|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
11.11.2018 12:13:30   
Rosita
Sve se slazem, maslacak. Secas se moje krupne bebe, a kao losiji protoci pa da pratimo? Al se ta finta izjalovila jer niti sam htela aspirin da pijem, niti je bilo potrebe. Za mene, ako su ekspertni dobri, to je to. 

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
11.11.2018 12:20:07   
Maslacak15
jao jes Rosi bas mu je lose unutra bilo, siromah. Da si malo bolje to pratila imao bi mozda i 5 kila ovako se rodio neuhranjen sa 4300user posted image user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
11.11.2018 13:03:58   
nata11
Ja imam divnu dr u DZ. Bez problema dobijam sve sto mi treba- upute, fraxiparin, utrogestan. Bila pre neki dan dala mi sila nekih fascikli i knjizica za citanje. E sada ja sam sama odlucila da idem kod dr privatno jer hvala bogu imam uslova i oprema je mnogo bolja (a i dr mnogo iskusniji ), nema cekanja i nerviranja i ona to zna pa me ne forsira merenjima i ostalo.I kod nas je po zakonu 4 UZ. Bas sam juce citala. Ali ja bih isla da mogu na 5 dana 😊

_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
11.11.2018 14:33:11   
BubaBubica



Ja baš i nemam izbora oko dr. U dz ima ih dvojica, jedan je stručan al grub i olako prepisuje jake lekove, a drugi je kao kod prijatelja da odeš. Priča o sebi, zeza se, sa pregledima je zaista nežan ali pitanje je koliko je stručan. Ja idem k njemu jer mi je dojadilo da krvarim posle svakog pregleda kod ovog prvog ali svakako planiram bar dva UZ privatno. I prošlu trudnoću sam vodila kod ovog i hvala Bogu sve je prošlo savršeno al opet neki crv mi neda mira.


Sad imam neko tačkasto krvarenje koje traje već dve nedelje sa pauzama od po dan dva, ali je toliko bledo i to je više neka bledo smeđa sluz, imam neki hematom od 1,5 cm. Al je toliko bledo da je obojeno tek toliko da se vidi na gaćicama da nije belo. Rekao mi je mirovanje i prepisao utrogestan, al mirujem koliko mogu, pored troje dece i nije nešto moguće. Gledam stvarno da ne preteram da se ne pojača ali nervira ovo mrljavenje. Bolova nekih nemam, osećam se dobro i legmem kad oset_im pritisak dole. Valjda će sve biti ok.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 10:21:21   
Malenamrvica
Drage trudnice, imam šumeći magnezij, zanima me jel smijem samo jednu šumeću na dan? Sada imam lagane grceve pa bi popila? A da se isto desi navecer jel smijem jos jedan?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 10:51:46   
emicaa
MalenaMrvica najbolje bitaj u apoteci ili doktora.Ja sam imala stalno grceve ali sam pila samo jednom dnevno magnezijum.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 10:54:57   
jess021
Malena, ja ti uopste je preporucujem sumece tablete, to je cista hemija. Sigurna sam da i kod vas ima Mg u kesicama koje se direktno pije. 
Mozes slobodno dva dnevno. 
Vojvodjanko, kad su nalazi?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 10:56:39   
Malenamrvica
Trenutno kuci imam samo te, nemam vise u vrecicama koje sam pila i prije trudnoce. Kupit cu, a mislim da ovaj ne moze bas toliko nastetiti, ne znam...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 13:25:24   
Malenamrvica
Jel mo moze netko od vas napisati koliko traje vremenski prvi ultrazvuk. Jako me strah i nadam se da se nece dugo trajati..

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 13:30:49   
Maslacak15
koliko trajeultrazvuk zavisi od lekara i njegovog /njenog profesionalnlog stila. Neki su brzi neki detaljni. Par minuta. Kako god bilo ultrazvuk je potpuno bezopasan koliko god trajao, moze da se radi i svaki dan ako treba i nema bas nikakvog razloga da te to brine.

