|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 14:23:01   
milicicak
Maslacak, i ja kao mali biolog stavljam pare da ce se lesli poroditi jako blizu termina user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 14:29:26   
Dragce86
Hehehehe, Les, ne daj se, ovde ce poceti silna ulaganja ;) Lako je ovim mamama koje su svoje prebrinule da se sale user posted image

< Poruku je uredio Dragce86 -- 12.8.2018 14:41:50 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 14:54:14   
Tiziana
Pa bio mi je dugacak rez, ali su ga lepo napravili pa je lepo i zaraslo,a kako sam otisla da mi skinu konce 10 dana posle porodjaja, nista me nije zatezalo. bas da bebi ne bi povredili kukove, napravili u takav rez. on je bio super, u otpusnoj listi nismo imali ni jedan jedini komentar. evo ga sad veliki decko od 9 godina.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 15:00:18   
Tiziana
Rosi znas me... ali mozda ipak ne. razmazila sam se sa ovom velikom decom. 😊

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 15:08:27   
Dragce86
Svaka cast, Tiziana! Gde ste se poradjali? Dr je sigurno bio maher, ne usudjuje se svaki da prirodno poradja karlicnu prezentaciju bebe...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 15:17:01   
lesli
Ma samo neka se one izmotavaju. Bolje i da me ubiju od zezanja, nego da ona porani ;)

Dragce, najbolje pricaj sa lekarom koji ti vodi trudnocu oko svih opcija i nedoumica. Razumela sam da vodis trudnocu kod lekara koji ce te poradjati, je l’ da?

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 15:38:04   
Dragce86
Vodim trudnocu kod lekara koji mi je vodio i prvu, ali posto je malo porodiliste Misovic to ne mora nista da znaci, ako nema mesta, dzaba mi sve, mogu samo da se molim Bogu da kad mi dodje porodjaj bude mesta ili da me primi ranije pa indukuje, tako se tamo radi. Imam poverenja u njega jako, primio me sa kcerkicom ali celu njegovu smenu se nisam porodila vec tek 2 sata posle u narednoj smeni kod njegove koleginice, kojoj me predao i bilo je sve ok. U pravu si, previse se opterecujem ranije, al valjda me hormoni biju a ovo sve se bliiizii ...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 15:43:25   
Tiziana
U Frontu. mene je isto vodio dr privatno koji je trebalo da me porodi, ali je beba poranila, a on tek sto je otputovao na odmor. cuo se sa dezurnim dr, dogovorili se da idemo prirodno. porodila me dva dr, dr jeremic i dr curkovic. ja sam vise zelela na prirodni nego na cr i tako i bi.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 15:49:01   
lesli
Aha, nisam to znala Dragce.
Ali popricaj ti sa njim o svemu. Lakse ce ti biti kad cujes sve opcije. I da pitas sta te brine. I da krene ranije a nema mesta u Misovicu, pa cenim da on ima kontakt sa kolegama iz fronta ili visegradske. Znaju se oni svi medjusobno ;)

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
13.8.2018 21:34:27   
dunja RR
Žene, jeste li dobro user posted image

Ja standarno smlavljena, non stop mi se zatvaraju oči, i stalno kukam znam, ali tako je kako je. Ja se iskreno nadam da će mi uskoro ukinuti progesteron, ne mogu više, nikada nisam bila ovako nemoćna, bez snage, uspavana. Za ono vreme što sam ok se trudim da uradim za fimu što više mogu, jer čim padne koncetracija, nisam ni za šta.

S mi ste stalno mazi, umiljava, baš oseća da se spremaju neke velike promene. Ja sam njemu još onomad rekla, kada sam morala da mirujem, da mama u stomaku ima bebu i da mora da me pazi, a sada mi je žao što sam mu rekla, mali je. Ali nisam tada smislila ništa bolje.

