Razgovori mama 11/18 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


IvanaSK RR -> Razgovori mama 11/18 [chat] (31.10.2018 12:43:56)

Drage mame, nastavljamo razgovor i druženje i u Novembru! [sm=smiley1.gif]
Posto chat teme koristimo isključivo za časkanje, molimo vas da konkretna pitanja o trudnoći, roditeljstvu postavljate u za to predviđenim temama.

Ako ta pravila budu kršena chat teme ćemo zatvarati. U skladu sa tim preporučujemo da pročitate Pravila korišćenja foruma




milicicak -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (31.10.2018 13:19:01)

Mame, sta pijete?Nismo vise alergicni 💃




pari -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (31.10.2018 13:39:56)

Bravo milicicak!

Meni M jutros konacno rekao sta mu smeta u vrticu...spavanje...I ja sam primetila par meseci unazad da jako slabo spava u vrticu,kazu mi da se vrti po sat vremena,nekad zaspi nekad ne. Odlucila aam da pitam vaspitacicu da ne spava sad neko vreme pa da pratimo...Videcemo da li je to bilo u pitanju...

Ja napravila jutros cips tortilja,taj fazon...odlican je. Kasnije meso i kekse naravno 😉

Sad smo napolju jos od podne, uspela sam knjigu da citam,jupi!

Maraj,super sto ste danas zajedno pa uzivate taman po ovom lepom vremenu...




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (31.10.2018 13:59:38)

Milicicak, bas mi je drago [sm=bravo.gif]




Ana RR -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (31.10.2018 16:42:12)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Mame, sta pijete?Nismo vise alergicni 💃


Jeeeej!!!! [sm=bravo.gif]




Maraj -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (31.10.2018 19:29:45)

Vece mame
Mili [sm=bravo.gif]
Pari pa super. Divno ako mu samo to smeta [sm=bravo.gif] osetljiv ti ke on dosta koliko sam shvatila. Sta ti kazu vaspitacice, jer moze da ne spava, tj jel se slazu one s tim?
Ja S uspavala . L legao. Danas nije spavao pa se vec oko 18h unervozio...
Mi isli gledali neki krevet ...nista nismo nasli. Bas su mi bezveze ovi sada modeli...




Milena18 -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (31.10.2018 19:41:30)

Super, Milicicak [sm=bravo.gif]
Smeško, hvala na pitanju, uši su dosta bolje, ali moram još 3-4 dana na produvavanje. Bez veze mi je više i da odsustvujem sa posla, već dve nedelje kasnim svakog jutra po sat vremena.
Mi bile u šetnji. Još malo i spremanje za spavanje.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (31.10.2018 19:56:23)

Dobro vece. Ja stigla i vecerala. Danas se ne osecam najbolje. Izgleda zbog ovog stomacnog. Mm je decu sredio.

Imam nesto da zavrsavam, pa cu da legnem. Sutra rano idem u selo.

Milena, vazno da ide na bolje.

Mili, bravo za vas.[sm=bravo.gif]




mama Jo -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (31.10.2018 20:35:20)

Mili, super 😊
Ja jedva cekam da devojke zaspu, isrpe me jako.
Moram da sredim njihove ormane, juce su se igrale i sve izbacile napolje 😣




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (31.10.2018 20:52:34)

Milicicak odlicne vesti. Sjajno. 
Inace nisam jos zavrsila haljinu. Juce sam samo prednju stranu.
Danas je opet jedan od onih dana kad zahvaljujem Bogu sto je pri kraju. Uzas jedan. Ceo dan je njakao. Presla sam sa njim bar 5km vozala ga kolima da se smiri. Vozala nunala zabavljala. A on samo njace. Jao kad ce porasti.
Imamo EEG glave u ponedeljak u 9 rekla sam im da tad spava. I idemo posle toga privatno da odradimo alergo test na nutritivne alergene i onda se nadam ja od utorka na posao 😂 i obavismo sve najvaznije stvari. Posle mm ima UZ za GER i neurohirurha u novembru. U decembru oftalmologa i u januaru psihologa.  Nista strasno. Mocice on to sam. 
D je danas bila izuzetna na treningu.  Ali su je udarili u stomak klizaljkom. Eno kuka. Sad ne znam ako nastavi da kuka i ako ne dao Bog izadje modrica jos vodicu je kod dr. Izes ga. Desava se. Ja se samo bojim da ne skine rukavice i da joj predji preko prstiji klizaljkama. 

