|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 1:53:33   
eugenija
Nisam znala šta drugo da radim, te sam nazvala dežurnu apoteku ovde u BL.
Naišla sam na ekstremno ljubaznu farmaceutkinju... Objasnila sam stvar u detalje, reče žena ovako:

Sirup sme samo JEDNOM dnevno, i ako ste mu dali jutros, nemojte sada.
Kožu mu morate ohladiti, najbolje Pantenol kremom, ili ako nemate, onda Acidi borici vodicom, ili hladnijim čajem od kamilice.. Lagane obloge...

Nisam te mogla dobiti na fon, znaš kako nam sms-ovi ne stižu na vreme... Pa ako večeras možda bude frke, i ovo budeš videla, nadam se da će ti pomoći taj savet.

Ona kaže, i ovo:  ako plače, dajte mu da jedeuser posted image .. Ma reko, jede on i previšeuser posted image Skontala žena da ja nemam pojma o životu, da ne umem ni dete da nahranimuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 7:48:30   
Jeca*
Sve sto je predlozila Eugi je tacno. Tek sam vidim ovu temu jer juce nisam isla na RR uvece. Slucajnost je da je moj mladji brat juce dobio isto alergiju po licu...jezivu. Zvao je naseg dermatologa i ona je upravo rekla da stavlja obloge od acidi boricija i jos neku kremu, ali ne znam koju, mada i ne verujem da je sad bitno jer on je veliki, verovatno ta krema ne moze za bebe.
Diabla drzi se i javi kako je. Bas sam se nasekirala...mukica user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 7:52:18   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: Diabla

O tome i razmisljam. Ali kod nas su svi "PRELJUBAZNI". Poslace me u Pm, to je sve ludo sto radi u Hitnoj. Jao, ne znam sta cu, jadna moja beba. tuga me je gledati ga kako patiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Diabla zovi, tvoje je pravo da dobijes informaciju, u pravu je Viking; moras zbog bebe da se smiris, sada mu trebas i zovi Hitnu, ljubim vas, bice sve dobro....



Diabla,
je**š neljubaznost, nek vrište na tebe, al nek ti i kažu kakva je doza. Drugi put zovi hitnu, zovi dežurnu apoteku... i posmatraj dete da li mu otiče lice, koža ...
Pišem ti ovo kao mama mami, i moj sin je imao stalno alergije, jednom smo čak odjurili u hitnu po injekciju kortikosteroida jer je počeo da otiče :(



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 8:15:52   
Anoniman
Ja sam pila AERIUS tablete (bila sam već velika) i zaista je doziranje 1x na dan.
No, po sebi sam zaključila da delovanje nije 24h, prestane da deluje ranije, ipak, nikada nisam uzimala sledeću dozu ranije, nekako sam gurala do sledećeg termina za lek.

Diabla, kako ste?

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 9:18:02   
Anoniman
Nesa je nedavno pio taj sirup i dr je striktno rekla jednom dnevno, ali sam ga mazala Linola Fett mascu i mislim da mu je to vise pomoglo, ona bi trebala da je bezopasna, a nama je jako mnogo pomogla, od nje je prestao da se cese po licu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 9:24:36   
buhla
Da li se neko cuo sa Diablom, kako im je prosla noc!?
Nadam se da se alergija smirila i da nije bilo problema! user posted image javi nam se!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 9:28:43   
mihi
Baš mi je to čudno da će od soka od breskve da se tako ospe, mada možda....... Ali ako ne reaguje na antihistaminik možda to nije alergija, možda neka virusna ospa ili ona rubela........ Miljka piši kako steuser posted image user posted image .

