|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 20:01:00   
milicicak
Maslacak, nisam htela da te brinem user posted image nemam ni jedan simptom ali stvarno. Nisam spavala sinoc, umorna sam i malaksala, muka mi je ceo dan pa mi je zbog toga lose. Ja se necu razboleti ali imamo i rezervni plan za tu situaciju. Mini buba ce kod mojih, mm ostaje kod kuce a doci ce i svekrva koja je prelezala boginje. Ako bude bas gadno, imamo par mesta na koje mozemo da se obratimo.
Odoh da spakujem dete u krevet pa cu i ja u lakulalaland.
Smesko, stavi slike kreveta u temu :)

< Poruku je uredio milicicak -- 24.2.2018 20:03:21 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 22:05:59   
smeško
Mili, sta sam to propustila? Zasto se plasite morbila? Kacim cim stigne.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 22:42:04   
Maslacak15
Malecka je zakacila Virus iako je vakicnisana. Provereno je.laboratorijski. njoj je super jel klinicka slika nije teska (ipak je vakcina bar ublazila bolest), Ali je milicicak proverila i sebe i nema Ig antitela. Znaci nema imunitet. I sad je pitanje posto Su zarazno Jako da joj malecka Nije prenela. Inkubacija 7-20 dana svugde pise....nadam se da nije, to bi Bas bilo neprijatno.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 22:57:03   
Misha i Ljisha
Dobro vece. Milicicak ja racunam da trudnice imaju jaci imunitet od ostalih tako da verujem da ti to nisi zakacila.

Mislimo svi na tebe. Ja svima u okruzenju rekla za "vas slucaj".

Ja radim. Isle smo D i ja na druzenja sa drugarima sa hokeja. Divno se provele i ona i ja. BAs su super klinci.

Mi se vratile kuci oko 8 kad ono D poceo nos da curi. E ne mogu da verujem. Davno nam se nije desilo ovako u 2 meseca 3 puta da nam curi nos. Nesto joj se imunitet od onih natecenih zlezda pokarabusio izgleda. Jer nismo navikli da je ona bolesna. I zapusio joj se odmah nosic. Bas bezveze. Valjda ce proci bez temp.
Ostavicu je kuci malko da mi bude zdrava naredne nedelje za utakmicuuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 22:59:54   
vonavoj
Bem mu sunce..koji je scenario ako i zakaciuser posted image
Ja sam danas bas prsla..pisala sam u temi stambeni kredit..odlucili smo da dizemo kredit i grcamo do kraja zivota..a kuca neka zvrji prazna..posto je nemoguce ugoditi svakome..
Mojoj mami je rodjendan danas..s obzirom da mi nije ni cestitala..niti dosla na rodj.nisam ni ja htela..a kad smo J i ja bile u bolnici..lezale jos 5dana bolesne.nije se popela gore,iako zivi dole..i rekla sam kako ona mene,tako ja nju. Da bi mi sestra iz Hr,nabila rogove kako nije fer da ne odemo na rodjendan..treba da je postujemo,ipak zivimo u njenoj kuci..a ona kad dodje na 3 dana,ne moze da izdrzi ni ta 3 dana..odlepi odmah..a ja moram da trpim..a kuca nije samo njena,i tatina je..no nije ni bitno..jesam u njenoj kuci..ali necu jos dugo biti...eto..bas sam ocajna..ni mm ni ja nemamo sta da nasledimo..moracemo sami..a kucu cemo da prodamo,pa da delimo na 3 dela..greota za kucu..ali nema druge..naravno kad nasi umru..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 23:07:48   
Misha i Ljisha
Von samo napred. Ja sam otisla sa salasa ne zato sto i tamo nije lepo vec zato sto mi je otprilike nabijeno na nos DA NIJE MOJE.U fazonu salas je Curcic, i vec sto godina je CURCIC na sta bi licilo boze moj da ga nasledi zensko dete (a brat nikad nije ni hteo da zivi tamo a snajka bi umrla kad bi zivela na salasu) i onda se covek neoseca prijatno kad nesto zeli da uradi mora prvo svi da AMINUJU i to vremenomm dosadi. Ja kazem daj da izolujem kucu, sto ces to raditi kad nece biti tvoja.Ok necu. Mogu li da posadim ovde rogac, pa mi ga poseku i td i td.Popizdela i otisla. Tako da te razumem. Evo mm daje mesecno 20 000 ratu za kredit. Izes ga ali ovo na papiru je njegovo. Nema dileme.

