|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 23:20:31   
serpica

IZVORNA PORUKA: bubulence

Vesi ja ne znam da li je decak ili devojvica pa se ne prijavljujem, ali ces svakako prva saznati❤️




Bubiii jel ovo trece na putu? user posted image user posted image user posted image user posted image kakva divna vest... secam se ko da juce bese razgovor o trecem detetu... divno,cestitam ti od srca,mnogo mi je drago

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 23:28:11   
bubulence
Seerpiiiii, da draga, stize beba na leto 😁. Kako si mi? Ljubim te puunoo 😘😘😘

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
15.1.2019 9:10:50   
nata11
Bubice samo jos toliko 😁 jos 5-6 soba. Nas to tek cek. Od walk in plakara radimo deciju, pa u nasoj moramo ubaciti plakar ( a ne znam gde kada nam je spavaca 9 m2), a sada jos mm resio da uvedemo grejanje pre nego beba stigne. 😔


_____________________________





(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 15:26:29   
nata11
Jel neko imao kao pritisak da oseca dole? 
Ne znam kako da objasnim.   Tri dana sam za kompjuterom radila izvestaje i fakture i izgleda da sam preterala. 


_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 15:29:46   
dunja RR
Da, da, isto, kada preteram sa poslom. Ili kada preteram sa hodanjem. Ili sa igranjem kola na bratovoj svadbi.


Ja danas zbog Putina zaglavila u gradu, a morala sam do grada, nosila papire. Sada ću po S u vrtić, pa da ga odvedem do dečije biblioteke, i mislila sam ako uspem do Piroćanca da kupim još jednu spavaćicu za porodilište, ali ne verujem da ću stići.
Imam puno posla, kada se vratimo kući.

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.1.2019 15:30:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 15:34:56   
milicicak


IZVORNA PORUKA: nata11

Jel neko imao kao pritisak da oseca dole? 
Ne znam kako da objasnim.   Tri dana sam za kompjuterom radila izvestaje i fakture i izgleda da sam preterala. 




Nato, svaki put kad bih sedela duze od sat vremena. Nije bilo bolno, samo me nekako vuklo na dole. A onda bi me posle i kontrakcije razvaljivale... Sto se previe tice, moja se podigla, delimicno je pokrivala usce. Ja sam lezala kao nasukan kit (mini bubin izraz) jastuk ispod guze i podignute noge. I nema seksa nikako.
Bubulence, cestitam 🥰

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 15:52:17   
nata11
Da bas kao da vuce na dole.
OK da znam. Evo malo je bolje kako sam legla. 


_____________________________





(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 16:10:45   
milicicak
I digni noge. Brze prodje.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 16:23:38   
dunja RR
Da isto, vuce na dole. Obicno mi sutradan bude ok, samo taj dan traje, kada se preforsiram. 

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.1.2019 20:44:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 20:53:02   
dunja RR
Ispred moje zgrade, i duž cele ulice (Bulevar) na stotine autobusa u desnoj traci (sa moje strne Bulevara) parkirano od popodne. iz svih gradova Srbije, stigli da pozdrave Putina. Znate li vi koliko je to ljudi?? Samo nam zapišavaju zgradu.
Izgleda da odlaze, čujemo pale se motori.

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.1.2019 21:10:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 21:08:51   
dunja RR
Ups, ne smem o politici na RR user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 22:34:54   
dejana007
Devojke ako ima koja budna znacilo bi mi. Celog dana osecam menstrualne bolove, i sve se nadala proci ce a ono ne prolazi. Sad legla i prepala se jer dok hodam steze mi se stomak. Stavila sam utrogestan ali sam se ohladila od straha jer bol ne prolazi. Ovako me 2x bolelo u trudnoci usred blage prehlade ali sam sad 35 nedelja i ne znam sta da ocekujem. Uhvatila me panika a ni jedno vreme. Krvi nemam. Vodenjak fala bogu za sad ok. Ali me ta bol uzasava... Plasim se da ne krene porodjaj ziva nisam

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 22:55:18   
dunja RR
Dejanče, ja nemam pojma opočetku porođaja, i kako to izgleda, jer sam išla na CR, I ISAM OSETILA KONTrakcije.

U kom predelu te boli stomak?
Jel možeš da odeš do bolnice da te neko pregleda?

