|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
6.11.2018 17:53:59   
Malenamrvica
Jel tebe na pocetku onako bockalo sa desne ili lijeve strane? Mene nesto kao da bode unutra. 🤔

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
6.11.2018 18:23:02   
dunja RR
I ja mislim da ne sme u trudnoći, ja sam prehlađena već neko vreme, i ono što sam čitala da sme samo šipak i da je on najboji za imunitet, i to negde piše jedna šolja dnevno, i negde piše nana da sme.

IZVORNA PORUKA: BubaBubica

<p>


</p><p>Je li siguran taj dr da sme hajdučka trava u trudnoći? Meni se čini da sam čitala da izaziva pobačaj.</p>



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
6.11.2018 18:41:38   
Ksenix
Hm.. proveriću za Hajdučku travu, do tad je neću piti.. a nana nemoguće da može da smeta.. za Beli slez sam pitala i kod Ivanovića i danas doktora, rekli su da sme.. a šipak je pun C vitamina, zaboravila sam ga, dobro si me podset_ila!

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
7.11.2018 12:02:15   
dunja RR
Ja odradila danas ekspertni, trebala juče, ali sam se toliko juče nahodala, naravno da me boleo stomak.
Ona utkamica juče, ceo grad blokiran, sve sam pešaka, prvo bila u gradu na nekom događaju, pa sam bila do Tibe u Čumićevom sokačetu kupila sam helanke za trudnice i spavaćicu za porođaj, pa po dete u vrtić. Vetar me produvao a još se nahodala.


Na UZ sve super, devojčica ima 550 gr, sve je kako treba. Kao što pretpostavih ugojila sam se za nešto više od mesec dana 4 kg, jedino me tu dr opomenuo. uKupno sam se ugojila 6,5 kg, 23. nedelja.
Pritisak i ostalo ok.

Nije hteo da mi radi vaginalni uz da proverava grlić, nekoliko puta sam pitala, kaže grlić je prošli put bio bio perfektan i neće da čačka.

I kaže da putujem slobodno, i do Foče, sve je kako treba i on ne vidi razlog što ne bi i u Foču i na Zlatibor. Sada još da se dogovorim sama sa sobom, da li i kada user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.11.2018 12:06:17 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
7.11.2018 12:20:23   
dunja RR
Radim, ali srećom od kuće, mada opet, ima dosta posla + idem na sastanke. Problem mi je jedino što je S otkako zatrudneh imao par prehlada, kada nije išaoo u vrtić, pa radim sa njim pored sebe, a on baš traži pažnju od kako sam trudna. Ali je sve bolji i zreliji, i nežan, i mazi me, i tako, uživamo sve u svemu.
Posledica je to što ja da bih sve postigla jako malo spavam, to je uvek tako u mom poslu od oktobra do marta, kada em ima puno posla em dosta papirologije, trista čuda, knjižna odobrenja, fakture, obračuni, izveštaju svaki dan, pdv, pa u januaru i februaru završni račun.

IZVORNA PORUKA: Ksenix

Dunja, ti i dalje radiš? Sve tako bolešljiva? Još i malo dete.. kako izdržavaš? I ja sam već jednu prehladu polovično zalečila i sad mi se vratilo.. dr kaže da ne počinjem da radim dok se skroz ne oporavim.. Ne znam ni šta da radim sa poslom, obzirom da radim sa decom.. volela bih da radim, jer se osećam dobro.. ali, ti virusi.. valjda ću se stabilizovati kad ozdravim kako treba.



< Poruku je uredio dunja RR -- 7.11.2018 12:22:14 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
7.11.2018 14:49:21   
dunja RR
Žene, koliko sam umorna, ja sam potpuno zaboravila jutrso da pitam doktora da li je posteljica i dalje nisko.
Sada sam zvala kliniku, i čula sam kada su ga pitali, i on reče, sve je ok, rekao bi ja da je nisko. Ali on je posle mene danas imao jedno 20 pacijentkinja :)) da li je moguće da se set_i tako u sekundi da je sve ok kod mene što se tiče posteljice?? I da li je moguće da posteljicu nije ni gledao, ili on nju vidi svakako dok radi ekspertni?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
7.11.2018 16:02:33   
dekidaki0206
Ako je na prednjem zidu, prvo nju vidi. Verovatno bi ti rekao da je nisko, a svakako ti ne bi rekao da smes da putujes da je video da je nisko. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
7.11.2018 16:34:22   
dunja RR
Na zadnjem je zidu ..nemam pojma, nadam se da je gledao ..čudi me što nije ništa prokomentarisao a inače sve što gleda komentariše, znači priča stalno dok je na UZ.
A za posteljicu ništa nije rekao, ni reč.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
7.11.2018 16:56:41   
dunja RR
Ovako piše na izveštaju:

Posteljica na zadnjem zidu, I stepena zrelosti, veličine 23 mm

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
7.11.2018 17:04:29   
dunja RR
Prebacila sam postove u temu Posteljica, pa ako neko zna da objasni ovo sa izveštaja, nek javi, pls.

