|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zakon o radu
24.11.2009 15:46:44   
Anoniman
Evo ako nekome zatreba KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zakon o radu
24.11.2009 15:48:37   
sladjaaaa
Ja ga imam u računaru za svaki slučaj user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zakon o radu
24.11.2009 15:50:34   
Anoniman
I ja. user posted image

(odgovor članu sladjaaaa)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zakon o radu
23.2.2017 22:39:04   
suzi kju
Drage ima li neko iskustva sa noćnom radom oba roditelja.Znam da majka do navršene treće godine je pošteđena noćnog rada.. Nađoh na netu član 91.zakona o radu koji glasi ovako:

Jedan od roditelja sa detetom do tri godine života može da radi prekovremeno, odnosno noću, samo uz svoju pisanu saglasnost.
Dakle ako nece onda ne mora da radi noću?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zakon o radu
23.2.2017 22:49:50   
mati
Suzi , ja do tri god nisam dezurala. Mislum da ce prvu dda me stave sad kad pocnem, jedva cekaju.
A samohrane majke do 7 god, ja ubedjujem mm da se razvedemo papiroloski.user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zakon o radu
23.2.2017 22:52:13   
suzi kju
Da da to znam. Ali po ovome sto piše u ovom članu ko da se odnosi na oba roditelja. Nije napisano da se odnosi samo na majku.
A to za razvod sam se i ja salila vise puta. Bas dosta povlastica ima user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zakon o radu
23.2.2017 22:59:59   
mati
Pa da, tako je i za porodiljsko, ali ga uglavnom koriste majke.
Ne bi trebalo da te stavljaju, osim ako sama ne trazis.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zakon o radu
23.2.2017 23:04:20   
suzi kju
Poenta je ta da nijednog roditelja ne stavljaju u smenski rad,ni majku, ni oca???
Mene neće stavljati dokle god ne zatražim.
Pitala sam prvenstveno zbog muza. Na poslu je ispalo nešto bzvz pa hoće da se pozove na zakon o radu i da ga ne stavljaju da radi noćne smene.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zakon o radu
23.2.2017 23:11:50   
mati
E pa onda ne verujem. Mislim da se to sve odnosi na jednog od supruznika. Ja znam da sam za svako bolovanje popunjavala papir da mm radi a da ja koristim bolovanje.
Mislim da njega zakon ne stiti, ako ti vec koristis.

< Poruku je uredio mati -- 23.2.2017 23:12:57 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zakon o radu
24.2.2017 6:58:37   
IvanaSK RR
Suzi, i ja mislim da se odnosi samo na jednog supruznika.
Znam da otac ne moze da uzme bolovanje zbog deteta ako je majka nezaposlena. Pretpostavljam da je onda i to tako.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zakon o radu
24.2.2017 8:14:17   
suzi kju
To za bolovanje znam i ja ali vidiš gore u zakoniku, nije uopšte navedeno na koga se odnosi.
Raspitacu se još malo user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zakon o radu
24.2.2017 8:20:37   
IvanaSK RR
Da, da, vidim. Aj raspitaj se pa javi, bas me interesuje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zakon o radu
24.2.2017 8:26:22   
milicicak
Suzi, mislim da se odnosi na oba roditelja, tj na oca i na majku ali samo jedan roditelj sme da koristi to pravo. Mm je bio na bolovanju zbog nege deteta ali sam ja morala da ga prekinem. Tako da ako tm iskoristi to pravo ti moras da prihvatis smenski rad. Raspitaj se jos malo pa javi.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zakon o radu
24.2.2017 9:30:36   
suzi kju
Javljam čim budem imala informaciju.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zakon o radu
24.2.2017 10:26:37   
mali_mis
A sta kad je jedan roditelj stranac i ne zivi u Srbiji, jel mu ga ja dodjem onda kao solo roditelj, s'obzirom da se zakon odnosi na Srbiju i njene drzavljane? user posted image
Znam,znam, kod mene je sve komplikovano user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zakon o radu
24.2.2017 10:40:01   
mati
Suzi, ipak je takp. Moze da koristi samo jedan od supruznika. Vidim ja da nam ne gine razvod.user posted image
M misu, ja mislim da ti imas sva prava kao samohrani roditelj, oko cuvanja dece.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zakon o radu
28.2.2019 12:24:36   
Sanidej
Trebalo bi se pozabaviti stalnim kinjenjem zena koje rade na odredjeno godinama, ugovori na po 3 meseca. Slucaj u nasem vrticu

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zakon o radu
21.7.2019 9:34:59   
MimaKos
Odvratno formulisan, zaposlenje sa stalno obesmisljeno u potpunosti!


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here