|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
19.12.2020 14:19:53   
Mrvica777
Ja vec uzimam Utrogestan 3x 2 od 100mgprvu betu sam izvadila rano9dnt=16,411dnt=30,613 dnt=51,4i danas 16dnt= 160
sad sam pogledala na ulosku ima krvi ali ne puno i tamno braon je a kada se obrisem slabo, jutros i sinoc je bilo vise 😐

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
19.12.2020 14:21:16   
Mrvica777
Ja vec uzimam Utrogestan 3x 2 od 100mgPrvu betu sam izvadila rano  9dnt=16,4 
11dnt=30,6
13 dnt=51,4i danas 16dnt= 160     sad sam pogledala na ulosku ima krvi ali ne puno i tamno braon je a kada se obrisem slabo, jutros i sinoc je bilo vise 😐

(odgovor članu Mrvica777)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
19.12.2020 19:49:26   
lesli
Pa jedino sto su mogli da ti dodaju je depo eventualno.I ja sam bila na 3x200 utrogestana, pa su dodali depo, ali ocigledno krvarenje nije bilo do toga jer se nastavilo i pored tog depoa.
Miruj sto vise mozes. Klinika kazes ne radi vikendom?Javi im se u ponedeljak opet, a ako se slucajno krvarenje ili bolovi pojacaju, idi u dezurnu ustanovu obavezno.Mozda cak i ovako da odes? Nisam pametna, stvarno...
Sto se bete tice, mogla bi biti visa i ne duplira se bas najidealnije, ali svakako drzim palceve da bude ok.

(odgovor članu Mrvica777)
Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
19.12.2020 19:51:16   
lesli
Samo da dodam, za dupliranje da nije najidealnije ako si se drzala nekog slicnog vremena vadjenja krvi.
To i dalje ne mora da bude los znak, jer u izvesnom broju trudnoca beta se duplira na 48h ili vise i sve bude ok.

Jos jednom, srecno 🍀

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
19.12.2020 23:53:06   
Mrvica777


IZVORNA PORUKA: lesli

Samo da dodam, za dupliranje da nije najidealnije ako si se drzala nekog slicnog vremena vadjenja krvi.
To i dalje ne mora da bude los znak, jer u izvesnom broju trudnoca beta se duplira na 48h ili vise i sve bude ok.

Jos jednom, srecno 🍀



Hvala na porukama!Uvek sam vadila betu ujutru oko 9hNisam znala da to utice nesto.. u ponedeljak cu ici oko 12 ako to daje malo vremena da se jos poveca 🙏🏼

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.12.2020 12:56:11   
Krisss985
Mrvice 🍀🙏🤞💕


(odgovor članu Mrvica777)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.12.2020 13:32:57   
Jela12
Kriss tebi su odlozili transfer ako se dobro secam zbog supruga jer je bio pozitivan.I jeste li otisli na taj ransfer ili jos uvek cekas?Meni se to isto dogodilo.Nazalost....ili na srecu neznam.I ja i on smo bili pozitivni u razmaku od par dana.Pa me sad zanima kakva je preporuka posle toga ako su ti mozda rekli na klinici.


(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.12.2020 21:10:06   
Krisss985
Nismo. Evo sad sredjujem papire za krio transfer. Cim smo izasli iz karantina isli kod ginekologa i na komisiju. U petak nam stiglo pozivno pismo pa sutra idem opet do ginekologa po uput i u socijalno. Ja se nadam da je do kraja meseca prijem pa da onda on sledeceg ciklusa idemo na vracanje. A treba da dobijem 3 januara


(odgovor članu Jela12)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.12.2020 11:31:16   
Jela12
Aha,pa to bas glupo sad opet cimanje oko pozivnog pisma i tih zelenih uputa.Ja sam vec to sve prosla ....mi smo juce izasli iz izolacije.Doduse nisam ni zvala kliniku svakako nece raditi za ng.A ovaj ciklus mi prosao u decembru.Kao da sam predoset_ila da cemo se zaraziti.😕

Vidim piset_e oko bete....ja kad sam letos ostala trudna na prvu vto 14 dana sam vadila betu i bila je 309 a onda su mi rekli da opet vadim za nedelju dana tj.u trecoj nedelji i bila je oko 750 e sad neznam da li su te referentne vrednosti drugacije u svakoj klinici.

