|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 23:11:11   
Filadendronka
Auhhh kakve stvari ovde procitam, budem ljuta na sebe zbog cega se sve stresiram. Da me ne shvatite pogresno, opteretila sam se bez razloga zbog svog glupog ocekivanja. Najpre, vezano za pricu iznad o koksakiju. Dosta infekcija u trudnoci nije dovoljno kod nas ispitano i nema jasne evidencije, pa stoga ima toliko i nagadjanja. Zato uvek treba traziti savet sto strucnije osobe /institucije kada su tako specificni slucajevi u pitanju. Moj "slucaj" od danas.... saznala sam da je drugi decak na putu i toliko sam se sokirala da sam plakala. Imala sam osecaj od pocetka da je devojcica i bla, bla... I sad se nerviram zasto sam ovoliko uznemirena, pa sam besna na sebe zato sto beba sigurno oseca moju nervozu i tako. 

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
9.11.2018 2:05:56   
MojMiki
Drage moje trudnice, nisam pisala jer nisam u Srbiji.Dunja ovaj deo se odnosi i na tebe. Prvo sam Brakusa pitala da li smem u banju i kupanje termalnom vodom, rece NE strogo. Sledeci dan nam je palo na pamet da putujemo za CH kod sestara mog muza. Brakus kaze moze, bolje avionom ali ako zelim autom moze uz cesce pauze. Od 1300km, ja sam vozila 1050km ili celu noc :-)Super sam, ustvari kao i kuci. Vec smo nedelju dana ovde i u ponedeljak krecemo kuci. Inace ni utrogestan vise ne koristim. A mislim da je opis posteljice i kod  mene bio isti.
Drago mi je sto nas je sve vise ovde. Ljubim vas sve, a posebno Suzy da ne brine i da bude sve ok

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
9.11.2018 10:46:53   
Malenamrvica
Pozdrav drage zenice. Jel imala koja mucnine na pocetku trudnoce i kada su se javile? S cime ste ih ublazile? Hvala na odgovorima.


(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
9.11.2018 11:22:42   
suzyyy
Ruporut za zvakanje

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
9.11.2018 12:25:48   
dunja RR
Miki, videla sam fotku, izgledaš kao avion!!
Uživajte u Švici, ja čekam da se završi renoviranje hotela mog klijenta za par dana, pa ćemo onda verovatno na put.

Jel si sama izbaila utrogestan skroz?
Meni je Brakus smanjio na jedan uveče, i lakše se živi stvarno, 6 meseci sam bila vezana za to stavljanje non stop, sada lepo uveče samo, istuširam se, stavim i uživanje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
9.11.2018 12:32:50   
MojMiki
Hvala Dunji, ugojila sam se dosta samo nogice vazda tanke. Utrogestan sam pre kontrole sama prestala par dana da koristim i rekla Brakusu on posle kaze posto nosim sina i bas sam aktivna da ga stavim kad preteram ali ja nisam nikad nakon toga

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
9.11.2018 13:40:46   
buba.marica
Miki šta to znači pošto nosiš sina ? Jel ima neke veze sa polom količina utrogestana koju je potrebno uneti ?

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
9.11.2018 14:00:30   
dunja RR
Bubice, taman sam htela da napišem Miki, pa zar ne nosiš devojčicu user posted image

I onda skontah da je Miki mislila na to da nosi često starijeg sina (u rukama), da ga diže ... :)

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.11.2018 14:20:23 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
9.11.2018 15:40:18   
buba.marica
user posted image user posted image sada mi je jasno Dunja hvala ti user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
10.11.2018 11:15:45   
dunja RR
Gde ste trudnicice?Ja pijem nes sa cimetom u sportskom centru, sama u miru, cekam dete, na skolici je sporta., a mm sam ostavila da sredi kuhinju, sudove. Hocu posle da pravim kolac od malina. I cekacu ljude za novu garnituru, da premere, trebali su jos neki dan da dodju, nadam se da ce danas. Juce sam bila po uput za ogtt, ali dr nije znala da li da stavi 100gr ili 75 glukoze i koliko merenja, gledali amo izvestaj dr Brakusa on napisao 100gr i puno merenja. Posle mi moja dr endokrinolog kaze treba 75gr glukoze i 2 merenja, u 60 i 120 min,pa cu morati opet do dr da ispravi uput, grrr. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
10.11.2018 11:49:52   
dekidaki0206
Ja nešto kaskam ovih dana, nikako da se javim, u nekoj sam gužvi bila. Jel ste znale da niko neće da radi cervikalne i vaginalne briseve trudnicama u devetom mesecu? Gradski zavod nikako, dr u domu zdravlja isto, od privatnih ni Konzilijum, ni Belmedic, Euromedic samo vaginalni. Izginula sam dok nisam našla kliniku Papić, oni jedino. Inače da se pohvalim-gvoždje mi je 32 💪💪💪 Dr oduševljen.
Šta ima kod vas?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
10.11.2018 14:13:04   
lokicagagica
Evo da se javim i ja, bila sam u guzvi ovih dana oko slave. Pre 2 dana sam bila na double testu, sad cekam rezultate. Dekidaki jesu li ti mozda rekli zasto nece da rade briseve u devetom? Moj ginekolog mi je u prethodnoj trudnoci radio briseve, bukvalno 15 dana pre termina da proveri stanje, posto sam imala bas bas pojacan sekret. 

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
10.11.2018 15:53:15   
dekidaki0206
Pa u gradskom zavodu rade sestre, a one neće da rade jer je to kao opasno, specificno kod trudnica. Mogla je da mi uradi moja doktorka u domu zdravlja (mogla je ali nije htela, jer kako kaze nema ona vremena za to). 

