RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (15.7.2018 18:31:00)

Ovako piše:

Progesteron 24,20
Progesteron 7, 70




milicicak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (15.7.2018 18:33:55)

Dunja, opusti se. Naravno da nisi nista napravila. Embriono su mnogo izdrzljiviji nego sto mi mislimo [sm=smiley31.gif]
Sad, ne bi trebalo bas mnogo da se nerviras u trudnoci ali nekad ne mozes da izbegnes.
Nisam te razumela, nosis ili ne nosis inekcije u Grcku?
I ne razumem rezultat uopste




IvanaSK RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (15.7.2018 18:35:13)

Suzi, masis temu [sm=jezicek.gif]
Nemoj da brines, kad se setim nekih stresnih situacija u obe moje trudnoce.. Stomak me boleo od plakanja...




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (15.7.2018 18:42:16)

Hvala vammmm [sm=smiley31.gif]

Mili, nosim progesteron, 3 injekcije, to je obavezno. Primicu jednu neposredno pre leta u Bg, pa onda na 3. dana u Grckoj.
A injekcije fragmina ne moram da nosim jer je D dimer dobar. Njega sam prestala sebi da dajem kada je krenulo krvarenje.

Uslikacu posle bas taj rezultat progesterona pa cu okaciti.




Rosita -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (15.7.2018 21:35:40)

Dunja, draga, ja sam se u drugoj trudnoći tresla jedno 2 nedelje u početku, veruj mi. Toliko me spopala anksioznost. Tu sam ja imala neke svoje razloge, znala da ne treba, ali dzaba, ja imam jak i brz telesni odgovor pa se posle peglam mentalno. Elem, naravno da bebi nije ništa! Druga beba mi je čak mnogo bolje naravi[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (15.7.2018 21:47:27)

Malo mi je lakše kada vas čitam [sm=smiley31.gif]


Evo današnjih rezultata, i dr mi je rekla da bi progesteron trebao biti veći, ostalo je sve super, pa eto ko se razume:

[img]https://dodajsliku.com/images/2018/07/15/Rezultati-15.7.2d9a475d3ec15387.png[/img]




vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (15.7.2018 22:18:30)

Dunja,ihaj.kroz koji sam ja stres prosla u ovoj trecoj trudnoci..sto na poslu,sto kod kuce..radila do 8og meseca,stalno sama..i.beba najmirnija od svih[sm=jezicek.gif]
Sto vise se trudi da se ne nerviras,ali to je svakodnevnica...ja nisam imala vremena ni da odmorim..
Inace,ima li granice za progesteron..i meni nesto deluje da je nizak..




Dragce86 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (15.7.2018 22:34:42)

Diiivnoo, cestitam, Dunja! Cuvajte se i lep provod na letovanju! :)

Lesli, kako napreduje trudnoca, tj. jel bolje stanje sa grlicem?
Ja imam utisak da meni jeste, primam i dalje Progesteron inj. na 3.dan i Nifelat 3x1 ( al on mi ne prija, bas me obara sa nogu, jedva hodam )
Pospana sam od oba leka, nadam se da je bar grlic zatvoren, kad sam vec ovako smlacena, a kontrola tek 9.8.

Pozdrav svim zenicama ovde! :)




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (16.7.2018 9:50:07)

Dunja, i ja sam se plasila oko stresa i bebe, ali je za sada sa njom sve ok iako mozes misliti na sta su licile te prve nedelje. Na jednom pregledu koliko je krvi bilo, jos pomesane sa utrogestanom, su mi rekli da je to to, dok nisu upalili uz...
Mamin mali borac [sm=bravo.gif] [sm=9nebesa.gif]

Dragce, nista ne znam. Ove nedelje imam kontrolu. Bila sam ubedjena da treba prosle, ali u otpustu pise za 3 nedelje.
A subjektivni osecaj je kako kad. Nekad dan bas prodje super, a nekad se bas puno steze stomak...
Ja primam depo na 2. dan, utrogestan i nifelat 2x1. Ali podnosim skroz ok. Je l’ meris ti pritisak sa tim nifelatom?
Meni su 1-2x dnevno tamo merili pritisak. Nisu mi rekli da nastavim kod kuce, niti sam pitala da l’ treba. Ali valjda ako je bio stabilan tamo 4-5 dana, tesko da moze odjednom da pocne da ga obara...valjda [sm=zmeden.gif]




MojMiki -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (16.7.2018 15:18:58)

Hvala na toploj dobrodoslici, ljubim vas 😘
Ne snalazim se jos na forumu bas najbolje, do sada sam dobijala mail za poruke na temi VTO...sada ne stizu, a ne vidim da ima aplikacija. Uvek ulazim sa telefona.

Dunja ne brini za stres, vecina trudnica ako nista drugo ono zbog hormona ima burnije reakcije. Sa M je sve ok a mnogo problema je bilo tokom trudnoce, cesto sam plakala, nervirala se. A jos vise sam se bojala zbog stitne i losih rezultata ali ispalo je sve ok. Kada putujes na more?




IvanaSK RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (16.7.2018 15:25:10)

MojMiki, imas na vrhu strane rec Prati i kad kliknes na to stizace ti mailovi sa te teme. Mozda si u VTO slucajno kliknula na Prestani pratiti...




MojMiki -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (16.7.2018 16:33:28)

:-) hvaaalaaa Ivana




Rosita -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (16.7.2018 17:21:38)

Trudnice, zelim sa vama da podelim ovo saznanje:
Kad se porodite, sa izvodom iz jmbg odete:
- u lilly, daju paketic pelena, 22 kom, salju na adresu karticu za popuste
- u dm, daju paketic pelena, isto toliki, mali seba med set, sudocrem, neke to to suve krpice i super iskoristive i smislene vaucere od po 30-40% popusta na razne super proizvode, plus salju vam popuste i pokloncice sa 6 m i sa 12 m
- u tsv, tu nisam išla, ali daju sličnan paket.




