|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 13:58:11   
mama Jo
Lesli, meni sa starijom nije pukao vodenjak nego su mi ga prokinuli tik pred porodjaj, a presla sam termin pa sam lezala na patologiji 2 dana, i isto sam se mislila sad drugi put da li cu i kako prepoznati vodenjak.

Desilo se tako sto sam ustala sa stolice i samo je jurnula velika kolucina vode, toliko da mi je odmah procurilo niz pantalone i nogavice... nije bilo moguce da zadrzim... znaci nije uopste bila mogucnost da sam se upiskila sto me je dr pitao, i ovde zene... bila je voda ali onako kao malo sluzavija.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 14:18:20   
lesli
A ovo sto si napisala za visoko prsnuce i zelenu vodu?
To je bila 1. ili 2. trudnoca?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 14:31:07   
mama Jo
To je bila druga trudnoca.
Tada cim mi se to desilo odmah sam otisla u porodiliste, oni su konstatovali visoko prsnuce i vratili me kuci (pregledali me i na uz i vaginalno) jer, kao ima dosta jos vode... da se javljam svaki dan, i da kazem ako primetim oticanje plodove vode- da stavim ulozak i ako bude mokar znaci da mi voda otice. Meni je ulozak svaki put bio potpuno suv. Posle 4 dana kad sam otisla na porodjaj (pocele mi kontrakcije) oni konstatuju da ima jako malo vode, i to zelene... ma bukvalno mi isurela zelena voda koja moze u saku da stane.
Tad su mi rekli da obavezno radim sta mi kazu jer beba pati u stomaku ☹
Porodila sam se vrlo brzo, sve je bilo ok naravno, ali ne znam sta se to desilo sa vodom i vodenjakom...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 14:54:17   
mama Jo
A porodila sam se na dan termina, nisam posle nikada ni pokusavala da saznam sta moze sve da znaci zelena plodova voda jer je sve u redu, ali sam ubedjena da je od toga bebi prvi coombs test bio pozitivan, i da su joj zato bile povisene vrednosti na Gatrijevom testu pa smo ponovo morali da radimo hloride u znoju...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 14:54:55   
lesli
Hvala mama jo. user posted image
Znaci to kad napukne vodenjak bas moram da primetim. Ne moze da bude curne tu i tamo malo kao sto je sada.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 14:58:02   
mama Jo
Ma da, bas moras da primetis, kaplje sve toliko da da stojis moze da se srvori barica user posted image

Devojka koja je dosla posle mene, isto je dosla jer joj je pukao vodenjak i kaze - najpre je pukao tako da je lokva vode izletela, onda sve dok je dolazila do porodilista curka isto tako da je komotno mogla 3 puta da presvuce gacice, ona je usla na pregled sva mokra user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 15:01:58   
lesli
Hvala. Vlazi i meni utrogestan ves, ali daleko je to od bare. user posted image
Kako je Mili napisala pomislila sam da to moze po malo da curka pa da bude skoro neprimetno. Narocito jer imam mesecima taj vodenast sekrat od utrogestana...

A koliko znam ne valja kad je zelena. Ako sam dobro razumela to znaci da je beba kakila unutra...
A Gatrijev test nemam pojma sta je...

< Poruku je uredio lesli -- 9.8.2018 15:03:02 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 15:09:57   
mama Jo
Vidis moguce, moja je kakila i dok ju je babica kupala, sve se na nju iskakila user posted image znaci cim je izasla iz stomaka, moguce da je unutra pocela 😊

Gatrijev test se radi tako sto bebama vade krv iz pete, skrining na dve bolesti, a od nedavno i na trecu; ako je sve u redu nista ti ne javljaju, a ako neke vrednosti nisu ok pozovu na dodatne analize. Nas su pozvali, pisala sam bas tada o tome, evo i sad me jeza prodje kad se setim... i hvala bogu sve je bilo tj.sve je u savrsenom redu.
Inace se taj test radi od 3.do7.dana zivota mislim, u Novom Sadu se bebe vode na Institut da im se test uradi, a pisale su zene da se u mnogim porodilistima radi upravo dok su mama i beba u porodilistu, pa mnoge zene nisu ni znale da taj test uopste radjen. Ima bas posebna tema Gatrijev test...

user posted image user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 15:29:41   
lesli
Hvala mama jo na pojasnjenjima user posted image user posted image

Ahaha za kakenje po babici user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 15:32:10   
dunja RR
Les, mirna si sada, skontaćeš kada bude vodenjak :)


Ja sam standardno samlevena od progesterona, imam puno posla pa radim stalno ali mi se u nekom trenutku oči zatvore, i nemam pojma šta sam uradila a šta ne, pa sve ponovo, jer su kodovi u pitanju. Jedva čekam ovo da završim ali trebaće mi bar desetak dana rada punom parom.


