RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 13:54:54)

Dragce.jel imas bolove, kontrakcije?
Miruj,bice sve ok!
1.5cm ti je na obicnom pregledu ili vaginalni uz?




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 14:44:05)

Aha lesli, eto nisam znala to za nifelat.
Jel tebe glava boli od njega? Meni dr svasta napricala za njega tako da ga nisam ni uzimala. Ok mi je za sad sa metil dopom




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 14:51:17)

Maraj, ne boli. Ali valjda je to individualno...

Nema nikakvih novosti od smeska?

Dragce, sta ti je rekao dr? Kad ides na kontrolu? Ja imam sledece nedelje, ali me baaaas hvata frka...




Dragce86 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 15:05:12)

Mene ne boli glava od Nifelata, trudim se da lezim kod kuce sto vise mogu, ali tu mi je i kcerkica pa nije lako, muz i ja sami :( Bebac je puno nervozan, samo me sutira, malo se smiri pa opet pocne, nisu jaki bolovi ali kad pocne sa suta, ne mogu da se namestim. Nije me hospitalizovao, rekao da se uzmem u pamet i mirujem kod kuce inace ce me hospitalizovati... Ne znam zasto ovo, jesam radila oko deteta i setala sam dosta al nije mi nikad bio problem grlic, otkud ovo sad - nemam pojma... Lesli, zakazao mi redovnu kontrolu tek za 4 nedelje, ali ako sta zatreba da dodjem i van toga. Imas li ti bolove u stomaku, kontrakcije? Gde vodis trudnocu? Ja u Misovicu.. Valjda cemo izgurati... Ja imam i jos jedno pitanje, ako neko zna - KO MI DAJE RHOGAM U 28.NEDELJI? Ginekolog mi napisao preporuku, moja dr iz DZ kazu da kod njih ne daju, u Institutu za transfuziju u Sv.Save ne daju takodje,u ponedeljak sam 28+0 i treba sto pre da primim a ne znam gde....




Dragce86 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 15:08:14)

Vonavoj, radjen vaginalni UZ.




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 15:23:56)

Dragce, ja nisam nista radila pa sam tu gde jesam. Od pocetka trudnoce pretezno mirujem, prvo zbog obilnih krvarenja, pa sam malo setala, pa sam onda dobila kontrakcije i onda mi je rekla da se zalepim za krevet. I tek mi je nedavno dr dala dozvolu da po malo setam.
Kontrakcije imam. I zalila sam se na njih, one intezivne su znale cak i da prave serije po 10-15 komada u par sati ali su do sada uvek odmahivali rukom jer je grlic bio stabilan. Bolove isto imam kroz celu trudnocu. Nekada bi mi konstatovali kontrakcije kada se zalim na bolove, nekad ne...

I pored nifelata meni je stanje slicno. Kontrakcija ima, doduse sada su uglavnom slabije i nesto redje. Bolova takodje ima, narocito ako sam malo duze na nogama.

A trudnocu vodim privatno. Kod drzavnog lekara idem samo po doznake ili ako je nesto bas hitno.




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 15:25:34)

Dragce ja mislim da je to primala milicicak. Sacekaj da se ona javi.
Ako nešto nisam pobrkala.
Smesko se ne javlja. Slala sam joj pruke...




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 15:27:41)

Cekaj Dragce, tebi je grlic na vaginalnom uz 1.5cm? Razumela sam da ti je tih 1.5 pod rukom...




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 15:29:48)

Nema sta. Vaginalni je pouzdan tako da dragce zakucaj se za krevet koliko mozes i ne mrdaj.
Nama sa decom je nesto teze. Meni moji pomazu pa preuzimaju L. I sad je kod njih. Spava




vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 15:29:57)

Ako je na vaginalnom 1.5cm..onda budi ozbiljna kod mirovanja..ispod 3 vec ne valja.




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 15:46:05)

Slazem se sa Maraj i Vonavoj. Ako je na vaginalnom uz grlic toliki, pravac krevet.
A nisi primetila komade sluznog cepa? Ja sam imala unazad neke 3 nedelje, povremeno komadice gustog sekreta za koje sam i tada govorila da mi lice na sluzni cep. Na kraju su mi uzeli briseve zbog sumnje na infekciju i naravno brisevi cisti!




milicicak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 16:00:53)

Dragce, sa tako kratkim grlicem na uz moras bas strogo da mirujes. Znam da sa malim detetom nije lako ali sledeca opcija ti je bolnica. Iskreno, nije mi jasno zasto te dr nije zadrzao sad.
Zasto primas Rhogam? Preventivno? Ja sam Rh- ali ga samo kontrolisem. Poslednji put sam isla u 28-oj nedelji pa cu sledeci put u 35-oj. Sa mini bubom sam kontrolisala antitela na svakih mesec dana, sad su se preporuke promenile. Elem, jedino sto znam za Rhogam ako ga ne primis u bolnici posle neke intervencije ili porodjaja (pod uslovom da ga ima) je da ga kupis pa da ga primis u dz.
Mene stomak ubija danas a i ovo dete unuta nesto poludelo, samo se vrti [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 16:15:04)

Dragce a serklaz , niko ti nije predlagao?