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
10.11.2018 18:05:31   
dunja RR
Deki znaci jedino privatno, cini mi se da sam tako u prosloj rudnoci briseve pred porodjaj. 


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
10.11.2018 18:31:02   
lokicagagica
U Kragujevcu rade u domovima zdravlja, ne mora privatno. Zato i pitah jesu li rekli razlog zasto nece. 

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
10.11.2018 19:11:28   
dekidaki0206
Pa može u domu zdravlja, ali eto moja dr nije htela da mi radi. Verovatno normalni lekari rade

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
10.11.2018 19:21:24   
dekidaki0206
Tj. i nije moja doktorka. Ta neka kod koje ja imam karton je već pet meseci na bolovanju, i ja onda nemam lekara. I niko me tamo ne ferma 2%. Idem samo po doznake. Nijedan uz mi tamo nije radjen, niti mereni pritisak i težina. Stvarno sam razočarana u odnosu na iskustva koja čujem od drugarica koje su isto tu dolazile. Ne očekujem ja neki tretman, niti mi to merenje nešto znači, imam i aparat za šećer i za pritisak kod kuće i vagu za merenje, ali se ja tamo najmanje zadržavam, vidim neke žene ostaju po 15 minuta, uvek se pitam šta li im rade. 

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
10.11.2018 23:01:16   
lokicagagica
Iskreno i jeste razocaravajuce, da im bude tesko da rade svoj posao. Ja sam svojim doktorom prezadovoljna, kod njega sam prebacila karton u prethodnoj trudnoci. Detaljan je, pazljiv, ne "uvaljuje" tek tako neke  preparate, niti salje privatno za sve i svasta kao moja prethodna doktorka, vec je u fazonu sve sto moze drzavno evo uput. A inace pored toga sto radi u dz radi i u privatnoj klinici, ali nikada nije ni pomenuo da nesto uradim kod njega privatno. Sto bi realno dosta njih uradilo. 

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
11.11.2018 7:55:12   
nata11
Koliko cesto idete na UZ?


_____________________________





(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
11.11.2018 8:08:08   
dekidaki0206
Ja sam u početku išla na 3-4 nedelje, od 30. nedelje na 2. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
11.11.2018 8:17:28   
dejana007
Na UZ idem na 5-6 nedelja. Moja rodjaka koja je u Svedsku kazu da tamo praktikuju 2 do 3 UZ cele trudnice - ako je naravno uredna. Zbog zracenja. 
Filadedronka i ja mislila da je devojcica. Pa sve gledala nesto na roze na pocetku trudnoce. Kad mi rekli da je opet decak sokirala se. Taj dan osecala neku nelagodu koju sam eto sama sebi stvorils. Svojim preuranjenim zeljama isl. Posle mi toliko bilo zao bebca jer ispada ko da sam razocarana a u stvari nisam. Toliko jako zelim drugo dete. I neka se rodi zivo i zdravo i puno cemo ga voleti :)
Sto se tice briseva bas mi cudno da bece da rade. Jer bas imam neko uputstvo gde pise da u 36-oj nedelji treba da se izmedju ostalog uradi vag-cervikalni bris. 

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
11.11.2018 8:19:10   
lokicagagica
U prethodnoj trudnoci na 4,5 nedelja. Sada na 2,3 kaze doktor da cesce proveravamo zato sto ih je dvoje.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
11.11.2018 10:10:49   
Filadendronka
U prethodnoj trudnoci sam zbog komplikacija imala oko 15 puta UZ. A sad sam imala jedan kad je posmatrano da li ima srcane radnje, drugi uz dabl test i treci (ekspertski) mi je zakazan kad budem 23.nedelja. Posto sam bila pod nekim pritiskom i nelagodom odradila sam privatno u 20.nedelji. Dejana007 kada je rec o polu deteta mene i dalje drzi taj neki cudan osecaj. Jednostavno sam nekako uvek sebe videla sa muskim i zenskim detetom i sad sam totalno u nekom tripu. Naravno da je glavno da sve bude u redu i naravno da se deca neizmerno vole u svakom slucaju. Samo eto osecaj mi je cudan i dalje... 

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
11.11.2018 11:34:55   
MojMiki
I ja imam UZ na 4-5 nedelja privatno u dz mi nikad nista ne rade jer znaju da idem privstno. Na tu temu sam pricala i sa zaovom u CH se radi UZ na mesec dana a pri kraju trudnoce na 2 nedelje bar je tako bilo.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
11.11.2018 11:43:54   
Maslacak15
U nemackoj Su obavezna i propisana Samo tri ultrazvuka, Ali se U praksi Radi Puno vise.ja obozavam ultrazvuk ali realno gledano nema od cestog ultrazvuka neke medicinske koristi, osim da vidite bebu.u zemljama skandinavije se rade dramaticno redje i trudnocu prate Samo babice vecim delom a imaju jednu od najboljih statistika Po pitanju ishoda i za majku i za dete. Ne pravdam stanje U srbiji, to Sto se Radi U drzavnim ustanoviama je tuzno Ali Su trudnice Po Menü omiljna grupa za uzumanje Para privatnika. Nisu bolesne a ubedis ih da Jesu i svi CE dati Pare ako je za dete. Ne dopada mi se Ali Ni malo ovako gledanjem sa strane.

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

ime za deckica
pisuljica



david (34%)

luka (34%)

andrej (33%)


Ukupan broj glasova: 89

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here