Ja odoh da odvedem S u školicu sporta i da drmnem jedan nes, treba mi podhitno!
Puca mi glava, pre 2 minuta sam poslala neki izveštaj koji sam pravila 3 sata. A u glavi mi posteljica sve vreme ..što ne pitah doktora user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.11.2018 17:08:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
7.11.2018 17:08:24   
Sanjica26 RR
Dunja,  ako sam dobro razumela on ti je rekao da slobodno ides na put. Tako da ti onda govori da je sa posteljicom sve ok.  Ili ti je to rekao drugi dr da slobodno mozes da putujes? 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
7.11.2018 17:45:04   
dunja RR
On je rekao da mogu da putujem, kod drugog dr cu ako uspem da odem sledece nedelje. ali mi ovaj danas nije rekao da li se posteljica podigla. I na more me pustio sa velikom cistom, jer je zaboravio da pogleda cistu tada pre mora a ja zaboravila da ga podset_im da imam cistu. Hvala Bogu sve je bilo ok tada a cista je u medjuvremenu rasla pa se smanjivala i na kraju nestala. Kao sto i sada zaboravih da ga pitam za posteljicu koja je na proslom UZ skoro prekrivala grlic. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
7.11.2018 18:09:19   
Filadendronka
Dunja, da nesto nije ok ne bi ti dr rekao da slobodno putujes. Na ekspertskom UZ se bas sve detaljno gleda. Inace nzm zasto te je upozorio na kilazu. Ja ulazim u 20 nedelju i +7kg sam. Naravno ne treba preterivati sa hranom, ali ako jedes raznovrsno i plus si aktivna to bi trebalo da bude ok. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
7.11.2018 18:16:57   
dunja RR
Moguce da si ti usla sa normalnom kilazom u trudnocu pa te zato ne opominju, ja sam imala nekih 7 kg viska na pocetku. I do 19. Nedelje dodala 2,5kg, da bi sad za poslednjih mesec dana dodala 4,ali jela sam slatko. Pre nekih 10ak dana sam izbacila slatko jer sam oset_ila da se gojim i da mi ne prija. Dr mi je na početku trudnoce rekao da bi bilo dobro da se ne ugojim vise od 12 kg i danas mi to ponovio. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
7.11.2018 21:09:02   
Filadendronka
Od skoro sam na forumu, pa ne znam bas detalje. Da li privatno vodis trudnocu. Taj dr ti je bas posvecen, sto je bas korektno. Kod mene u DZ na Vracaru kao na pijaci ( koji uput zelis, daj na brzaka tezinu/pritisak i doznake). Sama mozgam sta sledece treba da radim. A opet mi deluje prerano da krenem sad u porodiliste da ganjam lekara i tamo idem na kontrole.Kada je rec o kilazi, prvi put sa 65kg na 170cm visine sam "narasla" na 83kg (dakle +18kg). Skinula sve do prvog rodj deteta. Sad ista startna tezina, samo mi se cini da se mnogo brze gojim. Tih +12kg je idealno, ali kod mene sanse nema 100%. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 2:31:46   
lesli
Dunja, moja doktorka je na svakom uz gledala posteljicu i pupcanik. Znam to zato sto bi prokomentarisala “posteljica dobra”, tako da je verovatno pogledao ali nije iskomentarisao iz nekog razloga. Inace prvi stepen zrelosti mislim da je u skladu sa tvojim stadijumom trudnoce :)
I jedno pitanje za tebe...jesi li ti pila Glucophage za vreme dojenja?

