|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 14:24:51   
vojvodjanka87
Maslacak bila sam pre 5 meseci zbog tsh sto pijem eutirox koji sam spustila na 1,ostali svi hormoni ja bi rekla odlicni.. 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1851
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 14:26:26   
vojvodjanka87
https://ibb.co/hKHkH2G



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1852
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 14:29:57   
nata11
Ooo 😭


Zao mi je draga. Drzi se

_____________________________





(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1853
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 14:32:32   
vojvodjanka87
Jedino sto cu uraditi sad pre sl postupka je test na ir, radila sam ga vec dva puta ali radili su mi pogresno, samo dva vadjenja i to bez glukoze, a sad hocu sa 4,5 vadjenja i sa opterecenjem glukozom. 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1854
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 15:01:46   
blizanac2
Hvala Maslacak! Veliki kamen sa srca mi je pao, bas sam se bila uplasila. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1855
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 18:06:21   
Despacito
Blizanac drago mi zbog tebe! :)) sve najbolje i cuvaj se..

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 1856
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 18:27:41   
Maslacak15
ali vojvodjanka to nisu svi hormoni, imaju hormoni nadbubrega itd...osim toga ja bi proverila imunologiju...antitela itd. nekad se daje prednizon odredjenoj grupi zena sa uspehom itd...mislim verovatno ces tesko otkriti zasto ali posto se ppnavlja i inace imas problema da zatrudnis trebalo bi da se pozabavis i detaljima. ir obavezno sa inuslinemijama.

pozdravljam te

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 1857
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 18:32:29   
vojvodjanka87
Da verovatno da postoji jos ali niko mi to nije rekao da uradim, ne znam ni kako se zovu ti hormoni i ta antitela, uradila sam trombofilije i imala sam terapiju zato, vredi li da radim kariotip? To sam mislila ali to mi verovatno nece pomoci, treba mi nesto sto moze biti uzrok losim celijama ☹️

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1858
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 18:32:49   
Despacito
Maslacak molim te napisi savet sta bi sve od analiza trebalo provetiti, sem onih standardnih koji su u uputstvu za vto navedeni, i mene interesuje! I bice korisno mnogima, sigurna sam,,hvala:)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1859
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 19:05:04   
blizanac2
Hvala mnogo! Navijam da bude jos puno beba. ❤️

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 1860
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 20:33:29   
nata11


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Da verovatno da postoji jos ali niko mi to nije rekao da uradim, ne znam ni kako se zovu ti hormoni i ta antitela, uradila sam trombofilije i imala sam terapiju zato, vredi li da radim kariotip? To sam mislila ali to mi verovatno nece pomoci, treba mi nesto sto moze biti uzrok losim celijama ☹️



Vojvodjanka  sada me Maslacak podset_ila meni je uspela vto kada su mi uveli Pronison. To mi je prepisao hematolog, druge promene terapije nisam imala.  Proveri sa dr. 

_____________________________





(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1861
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 20:36:25   
vojvodjanka87
A kakav si ti problem imala? Pronison je za nk celije ko ima o sl ako se ne varam, moj problem su ocigledno lose jc. 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1862
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 20:39:43   
Maslacak15
mozes da proveis jos androstenedion, ACTH, SHBG, Inhibin B, 17-OH progesteron, cortisol, DHEAS, Vitamin-D, testosteron. Sto se immunoloskih stvari tice ne znam ni ja napamet antitela, morala bih da pogledam ali sustina je da je prednison tu jedina pametna i jednostavna terapija. I mnogi je daju. Ako se ne varam i Maraj je uzimala prodnison..... Ne znas ti sta je problem, mozda je "kvalitet jajne celije" a mozda su i suboptimalni uslovi u materici, zakaci se embrion ali ne dovoljno dobro. Probaj da se posavetujes sa nekim reproduktivnim ginekologom ili nekim ko radi VTO ali sa malo vise iskustva. Mislim VTO je tehnologija i mnogi ga rade po automatizmu tj semi nekoj, i to bude ok za mnoge zene uspe im. Alli povremeno postoje pacijentkinje gde ipak treba "ukljuciti vijuge" i tu je onda problem naci posvecenog doktora tj koji ima iskustva.

Kariotip mislim da nema smisla da radis. Puno te pozdravljam i nema odustajanja.

mislim da nisi u pravu. Ne mozes da znas da je striktno do jajne celije. Tvoj problem moze biti i imunoloske prirode. NK celije su samo jedan faktor. Generalno gledano, za uspostavljanje trudnoce potrebna je inhibicija imunog sistema,....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 30.8.2019 20:42:52 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1863
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 20:45:39   
blizanac2

Ja takodje pijem pronison od prvog dana transfera. 
IZVORNA PORUKA: nata11



IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Da verovatno da postoji jos ali niko mi to nije rekao da uradim, ne znam ni kako se zovu ti hormoni i ta antitela, uradila sam trombofilije i imala sam terapiju zato, vredi li da radim kariotip? To sam mislila ali to mi verovatno nece pomoci, treba mi nesto sto moze biti uzrok losim celijama ☹️



Vojvodjanka  sada me Maslacak podset__ila meni je uspela vto kada su mi uveli Pronison. To mi je prepisao hematolog, druge promene terapije nisam imala.  Proveri sa dr. 