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.12.2020 12:48:04   
Krisss985
Pa da. I po mom je glupo. Al takav je protokol. Odradili komisiju  upute za embriotransfer i posto se zarazio pre transfera obustavili pa morali zamrznuti. Pa nam rekli da kad zavrsimo sa izolacijom onda sredimo papire za krio. Pa eto danas digla pozivno i odradila odma uput i javila u feroni. Tako da na konsultacije idemo 28.12. A ja prokrvarila 6 decembra (dok smo jos bili u izolaciji) tako da se nadam da sledeci ciklus mozemo raditi krio


(odgovor članu Jela12)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.12.2020 13:57:03   
Mrvica777
Moj pokusaj se nazalost ovde zavrsava, beta je pala i bila je biokemijska..💔
Uzasno je tesko al bila sam na pola puta pa mi barem to uliva nadu za dalje.
Imam 2 blastociste zamrznute ali ne znam kako funkcionise to vezano za FET tj kada moze da se pokusa ponovo?
Svima zelim puno srece i obraduje me kada nekome uspe jer onda vidim da je ipak moguce 🍀🙏🏼

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.12.2020 14:17:08   
lesli
Mrvice, zao mi je stvarno, ali naslucivalo se. 😔Beta je bas bila niska i nije se ni pravilno duplirala.
Poredjenja radi, oba puta mi je beta 11dnt bila trocifrena. To je 15. dan od aspiracije (blasta, a dan transfera racunaju kao 1.) i duplirala se mnogo brze od 48h.
Drzim palceve da Fet bude uspesan!Dobar je znak svakako da je do trudnoce doslo.Sto se tice sta-kako...moguce da ces moci odmah u novi postupak tj. FET. Javi se klinici kada prokrvaris i oni ce ti dati uputstva za dalje - da li treba da sacekas jedan refularan ciklus ili dolazis na pregled i po eventualnu terapiju za pripremu za krio.

(odgovor članu Mrvica777)
Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.12.2020 18:05:24   
Krisss985
Zao mi je Mrvice 😢. Sto se smrzlica tice mislim da ces moci u narednom ciklusu. Ne sad kad prokrvaris vec naredni regularni ciklus. No najbolje da nazoves kliniku i vidis sa njima.



(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
23.12.2020 1:36:40   
Danka2020
Ja sam zainteresovana da radim VTO u Turskoj. Možeš li mi napisati tvoja iskustva tamo? Da li ti je to prva VTO?


(odgovor članu Aniratak)
Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
23.12.2020 1:40:36   
Danka2020


IZVORNA PORUKA: Danka2020

Ja sam zainteresovana da radim VTO u Turskoj. Možeš li mi napisati tvoja iskustva tamo? Da li ti je to prva VTO?





(odgovor članu Danka2020)
Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
24.12.2020 8:36:24   
nata11
Mrvice user posted image mozes nakon 2 meseca tj. nakon 2 krvarenja kao sto su i rekle devojke.



_____________________________





(odgovor članu Danka2020)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
25.12.2020 7:50:22   
trncica
dunja RR, radila sam posle prvog spontanog, utvrdili su tek posle da imam trombofiliju i tek ove godine mi se stitna zlezda dovela u parametre pozeljne za trudnocu. Aletos nisam nista dodatno radila, ostalo je bilo da se uradi diagnosticka laparoskopija i histeroskopija da se utvrdi kompletno stanje materice, jajnika i jajovoda.
Konacno sam dosla bila na red u Frontu, zvali su me nedelju ipo pre zakazanog termina da mi otkazu (po treci put od marta) i poludela sam preko telefona pa su mi na kraju pomerili za samo 2 dana.
Rekla mi je dr. da su mi ipak "prekinuli komunikaciju" levog jajovoda sa matericom jer je bio prosiren, za desni nista nije rekla, imala sam mali septum (ili subseptum) i nesto sto lici na polipe u materici i endometrijsko tkivo na trbusnoj maramici... U svakom slucaju sve je to reseno sada i cekam ponedeljak skidanje konca i dogovora za dalje.Ja sam se primarno odlucila bila za kliniku Teofanovic (aka Ivanovic) ali citam da su se oni pokvarili i postali bezobrazni a dodatno mi se ne svidja sto ne moze vise preko fonda kod njih.. stalno to nesto Goca menja.. ali valjda vec sledeci ciklus mogu da radim bockanje za VTO e sad da li ce odma transfer to ne znam :(
Jel si ti radila VTO? sa kim imas iskustva?
Da li neko ima da preporuci kliniku za vantelesnu gde ima dobrih rezultata? 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
25.12.2020 8:20:22   
Maraj
Trncice, sve je to individualno. Oni kojima je uspelo kod Ivanivica se kunu u njih. Naravno, onima kojima nije ih pljuju... tako da, na tebi je da odlucis gde ces raditi i da imas puno poverenje u tog doktora