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 5:30:15   
Malenamrvica
Dobrroo jutroo, ja sva vesela jer se nisam probudila u 4, odspavala fino od 20 pa do maloprije. Osjecam se malo bolje sada. Samo me malo pate grcevi koji nisu strasni. ❤

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 6:19:04   
dekidaki0206
Napredujes mrvice. :) Ja ko zna koje jutro ustajem pre 6, svaki dan idem da vadim neke gluposti dodatne. Tako je to kad ulazis u deveti :) 

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 6:21:06   
Malenamrvica


IZVORNA PORUKA: dekidaki0206

Napredujes mrvice. :) Ja ko zna koje jutro ustajem pre 6, svaki dan idem da vadim neke gluposti dodatne. Tako je to kad ulazis u deveti :) 
di sam ja jos od devetog, ima jos malo manje od 8 mj. Valjda cu se naspavati do tada. Jesi i ti imala na pocetku grceve? Ovo mi je prva trudnoca pa sam puna pitanja.


(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 6:46:25   
dekidaki0206
Ja za sebe kazem da sam u devetom. :) Imala sam, imam i sad. Pogotovo nocu, probudi me iz cista mira. Konsultuj se sa dr, mozda ti preporuci neki magnezijum. Kod mene nije bilo toliko strasno, pa nisam htela jos i to da pijem.

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 6:49:00   
Malenamrvica


IZVORNA PORUKA: dekidaki0206

Ja za sebe kazem da sam u devetom. :) Imala sam, imam i sad. Pogotovo nocu, probudi me iz cista mira. Konsultuj se sa dr, mozda ti preporuci neki magnezijum. Kod mene nije bilo toliko strasno, pa nisam htela jos i to da pijem.
skuzila sam da si u 9tom, zato sam i rekla di sam ja jos od toga. Dala mi je vec, izbjegavam ali nekad i popijem. Ovu noc me probudilo pa sam popila i nastavila spavati. 😊


(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 6:56:07   
dekidaki0206
Nemoj da preskaces, ako su cesti. Mene uhvati mozda jednom u deset_ dana, tako da i nije nesto strasno. Probaj jedno vreme redovno da pijes, mozda se smire

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 6:59:30   
Malenamrvica


IZVORNA PORUKA: dekidaki0206

Nemoj da preskaces, ako su cesti. Mene uhvati mozda jednom u deset__ dana, tako da i nije nesto strasno. Probaj jedno vreme redovno da pijes, mozda se smire
nisam dobila magnezij, dobila sam normabel od 2mg, za opustanje maternice. Zato njega pojem bas kada mislim da cu svakog trena procuriti, kazu da je to normalno. 


(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 8:42:10   
BubaBubica



Dobro jutro, ja sam se malopre probudila ali legla sam u 23, inače kad legnem oko 21 obavezno budem budna od 4. I onda nema šanse da zaspim. Pa budem ceo dan kao zombi.


Bockanja imam i ja, to je normalno, ne valja kad imaš neizdrživ pritisak dole kao da će ti ispasti nešto, praćeni mestrualnim bolovima. Ja sam imala ali nisam naročito obraćala pažnju, ipak sam puno bila na nogama i počela da krvarim al po malo i bledo, i prekjuče na uz mi video dr hematom i dao utrogestan i da mirujem. I tačno više nemam tog osećaja i krvuckanje je odmah stalo. Bebica je dobro hvala Bogu samo eto, moramo malo da se primirimo do 12. nedelje kako kaže moj dr.


Ja sam još uvek prehlađena užas, probaću danas inhaliranje sa hajdučkom travom jer sam bosiljak sav potrošila. Bosiljak pomaže mojoj ćerki ali meni samo trenutno. Pijem i čaj od belog sleza, i limunade, sva sreća pa su me mučnine popustile inače bih stvarno želela da se ubijem. Užasno se osećam. Donele devojke neki virus iz škole pa smo se svi izređali.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 8:45:50   
BubaBubica


I da, i ja pijem magnezijum, jer osećam da mi pomaže kod opuštanja materice i kod ovih grčeva što imam u preponama, to mi se pojavilo u trećoj trudnoći i nastavlja i sad. Kod naglog ili nezgodnog ustajanja uhvati me takav grč u preponama prema stomaku da ne mogu da se mrdnem. Užas, jednom me je uhvatio posle UZ, doktor mi "pomogao" da sednem posle uz jer sam se ukočila i naglo me podigao i kad me grč uhvatio ja sam prebledela. Posle se i sestrice zabrinule nudile mi vode, nisam mogla da se mrdnem. Sad vidim istu sudbinu al šta ću. Proći će i to za 7 meseci hahaha

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here