|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 12:20:37   
Dragce86
Trudnicice moje drage, kako ste? Sto bi rekla Lesli, ovde pusto :D Hihihihi
Ajde da ne kuka ona samo :) :) :)
Zene, jel su mucile vas kontrakcije uvece ova dva tri dana na promenu vremena ( ili ko zna zbog cega )? Mene su sinoc ubile sigurno bar 4-5 sati, pocele oko 19h uvece i sumnjam da je prosla i ponoc kad sam na kraju roknula Bromazepam da bih mogla da zaspim, bas su bile jake i stvrdnjavao mi se stomak sve vreme..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 13:10:27   
lesli
Miki & dunja nadam se da se niste uvredile. Nisam nista lose mislila. Samo sam iznela svoje misljenje, a struka (mili&maslacak) potvrdila user posted image

Miki to kod vas je verovatno radjen icsi. Kad uzmu spermatozoid i ubrizgaju ga u jajnu celiju. Kod nas je radjen klasican ivf. Ali znaju oni na osnovu dijagnoza vec kada treba koju tehniku da primene.
I dalje mislim da se tu ne zna na osnovu izgleda spermatozoida stosta. Ni da li je kako treba (valjda biraju one koji lepo izgledaju) a kamoli da li nosi X ili Y hromozom. Uostalom sve je to nebitno spram cinjenice da vam je uspelo i da imate dete i da uskoro stize pojacanje! :)

A sto se pobacaja zbog selekcije pola tice user posted image
Lekare koji to rade bih potrpala u zatvor, a ovima koji se na to odlucuju bih oduzela decu i dodelila na staranje ljudima koji toliko zele dete, a ne mogu da ga imaju.
Ps. Ovde fali “hitler” smajli uz ovu konstataciju user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 28.8.2018 13:11:38 >

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 13:14:44   
lesli
Sad tek videh tvoj post Dragce.
Ja sinoc bas lose spavala, ali spavanje je ionako precenjeno. user posted image
Kiselina, boluckao stomak, kontrakcije...ali sumnjam da ima veze sa promenom vremena vec sa nedeljom trudnoce ;)

Probacu da nadoknadim kasnije u toku dana. Vreme je ionako dusu dalo za spavanje.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 13:43:58   
veselicaa
Dunja,devojcica cestitam user posted image user posted image Ja sam navijala da S dobije seku user posted image
Lesli ne nerviraj se,isto mislim kao ti u vezi abortusa zbog pola.Zene su tu najvise krive,one nose dete.Ali nemojmo o tome,da se ne nerviraju bebice,uzivajte i odmarajte.
Ja sam cula da su neki selebritiji odabrali pol.

< Poruku je uredio veselica RR -- 28.8.2018 13:56:45 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 14:20:58   
jess021
Dunja, cestitam od srca!
Secam se kao juce da je bilo kad sam dobila mail, naravno da mi je bilo najvaznije da je sve u redu, kad oni prva stavka sex-female user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 17:39:27   
MojMiki
Da Lesli icsi, sada sam naucila :-)
Daleko od toga da se ljutim, a sigurno ni Dunja.
Najbitnije je ono sto imamo kraj sebe zahvaljujuci Goci.
Kakva je to ljubav, kad me moj sin od 20 meseci grli, mazi i ljubi...nema vece srece. Dok ne stigne seka onda ce sreca biti duplo veca.

M je nocas dobio temperaturu pa je bio budan do 6 jutros naravno i ja sa njim...a prosle noci nisam spavala do 5 jer nisam mogla da zaspim :-)
Vezbam, da se podsetim

Prekid trudnoce zbog pola...UZAS

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 19:21:25   
dunja RR
Zene, gde ste. Ja sam danas 6 i po sati setala, sa malim odmorom na klupici pored VB recice. Sad vecerali i pijem nes, sto ne lici na mene jer kafu retko pijem u trudnoci a i jutros sam pila, medjutim bas sam umorna i prija mi.

Bila sam i na feniranju da se malo uredim jer ujutru imam sastanak, a primih i injekciju.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 19:33:13   
dunja RR
Ja se za podesavanje pola salila user posted image ali vidim da Maslacak kaze da je dozvoljeno u Americi, znaci izvodljivo je ako je dozvoljeno?