I naravno kaje se moj tata i letos je hteo da mi prepise salas, ja sam plakala kakvi su ispali prema meni i rekla sam kasne minimum pola godine sa prepisivanjem salas. Salas je za godinu dana propao, bunar se jedan smrzao, grejanje popucale cevi prosle zime, simsir je napala neka bolest, tuje su se osusile zbog nevidjeno vruceg leta kao i neke vocke i td itd. Ima havarije na salasu pa par hiljada evra. Eto i onda je tek shvatio koliko sam ja znacila tamo poslednjih 10 DESET godina i rekao mi da se vratim. E pa necu. Dok nije na mom imenu necu da se vracam. Uf evo sad sam besna. Volim svog oca ali stvarno.....ne znam sta da kazem.

Tako da Von samo napred radi vaseg mira. I svaka cast na hrabrosti. I mozete vi to!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 23:12:57   
vonavoj
Ja sam htela da uzmemo kredit i podignemo potkrovlje..mladja sestra da dobije donji sprat i podrum..a ona u Hr babin stan,ali mladja sestra isto zeli stan..pa da..a sta cemo sa kucom..a obe su stambeno obezbedjene..tako da sam odlucila da i ja uzmem kredit..pa cemo.prodavati posle i deliti..i dobiti po 15.000e sa kojim nista necemo moci..a ovako bi imale kucu od 300m2..

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 23:14:07   
Anck Su Nmaun
Nije lako upasti u kredit ja je potpuno razumem. Ali zarad svog mira vredi i te kako!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 23:15:25   
Anck Su Nmaun
Sto neces moci nista ?
Kupis jednu nekretninu pa nek ti otplacuje kredit!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 23:24:36   
Misha i Ljisha
Kuca od 300 kvadrata majku mu valjda vredi vise od 45000e?? Ne? Da kupis sto kaze Anck neku nektretninu da iznajmljujes da ti otplacuje kredit.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 23:27:51   
Anck Su Nmaun
Ejj zavisi gde se nalazi u Ns vredi citavo bogatstvo dok 50 km dalje mozes je kupiti 50.000user posted image i manje.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 24.2.2018 23:28:15 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 23:33:08   
vonavoj
Uh.hvala vam devojke..puno mi znaci podrska..i da vas ima jos u "govnima" koji nas cekaju..
Pazi.kuca nema fasadu,izolaciju..moze da se dobije sad jedva 55.000..jer nije po etazama..zidana je da bude porodicna..dole ima samo jedna spavaca soba..a gore ima 3 spavace..s tim da smo mi gore nama napravili kuhinju i dnevnu..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 23:46:58   
Misha i Ljisha
Da bas je nezgodno. A da li bi sestrr pristale da ih isplatis?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 23:55:31   
vonavoj
Pa verovatno da bi..ali ja ne mogu da uzmem kredit od 40.000evra..nisam ih ni pitala..kontala sam da je bolje da svaka ima nekretninu nego pare..ne znam ni sama..zao mi je kuce..ali kad bih ih isplatila ne bi mogla potkrovlje da podignem..morali bi ostati na ovom spratu,a dole moji..nisam o tome ni razmisljala..onda bi i babin stan morali da prodamo i delimo na 3 dela..ja sam htela da razdvojimo skroz i racune i sve..zbog mm..da ulozimo u nesto nase..ovako bi ih isplatili.a delili sve sa mojima kao i do sada..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
25.2.2018 0:04:43   
smeško
Mili, navijam da nisi nista uhvatila! Pa, gde ih nadjoste, jbt! user posted image
Roditelji mm su ga ostavili bez icega. Toliko problema su nam napravili u životu da ja i ne zelim nista od njih. Ali je ružno da unuci nemaju gde da odu i...ma, su isno je pricati. Cela kuca je kao inat data njegovom bratu. Ne treba nam, ali je tuzno. Sa druge strane, izjalovili su nam.se planovi za kredit, ali radimo ponovo na tome da kupimo plac i sami podignemo neku kućicu. Zivimo u prizemlju kod mojih, ali oni to ne potenciraju, kazu da je sve sto imaju moje i mog brata. Ja ne mogu da shvatim roditelje koji dele decu. I odrasla sam bez ljubomore prema bratu. Sta god hocemo, imamo dozvolu da menjamo, uvek dobijemo odgovor da je to ionako nase. Mm hoce nasu kucu zbog tri mala derana kojima hoce da ostavi nesto svoje, a ne od bake i deke.