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 9:32:03   
Anoniman
HVALA SVIMA PUNO!user posted image user posted image
Sinoc nam je bila paklena noc.user posted image Nakon mog zadnjeg posta sam zvala hitnu, i stvarno su bili preeeljubazni(imala sam neko gadno iskustvo prije par god kad nisu htjeli da me prime, duga prica). Rekli su da ga odmah docedemo, jer tamo bio i dezurni pedijatar.
Dali su mu oko 2 sata dozu adrenalina. Otisli smo kuci, pokusali da ga uspavamo, ali on je i dalje vristao, plakao, cesao se, i nakon sat vremena smo ga opet poveli, gdje je primio lijek protiv alergie, ne znam kako se zove, nesto sa slovom L pocinje. Napokon u 3.30 je zaspao. Opet se vristuci budio u , ninali ga, i do sada je spavao. Proslo mu je crvenilo, ali je jadnicak sav izgreban po licu od cesanja.
Zvala sam njegovu dr, rekla je da ga dovedemo ako se vrati osip. Medjutim njoj je sumnjivo zasto je osut samo na nekim djelovima tijela, jer alerija obicno izadje po cijelom tijelu. Nisam pametna, rekli su mi da izbacim omeksivac, bez obzira sto koristim Chicco. cak i deterdzent da izbacim, i da mu samo malo kupke stavljam u robicu, i 2 ispiranja.
Sad je otisao kod moje mame, da ja i mm odspavamo, jer ja predvece moram da odrzim predavanje spanskog.
Jos jedno hvala svima na pomoci! Eu, tebi posebno hvala sto zivkala tete po BL i glumila da sam ja. hehe, dobro si se sjetila da David krka kao lud kad ti je rekla da ga nahranis.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 9:36:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Diabla

rekli su mi da izbacim omeksivac, bez obzira sto koristim Chicco. cak i deterdzent da izbacim, i da mu samo malo kupke stavljam u robicu, i 2 ispiranja.



Pa ne bi mu osip izlazio na licu od oplemenjivača, nego po telu gde je robica. Meni to nema smisla, ali možda ja nemam pojma.
Bitno je da je bebac bolje. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 9:37:01   
Anoniman
To sam se i ja pitala, jer nemoguce da mu antihistaminik nije pomogao. Ali evo, od inekcije mu je proslo. A prije par dana mu je prosao virus, imao je 3 dana visoku temperaturu... ne znam, muci me to sto je dr rekla da je alergija po cijelom tijelu, a njemu su samo ledja, glava, vrat i oko pise bile crvene tackice... Strasno, ne mozete da zamislite da malo dijete toooliko moze da histerise, da se bacaka, cese... Jutros je bio blijed  kao krp, neispavan, izmucenuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: mihi

Baš mi je to čudno da će od soka od breskve da se tako ospe, mada možda....... Ali ako ne reaguje na antihistaminik možda to nije alergija, možda neka virusna ospa ili ona rubela........ Miljka piši kako steuser posted image user posted image .

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 9:38:36   
Anoniman
Po glavi mu je bio osip, jer na ledjima spava, a preko dana je bio dosta na stomaku, pa je trljao lice o rekrivac na kome lezi. Nije mu bilo bas po licu, samo na celu, glava cijela, oko usiju, ledja...


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Diabla

rekli su mi da izbacim omeksivac, bez obzira sto koristim Chicco. cak i deterdzent da izbacim, i da mu samo malo kupke stavljam u robicu, i 2 ispiranja.



Pa ne bi mu osip izlazio na licu od oplemenjivača, nego po telu gde je robica. Meni to nema smisla, ali možda ja nemam pojma.
Bitno je da je bebac bolje. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 9:39:30   
Anoniman
Ne znam... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 9:41:11   
Anoniman
Luka ume da se ospe nakon bolesti ako je imao visoku T. Tipa, dva-tri dana nakon T dobije sitne tačkice po telu. Prvi put kada se desilo, leteli smo kod dr. Sada više ne reagujem, jer znam šta je. Prođe za par dana, tada ga kupam u čistoj vodi, bez kupke. Ali njega to ne svrbi, kontam bar, jer ne češe.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 9:42:18   
mihi
To je verovatno virusni osip koji se uvek javi kada se virusna infekcija završi, u tom slučaju nije pametno da mu daju kortizon a dobio je verovatno (Lemod depo) jer mu sistiraju imunološku reakciju. Miljka moj savet ima li negde dobar iskusan privatni pedijatar i pravac kod njega. Da ga pogleda uradi KS? jesu li mu možda vadili krvi i da razgraniči brzo šta je to? Drži se i ljubi nam Davidauser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 10:26:04   
Anoniman
Mislim da je Lemod dobio. Vadili smo mu nalaze prije 3 dana, leukociti su mu smanjeni, povecni trombociti, ali nista pretjerano. Sve je ukazivalo na virozu. Opet cemo da vadimo nalaze za par dana dok mu se iscisti organizam od svih tih njesra.
Ne znam, morali smo ga odvesti u Hitnu, bojala sam se da ne povrijedi oci, oonako mu je lijevo bilo krvavo, vjerovatno se prsticemu uboo. Jer nisam u tom momentu znala sa cime da tretiram osip, dijete place, vristi, baca mi se iz ruku, bas sam se bila prepala, pogotovo gusenja.