Odoh da se kupam. Glava me boli




mama Jo -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 7:12:06)

Dobro jutro, poranilo se danas.
Ljisho, kako je D? I P? 😊
Mi cemo danas opet kod mojih na vikend, mm ima neke obaveze za vikend, pa odosmo... da malo sebi olaksam.




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 7:13:31)

Dobro jutro. Evo dala P dorucak. Sad cemo seku da spremamo za vrtic. Malo se zali na stomak ali kaze moze da ide u vrtic. Ne znam sta da radim, pretpostavljam da nije nista strasno cim nocas nije kukala. Uf taj hokej. Od druga brat je izgubio bubreg na hokeju. Oni su jos mali i nije bas takva silina udarca ali se brinem. Mm i ja j pitali 100 puta da li zeli da promeni sport da trenira nesto drugo. Nece. I mi sta cemo kupujemo joj opremu. Za sad ima rukavice stap kacigu, pak i silikon za zube. Sve to puno kosta. A gd su jos grudobran, laktobrani, siceri i deo za genitalije i vrat. A plus raste. Ludilo.

Nesto se smrcilo ali se nadamo suncu i danas. P curi nosic i nije dobro spavao ja sam ukocena sva.




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 7:36:03)

Dobro jutro.
Moji u skoli i vrticu. Jutros dobih mens, sreca te danas nemam previse obaveza, bas sam nikakva.




pari -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 8:22:54)

I ja treba da dobijem ovih dana...Ivana,drzi se!

Ja bas lose spavam i dalje ...ona se sad budi na svakih sat, ne sisa svaki put ali se probudim ja,dok joj dam cuclu,malo drzim ruku na njoj...Jos plus ustajem u wc min 2 puta,moram raditi kegelove vezbe cesce...

M i dalje prica da nece u vrtic...ocigledno da nema veze ovo spavanje u vrticu...Videcemo kako ce biti...

Ljisho nadam se da ce D biti dobro!




bebilule -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 8:23:17)

Da se i ja upišem u novembru.
Jutro. Pijem kafu na poslu i kontam kako se organizovati narednih dana. Moram očistiti jo pola kuće, srediti ormare i početi kupovati namirnice i pripremati slavu. Mislim...
Joj Ljisho, jeste grub sport, ali šta ćeš ako voli. Možda je popusti vremenom, pa promijeni. Ja sam vazda trenirala neke grube sportove, ili se bar rekreativno bavila. Jedno vrijeme judo, posle se navukla na skijanje. Od lomljenja ključne kosti, uganuća, do strašnih podliva sa skijanja [sm=smiley36.gif]. I dan danas ne popuštam, jedva čekam snijeg, samo da je malo više vremena i love. Možda i M ove godine stavim prvi put, iako je rano. Vidjeću.
Maraj, kakav krevet? Jel to seliš L? mene je moje dijete noćas polomilo, lakta se kao veliki, pređe na moju stranu kreveta, na kraju sam ustala prije alarma.





Maraj -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 8:44:53)

Jutro mame. Ja odvela L u vrtic. Nije mogao mm pa sam ja...
Sad sela da popijem kafu...
Bebi L spava sa tatom a S sa mnom. Za sad mu opremamo sobu. Ostao nam je jos krevet. On se za sad u toj sobi igra. Igracke a najvise lego kocke subpo podu. I on kad dodje iz vrtica hoce tamo da se igra. Ja nemam gde da sednem. Mm legne na pod pored njega...tako da bi uzeli neki krevet da moze da se sedi a i sutra ako bude hteo da spava sam, da moze tu.
Ali ne nadjosmo nista. Sledece nedelje je Sajam namestaja... bas bi bilo lepo da uzmemo nesto samo kad bi nasli da nam se svidja...




emicaa -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 8:54:59)

