|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
24.11.2018 19:49:09   
Maslacak15
A super Nato. Nema greske zabuna je bila Sto si ti priccala o mesku a ja o crl. Crl 35 je blizu 10 nedleja...mesak od 35 je OK za tvoju gestaciju na 8+3...drzi se i javljaj se. Grlimo te

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
24.11.2018 23:27:07   
veselicaa
Nato draga mislimo na tebe user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
25.11.2018 21:28:33   
dunja RR
Gde ste trudnicice nema vas?Nato kako si danas? Ja se sad vratila iz set_nje, bila u sumi pola sata, nadisala se vazduha. Moja dvojica nisu htela, ali bili smo skupa preko dana. Ovo sad mi je posebno prijalo, nije hladno, bila sam raskopcana, a vazduuuh, borovi. Nema nikoga, samo suma, sove i ja. Videcu i ujutru da poranim pa da ponovim, ovaj vazduh nema cenu. Da popravim krvnu sliku za ovih par dana.Inace javila mu se dr, kaze da sz secer, d dimer, tsh i feritin odlicni. Napisala je da jw sve odlicno, pa u stvari i nisam sigurna da li je tu obuhvatila i feritin, ipak i dalje pijem heferol, a siofor mi je ukinula prw neki dab. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
26.11.2018 2:27:10   
MojMiki
Dunja uzivaj u odmoru, vazduhu.... Nemoj toliko da se opterecujes rezultatima. D dimer u trudnoci ide i duplo od gr.vrednosti. tako mi je Antic hematolog rekao. Setaj sto vise, meni je drago sto sam bila u skitnji jer vec sada ne bih mogla toliko. Ali nikako kupanje u termalnim vodama, to mi je Brakus rekao kad sam pitala za banju.
Nato, budi pozitivna i bice sve ok, svi mislimo na tebe. 
Ja sam pre 4 dana bila na kontroli, sve je ok ga sada. Beba je bila 950g, karlicno okrenuta. Pupcanik nije vise oko vrata. Tsh je malo skocio na 3.95 sto meni ne prija pa cu da ga malo spustim. Imam bas velike probleme sa zatvorom i nadimanjem, pijem mlaku limunadu, lan i jogurt, donat, laktulozu sirup i muke. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
26.11.2018 5:42:22   
dunja RR
Miki drago mi je da je sve ok.Znam da ne sme banjanje u trudnoci, kao ni saune i ostalo. Mi ovde u hotelu imamo na raspolaganju kompletan spa, sa slanom sobom, ali ja izbegavam sve, volela bih da ovu moju dvojicu nagovorim da odu a oni se neckaju. A nije guzva u hotelu bas bi mogli da uzivaju. A i zaboravila sam im kupace kada sam nas pakovala 😁 mada snasli bi se, samo da hoce da odu. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
26.11.2018 8:30:03   
lokicagagica
Dobro jutro trudnicice. Kako ste? Evo cisto da javim iskustvo, ako nekome bude bilo potrebno, sto se tice serklaza u blizanackoj trudnoci. Nekada se radio skoro svakoj trudnici, kako mi rekose u 99% slucajeva. Sada je situacija drugacija, radi se samo u krajnjoj nuzdi nikako nije obavezno. Inace nisu mi uradili serklaz 😊 ogroman teret mi je pao sa srca. 

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
26.11.2018 8:52:11   
BubaBubica



Dunja, nadiši se vazduha i za mene, kako bi meni prijalo, valjda bi mi i sinusi prošli, sa kojima ne znam šta ću više, udahnem hladan vazduh i odmah dobijem kijavicu i glavobolju. Već mi je dosta al stvarno ovih prehlada.


Miki super za bebicu, samo neka raste!


