RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 9:54:09)

Jutro.
Milena, bravo za pametnicu[sm=bravo.gif]
Maca nije imala temperaturu, ali je i dalje nervozna, slinavi i malo kasljuca. Dace Bog da se završi na ovome i da ovog puta preskocimo doktora i antibiotike.




vocicana -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 21:31:53)

Joj sto volim kada procitam da su svi bolje.
Milenice [sm=bravo.gif] za gackice, dusa moja lepa. Ja od sl nedelje skidam konacno sve pamperse pa da vidim da li ce hteti gaci ili najlon na guzu, da ne idem u off.
Nesto je slabije raspoozen za jelo, tacnije sprovodi neki sistem koji samo njeu odgovra, petice su tuuuu, jedva cekam da i to prebrinemo.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 21:36:30)

Dobro vece.[sm=smiley1.gif]
Moje spavaju. Bas su se izmorile. [sm=smiley1.gif] Bili smo bas dugo napolju. Sad da se tusnem, pa da citam[sm=smiley1.gif]




vonavoj -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 21:38:47)

Joj.zavidim vam kad vam deca vec spavaju..moje ustaju u pola 8,ali u vrticu spavaju.i onda je uvece problem..iako smo bile.ceo dan napolju,one se i dalje igraju...ne zele da legnu[sm=jezicek.gif]




vocicana -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 21:41:10)

Moj se sin tako dnas zakucao kod babe ja msm da je d 18 h mogao da spava, dakle da ne poverujes. Ljljao e, trcao, vristao, izazivao da ga gnjavis, med je pravi. Nadam se da suprug nece imati vecih problema da ga uspava veceras[sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 21:43:02)

Vec? Moji u 20 h kad ne idu na trening, kad idu onda 21h
Mada ustaju svi u 6h al poludela bih kad bi mi duze bili budni...i kod mene nema zele ne zele [sm=jezicek.gif]




vonavoj -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 21:44:47)

Kako? Kako? Kad ustaju?
Onda je logicno..rano ustaju...moje i da legnu na vreme..vrte se kao buve u krevetu.




vocicana -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 21:47:23)

Ustaje oko 8-8:30. Spavanje oko 13:30, do 15 h tada ga budim, akcija non stop, jede se, normalno funkcionise. Kupanje oko 21, posle tga mlekce i malo jos bude sa nama u dnevnoj sobi, odnesem ga u sobu, poljubim ga pokrijem i to je to.
Nema sta




Anck Su Nmaun -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 21:48:18)

Pa ne znam i kad su ustajale.kasnije oko 7h opet su isle u 20h . Jednostavno mislim da nemaju sta da traze kasnije budni, a i potrebno im je sna vise nego nama. To nam je rutina. Pustam.ih jedino za letnji raspust duze jer se zaigraju napolju.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 21:53:10)

Von, zelim ti da ti ovaj mali bude spavalica.[sm=smiley31.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 22:02:05)

Von navika je cudo. Nekad i kad kazu kao ne spava im se , ja ih proverim posle 10 minuta one hrcu...




vonavoj -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 22:14:53)

Probala sam sve..i mrak..i tisina..ali.ne vredi.nisu spavalice..
Ni kao bebe nisu bile..moja T je sa 8 meseci spavala jednom dnevno..[sm=jezicek.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 22:24:48)

Moja verovatno hrce odavno. Isto kao i kod Anck, kad ima trening kasno onda uvece malcice kasnimo ali to je sve uglavnom oko 21h. I ja bih odlepila da mi kasno leze. Em sto radim uvece a i kad da se druzim s muzem??? [sm=smiley36.gif] i ovako se druzimo tokom mog radnog vremena hihihi...

Von ja se salim sa mojim tatom kao u onom filmu varljivo leto 68. "Moj problem je vezan" [sm=smiley36.gif] "cvrsta ruka sve resava" tata mi se valja od smeha ali me u principu podrzava. Zaguljena sam za to spavanje pa sta da kazem. Ne nadam se uopste spavalici ali mislim da se ni buduci nespavac ne nada majci kao sto sam ja [sm=smiley36.gif]
Kako ste mame? Ja uskoro u ovu temu prelazim.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 22:33:39)

I mi smo zaguljeni i za spavanje i za ishranu[sm=smiley36.gif] Za hranu vise ja. [sm=smiley36.gif]

Ljiso, uskoro prelazis.
Moja T sutra ide na izlet. Sutra je probni prijemni, pa su se doset_ili kad su vec skraceni casovi nek se ide na izlet.
Sofi je veceras pocupao decak mladji od nje. Samo je prisao i dohvatio je. Ala sam viknula.
On za koji dan puni 3 godine.




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 22:37:21)

Sanjice imamo iste prioritete [sm=smiley36.gif]

Gde ste bili kad ju je pocupao? Na igralistu?