Jutro,juce mi dan prodje nekako da nisam ni stigla uci ovdem
Mili bravo za vas 😊
Nas dvoje odveli Doru pa set_ali malo,uzasno je hladno pa nismo dugo kao inace.
Za 7 dana mi zlato ima rodjendan,sad samo o tome prica.




jess021 -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 9:27:11)

Jutri! Ja doruckujem, pa da se upisem. 
M ima stomacni virus vec 3. dan pa sam bas nervozna, vodim je danas kod lekara.
Maraj, tako je i kod nas, L spava sa tatom, a M sa mnom. Kad nije bilo grejanja bas mi je falio mm😊





Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 9:32:34)

Dobro jutro. Samo da mahnem. Sad dodjoh iz sela, pa da sad spremam rucak. Imam predcas.

Emi, Sofi mesecima prica o rodjendanu[sm=smiley36.gif]

Jess znaci i vas je potkacio? I nas je.




Rosita -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 11:08:53)

Dan. Tek vidim da moja poruka od juce nije prosla, a rr mi rekla da jeste. doobrooo...

Mili, tebi sam cestitala, bravo bubice, vala vise, red je bio!!! I sta ce da se jede ovih dana [sm=smiley36.gif] ?

Stomacni je grozan, meni je bebac prosao sa malo povracanja, a D kaze povracanje i ruzna stolica, nije toliko cesta ali ruzna... Ali dva, tri dana max, jess, danas ce biti ok!

N je dobio neomicin za nos, danas zavrsavamo. Elem, vece pre nego sto smo hteli otici na ocnu kliniku on dobije T i ne odemo, Ja mu masiram suzne kanale svaki dan i ispiram, izvestila sam se, mogu sama da mu otvorim izvrnem kapke (znam kako zvuci) i srucim spric... Dr rekla slobodno ceo spric, nikavo premazivanje za gazicom, tuferom, to se mora lepo oprati. elem, par dana, puupuu, jedno oko mu je ok. Drugo jos krmelja, ali eto, ja se nadam... Ako nista, ovog meseca cemo ga svakako odvesti. Ne pada mi na pamet da cekam bas do 1g i da mi krmeljav krece u vrtic...

Skuvah kafu. Pojedoh bebcev proso i jabuku, nesto nije jutros bio musterija, valjda sto sam jabuku narendala a proso nisam blendala pa je tekstura onako... i keks jedem [sm=smiley13.gif]. Ako budem kukala boli me zeludac, recite sta nas briga [sm=smiley36.gif]




jess021 -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 11:46:12)

Rosi, ja imam traumu od stomacnog virusa kod dece pa se sva izbezumim. Odvescu je svakako danas kod dr.  Super za okice, sredices ti to.
Za hranu mi nista ne govori, jutros pojela neku pitu, sad jedem neki keks. ..

Milicicak, bravo, bas mi je drago da ste se resili i toga.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 11:48:40)

A ja pojedoh ostatke Sofijinog sendvica i jedno kuvano jaje. Jedem na grame.
Kaze mi koleginica: "Boze, kako si se stesala''''''''. Ja joj kazem, pa ja nikad nisam ni bila krupna.
Bolje je ona. A ja sam [sm=smiley29.gif] Uspela sam sve da obavim. Sad sam sela, a T sam dala krpu u ruke da brise prasinu.




vonavoj -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 12:20:34)

Mene opet boli glava..svaki drugi dan,strasno..popila sam i lek,ali ne vredi..masaza jedini..Istezala sam se,radila kao vezbe..jok.Mrzim stomacni,sve mi je lakse od njega..Joj,ja jedem kao i ranije,a kg nece dole..metabolizam usporio,kod kuce oko dece.to nije "aktivnost"..




pari -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 13:02:12)

Napisala post i izbrisao mi se ...grrrr...

Mi napolju vec neko vreme. Malo sam i citala knjigu. Konacno sam pocela malo da citam posle bas dugo vremena...

Drzite se mame!




emicaa -> RE: Razgovori mama 11/18 [chat] (1.11.2018 14:22:09)

Ja odvela Doru opet u skolu,David spava pa sam ga caskom ostavila samog.Mrzim sto ga moram ostaviti tako ali sta da radim kad spava tad.
Opet sunce sija,a jutros smo promrzli.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>