(odgovor članu trncica)
Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.12.2020 23:23:17   
DUDA87
Zuser posted image DRAVO.nova sam .tacno pre godinu dana sam radil prvu vto u Genezisu i moram priznati da sam razocarana malo.Sve sto vas zanima pitajte.Sada razmisljam o klinici U bg JEVREMOVA.aKO NEKO IMA ISKUSTVA NEKA PISE.

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.12.2020 23:33:09   
DUDA87
Neznam da li je prva poruka otisla uopste,nova sam.E ovako podelila bih sa vama moje iskustvo u Genezisu.Nazalost neuspesna prva vantelesna.Radjena pretacno godinu dana.Ja jednostavno nikakvo obrazlozenje nisam dobila zasto nije uspela,jednostavno sve rade rutinski sa doktoricom Crnogorac se nisam cestito ni videla .Strasno.Od nje sam dobila terapiju za stitnu i terapiju za insulinsku treba da je pijem dok ponovo nedodjem do njih za drugu vto a to sto ja pijem vec godinu dana to niko ne kontroliseMoja drugarica je kod njih radila dve vto sad druga beta je pala sa tipa oko 60 na trideset i nesto,treca joj je bila deset a cetvrta nista.isto nikakvo obrazlozenje ne daju i sve preko tel .Kazu ti vantelesna nije uspela i to je to prijatno i dovidnjenja?RADILE SMO OBE O DRZAVNOM TROSKU ALI ZASTO NIKO NE DAJE NIKAKVO OBRAZLOZENJE?ISKRENO RASMISLJAM DA MOJU DRUGU RADIM U DRUGOJ KLINICI OCEKUJEM DA MI PREDLOZITE KLINIKU I KAZETE VASE MISLJENJE O OVOME STO SAM NAPISALA.HVALA UNAPRED user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.12.2020 23:42:27   
dunja RR
Dudo, teško da ćeš negde dobiti objašnjenje, ja bar nisam. Samo kažu javite se nakon sleedećeg ciklusa, i dogovaramo novi postupak.
Ti uradi što je do tebe, nađi dobrog endokrinologa koji se bavi sterilitetom i pripremi se za sledeći postupak najbolje što možeš.

Ja sam nakon neupešnog postupka u borbi za drugo dete, obišla nekoliko klinika, da vidim šta će reći, pa i Jevremovu, i ništa, niko nema obrazloženje, samo su rekli da bi se na mom mestu vratiii na kliniku gde sam dobila prvo dete, jer bi sve isto uradili kao ta klinika, u tom neuspešnom postupku (tada Ivanović, sada su promenili ime).

I vratih se ja tamo i dobih drugo dete, a i prvo dete sam dobila na klinici Ivanović.



< Poruku je uredio dunja RR -- 26.12.2020 23:50:19 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu DUDA87)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.12.2020 0:00:37   
EnaEna

Ja sam u Genesisu bila ljetos kod dr Bjelice.on mi je propisa za inzulinsku jer nisam nista pila,nisu smatrali da je to za lijekova.I sad smo u kontaktu snjim, uvijek odgovori da prijedlog. Planirala sam kod njega ici na histeroskopiju ali zbog korone i ogranicenja, trenutno ne mozemo nikuda sem Banjaluke.
Generalno niko ni ne zna zasto nije uspjela vto.Zato oni to zovu pokusaj. Ni meni nisu rekli nista sem mozemo opet za 2-3 mjeseca. A vracena 2 oplodjena cetverocelijska sa najboljim ocjenama.Ja bila uvjerena e to je to... Alii ☹️Par dana lupala glavu da nisam ja nesto napravila,uradila pa se nije usadilo. Svugje je to slicno. Mada ja nisam ni pitala za objasnjenje jer jednostavno tu niko ne moze sa sigurnoscu reci tacan razlog. Meni jedino sto ce mozda sad drugi put moozda uvesti dugi protokol.
IZVORNA PORUKA: DUDA87