Joj i moja D ima problem i to sa klasicnim sto ja kazem bulijem u vrticu. On je najveci i najstariji, i bas sam juce prisustvovala kako je najsitnije samo gurnuo iz cista mira, jer boze moj on mora biti prvi u koloni za pranje ruku. Mali se prosuo najstrasnije po podu. Ne kapiram sta ta deca misle. I moju D izgleda maltretira jer mi se stalno zali, ali posto vaspitacice nista ne govore ja sve svodim na salu i kazem nas tata je jaci od njegovog tate sredice ga nas tate (inace stvarno nam se tate poznaju[sm=smiley36.gif]) a njoj govorim da kulira.





vonavoj -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 22:37:52)

Ja sam slab autoritet..a mm nikakav za to spavanje..njemu super,zamolila sam ga da ih okupa i legne..on ih okupao i one rajzuju,a on seo i gleda tv...reko jesu li zaspale,pokrio si ih..kaze nisam...😭




Anck Su Nmaun -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 22:42:55)

Opet mislim da je sve stvar navike.
Ne mogu reci deca su mi spavalice ali kad svaku noc u isto vreme lezu i organizam navikne i spavace im se ...samo verujem da mnogi nisu istrajni u tome. Kod nas nema ne spavalica mrak spava se? i ta budjenja u pola noci sem ako su bolesni to se ne racuna.

Pre neki dan mi je Tarina drugarica rekla da sam stroga [sm=smiley36.gif] jednostavno kod mene mora da se zna red. Bez toga bi bio haossss.

A bas mi je i u neku ruku drago da me bar neko smatra strogom jer mislim da im dosta popustam oko nekih stvari [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 22:45:07)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Sanjice imamo iste prioritete [sm=smiley36.gif]

Gde ste bili kad ju je pocupao? Na igralistu?





Mi smo bili u trpezariji, a oni u dnevnoj. Meni su oci kad sam sa decom uprte u njih. Pricam sa drugima i slusam, a ka njima su oci. Samo je prisao i dohvatio je. I ja sam viknula. Pritom Sofija je postala takva dobrica (prosla je faza njakanja) da mrava ne bi zgazila. Pre neko vece su oni bili kod nas. I dohvatio je neki Sofijin balon da nosi kuci. Sofi mu nije dala. I ona kad je probala da mu uzme on je sa onim vrhom sto drzi balon ju je ogrebao ispod oka. Mogao je oko da joj istera. I majka mu nije dala da krene kuci dok se ne izvini. I naravno da se nije izvinio. Nego je moja sofi prisla i zagrlila ga je.




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 22:53:01)

I bre, ovde sve majke kraljice [sm=smiley36.gif]
Posto nisam od tih odoh ja u krevet [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 22:56:31)

Ivana kraljiceeee lepo se ti napajki..odoh i ja.




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 23:08:11)

Ajde treba ustati ujutru u sest.. V kad ti zapeva na uvce[sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 23:08:40)

Joj Sanjice tako i ja nekad dreknem, onako bas u strahu. Ja bih se odsekla da sam videla da je tako blizu oka ogrebao a opet mi glupo da dizem frku izmedju dece. Nek se svadjaju. Npr danas ovaj mali kaze mojoj D lazes da sam ja to rekao, a on je rekao onako kako je ona rekla. [sm=smiley36.gif] I Morala sam da mu dobacim iz kuce (sve se odvija ispod prozora pa sam sve cula) "nemoj da govoris D da laze kad govori istinu". E onda je mali poceo da lupa kontru da joj ne da loptu, i da govori kako je Sendi njegov pas. I moja D je rekla ne treba joj njegova lopta ali Sendi je njen pas [sm=smiley36.gif] Ma smesni su ko cirkus. al tacno mi se zeludac okrece kad mi neko tako namerno "masira" dete. Sve se suzdrzavam i kontrolisem neka deca sve rese izmedju sebe al eto nekad se i ja upletem.

A sto se tice strogoce, cinjenica da mm samo kaze "zvacu mamu" sve opisuje. Po mojoj mami sam ja babaroga a vec vidim i u vrticu me smatraju za strogom mamom. A ja isto kao i Anck imam utisak da bas dosta dopustam.[sm=smiley36.gif]





Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 23:17:48)

Ljiso, ja sam azdaja i da je moje dete napalo nekog. Moje dete bi dobilo turu.
I ovaj mali se inati. Npr Sofi crta i on joj otme papir i namerno nece da vrati.
Ajde prepisujem fazi trogodisnjaka. Sazrece.




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (12.4.2018 23:22:43)

joj Sanjice i da ja vidim D jeste dobila bi sigurno sto ti kazes turu, ali ja se ne uplicem kad je zezaju. Pustim je da se sama bori. Bas tako kad mi bude onako jak krivo a cujem joj po glasu da ce zaplakati pruzim onako njoj podrsku iz daljine.ALI se i dalje ne uplicem niti ja govorim drugom detetu nesto.Mada lako meni, moja nije uopste agresivna niti nekog namerno zeza niti bilo sta slicno.

Jao sef me zvao i zadao mi posla....Pa ja nikad necu otici na spavanje [sm=smiley36.gif]




vocicana -> RE: Razgovori mama 04/18 [chat] (13.4.2018 6:29:11)

Dobro jutro devojke.
Ja da zaokruzim ovu ocajnu smenu i d palim kuci jos kolik za pola sata. Bas sam umorna vise.
Ljiso, pusti sefa.. Da li zna da si[sm=nosecka.gif]?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>