A etika na nasim klinikama mi je vrlo upitna. Prvo, u mnogim eminentnim vto "ordinacijama" ne izdaju racune, a na klinikama vecinom pitaju ili uopste ne pitaju da li vam treba racun.

Drugo, pisala sam vac davno, moja dobra drugarica je pre nekih 7-8 god radila VTO na jednoj od nasih najpoznatijih klinika. S obzirom da je tada imala 45 god doktor, a njen skolski drugar je pitao da li zeli, ukoliko ne dobiju njene jajne celije, da on uzme celije druge zene. Donacija nije bila u opciji tada vec je doca eto nameravao da se samoposluzi tudjim jajnim celijama. Tu nema nikakve kontrole, i oni muvaju sa jajnim celijama, embrionima. Ovo nije rekla kazala, ovo je iskustvo moje drugarice, kojoj je bilo sasvim ok to sto je dr ponudio. Na kraju je dobila svoje jc,ali ja sam ostala sokirana ponudom doktora, vise nwgp njenom reakcijom, ona ocigledno noje razmisljala, ili je zelja za detetom bila prevelika.

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.8.2018 19:35:23 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 19:49:50   
dunja RR
Sada se set_ih, danas u DZ u VBanji cekam kod dr op. Prakse da mi izdaju nalog da primim progesteron. I tu dosta starijih ljudi ceka, guraju se oni, par njih je i stiglo pre mene ali meni sestra rece, da cu biti prva. I jedna baba da slomljenom rukom skontala da sam trudnica cim idem prwko reda, i pita jel ste vas dve, ja prvi put ne skontah tek kada je ponovila. Ja reko jesmo, onako instiktivno. Vidi ona Savu pored mene, i kaze e neka je sad devojcica, kaze njena unuka juce rodila drugog sina, baba skroz razočarana, do poslednjeg dana se nadala da su doktori pogresili user posted image
Kaze, evo polomila sam ruku, dobicu odstetu 1000 i nesto eura i rekla sam unuci dacu jpj sve pare ide negde da dobije devojcicu. Kaze ona da se sva sazali kada vidi majku sa 3 pa opsova da ne ponavljam user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.8.2018 19:51:38 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 21:55:44   
Maslacak15
hahahah dobra je baba.
Moguce je Dunja, ne da je moguce nego se rutinski radi. Kao dobar dan sto bi rekli. Oni tamo cesto rade prakticno NIFTY/amniocentezu kao PGD, tj screenuju dobijene embrione na aneuploidije. I onda ih pitaju oce da znaju i kazu im imate 3 devojcice i 4 decaka sa cime zelite da radite transfer... Tako to izgleda. Mislim znam iz prve ruke, nije od googla sa internetauser posted image .
E sad kad tako krenes pol je najmanji problem. Onda ce mozda stvarno moci u buducnosti da se bita boja ociju ili da se rade analize na neke benignije mutacije ali da to onda izgleda: imate plavooko dete koje ima veci rizik da dobije dijabetes od zelenookog koje ima predispoziciju za srcane tegobe ali je inteligentno. Tu se otvaraju kanjoni etickih dilema i moglo bi da se posegne za kvalifikacijama kao i Lesli. ali to su neke buduce teme i dileme nauke i medicine. Vi sad uzivajte trudniceuser posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 23:22:33   
dunja RR
Pretpostavila sam da je tako ..



Sa mnom se Goca šalila. mislim ja sam to doživljavala uvek kao šalu, a više puta je rekla, sada ćemo jednu devojčicu da dobijemo. Zato sam i napisala ovde, mada ne mislim stvarno da se time bavila, ne znam ..ali eto kao što Maslačak reče, sve je moguće, samo nemam pojma šta oni sve rade, kao što ne znam o ni šta se zaista dešava sa svim našim jajnim ćelijama, embrionima, ne možemo to nikako da znamo, zar ne?

Ne znam da li i drugde, van Srbije postoji neki način da se to iskontroliše, ne vidim kako?