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 16:28:12)

I meni bas nije jasno sto je ne zadrzase bar na par dana. Mene su sa grlicem pod rukom od 1-1.5cm i doduse kontrakcijama i bolovima zadrzali na par dana. A iskreno mislim da je moj grlic bio mnogo manje kritican...

Maraj mislim da se serklaz ne radi tako kasno. A i koliko sam razumela ako ima kontrakcija, tek onda nema poente stavljati isti, jer serklaz ih dodatno provocira.

Dragce, a jesu ti uzeli briseve? Proverili urin?




Dragce86 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 16:38:43)

Nisu mi uzimali briseve i urin. Nemam tog sluznog cepa, mislim da pomalo ima sadrzaja dole jer stavljam Utrogestan. Verujem ovom dr, on je bio nacelnik Visokorizicnih u Misovicu, zna covek valjda sta radi. Leskaricu, valjda ce se pod th smiriti pa cemo videti. Rhogam se od 2010.g. prima preventivno u 28.nedelji bez obzira na antitela ( meni je ovo druga trudnoca, u prvoj nisam u 28.primala ali sam u 16.posle amniocenteze ). Nadam se da ce ovo sve biti dobro, MORA!! Ljubim vas sve, hvala na podrsci! Lesli, tebi sva sreca i nek vas Bog cuva!




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 16:59:20)

Imam i ja ostatke utrogestana, ali ovo nije bilo to. Ja kao ludak posle onih krvarenja zagledam svoj prst i u par navrata je bilo toga u velicini od glave ciode do recimo zrna graska.

Hvala Dragce. I vama dvoma sve najbolje.
A za rogam, ne znam nista. Ali ako treba da ga primis a svi se neckaju, a ti lepo pozovi ove privatnike oni mogu da ti daju, samo ti treba neki izvestaj da treba da primis. Cak posto ti je takvo stanje sa grlicem, ja bih zvala da mi daju kod kuce.




Sanjica26 RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 17:06:45)

Dopisivala sam se sa Smeskom. Kod kuce je. Javice se ona uskoro.
Beba je "otkacila dohranu". Samo sisa. [sm=smiley1.gif]




milicicak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 17:52:29)

Bas mi je drago za smeska i bebca [sm=bravo.gif]
Dragce, naravno da ce sve biti dobro, samo miruj sto vise. Zna grlic da se "produzi" uz terapiju i mirovanje. A sto se Rhogama tice, ja zaista ne znam ni jednu Rh- trudnicu koja ga je primila preventivno a da nije platila. I to su ga dobile na spostveno insistiranje. Moja dr je bila u fazonu da samo kontrolisemo kao i u prvoj trudnoci. Ja posle porodjaja sa mini bubom nisam dobila Rhogam, i ona je negativna ljubi je majka [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 18:11:53)

Jao super za smeska [sm=bravo.gif]




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (7.7.2018 18:19:49)

Bas mi je drago za smeska! [sm=bravo.gif]
Smesko, javi se kad postignes... [sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (8.7.2018 6:38:06)

Jutro drage [sm=nosecka.gif]
Ja ustala oko pola 6. Moji spavaju. Ja vec gladna...
Ne znam.ni sta bi gricnula..




Dragce86 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (8.7.2018 14:39:18)

Hvala svima, drage! Milicicak, hvala na savetima. Moja kcerkica je O+ pa sam primila nakon prvog porodjaja, a ocekujem i da ce ovaj maleni biti + jer su sa oceve strane svi + ( tj.tata je homozigot, ne moze biti - dece :/ ) Jasno, i ja nesto mislim da ga moram kupiti pa da mi neko da :( Videcu prvo kakva su antitela, ako budu dobra mozda ih samo i ja budem kontrolisala, i onako ne mogu nigde da idem, treba da mirujem, pa se nesto ne bih ni svrckala po ustanovama ako budu u redu antitela.. Juce su me ubile kontrakcije i pokreti bebca, ali danas je vec bolje, hvala Bogu, samo tako da i ostane! Pazicu sto vise mogu, nema druge opcije... :*




milicicak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (8.7.2018 15:07:53)

Dragce, i kod nas je slicna situacija sa Rh faktorom, tj, svi mm-ovi su + ali on je ipak heterozigot [sm=smiley36.gif] a i kod nas u porodici je bilo slicno, svi tatini ukljucujuci i tatu su Rh+ a i sestra i ja smo Rh-, verovatnoca je cudo [sm=smiley36.gif] samo ti sto vise odmaraj i lezi, bice sve u redu. I iz mog iskustva, stomak vise boli kad je beba aktivna.
Mene ubise krsta i stomak, ne mogu da se namestim. Cekam mm-da dodje da odemo po inekciju, ne mogu da idem peske bas me steze stomak




Dragce86 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (8.7.2018 15:20:38)

Koja si nedelja, Milicicak? Jel i ti primas Progesteron? Ja podigla ampule i dajem sama sebi kod kuce..Ne mogu se mlatim po vrucini do ambulante!




milicicak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat] (8.7.2018 15:39:55)

Sad sam 32+3. Na progesteronu sam sa prekidima skoro celu trudnocu nadam se da ce ga uskoro ukinuti... Meni uglavnom nije tesko da odem do dz, blizu mi je ali ima dana kad cekam da mm dodje sa posla da me odveze.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>