|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
8.11.2011 8:41:16   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: milia

Privatno je oko 3000 € u Bg.
Ja se za 20ak dana poradjam drugi put bez epija, pa sam cini mi se u manjoj frci... A tebi je problem novac ili strah ili vreme ili sve skupa?
Ma samo napreeed

meni je problem novac strah i sve skupauser posted image
ali kad pogledas svima je problem novac, mi ne zivimo privatno, stan je nas.... muz mi radi sa visom skolom a sad je zavrsio i specijalizaciju, ja sam na trecoj godini studija, znaci nismo bas toliko lose, ima ljudi kojima je mnogo losije.... znate sta do juce uvece sam bila ubedjena da cu sacekati jos godinu dana, a sada se opet premisljam... tako da nemam pojma, necu vise da mislim o tome.. a kako da ne mislim?! a mm se juce smorio kad sam mu rekla da bih sacekala jos godinu dana dok ne odlucim.... kazem a ja sam mislio da cemo da pravimo da bebuuuu, ali dobro....user posted image

JAO 3000 evra....PREVISE, nisu normalni...


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
8.11.2011 8:57:57   
New Mom
jovice, imaš i ove teme, vidi.
Kako znaš da si spremna? <- KLIK
Nemamo bebe zbog finansijske krize <- KLIK

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
8.11.2011 9:09:53   
Brand new mama
Sad cu ja da te smorimuser posted image
Ja bih zeljela 4 klinaca,imam 31 i za sad dvoje-i sigurna sam da cu da iskuliram bar 5 godina. Trenutno ne radim,nije mi ni jedan bebac u vrticu,mm nije kuci od 6 do 6,moji su na 1000 km,a njegovi na 1500 km.U prvoj trudnoci sam bila lagana,nista mi nije bilo tesko, happy i tako dalje.U drugoj su me hormoni tukli samo tako,ili sam samo bila preumorna.malo je drugacije kad si trudna i ne brines se o jednogodisnjaku koji taman istraazuje svijet,te odlucuje da ce on sve sam na svojim klimavim nogicama,te mu cas vadis glavu iz frizidera,a sek. kasnije iz kante za smece.Dobila sam vene i sva zacudjena sam pitala mamu kako sam to sad dobila,a u prvoj nisam-samo mi se nasmijala i rekla da sad stalno nosim stomak-i dijete od 12 kg. Mozda sam ja neorganizovana i razmazena,ali mozda bi tebi ipak bilo OK da prvo zavrsis fax pa onda da krenes sa drugom bebom.
Naravno,ja znam curu koja je upisala ekonomiju i skontala da je trudna,udala se,dobila sina,dolazila joj koleginica poslije 21 da predju predavanja, na trecoj dobila curicu,zavrsila fax za 6 godina(taman je produzila samo za dvije trudnoceuser posted image ),zaposlila se,napredovala super i sad dobila trece.Ovako zvuci super i ona je sve to postigla,ali da joj je bila laganica,sigurno nije.Ja joj se licno divim i znam da ja to sigurno ne bih mogla

















_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
8.11.2011 9:21:51   
jovicaa
eto... ja trazim od drugih da mi kazu sta da uradim, a ustvari verovatno onda jos nisam spremna...
hvala vam svima zenice user posted image
new mom aj na skype ako mozes


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
8.11.2011 9:23:53   
jovicaa
brand new mom. mm radi od 7 do 2 i vrlo je raspolozen da ucestvuje u svemu, juce je cak spremio ceo stan sam... dobro koliko to muskarci uopste mogu da urade, ali evo ja sad sedim na rr zahvaljujuci tomeuser posted image on je bio tako srecan ... i eto sad se ja premisljam

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
8.11.2011 9:36:32   
isidora88
ja se vec raspitivala porodjaj u privatnom porodilistu je 3000 eura,sve je ukljuceno u cenu,i epidural i boravak u bolnici i poslednji pregledi u 9. mesecu trudnoce,prisustvo tate na porodjaju...jedino me koci to sto je bg i to mi malo daleko da u 9.mesecu idem na ctg svski dan do bg,oni zahtevaju da se kod njih vodi trudnoca tih mesec dana tako da mi je to bas problem a opet i cena nije nesto povoljnauser posted image
inace mm i ja pocinjeno sledece godine da radimo drugoj bebi ako sve bude okuser posted image
sad smo kao poceli ali posto nikad nije tu jos se nismo bas bacili u akciju.user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
8.11.2011 9:38:33   
jovicaa
strava isi.... postoji i u vsu jedna privatna klinika... carski rez je 1500 evra, a ne znam koliko je prirodni porodjaj...
3000 je JAKO PREVISE! za nas!