< Poruku je uredio smeško -- 25.2.2018 0:06:16 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
25.2.2018 2:47:17   
Misha i Ljisha
Smesko ima raznih ljudi.

Ja ne mogu da spavam. Nesto se ne osecam dobro. Muka mi je. Okrecem se u krevetu ko ludak.

I rekoh daj da dignem temu da je ne trazimo ujutru

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
25.2.2018 8:04:23   
vonavoj
Jutro! Ljisha ti si vec budna?
Ja sam sanjala neke gluposti..
Ne znam sta ds kazem za roditelje..ima puno nepravde svuda..videcemo.i mi smo roditelji..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
25.2.2018 8:43:35   
Maraj
Jutro drage.
Citam sta ste pisale.... bas strasno. Od roditelja... ne znam sta da kazem
Ja hvala Bogu nemam takvih iskistava. Mm i ja zivimo u stanu mm koji je dobio od roditelja.

Ja bas lose spavam. Probudim se nocu. Idem da piskim i posle ne mogu da zaspum po 2 sata.... kako vi spavate?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
25.2.2018 9:26:51   
Misha i Ljisha
Hehe Maraj budim se na 3 sata kao da je bebac vec tu.
Ja volim svoje roditelje. Nije da oni meni ne pomazu ali tako je bilo dok smo bili tamo i stvarno se covek ne oseca lagodno. Ogresili su dusu. I svesni su toga.
Bacim se i ja katkad u depresiju sa razmisljanjima a onda nastavim. Ali ne vredi misliti o tome nastavis i guras kako znas i umes.
Mm od jutros opet u losem raspolozenju. I mene je cak oneraspolozio. Trudim se zbog D sa budem ok. Njoj je zubic ispao i dosla joj je zubic vila user posted image . Jako je srecna sto je nasla novcic ispod jastuka.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
25.2.2018 9:26:59   
Rosita
Jutro. Devojke, sve vas razumem. Ni mm ni ja nemamo ništa. Radujemo se onči oko vrata u vidu stambenog kredita ako ikad budemo imali od koga da skupimo pare za ucesce. Vec 10 g placamo kiriju. Tako da...
Mi ćemo da doručkujemo pa da vidimo šta ćemo. Zavisi od majstora.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
25.2.2018 9:36:54   
vonavoj
Rosita.nasmejala si me..radujemo se omci oko vrata! A bas tako..nama niko ne pomaze.osim sto nam je pomoc da nemamo trosak stanarine..ali placamo sve troskove u kuci..mm nista.ali nista od kad smo u braku..jos nas svekar zeznuo 600e..koje nam nikad nece vratiti..ali njemu na dusu..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
25.2.2018 10:54:07   
Maslacak15
Dobro jutro!!
Ajmo zene, glavu gore, sve je to stvar percepcije. Mir nema cenu. I druga stvar lepo je kad se nekom zalomi da mu roditelji pomognu ali nista nije sladje od toga kad se izboris sam za sebe. Ja sam krenula bas od nule, jer takva su vremena bila. Roditelji su morali da pozajme 1000 maraka (poslednja godina nemacke marke), iako su akademski radnici da bih kupila kartu i prezivela do prve plate. Pare sam vratila za prvi bozic. I onda sam zivela sa 1000 evra placala kiriiju (polovina od toga) i krpila kraj sa krajem dok nisam doktorilala. Nikad ali nikad nisam ocekivala nista od njih jer znam da ne momgu da mi pomognu. Osposobili su me kao coveka i zato sam im zahvalna. Suprug je isto iz skromne porodice, njegovi zive u porodicnoj kuci, i ok su ljudi ali se i on tokom studija vec iselio i placao kiriju od studentskog kredita da bi ziveo sam. To je ovde normalno. Redak je ko zivi posle 25 sa roditeljima, i ne to nije zato sto svi imaju para ko pleve. Nego im je prioritet da se osamostale.
Elem, mi smo u narednih 10 godina dali vise od 80 hiljada evra na kiriju! Pa sta, dali smo na sebe, takvi su troskovi zivota, nije to "bacanje para". I onda smo se konacno usudili da pitamo banku i podigli kredit. I ja kad bih vama rekla koliki je nas kredit bilo bi zabavno. I pritom ni mm ni ja ne mamo stalni posao ( to je u nauci na zalost normalno) i vrlo neizvesnu perspektivu. I uskoro evo troje dece koje treba izvesti na put.... Plate jesu vece, ali su i troskovi nesamerljivi. Ostaje da se nadamo da cemo kao dva doktora nauka imati dovoljno pameti da smislimo sta cemouser posted image
Pricam ovo samo ilustraciju, ne mislim da nas treba zaliti,ja sam zadovoljna, ali zivot je borba i rizik. Vazno je zdravlje i porodicni odnosi. I dan danas ne razmisljam da ce neko drugi da mi pomogne da se resim ogromnog kredita.

