Artritis i trudnoca (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


lokicagagica -> Artritis i trudnoca (4.11.2018 8:23:08)

Drage devojke, trazila sam odgovarajucu temu, ali je ne nadjoh, pa eto da otvorim novu, a moderatori nek'' premeste ako vec postoji negde slicna. Zanima me da li neka od vas ima iskustva sa artritisom i trudnocom? Nije vazno koji oblik artritisa, sva iskustva su dobro dosla. Ja konkretno imam Reiterov sindrom vec dugi niz godina i u prvoj trudnoci nije bilo nikakvih problema, medjutim sada iako je trudnoca jos mala pojavili su se bolovi u zglobovima.




smeško -> RE: Artritis i trudnoca (4.11.2018 22:36:31)

Zar trudnoća ne bi trebala da dovede do izostanka simptoma zbog snižavanja praga imuniteta?
Tako su meni rekli kada su sumnjali na što šta.




lokicagagica -> RE: Artritis i trudnoca (5.11.2018 8:21:46)

Mozda kod drugih vrsta artritisa, reiter je bas specifican. Jos kad su otkrili da ga imam, govorili su da moze biti problema u trudnoci, sto se srecom u prvoj nije desilo. A iskreno se nadam da ovaj bol u kolenu i skocnom zglobu nije predigra za nesto gore. Reiter je sindrom uz to i autoimuna bolest, kako su mi objasnili svaka promena u organizmu dovodi do toga da  organizam napadne zglobove. Poslednja upala zglobova bila je pre 6 godina, mada se sa njim nikad ne zna. Najgore od svega je sto ne postoji nikakva preventiva vec se leci kad vec dodje do upale, sto je veliki problem u trudnoci zbig kortikosteroida.




Stranica: [1]