Ostaje nam samo da im verujemo ja mislim.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
29.8.2018 10:02:03   
Rosita
Au, čista eugenika, nikako nije u redu! Al neko bi rekao da je i izbegavanje Dauna eugenika... Ja se lično nikad ne bih igrala sa tim.
Trudnicice , puno pozdrava!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
29.8.2018 13:04:02   
Dora89
Jeste, Rosita, ali jedno je da ti vodiš računa o genetici jer hoćeš da se ti i tvoje dete ne mučite celog života sa nekom naslednom bolešću, a drugo je biranje pola, što je čist hir.

Ja samo da javim da sam završila sa ovom temom, ponovo sam postala mama. 👶💕

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
29.8.2018 13:20:13   
IvanaSK RR
Dora, porodila si se? Cestitamuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
29.8.2018 13:54:34   
MojMiki
Dora cestitam user posted image user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
29.8.2018 14:02:20   
mama Jo
Hej Dora, pa cestitamoooo 😍
Pisi nam kako si? ❤

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
29.8.2018 14:41:34   
Dora89
Hvala, drage moje! ❤️❤️❤️ Dobro sam, sve je super. Malo sam se pocepala dobila sam končiće, to me jedino muči, inače sam ok.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
29.8.2018 14:46:14   
milicicak
Dora, cestitam user posted image

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
29.8.2018 14:57:40   
jess021
Dora, cestitamuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
29.8.2018 16:24:05   
lesli
Ovde se svasta izdesavalo od juce.
Idemo od najbitnijeg...

Dora cestitam! user posted image
Drago mi je da je sve proslo ok!
Au, sad sam druga na listi user posted image user posted image

Sto se etike tice, tacno tako! Ostaje samo da im verujemo i da se nadamo da ne zloupotrebljavaju nase poverenje. Realno, mogu da muljaju i sa embrionima i sa jajnim celijama i sa spermatozoidima. Zato mislim da drzava treba to lepo da legalizuje, kao i surogat, kao i jos neke stvari (prostitucija, marihuana...). Stavljanje tih stvari u legalne tokove mozda ne bi iskorenilo problem, ali bi ga drasticno smanjilo.

A sto se biranja pola tice mislim da nije ni blizu uporedivo sa Daunovim sindromom ili bilo kojim ozbiljnijim poremecajem kod deteta.
Nije isto prekinuti trudnocu kada je dete potpuno zdravo samo zato sto nema zeljeni polni organ i prekid trudnoce kada je ustanovljeno da dete ima neki problem. Deca sa Daunovim sindromom pored mentalne zaostalosti cesto imaju i druge (ozbiljne) zdravstvene probleme.

Veselice, ne nerviram se oko toga. Samo mi je neshvatljivo da neko u 21. veku razmislja kao da je zapeo u 17.
Ali dobro, ogranicenih ljudi vazda bilo i bice!

< Poruku je uredio lesli -- 29.8.2018 16:32:48 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
29.8.2018 16:27:20   
lesli
Dunja mislim da se izmotavala. Ta preimplatnaciona dijagnostika sigurno nije besplatna. Ne znam ni da li neko to radi kod nas. Ako se ne kosi sa nekim zakonom, onda mozda rade ove kompanije koje rade i testove poput nifty i sl.

Jeste vi jos u VB?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
29.8.2018 20:48:18   
dunja RR
Les ma sigurno se salila, znam.
Jesmo, jos smo u VB, do petka. danas smo se opet odvalili od setnje, tako da vec dva dana pijem popodnevni utogestan. Vozili se vozicem danas, bili u zamku Belimarkovic, i obisli taj deo Banje. Sad smo na bazenu, pijuckamo nes, druzimo sa sa nekim Svedjanima. Dete nam je u igeaonici, juhuuu, jos malo, pa tusiranje i krevet.
Napunila sam baterije ovde, sad u radne pohode
user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
30.8.2018 8:09:23   
Dora89
Hvala puno na čestitkama! user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
31.8.2018 11:22:30   
IvanaSK RR
Drage trudnice, druzimo se i u septembru
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 399
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here