Kako ste ostale trudnjače? user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 15:36:17   
veselicaa
Lesli primetices sigurno user posted image Meni samo sad u trecoj pukao vodenjak,to je bas kolicina vode,natopile mi se helanke,pa sam se istusirala i u kolima kada smo krenuli imala kupaci peskir koji se natopio i u porodilistu je jos curkalo.Znam samo da kada vodenjak krene da curi bilo bi najbolje da se beba sto pre rodi,to je kod dr koji rade sve po pravilima,sada uopsteno.
Dunja user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 15:47:56   
MojMiki
Trudnice drage ja cuvam mog zvrka ali sve teze izlazim na kraj sa njim. Manje imam snage, vise popustam a zvrk to koristi. Inace mi ove vrucine ne prijaju uopste. Pada mi i pritisak pa to tesko podnosim.
Ne licim sebi na onu zenu od pre 3m....tada sam pesacila vise od 10km uz kolica i dete a sada jedva izadjem na drugi sprat. A nisam se ugojila, samo olenjila. Tezinu cu da nabacim u egiptu ;-)

U utorak idem na kontrolu da vidim svoju bebicu....i naravno da jedva cekam i odbrojavam dane.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 15:51:19   
dunja RR
Miki, isto isto!

Ma nemam snage ni za šta. Sinoć sam ispešačila, videla se sa Maslačak, pa od Skadarlije do Taša (pokupila moju dvojicu) pešaka, i prijalo mi. Mogu znači, ali mi se ne daaaa, jer mi se oči sklapaju, nemam snage ni za šta. Jedva za dete da imam.

IZVORNA PORUKA: MojMiki
Ne licim sebi na onu zenu od pre 3m....tada sam pesacila vise od 10km uz kolica i dete a sada jedva izadjem na drugi sprat. A nisam se ugojila, samo olenjila. Tezinu cu da nabacim u egiptu ;-)

U utorak idem na kontrolu da vidim svoju bebicu....i naravno da jedva cekam i odbrojavam dane.



< Poruku je uredio dunja RR -- 9.8.2018 15:57:21 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 15:54:12   
dunja RR
Miki, nešto mi brzo dola tvoja sledeća kontrola, doduše i jesi neke dve nedelje ispred mene, meni naredna pada kraj avgusta, početak septembra.

Ja sledeće nedelje radim Nifty.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 15:56:10   
dunja RR
Eee, sada mi pade napamet, kako staviš utrogestan kada si sama sa detetom? Kako se ponaša zvrk tada?
Meni to uvek prođe haos, ako smo sami user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 15:57:30   
MojMiki
Dunja valjda ce nas proci malo to kad prodje prvo tromesecje(mada sam ja vec 12n)
U prvoj trudnoci sam bila slicna, sem sto sam se mnogo gojila sto od pronizona i lezanja sto od dooobre klope, ali kasnije sam sve mogla i radila. Ali mnogo je velika razlika sa detetom koje moras da cuvas i kad si sam.
M nisam nosila od 8.06. i sada mi je pretezak, podignem ga samo kad bas moram. Prekjuce sam mu stavljala koritance na teradu da se kupa...jedva sam izdrzala 15min.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 15:59:41   
MojMiki
Dunja tempiram da stavim utrogestan u vreme njegovog spavanja, uglavnom se uklopim.
Za divno cudo bar voli popodne da spava. Ali zato uvece haos do kasno.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 16:03:11   
dunja RR
Moj odavno ne spava popodne, a opet kasno uveče legne, to ima energije za troje.
Ali planiram u vrtić od ponedeljka, videću.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 16:08:43   
MojMiki
A da probas sa crtacima to vreme dok moras da odmoris ili da crta pored tebe, da mu citas....ili nesto sto on voli.
Je l isao ranije u vrtic ili sada prvi put?
Moj nije isao, ja ne radim....sada nema sanse da krene, prosao je upis. A i da uspem u septembru da ga upisem, krajem septebra idemo na more. Dok se on prilagodi ima da donosi kuci viruse a ne znam koliko mi je to pametno.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 20:39:25   
lesli
Hvala zene! user posted image