IZVORNA PORUKA: mihi

To je verovatno virusni osip koji se uvek javi kada se virusna infekcija završi, u tom slučaju nije pametno da mu daju kortizon a dobio je verovatno (Lemod depo) jer mu sistiraju imunološku reakciju. Miljka moj savet ima li negde dobar iskusan privatni pedijatar i pravac kod njega. Da ga pogleda uradi KS? jesu li mu možda vadili krvi i da razgraniči brzo šta je to? Drži se i ljubi nam Davidauser posted image .

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 10:27:06   
Anoniman
Jesu ti rekli da li smes da mu mazes to necim?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 10:29:12   
Anoniman
Nisu nistauser posted image Pitala je Eu u dezurnoj apoteci, nabrojala je gore negdje. Joj, sad se tripujem da mozda ije smio dobiti kortizon. Jel Mihi, nije toliko opasno???


IZVORNA PORUKA: Nedja

Jesu ti rekli da li smes da mu mazes to necim?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 10:35:43   
mihi
Miljka, nitšta opasno što je dobio jednokratno kortizon, to što su Le sniženi je dokaz viremije koja je sada prošla. Sve će biti ok. Nemoj da se sekiraš. Taj osip prolazi za nekoliko dana.  Moj stariji sin je to imao kao mali nekoliko puta. Kaži mi kako izgleda tačno jel koža kao pliš posuta sitnim rašem ili su to onako uzdignute tvrde bubuljičice? Biće sve ok ne brini zbog tog svraba su morali da daju Lemod ništa ne brini...... Proći će jel se sada ne češe više?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 10:36:49   
Jeca*
Davno, kad je guppy imala problem sa Markom, konsultovali smo moju mamu i mislim da je ona tad rekla da kod tako male dece cesto bude osip zbog virusne infekcije, i pre nego alergija na nesto konkretno. Bas cu da je ponovo pitam...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 10:37:26   
mihi
Nemoj da mažeš ničim jer se tako maskira Klinička slika. To će proći samo od sebe za dva tri danauser posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 10:40:04   
Anoniman
Sitni osip, bas kao plis, nisu izdignute tvrde bubuljice. male sitne, jedna do druge, cak su na dodir ruke gotovo neosjetne.

IZVORNA PORUKA: mihi

Miljka, nitšta opasno što je dobio jednokratno kortizon, to što su Le sniženi je dokaz viremije koja je sada prošla. Sve će biti ok. Nemoj da se sekiraš. Taj osip prolazi za nekoliko dana.  Moj stariji sin je to imao kao mali nekoliko puta. Kaži mi kako izgleda tačno jel koža kao pliš posuta sitnim rašem ili su to onako uzdignute tvrde bubuljičice? Biće sve ok ne brini zbog tog svraba su morali da daju Lemod ništa ne brini...... Proći će jel se sada ne češe više?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 10:42:40   
Anoniman
Ajde bas pitaj, kad budes mogla. Znaci imao je 3 dana visoku temperaturu. Juce ujutro je nije imao, ali vec istog momenta je pocelo cesanje, i to je ludacko cesanje bilo. Cijeli dan je plakao, cak i na rukama, nije htjeo da jede, da spava, a stvar se pogorsala uvece. Da ne ponavljam sad sve ... HVALA!


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Davno, kad je guppy imala problem sa Markom, konsultovali smo moju mamu i mislim da je ona tad rekla da kod tako male dece cesto bude osip zbog virusne infekcije, i pre nego alergija na nesto konkretno. Bas cu da je ponovo pitam...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 10:45:58   
mihi
To je neki virusni najverovatnije, opušteno i bez nervoze proći će, najgore je prošlouser posted image user posted image .  Odmori se i ljubi Davida.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 10:50:00   
Anoniman
Hocu, hvala puno!


IZVORNA PORUKA: mihi

To je neki virusni najverovatnije, opušteno i bez nervoze proći će, najgore je prošlouser posted image user posted image .  Odmori se i ljubi Davida.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: AERIUS SIRUP- HITNO ODGOVOR!!
26.11.2009 11:30:26   
Jeca*
Kaze moja mama da je najverovatnije virusno ali da obavezno uradite sve analize...krvni razmaz i slicno (ne razumem se pa da ne lupim, a na poslu smo i ona i ja, pa smo samo kratko procaskale, koliko smo mogle).
Ljubi Davida....mišić mali

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here