Ja bi trebala zvati da zakažem al razmišljam da napomenem da i dalje krvarim po malo da me primi odmah danas, mada ne znam ni ja više šta je ovo. Nije čisto krvarenje već kao neka sluz gusta blago obojena u bledo smeđe, ponekad je ima puno u toku dana a ponekad ništa, a smrdi na ustajalu mast, jel moguće da je od Utrogestana? Dr me ubeđuje da nemam ni bakterije ni gljivice ali da će mi uzeti bris ako insistiram. A hoću jer sam tako bezveze krvarila i u drugoj trudnoći dok mi nisu na kraju ustanovili eserihiju a drugih simptoma nisam imala. Inače danas smo napunili 12 nedelja, još nedelja i u drugom tromesečju smo.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
26.11.2018 12:06:16   
AnaAna1
Pozdrav zene, evo i nas posle par dana, S je primala pentaxim vakcinu pa je odreagovala temperaturom 39 pa sam bila u haosu, celu noc pipkam, merim, noga otecena od uboda... ali evo sad je ok. Glupe vakcine...
Bubice idi nek te pogleda, sad ti je i onako vreme za UZ ako se ne varam? 
Mene zadnja 3 dana bolucka stomak dole nisko skroz, kao menstrualni bolovi. I imam utisak da me.bolucka ceo vaginalni kanal. Nervira me jer me do pre neki dan apsolutno nista nijr bolelo, kao da nisam trudna, a zada 3 dana bez prestanka. I pocela sam da osecam pokrete, a malecki sutira nisko, osecam da je baaaas dole... da li ima potrebe da odem na UZ? Sledeci mi je za mesec dana tek
Dunja lep provod na Zlatiboru, zavidim ti ;) obozavam planine :)
Nato jel te danas pustaju kuci?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
26.11.2018 12:37:43   
Maslacak15
pozdrav trudnice! Nato javi se kakvo je stanje, nadam se da se dobro osecas.

bubabbice i ja mislim da bi trebalo da proveris. Ti si iskusna trudnica ali nije zgoreg biti na oprezu....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 26.11.2018 12:41:39 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
27.11.2018 6:46:58   
BubaBubica



Bila sam juče na UZ, bris nije hteo da uzima, ali je detaljno pogledao na UZ i sve je u redu. Bebica lepo raste, preslatka je kako se migolji, otvarala je usta i češkala se po glavi 😃 nuhalni nabor je 1,3 mm i nosna kost je tu. Hematoma više nema tako da on nema predstave odakle taj iscedak. Mislim super. Ako nastavi ja ću otići privatno. Takođe nije ništa komentarisao kad sam mu rekla da kad legnem osećam neprijatne kontrakcije jedno pola sata dok ne popijem magnezijum i ništa. Doduše lekove za održavanje ne bih pila osim ako mi ne preti pobačaj i ne znam šta bi mi dao osim toga ali kao da mu ništa nisam rekla.


I učinilo mu se da je dečak ali čitala sam na temi Tačnost u proceni pola na UZ tako da ne verujem za sad iako sam i ja videla nešto između nogica, al kako stvari stoje, čekaću tek 20.nedelju da budem sigurna.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
27.11.2018 6:49:46   
BubaBubica