Joj da mi je da premotam narednih nekoliko nedelja. Jedva cekam da je uzmem u ruke. user posted image

A ovih dana sam nemoguca. Raspolozenje toliko varira da to nije normalno. Cas se smejem, cas placem oko gluposti... pre neki dan sam dusu isplakala zato sto me je boluckao stomak (ajde da me je jako boleo pa da kaze covek) user posted image

Kako vi podnosite vrucine? Ja stalno pod klimom. Gasimo jedino kad idemo da spavamo. I sad slo ugasili jer lepo duva ovaj vetar, pa napravili promaju...

Da li se neka od vas cula sa Mili?

< Poruku je uredio lesli -- 9.8.2018 20:41:02 >

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 21:53:41   
veselicaa
Lesli cekaj samo deveti mesec,da vidis kako se oduzi user posted image user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
9.8.2018 21:59:44   
mama Jo
Hahahaha Lesli user posted image
Potsetila si me kako sam u jednom momentu stvarno mislila da ludim jer me cas ceo svet nervira, onda bih se samo svima izvinjavala - ne znam ni zasto, pa mi knedla u grlu i place mi se uzas, a onda se smejem do suza.... drugo stanje je cudo user posted image

Inace, i mi smo pod klimom stalno, namestimo da se ugasi oko 3-4 ujutru... ja se svakako budim cesto zbog bebe pa onda i pootvaram sve.... sad par dana je bas prevruce.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
10.8.2018 8:57:54   
dunja RR
Miki, ide od prošlog oktobra, i išao je do pre mesec dana, tj do pre mora, kada je dobio upalu pluća.
Kada smo se vratili sa mora videh na FB da je njegova vaspitačica postavila baš tog dana na FB da ide na odmor, pa nisam htela da ga vodim dok ona ne dođe, jer tačno bude rasulo kada ona nije tu. Spajaju ih sa drugim grupama a ostale vaspitačice joj nisu ni prineti. Ona je baš angažovana oko dece, zadaje zadatke, vodi ih napolje, ostale upale klimu i puste crtaće, pa na trač partiju. A druga vaspitačica nam je na određeno pa ne radi preko leta.

Nisam često sama sa njim sada u trudnoći, on skoro svak dan ide na Adu sa tatom. Osim vikendom, tada je sa mnom (tata ima turnire u šahu), i još ponekad kada mm ima turnire radnim danima, evo sada u ponedeljak ide u Omoljicu.

IZVORNA PORUKA: MojMiki

A da probas sa crtacima to vreme dok moras da odmoris ili da crta pored tebe, da mu citas....ili nesto sto on voli.
Je l isao ranije u vrtic ili sada prvi put?
Moj nije isao, ja ne radim....sada nema sanse da krene, prosao je upis. A i da uspem u septembru da ga upisem, krajem septebra idemo na more. Dok se on prilagodi ima da donosi kuci viruse a ne znam koliko mi je to pametno.



< Poruku je uredio dunja RR -- 10.8.2018 9:04:46 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
10.8.2018 9:02:31   
dunja RR
Mili se ne javlja nikako, razmišljam da joj pišem na FB, ali mi žao da je cimam ...

Les meni smeta jako vrućina, palim klimu samo kada sam sama, ali ne stalno, i ne spavam sa klimom jer nije u sobi u kojoj ja sad spavam, ali mislim da je svakako ne bih uključivala noću. Jedva čekam da zahladi.


Ja ležim sa utrogestanom i čekam patronažu da dođe da mi da injekciju.



IZVORNA PORUKA: lesli

Kako vi podnosite vrucine? Ja stalno pod klimom. Gasimo jedino kad idemo da spavamo. I sad slo ugasili jer lepo duva ovaj vetar, pa napravili promaju...

Da li se neka od vas cula sa Mili?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
10.8.2018 10:01:31   
MojMiki
Mamice mislim da sam sinoc osetila bebu, znam da je rano 12n ali....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here