Neznam da li je prva poruka otisla uopste,nova sam.E ovako podelila bih sa vama moje iskustvo u Genezisu.Nazalost neuspesna prva vantelesna.Radjena pretacno godinu dana.Ja jednostavno nikakvo obrazlozenje nisam dobila zasto nije uspela,jednostavno sve rade rutinski sa doktoricom Crnogorac se nisam cestito ni videla .Strasno.Od nje sam dobila terapiju za stitnu i terapiju za insulinsku treba da je pijem dok ponovo nedodjem do njih za drugu vto a to sto ja pijem vec godinu dana to niko ne kontroliseMoja drugarica je kod njih radila dve vto sad druga beta je pala sa tipa oko 60 na trideset_ i nesto,treca joj je bila deset_ a cetvrta nista.isto nikakvo obrazlozenje ne daju i sve preko tel .Kazu ti vantelesna nije uspela i to je to prijatno i dovidnjenja?RADILE SMO OBE O DRZAVNOM TROSKU ALI ZASTO NIKO NE DAJE NIKAKVO OBRAZLOZENJE?ISKRENO RASMISLJAM DA MOJU DRUGU RADIM U DRUGOJ KLINICI OCEKUJEM DA MI PREDLOZITE KLINIKU I KAZETE VASE MISLJENJE O OVOME STO SAM NAPISALA.HVALA UNAPRED user posted image



(odgovor članu DUDA87)
Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.12.2020 0:06:06   
DUDA87
Neznam sta bih rekla.ali ako sam ja izabrala svog lekara ocekujem da nam se i posveti zar ne?A ne preko tel poturati iz njenog tima sestre i neznam koga vec?malo cudno i ruzno po meni?zar ne?Ja od terapije pojem euthyrox 50 i Glucophage 750 niko to bre ne kontrolise .Ne mogu ja da odem kod neznam koga kada sam terapiju dobila u Genezisu.Neznam nisam pametna.Razmisljam dobro gde cu raditi drugu vto.

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.12.2020 0:15:22   
dunja RR
Trncice, jesam, radila sam nekoliko VTO, dvoje dece sam dobila na klinici Ivanović, pomešana su mi osećanja, bila sam nekada besna na Gocu, sumnjala u nju ponekad, ali kako posle svega da ne kažem hvala, imam dvoje anđela zahvaljujuči klinici Ivanović.


Evo napisaću ti iskreno, što kraće moguće moju borbu za decu.

U 28. godini dobijam endometriozu i sledi prva operacija, u 30. se udajem, pokušavam godinu dana, nakon toga druga operacija endometrioze, vade mi jajovode, i gubim svaku mogućnost da prirodno zatrudnim. Spremam se preko države za VTO, u međuvremenu se endometrioza opet vraća, i idem na 3. operaciju.
Dok čekam poziv od države za VTO, odlazim privatno u Mađarsku na VTO, i rezultat je biohemijska trudnoća. Nepsoredno psole toga upadam kod Ivanovića preko države. radim kod njih postupak, tada je kod njih radila i dr Bilja Todorović, divna doktorka, ona mi je vodila postupak a Goca uletala ponekad i vraćaju mi 2 embriona, trudnoća, ali na prvom UZ BO, zatim kiretaža u Frontu.

Na svu sreću ostala mi 2 smrzlića iz tog postupka preko države kod Ivanovića, posle 3 meseca vraćaju mi 1 (dr Bilja radi pripremu, odlučuje se za FET iz prirodnjaka jer mi je endometrijum odličan, a Goca radi transfer, jer dr Bilja odlazi za Belgiju) drugi smrzlič nije preživeo odmrzavanje, i dobijam mog prvenca, sa skoro 38 godina.