Zaboravih da napišem da me ponovo grlo boli. Ne mogu da verujem. Pre nepune dve nedelje sam se konačno izlečila i sad sve ispočetka. Izem ti zimu ako ću ovako dok ne dođe leto.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
27.11.2018 7:23:03   
IvanaSK RR
Bubice, super, bitno da je sve u redu user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
27.11.2018 10:01:09   
Maslacak15
Nema Nate.Nato Javi seeeee. Jesu te pustili kuci?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
27.11.2018 10:27:12   
AnaAna1
Super Bubice! Bitno da je sve ok! Koji magnezijum pijes? 
E obicno pogode kada kazu da je decko jer se to lakse vidi naravno, ali meni je tako sa S reko da mu se cini da je decko u 12.nedelji pa ispade devojcica odmah na sledecem UZ hehe :) ti bese 3 curice? Bilo bi lepo da malo muz dobije pojacanje ;) 
Ja veceras idem na UZ, trebalo je krajem decembra ali otici cu veceras da budem mirna, mada danas nema onih bolova kao zadnja 3 dana... 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
27.11.2018 13:19:38   
BubaBubica
I meni je sa prvom u 12. nedelji viđen kao dečak, posle devojčica i tako bi. Sa drugom od početka je bila devojčica, a sa trećom opet dečak al ovaj je tvrdio da je dečak pola trudnoće pa sam tu zaključila da nema pojma.
I odlučili smo ja i mm da menjamo dr. Ili da odemo privatno. Ovaj kod kojeg sad idem je totalno neozbiljan. Neće da radi bris a ja si neću oprostiti ako je neka bakterija i nešto krene po zlu.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
27.11.2018 13:27:53   
BubaBubica
Zaboravih magnezijum, neki sa vitaminom b6, ali čim potrošim prelazim na direkt. Taj mi je bio bolji.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
27.11.2018 17:27:51   
dejana007
Zdravo svima! Da se i ja upisem. Opet mi proradili hemoroidi pa mi ukinuli cardiopirin i heferol i stavljam cepice factum-a - jedan uvece. Vec sutradan mi bilo bolje. Ali definitivno krenu da krvare posle jacih poslova - tako da mi zabranjeno da se saginjem, vucem nesto, cucim isl. Obzirom da vec 4 dana imam urednu stolicu prestajem sa cepicima i opet se vracam na terapiju. Danas bila po doznake i uput za komisiju, onda da vadim krv za d dimer i da proverim krvnu sliku. 
AnaAna1 bebac raste. Imam i ja povremeno menstrualne bolove ali pojacam utrogestan i mirovanje. Mene jako zaboli u predelu jajnika. Nekad ceo deo i levog i desnog. Nekad levi nekad desni. Geberalno nocu lose spavam. Jad se probudim ne mogu satima da se uspavam. A bebac se mrda da se vidi cak i preko garderobe. Sad sam 28-ma nedelja.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
28.11.2018 0:41:50   
MojMiki
Ima li vesti od Nate? Dunja ti od spa ponude smes u slanu sobu. Ali svakako ce ti prijati odmor, vazduh. E moji momci ne bi izlazili iz bazena da imaju priliku. Bubice javi sta si uradila za bris. I ja imam pojacan sekret, prvo sam mislila da je od utrogestana, ali njega ne koristim 2meseca a sekret je tu, samo ne pecka ne smeta pa se nadam da je ok. Imam inace pojacan sekret, a tako je bilo i u prvoj trudnoci samo sa utrogestanom do kraja.Ovih dana spremam odbranu specijalistickog rada i odvikavam M od pelena jer je imao neki osip, za sada nam fino ide odvikavanje ali se osip prosirio.....za rad javljam u cetvrtak je odbrana

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
28.11.2018 9:15:37   
BubaBubica



Nema Nate, nadam se da su dobro ona i bebica.

One koje muči zatvor od gvožpa, zašto ne probate floradix sirup gvožđe za decu i trudnice? Ja sam davno pročitala za njega baš na Ringeraji, i zaista je tako, jedino on efikasno popravlja krvnu sliku i pri tom ne izaziva probavne smetnje. Ja sam jednu bocu prekjuče popila, moram ponovo da uzmem. Pila sam i ja u prošlim trudnoćama tablete i ampule gvožđa al zo je bilo strašno, zatvor a krvna slika ista.


Zakazala sam kod drugog lekara u petak, odmah u sedam ujutru da uzme i bris. Nisu se bunili što menjam dr.