Pre neki dan u pošti, dok smo plaćali neke račune za stan moje drugarice, svima u redu je rekao da mama ček bebu, mada su svi već videli, jer je meni stomak ogromani već neko vreme, ipak imam i bebu i cistu veliku unutra. A onda ga je radnica na šalteru pitala da li može da mu uzme mamu, našalila jer su se svi raspilavili koliko me grli i mazi, i govori ovo je moja mama, jel znate. A on njoj reče, nije lepo da odvedeš moju mamu jer će plakati beba u stomaku.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
13.8.2018 22:04:34   
Dragce86
Jooooj, Dunjaa, S je predivan, bas me je razneziiiooo. Sto se tice premora, nadam se da je od Progesterona jer sam i ja smlavljena i nemocna, predjem po kuci i kuhinji par koraka i zadisem se ko asmaticar i moram leci sto pre :/ A kad legnem, ne mogu nikako sem visoki polusedeci jer mi puls jos nije regulisan oko 96-100/min, pa me samo gusi ( pocela sam Verapamil, ocekujem da ce za koji dan biti bolje...) Muz kaze da je od vrucine a i sto me beba podbija gore glavom, nebitno, samo da me prodje, toliiiko nemam snage, ovo nikad nije bilo ovako... A treba izgurati jos dosta, bar do pocetka septembra i ulaska u 9.mes. Nek nam Bog pomogne, rekla sam muzu: - Vise necu biti letnja trudnica, nek zaboravi! :D Budite mi dobro sve i pisite redovono ovde :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
13.8.2018 23:15:16   
lesli
Dunja, bravo za S user posted image

Dragce, ti to vec planiras trece? user posted image
A za to sto se zadises bi ti moja doktorka rekla da ti je to zato sto si trudna toliko koliko jesi. Ja umirem poslednjih dana. Ako se malo zapricam pocnem da gubim vazduh. Desava se i ako lezim na boku, verovatno tako dodatno nabijem pluca.
U najgorem slucaju, procice kroz nekoliko nedelja. Ali da se osecam kao baba, osecam se user posted image

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
14.8.2018 0:08:43   
MojMiki
Evo jos jedna baba da se cekira 😀
Retki su trenuci kad imam snage, ujutru mi treba vremena da se rasanim i dodjem k sebi....eto vremena kad M spavka a i ja odmaram zbog vaginalete. Eto 16h M treba da ruca, meni muka od hrane tesko mi ne mogu da se mrdne. Pritisak uglavnom pada( 90/70; 100/80) , puls skace na 105-110 bilo je i do 120. Cekam da prodje, obicno oko 19-20h bude lakse.
I tako dan za danom pred kockastim ekranom....tatatatiraaa

Sutra idem na kontrolu kod Brakusa, ovo u SD i ne racunam samo me pitaju da li mi treba recept ili doznake :-)




(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
14.8.2018 0:48:30   
lesli
Sad ce maslacak da dodje da nas krpi kako samo kukamo user posted image

A moderatore molim da naslov promene u Skup baba [chat] user posted image

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
14.8.2018 8:46:04   
Maslacak15
Dobro jutro trudniceuser posted image Lesli, sta reci osim da je lepo Sto i u celoj panici ipak uocavas neke stvari. Ima Nade :) do 41. Nedelje bices ti Jos zenuser posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
14.8.2018 9:09:58   
lesli
Verovala ti maslacak ili ne ja sam sad poprilicno hladna, ma kako tebi delovalo ono sto ja pisem ovde.
Da se ne lazemo, neka doza straha je jos uvek tu i bice dok mi ne bude u rukama (iako sam svesna da tek tada krece veselje user posted image ), ali to vise nije panican strah da ce nesto ozbiljno poci naopako ;)