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 14:08:34   
dejana007
Tako je, u pravu ste. Nije prikladno piti sumeci mg. Bilje direct. I ja sam zadovoljna svojim.ginekologom. uvek redovno dobijam upute i recepte-sve sto treba. 
Sad imam jedno pomalo glupo pitanje. Nisam sujeverna i volela sam puno mog pok.oca.... Madjutim moja sestra po ocu u trudnoci nije htela da ide na groblje. E sad... Sledece subote obelezava se godina. Meni se ide - iako je put dalji. Ali sta vi mislite o tome? Generalno se dobro osecam i mislim da bih izdrzala put i ostalo ali narodna verovanja su cudo.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 14:22:13   
IvanaSK RR
Dejana, evo u ovoj temi smo pisali nešto slično Klik
Ako se ti dobro osecas i zelis da ides, slobodno idi...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 14:43:30   
vojvodjanka87
Sad tek vidim da ste me spominjali u ovoj temi user posted image Nalazi su gotovi kao sto znate beta je 206user posted image

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 14:48:59   
veselicaa
Bravo draga user posted image user posted image

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 14:52:19   
IvanaSK RR
Vojvodjanka, mrvice posle ultrazvuka i potvrdjenog datuma termina posaljite mi pp sa datumom pa da vas upisem ovde na prvu stranu user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 18:15:08   
nata11
Molim vas da mi preporuce knjigu o trudnoci. Ima solidan izbor ali ne znam koja najdetaljnije opisuje sa ilustracijama.

_____________________________





(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 18:46:05   
veselicaa
Draga ja sam sad pre trece trudnoce dobila knjigu Bebologija,odlicna je.Nema ilustracija ali je bas sve opisano od porodjaja pa sve do ishrane beba.
Imam i dosta knjiga o bebama,Prva godina u dzepu je super,imam i neke kuvare,pisi mi ako te zanima nesto vise.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 19:24:17   
lokicagagica
Knjiga o trudnoci kojom sam odusevljena jeste "Sta da ocekujete dok ocekujete", odmah za njom je i nastavak "Sta da ocekujete u prvoj godini". Detaljne su bave se svim temama  i bukvalno je sve lepo opisano. Knjige od Sladjane Crvenkov su takodje veoma dobre. Bebologija se meni licno nimalo nije dopala. 

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 19:40:17   
veselicaa
Bebologija je super za zene koje su po prvi put trudne jer obuhvata sve teme.
Sta da ocekujete kao i sve knjige o trudnoci i deci iz Kreativnog su odlicne.

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 19:46:54   
lokicagagica
Bebologiju sam i dobila na poklon u prvoj trudnoci, ali mi se iz nekog razloga nije dopala. Svakako ukusi su razliciti. Drugarice su nahvalile i Larousse trudnoca knjigu, medjutim bila je malo jaca cena pa je nisam nabavila. 

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
12.11.2018 23:15:42   
suzanazeljko
Cure kako ste? Ja sam 11 nedelja i u poslednje vreme mi je super. Nista mi ne smeta od hrane. Osecam kao i da nisam trudna. Stomak mi se onako vidi ali nije onako tvrd kao kad vidim trudnicu. Jel to normalno?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
13.11.2018 8:07:11   
Malenamrvica
Drage zene, dali vama budu grcevi nekad izraceniji? Jucer sam ih imala i bili su dosta nelagodni, danas puno manje. Jel to tako normalno?

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
13.11.2018 8:12:43   
Sanjica26 RR
Nato imamo bas tu temu. Nema puno iskustva, ali barem nastavite tamo. KLIK

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
13.11.2018 8:54:13   
dejana007
Suzanazeljko normalno je. Jos je i rano za stomak. :) 
Sto se tice grceva magnezijum direct, voda mg i b vitamin (jedan do dva dnevno). Trebalo bi da pomogne :-*

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
13.11.2018 8:57:01   
Malenamrvica


IZVORNA PORUKA: dejana007

Suzanazeljko normalno je. Jos je i rano za stomak. :) 
Sto se tice grceva magnezijum direct, voda mg i b vitamin (jedan do dva dnevno). Trebalo bi da pomogne :-*
hvala ti, nije mi samo jasno zasto su jedan dan jaci a drugi slabiji? Jel to normalno??


(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here