Ja se isto plašim toga, da ne krene ranije, jedva čekam sledeći UZ.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 23:03:46   
dejana007
Tu oko pupka me boli i kao da mi se ide u wc. Mada popila 2 case soka od cvekle sa limunom. Mozda iziritirala zeludac i creva. I muz mi kaze da zovemo taksi i odemo do bolnice pa kako bilo. Ja bila na pregled 09. Januara i tad sve bilo.ok. Skroz sam u ludilu. Ne znam sta cu.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 23:04:55   
Sanjica26 RR
dejana, ja mislim da su kod tebe one pripremne kontrakcije. Ako ce ti biti lakse idi do bolnice.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 23:14:47   
dunja RR
Dejanče, polako, nemoj da se nerviraš.
Jel imaš nekoga da ti pripazi dečkonju? Ja bi otišla do bolnice, da budeš mirna?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 23:31:33   
dejana007
Uzela sam jos jednu dozu bedoxina i magnezijum. Pustivu neki film i sacekacu jos malo. Spavanja mi nema. Utesilo me to sto je proslo samo 7 dana od pregleda pa me panika popustila. Videcu sta ce biti u narednih sat,dva. Mnogo je rano za porodjaj. Mnogo. 

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 23:35:46   
Sanjica26 RR
Dejana, ma nije sigurno nista. Javljaj se. Lezi malo i opusti se. Mene je od 35. nedelje konstantno boleo stomak. Svaki cas sam mislila da cu se porodim. U stvari to su bile pripremne kontrakcije. Porodila sam se u 42 nedelji.  :D

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 23:56:18   
lesli
Dejana, mene je celu trudnocu stomak bas boleo. Izgurah do 38. nedelje, doduse sa brdom lekova do 37. nedelje, za zaustavljanje kontrakcija. Na ctg krenuh od 34. nedelje i tada su registrovali kontrakcije koje su isle i do 80. A na porodjaj sam otisla sa bolovima kakve sam imala celu trudnocu i ne znajuci da li je pocelo (vise me iskreno boleo stomak u trudnoci u par navrata nego tada). Ipak, ako si zabrinuta, skokni do bolnice. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
17.1.2019 23:58:02   
dunja RR
Žene, a kada se inače kreće ca CTG-om, ja se uopšte ne sećam?
Les jesi ti ranije krenula zbog toka trudnoće, ili?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
18.1.2019 0:01:05   
lesli
I ako se bolovi ne pojacavaju i nemas sve ucestalije kontrakcije trebalo bi da je sve ok.Lezi, odmori, uzmi dosta tecnosti i vidi da li ce proci.Jeste rano, ali beba je u 35. nedelji dovoljno zrela da sve bude ok ako ipak odluci da porani. Ja se nadam da nece, da je lazna uzbuna i da ce upoznavanje “pasti” kroz nekih mesec dana!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
18.1.2019 0:02:38   
Sanjica26 RR
U 36. nedelji se krece sa ctg-om. Barem ovde tako praktikuju. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
18.1.2019 0:03:43   
lesli
Dunja, mislim da nema veze sa tim sto sam bila kilava trudnica vec mislim da je to praksa mojoj doktorki. Od valjda 28+ uz na 2 nedelje. A od 34+ (tj to je 35. nedelja) nema vise uz, tada pocinje da radi ctg jednom nedeljno. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
18.1.2019 0:08:05   
dunja RR
Ja trebam sledeće nedelje na UZ, na prošlom sam bila pre 25 dana, a sada sam 33. nedelja. Dr mi prošli put rekao da dođem za mesec dana.
Mene najviše plaši što ja ne merim pritisak osim kod njega.
Sve hoću da kupim aparat, ali ne znam koji, mislim da sa onim običnim ne bi dobro izmerili mm i ja, a digitalne nešto ne hvale. Mada izgleda da ću ipak uzet na kraju digitalni, da imamo.

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.1.2019 0:10:19 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
18.1.2019 0:47:18   
MojMiki
Dejana kako si? Ja sam danas isla u nabavku za porodiliste i za prve dane kod kuce tipa pelene, gazice, jod....Jos cuclu za flasicu da kupim ali se iskreno nadam da ih necemo koristiti. M nije koristio ni flasice ni lazu.Sada da operem stvari i spakujem torbu za porodiliste. Inace sredjujem kucu generalno, da moji samo obrisu prasinu pre dolaska bebe. U ponedeljak idem u front na pregled, tada cu biti 36n...mislim da ce tada krenuti sa ctg-om. Brisevi su mi dobri, a naravno jos imam taj pojacani sekret. Kada sam dugo na nogama blago se naduju, jedva da i ja primetim.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here