Gde ste trudnice? Kako ste spavale?
Ja vilenila pola noci. Znaci nista novo user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 14.8.2018 9:11:29 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
14.8.2018 14:44:14   
Dora89
Ma, ja se već od ulaska u 9. svake noći budim, ništa neobično. Ili su kontrakcije, ili je gorušica, ili je napad gladi, ili uzbuđenje. A što je najgore, nemam potrebu da nadoknadim preko dana. Znam, nedostajaće mi spavanje, ali tu ništa ne mogu.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
14.8.2018 14:51:43   
MojMiki
Gotova kontrola, sve je ok, 13n. Beba je nemirna, dobro se razvija. Dobila semu za ukidanje estrofema, menjam utrogestan za onaj besplatni, smanjujem siofor. Kontrola polovinom septembra. Dr misli da je devojcica....nije video nego po necemu drugom.
E sada suprug i ja vecamo dabl ili test putem krvi. A ja sam toliko neodlucna....lakse bi odabrala muza ;-)

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
14.8.2018 15:05:38   
dunja RR
Miki sjajno user posted image
Znaci moze da se desi da bude devojcica i ako je mala beta na pocetku? Ja sam se nesto istripovala da su kod tih malih beta uvek decaci,a ti i ja smo imale manje bete. Onda je sve otvoreno i kod mene user posted image Mada ja radim Nifty za koji dan pa cu saznati vrlo brzo. Samo nek su nam dobro i zdravi. Znaci do 13n si pila siofor, koju dozu? Meni dr napisala juce obavezno do 12 ali ne znam sta dalje. Moracu da je zovem. Jel ti ne jedes nista slatko?

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.8.2018 15:06:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
14.8.2018 15:17:23   
Sanjica26 RR
Suzi, stavi tiker za bebicuuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
14.8.2018 18:20:57   
lesli
Dunja, moja beta nije bila prevelika. Oko 120, 11. dan od transfera blastociste, pa cekam devojcicu. Doduse naknadna dva vadjenja na koja su me slali su pokazala da se dupla jednom za oko 40h, a drugi put za oko 35-36h.

Sto se glukofaza tice i meni na klinici rekose 12 nedelja, ali endokrinolog i ginekolog mi ostavise do punih 16. Do 14 3x1, pa jednu nedelju 2x1 i poslednju 1x1.

Dora, sestro slatka. user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
14.8.2018 21:45:45   
MojMiki
Dunja ja pijem 2x850 siofor, sada mi smanjuje na 1x850 jos mesec dana. Prosli put mi je endokrinolog ranije izbacila, kao nema dovoljno studija kako utice na bebu. Mada mi je secer ok i tada i sada. Tada sam jela sve i puno i bio je uvek super rezultat. Sada jedem uglavnom voce, povrce, iz pekare po nesto i ribu. Meso i preradjevine ne mogu i slatkise ne jedem....cak mi ni sladoled ne prija. Ali dosta voca jedem.
Sutra cu da uradim test v.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
14.8.2018 21:48:52   
MojMiki
Lesli moja beta je bila 11.d racunajuci i dan transfera blastociste 56, za dva dana 140 ili 150

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
14.8.2018 21:59:54   
lesli
Ja jedem i slatko. Doduse ne prezderavam se. Uzmem nekad neku palacinku sa eurokremom ili maminim pekmezom (ona bas malo secera stavlja, ali ga i dalje ima), red cokolade, neki home made kolac, sad poneki sladoled... I voce naravno. Mene na kraju nisu poslali na ogtt. Doktorka je smatrala da nema potrebe. Mada ni secer mi nikada nije bio problem, vise insulin. A i to sto imam smatraju blagom IR.

Dunja ne znam kakav je tvoj problem, ali je verovatno ok da uzmes nekad nesto slatko. Ne treba da pojedes 200g cokolade odjednom. Ali stangla cokolade, narocito crne(70-85%) ne bi trebalo da ti skodi.

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
14.8.2018 22:02:27   
lesli
Miki secam se tvoje bete. Ma bitno da raste i da je sve ok.
A vama dvema je vidovita lesli vec prognozirala devojcice. user posted image Kao sto rekoh treba pvde pojacanja, da se uspostavi ravnoteza sa ovolikim decacima user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here