(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1864
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 20:51:59   
Maslacak15
mnogi ga daju, inace prednison= pronison, samo se razlicito zovu na nemackom i srpskom trzistu. Ja bih iskreno insistirala da sam u takvoj situaciji da mi ga ukljuce. Ne kazem da je garancija da ce da uspe, ali ne verujem ni da moze bilo sta da pokvari a pokriva taj spektar problema vezan za "imunologiju".

ali bi uradila i detaljnije endokrinoloske pretrage.... Insulinska rezistencija je isto zeznuta stvar.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 30.8.2019 20:53:08 >

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 1865
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 20:56:32   
blizanac2
Da, isto je to. Mislim da ne moze da skodi nikako. Ja sam brdo nekih stvari radila pre nego sto smo krenuli sa procesom, sto na svoju ruku, i sto mi je dr trazila. Insulinska je bila medju prvima. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1866
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 21:00:17   
vojvodjanka87
E ako ustanovi da je insulin kriv za sve ubicu se 😔 Ako mi ne daju pronison opet mogu li ja sama da ga uzimam, sad su mi ukljuci li depo na moje insistiranje i vredelo je jer nisam krvarila.



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 1867
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 21:10:41   
vojvodjanka87
Ja bi volela da nisam u pravu. Jer se kod mene impantira a ne zadrzava. 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1868
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 21:36:34   
blizanac2
Samo da utvrde sta je razlog, posle ces lako. Saljem puno pozitivne energije i drzim fige Vojvodjanko ❤️


(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1869
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 21:37:18   
Maslacak15
ne implantira se, mislim nije to tako prosto, to je kontinuirani proces. Jeste uspostavi se prvi kontakt, embrion se usadi ali to su jos uvek rane faze razvica, gde se razvija kontakt izmedju fetalne i maternalne cirkulacije samo zato sto sto ima gestaciona kesica ne znaci da je funckionalna kako treba. Tacno mozda je problem do samog embriona koji se ne razvija jer jajna celija nije bila ok ali moze da bude i problem da mu ne stize dovoljno energije i nutrijenata jer postoji negde blokada koja moze biti prouzrokovana uterinim faktorima. Teoretisem naravno, neznam, samo mislim da ne mozes ti da zakljucis tako jednoznacno da je problem do JC jer je blighted ovum. Evo sad sam citala, oko 25% blighted ovuma se smatra da su uzrokovani imunoloskim faktorima.....

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1870
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 21:39:18   
vojvodjanka87
Potrudicu se da ispita puno toga sad i ovo sto si mi napisala, hvala na pomoci Maslacak 🤗 I hvala svim devojkama koje su uz mene 🤗



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1871
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 22:38:44   
Despacito
Blizanac sta si ti sve jos radila od analiza, pored standardnih iz uputstva za vto? 

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1872
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2019 23:00:14   
blizanac2
Radila sam test opterecenja glukozom, meni je tada endokrinolog pisao da radim svasta mimo one liste, znam da su mi uzeli 8 epruveta krvi. 😒

TPSA, Free PSA, PSA-Ratio, CA 19.9, CEA, AFP (i pojma nemam sta je sta). Radila sam i MTHFR, PAI-1, F2, F5, Protein C, Protein S, Ddimer. Pratili smo progesteron po danima ciklusa jer sam imala neka krvarenja nejasnog porekla. Na svoju ruku sam stitnu radila cesto da bi na kraju zaista otkrila da imam hipotireozu i tireoditis. Uporedo sam isla na planiranje procesa i kod edno pa su se nekako nalazi preplitali. 

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 1873
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
6.9.2019 19:02:47   
Despacito
Zene pozz. Moze par informacija vezano za postupak vto? Da li pozivno pismo, potvrdu 2" kom o ispunjenosti uslova i uput za stac.lecenje nosim u rfzo na overu uputa na salt_er dole ili prvo idem kod dr.Milice na 1.sprat ( ako je ova druga varijanta da li treba zakazati telefonski)? Da li treba fotokopija ocitane zdravstvene knjizice ( za kasnije...) i gde ocitati? Isto u rfzo? NS

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 1874
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
7.9.2019 16:44:22   
vojvodjanka87
Ja sam nosila dole na salt_eru sve to pa onda sutra dosla po overen uput. Ja sam odnela zdravstvenu i licnu ali nije im trebalo, nisu uzeli. 

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here