Posle nešto manje od 3 godine (išla bi i ranije ali je sin sisao 2,5 godine, pa nisam mogla da primam hormone :D) krećem u borbu za drugo date (sa 41. godinom), radim kod IVanovića opet, ali Goca radi kratki postupak zbog godina (u prvoj VTO Dr Bilja i Goca radile dugi), i dobija 4 j.c, i embrione lošeg kvaliteta, videla sam po njenoj reakciji da su šanse za uspeh male, gotovo da nije ni krila. Nakon transfera mi je rekla, ako ne uspe radimo sledeći put dugi postupak.
Nije uspelo.

Ja nakon toga razmišljam gde da radim sledeću VTO, obilazim nekoliko klinika, uključujući i Jevremovu,, i svi tvrde da je Goca sve uradila kako treba, i da bi oni uradili isto. A to isto mi ništa ne znači, ako je rezultat bio neuspeh. Nikonema objašnjenje- Preporučuju da se vratim kod Ivanovića, jer imam 42 godin skoro, male su šanse. Kažu vratite se tamo gde vas znaju (kao pacijenta), gde ste dobili prvo dete.
Ja sednem razmislim, odem opet kod Ivanoviča, Goca uradi dugi postupak kako je obećala, dobijem sa 42 godine 10 odličnih jajnih ćelija (čudo!) i puno embriona ekstra kvaliteta (imam iz tog postupka još smzlićaa za 2 postupka, ali ne znam da li ću se usuditi jer imam 44 godine).
Ta VTO uspešna, rodila sam čarobnu devojčicu.

Imala sam sumnje u Gocu kao što vidiš, ali kakoposle svega da kažem išta drugo osim da je stručnjak.
Meni je bitan rezultat a to su moja deca, a prema meni je Goca zaista uvek bila korektna. Osećala sam se kod Ivanovića kao u svojoj kući, a na drugim klinikam to nisam oset____ila.
Mislim da je ta konekcija sa klinikom, doktorom, bitna.

Zato radi kako osećaš, sedi, razmisli, poslušaj sebe..

I videćeš, uspećeš na kraju samo ne odustaj! user posted image


IZVORNA PORUKA: trncica

dunja RR, radila sam posle prvog spontanog, utvrdili su tek posle da imam trombofiliju i tek ove godine mi se stitna zlezda dovela u parametre pozeljne za trudnocu. Aletos nisam nista dodatno radila, ostalo je bilo da se uradi diagnosticka laparoskopija i histeroskopija da se utvrdi kompletno stanje materice, jajnika i jajovoda.
Konacno sam dosla bila na red u Frontu, zvali su me nedelju ipo pre zakazanog termina da mi otkazu (po treci put od marta) i poludela sam preko telefona pa su mi na kraju pomerili za samo 2 dana.
Rekla mi je dr. da su mi ipak "prekinuli komunikaciju" levog jajovoda sa matericom jer je bio prosiren, za desni nista nije rekla, imala sam mali septum (ili subseptum) i nesto sto lici na polipe u materici i endometrijsko tkivo na trbusnoj maramici... U svakom slucaju sve je to reseno sada i cekam ponedeljak skidanje konca i dogovora za dalje.Ja sam se primarno odlucila bila za kliniku Teofanovic (aka Ivanovic) ali citam da su se oni pokvarili i postali bezobrazni a dodatno mi se ne svidja sto ne moze vise preko fonda kod njih.. stalno to nesto Goca menja.. ali valjda vec sledeci ciklus mogu da radim bockanje za VTO e sad da li ce odma transfer to ne znam :(
Jel si ti radila VTO? sa kim imas iskustva?
Da li neko ima da preporuci kliniku za vantelesnu gde ima dobrih rezultata? 



< Poruku je uredio dunja RR -- 27.12.2020 0:23:07 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu trncica)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.12.2020 0:30:20   
dunja RR
A kada sam otišla u Jevremovu rekoše da veći "dosije" nisu videli do tada, šta sam sve prošla.
A na kraju rodih dvoje dece.

Zato vam pišem, jer znam da sve imate šansu i možete uspeti, samo verujte, i ne odustaje i ne padajte ako nekada ne uspe.

Moja najbolja drugarica je odustala i jako mi je žao ... bila bih srećna da nam se deca zajedno igraju.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here