Al ovo je dobro. Sad pre podne nemam nijednu kontrakciju, nikakav bol, ništa a predveče kako me uhvati užas. Posle toga poplava one sluzi, prvo sam se uplašila da nije sluzav čep al bilo bi ga na litre da je čep, koliko je do sad iscurilo. Onda mislim da nisu ostatci onog hematoma pa se to čisti, jer nije sveža krv. Daj Bože da je to al opet nema miris kao kad je infekcija, više ne znam šta da mislim. Najviše me strah onih kontrakcija jer kad me sastave kao da sam na kraju trudnoće a ne tek treći mesec. Srećom se smire kad se nakljukam magnezijumom al ni to ne znam koliko je bezopasno da uzimam duple doze.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
28.11.2018 12:11:41   
dejana007
Ja nemam problema sa zatvirom. Heferol mi prija - nemam mucnine i ne izaziva mi zatvor. Jeste malo tvrdja ali nije alarmantno. Izlazim jednom do dva puta dnevno u wc bez problema. Medjutim imala sam hemoroide pre trudnoce - tad nisu pucali. Sad izgleda od napora pucaju a i pijem cardiopirin.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
28.11.2018 14:51:09   
AnaAna1
Ja bila na pregledu sinoc, beba super, opipao mi je grlic zbog ovih bolova koje imam zadnjih dana kaze i on je super, ali za svaki slucaj 7 dana utrogestan i mirovanje. E da, imam i streptokoku B u urinu pa moram 7 dana penicilin penklav, kaze mogu i od toga da budu bolovi...
Bubice a sme magnezijum direkt u trudnoci? Nisam pila u 1.a sad bih mozda uzela malo.  A menjaj dr ako je neodgovoran, nema razloga da ga trpis... 
Dejana ja sam imala strasne hemoroide nakon porodjaja, probala sam sve moguce preparate, mucila se mesec,dva, i na kraju se vise ne secam od cega je proslo ali namucih se bas...
MojMiki koliko ima M pa ste se bacili na skidanje pelena? :) mene to ceka uskoro...


(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
29.11.2018 10:07:34   
dejana007
AnaAna1 dobro je da je sve u redu. Lekar ti je odlicno predlozio! Dobro me podset_i da i ja dam urin na kontrolu. Inace stigli mi rezultati krvne slike. Nakon mesec dana 2xheferol, 2xfolnak i femibion2 nena poboljsanja. Tu sam okvirno. Jedino sto 5 dana pre davanja krvi iskljucila heferol zbog hemoroida i imala 2 dana krvarenje. E sad dal bas to uticalo da nema pomaka u pogledu anemije ne znam. Dal je nekome heferol pomogao da se parametri dignu izbad donje granice?Inace ovih dana primetila da nakon voca idem u wc - juce cak 3x! Posle jabuke pre podne i posle nara popodne i plus ujutru. Drugarice miske dacje zbog cepica za hemoroide pa iritira ali je iritantno. Pomislih da nije kandida il slicno.Takodje ne znam dal da menjam femibion2 nekim drugim vitaminima. Zbog krvne slike. I koji bi vas predlog bio. Tek mi je prva nedelja 7- og meseca. Pitanje je kako cu izgurati jos 3 meseca. Hvala unapred.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
29.11.2018 10:37:49   
IvanaSK RR
Dejana, probaj sa ampulama gvožđa Tothema. I gledaj da ih pijes kroz slamcicu, zbog zuba. Pomesaj u soku od jabuke, na primer, zbog vitamina c..
Ana, sme magnezijum direkt, dosta nas je u trudnoći taj pilo.
Pogledajte i po temama o gvozdju i magnezijumu..

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 29.11.2018 10:38:52 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
29.11.2018 11:45:57   
BubaBubica


Devojke o tome vam govorim, ja sam se napila i ampula i tableta gvožđa i krvna slika je ostala ista, loša. Sirup je efikasan jer su to prirodni vitamini i gvožđe, košta jedna boca oko 1300 din ali bar radi posao. I baš piše da je za decu i trudnice. Ja sama osećam kako sam bolje kad pijem taj sirup. I baš za njega prvi put pročitah ovde, na ringeraji.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
29.11.2018 12:59:28   
dunja RR
Meni je Heferol pomogao u prošloj trudnoći, a u ovoj sam krenulo pre nekog vremena sa Feroglobinom, on ništa nije uradio, pa sam od nedavno na Heferolu, videćemo da li će biti efekta. Pijem ga ujutru, pola sata pre doručka, sa Vit C od 500, ili čašom tople limunade (pola limuna).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here