A i da dodam da ne razumem niti sam ikad razumela razdvajanje dece i razlicit tretman: niti na osnovu pola niti bilo kakvih drugih okolnosti. To mi je skroz nepojmljivo i iskreno receno gadi mi se. Ali ljudi su razliciti, svega ima......


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
25.2.2018 10:56:23   
smeško
Svi smo ljudi, zato i gresimo. Ja imam predivne roditelje, posebno majku koja zivot daje za moju i porodicu mog brata. Ona voli sve nas zajedno. I to mi je ok. To mi daje dosta samopouzdanja i zelju da i moja deca znaju da uvek mogu da racunaju na mene. Bolno iskustvo mm isto deluje na njega. Trudi se na sve nacine da decake nauci da imaju veru u sebe i da im pruzi podrsku i ljubav. Kada razmisljamo o prošlosti, uvek nam bude zao sto smo dozvolili da se lose ponasamo jedno prema drugom samo zbog njegovih. Sada to vise nije praksa i to je super, a sve ostalo sredicemo. Ja sanjam jedan plac i na njemu malu kucicu. Maslacak, svaka cas_t! I ja nikada nisam bila osoba koja druge posmatra kroz materijalnu prizmu, ali zato od lepe reci zavisim samo tako.user posted image
Maraj, ja lezem odmah posle dece. Oni legnu u 20h, a ja sam do 21h u krevetu.user posted image Ustajem oko 6h, da zagrejem pre nego sto deca ustanu i zavisi sta sam zamislila Nikiju za dorucak i uzinu, najčešće mu ispecem nesto. Nocu oko pola cetiri ustajem do toaleta i to je to. Super spavam. user posted image

< Poruku je uredio smeško -- 25.2.2018 11:01:38 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
25.2.2018 12:34:48   
Rosita
Slažem se da samostalnost nema cenu. Sve isto mislim kao i ti, maslačak, nego sam samo kratko ilustrovala taj materijalni momenat.
Ja bih isto najradije legala posle deteta odmah, nekad to i radim, ali mm bi me se ljutne ako zaređam, on sedi do kasno i hoće da pričamo, da sedimo sami.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
25.2.2018 12:38:50   
vonavoj
Meni je samo zao sto ce nasa porodicna kuca ostati prazna..a ceo zivot smo odvajali od usta da se sagradi..a ja cu morati da se zguzim u dvosobnom stanu,jer za veci necu imati..to mi je zao...ali u pravu ste,nas mir i samostalnost nema cenu..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

ime za djevojcicu
mara31



Vanja (20%)

Iva (35%)

Nadja (34%)

Irena (11%)


Ukupan broj glasova: 171

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here