svoj život zbog takvih stvari.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Lekovi i dojenje
28.6.2019 13:12:51   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nato, najvažnija stvar sada je da ti budeš dobro. Jbš dojenje i sve, detetu treba majka. Hvala bogu, nećeš joj davati razblaženo kravlje mleko kao što su nekad žene na žalost radile. Neka sam sebična i nemajka, ali ja nikada ne bih rizikovala svoj život zbog takvih stvari.



Tacno Ana, bebi treba zdrava majka pre svega. Ad mleko je prilagođeno njoj i njenom uzrastu i nece joj skoditi. Naravno da je dojenje najbolja opcija ali sta da radis ako je zdravlje u pitanju... Nato, a sta kaze internista, zbog cega ti sada tako skace pritisak? 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Lekovi i dojenje
28.6.2019 14:10:41   
vonavoj
Nato,mislim na tebe,vidis kako se sve potrefilo.Inace,u hitnoj pomoci,nemaju pojma..i meni su htelinda daju inekciju sa kojom nema dojenja..ali nisam htela..reko moze metil dopa,kao,da.da..moze..ma more mars.Napisala sam ti moje iskustbo sa dojenjem,i borbom,ali treci put nisam dojila..detetu treba zdrava majka..i pod pritiskom si za mleko,dojenje..to ti je dodatan stres..Porodjaj je meni smesan naspram problema sa dojenjem,potpisujem.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Lekovi i dojenje
4.7.2019 19:03:06   
smeško
Dobar dan, mame!  Isla sam kod ginekologa zbog bolova u donjem delu stomaka. Nije sigurna da je jajnik, kaze da vise ide ka debelom crevu. Kaze da je moguce da su se i priraslice od operacija upalile i dala mi dovicin. I ja odem kuci. Popijem prvu kapsulu i dva sata kasnije podojim J. I tek se tada set_im da nisam pitala da li dovicin ide uz dojenje. Okrenem ginekologiju i kazu mi da ne sme. Odjurim po drugi ab i svratim i kod pedijatra. Kao, nije strasna jedna doza, ali da ne dojim do sutra ujutru. To ce biti pakao nocas. J nece spavati ako ne sisa. Da li znate za koliko sati ce se ova prva doza, popijena jutros u 10:30, izbaciti iz organizma tj. mleka? 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Lekovi i dojenje
4.7.2019 19:34:39   
doramar11
Ja bih dojila normalno

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Lekovi i dojenje
4.7.2019 19:35:37   
Maslacak15
smesko ne znam sta bih ti rekla. Jako spor se izbacuje dovicin 22 h je poluzivot, znaci tek za par dana ce izacci skroz iz organizma. sa druge strane citam da kratkotrajna terapija kod dojilja se tolerise jel jako malo prelazi u mleko a i resorpciju u telu bebe sprecava visok nivo kalcijuma. Znaci popila si samo jednu...ja mislim da bi smela da dojis. ali pozovi mozda i halo bebu i prokonsultuj se sa

njima.https://www.drugs.com/breastfeeding/tetracycline.html



(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Lekovi i dojenje
4.7.2019 19:51:23   
smeško
Maslacak, hvalaaaaaaaaa!!!! Uvek si tu gde i kad treba!💖


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Lekovi i dojenje
4.7.2019 21:28:37   
smeško
Najviše me brine koliko sam naškodila J. U nedostatku informacija pročitala sam na internetu da tetraciklini usporavaju rast kostiju i da se talože u njima.

Nato, meni su zaustavljali dojenje u porodilištu pre par godina. Znaju forumašice koliko mi je život visio o koncu, pa su morali. Nije to bitno. Bitno je da su mi donosili bromokriptin svakog jutra kad mi je krenulo mleko. Prvog jutra sam popila i mleko se odmah smanjilo. Onda sam se uplašila i krila tablete, krišom se izmlazala sve vreme oporavka u bolnici. I tako 10 dana. Kada su mi ga doneli mleka je bilo manje, ali je bilo. On se odmah prebacio na dojenje. A pitanje je koliko sam se ja izmlazala ležeći i krijući se. Sigurno nisam redovno i dovoljno. Hoću ti napisati da se ne brineš, može se sve vratiti. Samo polako, reši prvo svoje zdravlje, to je najbitnije. Tvojoj bebi prvo treba mama.

< Poruku je uredio smeško -- 4.7.2019 21:40:56 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Lekovi i dojenje
4.7.2019 21:40:58   
Maslacak15
jedna jedina doza i to jos kroz mleko....ne sekiraj se, to su zanemarljive kolicine.


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Lekovi i dojenje
4.7.2019 21:42:11   
Duškić
Smesko, to je jedna doza.
Maslacak naravno uvek tu kad treba.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Lekovi i dojenje
4.7.2019 22:28:17   
Rosita
Smeško, ja se ne bih puno sekirala. Jedna doza, veliko dete. Baš sam isto čitala na drugs, ovo što maslačak kaže. Ne brini se. 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Lekovi i dojenje
4.7.2019 23:45:38   
vonavoj
Smesko,ne bi se nervirala.nije to strasno.I kakav je to ginekolog koji ne zna koji antib smes?! Nije tvoj?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Lekovi i dojenje
4.7.2019 23:56:55   
smeško
Von, jeste moj. I imala je moj karton.user posted image A ja sam požurila jer mi je u glavi, gde god da krenem, da li se probudio, da li je dobar, da li plače...Kad se on naljuti nema šanse smiriti ga. Jako je težak i naporan i ja svuda idem sa njim, ali jutros je spavao pa sam ga ostavila.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Lekovi i dojenje
5.7.2019 1:26:15   
smeško
Citah i ja sada o leku. Pise da se odnosi na novorodjencad, jer oni ne mogu da posisaju puno mleka. Moj sa godinu dana moze. Mnogo vise. Nemam pojma da li sam to dobro shvatila, mnogo mi je sitno na telefonu, a ja nerozna. Zvala i Halo bebu i toliko su mi nemira uneli ponavljanjem recenice:,,Ali, Vi ste dojili bebu." Pa tako nekoliko puta.Sta je tu je. Bolje da gledam unapred, nego unazad kako je nisam podset_ila da dojim.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Lekovi i dojenje
5.7.2019 3:45:38   
pari
Smesko,nemoj se nervirati,to je jedna doza,nije nista sigurno! Pusti te iz halo bebe

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Lekovi i dojenje
5.7.2019 6:05:37   
Duškić
Bez nerviranja i grize savesti. Bice sve dobro i nastavi dojiti.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here