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
8.11.2011 9:39:20   
Olga75
New Mom je stavila linkove na teme koje odgovaraju dilemi oko druge trudnoce a ovde cemo pricati o razlikama izmedju prve i druge trudnoce user posted image
ajde sad u teme user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
8.11.2011 9:43:17   
isidora88
olga bude srce pa prekopiraj postove u odgovarajucu temu pa da nastavimo tamo da pisemo user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
8.11.2011 9:44:44   
*Alexx*
Iskreno, ja se ne bih usudila da idem na privatnu kliniku da se porodim. Smatram da to još uvek nije zaživelo kako treba kod nas. Ne znam kako rade, ali pretpostavljam da ni jedan njihov lekar nije zaposlen samo i isključivo kod njih - a šta to znači? Znači da možda neće biti tu kad ja krenem da se porađam. Šta ako nešto krene po zlu? Šta znam...

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
8.11.2011 9:50:48   
jovicaa
sorry olga
moja tetka je imala 10 lekara oko sebe na carskom i prezadovoljna je tretmanom.....  ja ni ne znam kako to sve funkcionise... ali 1000 evra mi je ok, preko toga nema sanse da dajem i ovako bi dala moja mama, bar je rekla tako, ako moze na rateuser posted image
meni je jedino zbog epidurala.... da zivim u bgu ne bih razmisljala, ali kod nas ne mozes da budes siguran da ces dobiti


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
16.5.2012 18:22:30   
Bebilina
Moje su trudnoce za sad prilicno slicne... Sve je prirodno, ide svojim tokom, ja se dobro osecam. U obe sam u prvom tromesecju imala averziju prema mesu, ribi i slatkisima i smrsala 3 i 2.5kg. Imala sam mucnine po nedelju-dve, ali oba puta bez povracanja. U prvoj mi se u toj fazi jelo kiselo, u drugoj malo kasnije. U drugoj sam kasnije imala fazu kada mi se jelo crveno meso- verovatno je organizam trazio gvozdje... Osim toga ne primecujem razliku.
E jedino su mozda komentari ljudi na moj izgled drugaciji- u prvoj su mi govorili da sam se promenila, sada da nisam nimalo. U obe mi je stomak istog oblika, samo njega sam dodala ispred sebe, nigde se vise nisam gojila, ali su ipak svi u Sr tada pogadjali da je devojcica, a sada da je decak. Mozda je do izgleda lica, ne znam.
E jedna ogromna i meni jako draga razlika je sto mi sada malje bukvalno ne rastu. Nije da rastu sporo, nego toliko sporo da je to neverovatno. I one koje sam imala su se proredile, one depilirane, trimovane i brijane treba im duplo vise vremena, a novih nema. U prvoj su normalno rasle, cak se i neki blesavi uljezi pojavljivali na nasumicnim mestima... Sad mi se sve nesto cini da testosteron ne radi svoj posao. Pitam se zasto user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
19.5.2012 17:01:06   
jovana13
Meni su totalno razlicite trudnoce. U prvoj nisam imala mucnine, ponasala sam se kao da nisam trudna, nista me nije bolelo fenomenalno sam se osecala. A sad.. Mucnine sam imala po ceo dan,sad vec redje imam pritisak ledja me bole od kad sam ostala trudna jos ova vrucina pa mi noge oticu,jos i grlic popustio sad a tek 26.nedelja.. Bekac je dosta aktivniji od seke. Sve u svemu svaka trudnoca je prica za sebe...

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
24.7.2012 13:31:09   
MarijaBg
Prva trudnoca mi je do 6-og meseca bila divna, bila sam raspolozena, malo su mi samo u pocetku smetali mirisi i bila sam umorna. Ali trudnoca mi ni najmanje nije smetala, cak sam preterivala, puno smo izlazili, putovali... Od 6-og sam morala da mirujem jer je beba bila jako nisko, a od kraja 7-og strogo lezanje uz terapije, sto kuci, sto u bolnici. Porodila sam se 16 dana ranije, porodjaj tezak, 12 sati, ali sa epiduralom, pa nije bilo strasno.
Sada (11-a nedelja) se u sustini i bolje osecam nego prvi put, cak mi ni mirisi ne smetaju, ali sam umorna kao user posted image a prosto nemam kad da spavam i odmaram. Eto jedina bitna razlika je sto sam u prvoj trudnoci mogla da se potpuno posvetim sebi i uzivam u rastucem stomaku, a sada detetu i kucnim poslovima. MM radi od 07-20, cesto i duze, ali zimi ne radi, pa ce mi u zadnjim mesecima trudnoce biti mnogo lakse user posted image

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
24.7.2012 15:48:57   
Anoniman
Zasad izgledam potpuno isto, imam identične simptome, jednako dobijam na težini i masi user posted image , a opet mi je sve drugačije.......
U prvoj sam bila za 5* do 25.nedelje kad mi se od preteranih aktivnosti skratio grlić pa sam strogo mirovala i pila lekove. Vodenjak mi pukao 3 nedelje ranije, za mene porođaj lak, za Mihajla baš i ne...
Sad je sve počelo sa vestima: imate cistu veličine ping-pong loptice na desnom jajniku... Pa ležanje tri meseca, pa hormonska terapija koju sam užasno podnela, pa bubuljice koje mi izbijaju, pa onda idi na triple test, jer je double pokazao zadebljanje na posteljici......... Nadam se punom terminu ovaj put i samo dobrim rezultatima.