IvanaSK RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (16.7.2018 22:16:03)

Rosita, ovde smo pisale o tome Klik




Maslacak15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (16.7.2018 22:50:04)

pozdrav trudnice. Da dunja jeste nizi, bas neobicno narocito sto jos dopingujes i utrogestanom i dobijas depo? Ali nemas vise spotting i sve je na UZ u redu tako da verujem da je normalna fizioloska aberacija. Ocigledno je dovoljno da podrzava trudnocu....




Dragce86 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (17.7.2018 13:13:01)

Hej, Lesli, nizak je al standardno 100/60 nekad i 90/60mmHg, moram vise vode da unosim i slanije da jedem...Valjda ce sve do kraja biti ok. Danas opet Progesteron inj. :( Vec mi se napravili cvorovi, uskoro necu moci da sedim... Prva trudnoca milina, ova me ubi....




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (18.7.2018 6:38:45)

Maslackonjo, stavljam redovno utrogestan i primam celu ampulu utrogestana na 3. Dan.
Jel ovaj vrezultat bas puno los? Sta znaci normalna fizioloska aberacija?
Da li moze doci do zastoja u razvoju ploda zbog ovog manjka?

Inace juce se opet iznervirah, prosla sam kroz onaj skener na naser aeorodromu, nisam ni stigla da razmisljam jer sam jurila Savu. Oni radnici na aeorodromu mi kazu da je bezbedno i da ne brinem, kazu da trudnice redovno prolaze, ali da sam mogla da odbijem. Sta vi kazete? Ipak je mala trudnoca pa se plasim...


Ovde je divno, predivno, more toplo, vreme je lepo, jedva cekamo veceras u Hanju.

Lezim sad sa utrogestanom...


Nadam se da ste sve dobro [sm=smiley31.gif]

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

pozdrav trudnice. Da dunja jeste nizi, bas neobicno narocito sto jos dopingujes i utrogestanom i dobijas depo? Ali nemas vise spotting i sve je na UZ u redu tako da verujem da je normalna fizioloska aberacija. Ocigledno je dovoljno da podrzava trudnocu....





lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (18.7.2018 7:25:15)

Dragce, masiraj ta mesta gde ti daju progesteron.
Meni se cini da nemam nista, iako skoro celu trudnocu primam progesteron...
A za pritisak ne znam. I meni je nizi prirodno. Mozda ne bas kao tebi, nifelat mi ga ne obara i ne spava mi se nista vise od njega.

Dunja, mislim da nece nista biti od skenera. Pa koliko zena ni ne zna da su trudne pa prodje kroz to i sve bude ok?
A i u Americi recimo, nisam bas sigurna da mozes da odbijes skener na aerodromu. Mislim...mozes, ali nisam sigurna da bi te tek tako pustili u avion.
A za progesteron ne znam, ali ako se ti osecas ok valjda je sve ok.




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (18.7.2018 8:04:12)

Les znam, i ja sam sebe juce tesila tako.
Kazu da sam mogla da odbijem ali bi me rucno pregledali.
A prethodno mi trazili da izbacim jednu flasu vode, kazu smete u avion da unesete samo jednu, za dete. Ja reko pa imam jos jedno dete u stomaku, i onda se izvinjavali, mozete mozete dve flase.




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (18.7.2018 8:08:19)

E a put nisam oset_ila, toliko se brzo stigne. Let sat i po, cekiranje pasosa za cas zavrsili i prvi smo stigli do hotela, bukvalno za 15 minuta od aerodroma, jer smo najblize Hanji u odnosu na ostale putnike, pa su nas prve iskrcali.




milicicak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (18.7.2018 16:16:31)

Dunja, skener na aerodromu je potpuno bezbedan u trudnoci. Molim te, probaj da se sto manje opterecujes glupostima i uzivaj u trudnoci i odmoru.
Ja sam danas opet kampovala u Frontu, sad me stomak ubija. Otisla sam zbog plodove vode a prosetala sam i internistu i ctg, sve redom. A sve zbog toga sto su mi izmerili pritisak 150/90... A lepo sam im rekla da imam sindrom belog mantila i da ce mi pritisak biti toliki i da ga ne mere dzabe. Sad zbog njihovog mira moram da uradim protinouriju od 24h, idem na neslanu dijetu i opet pijem prokleti bensedin i metildopu. Imam osecaj da se bensedin u Srbiji deli kao bombonice, majke mi. Koji god da me je dr pregledao u terapiju mi je uveo bensedin...
Sutra idem kod moje dr a za 7 dana opet u Front... Al ajde, to mi se racuna u izlazak [sm=smiley36.gif]




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (18.7.2018 16:25:31)

E bre milicicak [sm=zmeden.gif]

Dunja za tebe

Klik
Klik

Na kraju krajeva i u avionu je zracenje vece nego na Zemlji, a milioni trudnica godisnje koriste avion, cak i za mnogo duze letove.
Bice sve ok, uzivaj i za nas koje smo prilepljene za krevet [sm=smiley1.gif]

Jao, sad videh da nisam ubacila sredjene linkove. Ali me mrzi da prepravljam to sad. I nije mnogo neuredno, a pisem sa telefona. A valjda mi je oprosteno jer su linkovi za moderatora [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (18.7.2018 16:32:46)

Kako mislis linkovi za moderatore? [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (18.7.2018 16:34:29)

Misli na Dunju. [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (18.7.2018 16:35:54)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Misli na Dunju. [sm=smiley36.gif]

Ne racuna se ni to[sm=smiley36.gif]
Suzi, uzivaj i opusti se!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>