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
24.7.2012 16:00:37   
purplish
I 1. i 2. trudnoca pocele su slicno tj. bolovi u grudima, mali grcevi u predjelu jajnika...i onda oko 7. sedmice mucnine, povracanje i sve st ide uz to do 16. sedmice user posted image . Druga slicnost je sto i ovaj put nosim curicu user posted image ...i tu zavrsava svako poredjenje. Prvi put mi je beba bila u grlu i posteljica straga, a sada je posteljica naprijed, a beba uz to jako nisko pa zato sada ipak moram malo mirovati sto u prvoj trudnoci nimalo nije bio slucaj. U svakom slucaju kod mene je istinita ona- da je svaka trudnoca prica za sebe

< Poruku je uredio purplish -- 24.7.2012 16:01:10 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
24.7.2012 16:17:57   
red3lilu
U obe trudnoće početak isti: oko 5-6 nedelje mučnina bez povraćanja u trajanju od 2 nedelje. Nesavladiva potreba za snom, bukvalno sam se vukla za kosu da mi glava ne padne na sto na poslu.
U prvoj zdrava ko dren. U drugoj: učestale glavobolje u prvom trimestru, počev od četvrtog meseca kandida trajala mesec i po dana, 4 upale grla do 6tog meseca (3 virusne, četvrta lečena antibioticima), upala zuba i vađenje živca.
U obe trudnoće sam na održavanju u prvoj zbog učestalih kontrakcija od 4ipo meseci, a u ovoj od 5ipo. U drugoj pored kontrakcija imam i skraćen grlić i otvorena sam malko.
U prvoj sam na porođaj otišla zatvorena i čvrstog grlića sa puknutim vodenjakom, a u ovoj ćemo videti
U prvoj sam pored svega mogla slobodnije da se krećem, a sada mi je beba toliko nisko da mi pričinjava bolove kad se krećem...
U Obe trudnoće imam male vanzemaljce u stomaku s tim da je Džoni bio dobar a ova mala me boli kad se rasteže i udara...

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
24.7.2012 16:28:21   
MicinaMama
Meni su neverovatno razlicite trudnoce...nebo i zemlja...

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
24.7.2012 16:30:36   
Jelena81
O, moje su skroz razlicite!
U prvoj mi nista nije bilo: nit mucnine, ni posebnih prohteva za jelom, ugojila se 12 kg... Zato je porodjaj zapocet prirodno, indukcija,epiziotomija pa carski na kraju.
A sada: mucnine do 4.meseca, pa radjen serklaz koji je popustio, lekovi pa cemo videti sta ce biti do kraja trudnoce :)
Od prve trudnoce, uvek sam govorila da bih svakoj zeni pozelela trudnocu kao sto je bila moja...
Svi mi kazu da je to sada jer sada nosim musko dete, kao, suprotni polovi i 10 godina sam starija...
Sta vi moslite o tim "bapskim pricama"?

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
24.7.2012 17:41:12   
cockic
ja sam sa sinom uzasne mucnine imala ali samo to,a sa cerkom mi se pojavili hematomi u trudnoci mucnine manje ali sam morala malo vise da se pazim.nije bilo striktno lezanje samo da ne dizem sina naglo i tako.a porodila sam se oba puta u terminu user posted image

(odgovor članu Jelena81)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
24.7.2012 19:13:52   
tanjicak79
Meni se ne razlikuju mnogo prva i druga trudnoća. Prva trudnoća mi je bila kao pesma i bila sam aktivna svo vreme. I sada sam aktivna, ali ne kao pre četiri i po godine.
Mene više interesuju iskustva žena u tome koliko se razlikuju prvi drugi porođaj. Pa ima li takvih da se jave?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
24.7.2012 19:29:21   
snješka
Meni su obje bile iste, ali mi je drugi porođaj bio bolniji iako je puno kraće trajao, jer sam znala šta da radim. Ali je to najviše bilo psihički, znala sam šta me čeka pa me baš boljelo.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
25.7.2012 9:40:19   
coka11
Pa razlikuju se. U prvoj nisam imala mučnine uopšte, stalno smo se negde švrčkali, a sada još uvek se desi da povratim,i mnoooogo sam umorna. U prvoj sam imala visok pritisak i terapiju, a sada mi je nizak. Tada sam imala vreme samo za sebe, a sada ga posvećujem sinu od 15 meseci. I druga beba će nam biti dečak, tako kaže dr.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
25.7.2012 12:04:07   
marince1

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Meni su neverovatno razlicite trudnoce...nebo i zemlja...


potpis

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
25.7.2012 16:41:08   
anajid
Moje trudnoce se ne razlikuju ama bas po nicemu.Jedina razlika sto sam prosli put nosila jednu bebu a sada dve.Nisam imala mucnine,gorusicu,povracanje,bolove.....

Sad sam se doduse malo vise udebljala nego prosli put u ovoj starosti trudnoce,a ostalo sve isto.Od neugodnosti tu je onaj dosadni tupi bol u stidnoj kosti i to je to.U principu sve isto,sem brojcanog stanjauser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here