|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 10:33:03   
Sarav
Hahahahahahah, ma ova guzica mala zeza. Gledao me sinoć ginekolog i preko stomaka i vaginalnom sondom al se beba okrenula glavom naniže i licem prema trtičnoj kosti i nikako da je uhvati iz profila. I neće da se okrene i neće. A sad smo sačekali da prestane da sisa palac da bi merio nosnu kost. A ja gledam u monitor i sve sam zaljubljenija u moje malo srce♥ 

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 14:29:40   
Sarav
Uzela rezultat Dabl testa, sve je super! Jeee! 

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 14:32:57   
nata11

Super 👍
Ja preterala danas. Rekoh kada vec palim rernu da spremim vise jela pa se za malo ne onesvestih. A jos pre toga radila nekih 3 sata na kompu. 
Sada odmor pa moram do poste. 



_____________________________





(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 15:45:53   
bubulence
Sarav, odlicno! Bravo!

Nato, ne preteruj, radi samo onoliko koliko ti organizam dozvoljava... Ja sam danas bas lenja, deca mi dosla sinoc tako da se danas ceo dan zanimam sa njima jedino sam rucak spremila... Ali dobro, ovih dana dok nisu bile kod kuce sam dosta uradila u stanu tako da sada i nema nista veliko

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 17:31:55   
BubaBubica
Sarav super da je sve u redu! 


Bubulence i ja sam isto, ne znam da li se beban nezgodno namestio ali odjednom se osećam kao slon. Mislila sam da je zbog zatvora ali bila sam danas u wc i opet sam neobično naduvena i neokretna. Još me i želudac boli pa samo ležim. Sreća pa danas pada kiša i mm je kući. On oko kuhinje a ja sa devojkama pomažem oko domaćeg trenutno. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 19:53:54   
dejana007
I ja danas radila domaci sa Nikolom. Istusirala ga i sredila. Rekoh mozda krene za vikend pa da mi dete bude spremno za skolu ;) Sutra idem na ctg, za svaki slucaj. Svraticu i da kupim odelce za bebu, nove peskire isl. Od sutra sam pune 40 nedelje. Ko bi reko da ce ovoliko cekati da izadje. Malo me i opterecuje i jedva cekam utorak. Strahujem svakim danom dal je sa bebcem u stomaku sve ok. Sto se tice epidurala - nista. Najverovatnije necu. Stara sam ja skola, zaostala :) 



_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 21:03:25   
dunja RR
Ja sam danas završavala po gradu svašta, tramvajem. Malo hodanja, ali uglavnom tramvaj, bilo mi je sve na toj ruti gde su šine, pa nisam htela taksijem.
Pita me mm da li se ljudi u tramvaju čude kada me vide. Vadila krv, stigli rezulatti na faktore koagulacije, žuticu i urinokultura (to mi treba za anesteziologa u ponedelajak) i svi rezultati su ok. Bila do banke za firmu, i predala papire za porodiljsko bolovanje. Ostaje mi još u ponedeljak da predam papire za trudničko bolovanje, tj. neku dopunu, stigao mi juče koverat iz RFZO (kao poslodavcu).



A meni sada nekako stomak izgleda manji, prolupala sam. Nekako sam odjednom pokretna, za razliku od prošle nedelje. Luda žena.

Dr mi rekla da je jako brine moj osip, izgleda joj strašno, i da bi trebala hitno do alergologa da me pogleda da mi možda promeni metildopu (spominje verapamil da ide umesto dope, jel verapamil uopšte za pritisak?), i ja zvala KBC zvezdara ali neće da prime trudnicu ni kao prioritet, bez mišljenja ginekologa. Gde za vikend da nađem uput, nema šanse. A alergolog tek od ponedeljka radi u stvari. Nemam pojma da li da odem privatno .. ili da guram do ponedeljka, tada idem kod anesteziologa.

Jutros pritisak bio 99 sa 70, a sinoć 136 sa 85. Varira čudo.




< Poruku je uredio dunja RR -- 22.2.2019 21:04:24 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 21:06:48   
dunja RR
Natooo, danas sam spakovala i poslala pakete za trudnice da znaš :)

Malo su čudno poslali boje omota, sećaš se da nije bilo plavo-roze omota, međutim jutros mi stigao jedan plavo-rozi, pa sam ga tebi spakovala. Jedva sam rasporedila boje, da svi dobiju naspram polu deteta.

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.2.2019 21:07:22 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 21:09:38   
Ana RR
Suzi, verapamil je lek koji snižava povišen krvni pritisak, pomaže kod hopertenzije, tahikardije. Ja sam ga dobijala uz ginipral ali sam ga popila svega par puta, nekako sam se bez njega borila sa ginipralom.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 21:12:22   
dunja RR
Hvala Anči!

Pisaću sada ginekologu na viber, poslaću mu sliku osipa. A tako se plašim da pređem na nešto drugo, jer meni metildopa radi posao što se pritiska tiče, a nisam sigurna da je osip uopšte od dope. Možda je i od ribe, jela sam je dva puta tokom ove nedelje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 21:13:32   
Ana RR
NE mogu da verujem da trudnicu pred porođajem neće da prime. Strašno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 21:29:15   
bubulence
I ja sam u prvoj trudnoci pila verapamil, nije mi smetao...

Dunja, a da uzmes nesto protiv alergije ako smes? 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 21:39:45   
dunja RR
Pisala sam sada doktoru, poslala mu sliku, kaže da idem sutra najhitnije na internistički prijem, ali ne znam gde. Pitala sam ga sada gde predlaže, ako ne odgovori, videću sama sutra, ako ne uradim ništa u DZ ili KBC-u, ići ću privatno.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 21:46:53   
dunja RR
Sada mi je napisao u bolnicu da odem, nista ujutru cu da vidim da me neko pogleda. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 21:56:42   
vonavoj
Ja sam pila verapamil uz ginipral,on je za puls..mozda snizava i pritisak...Nekako mi nema logike da je od metildope osip..ali idi obavezni kod dr,mora da nesto smes i protiv alergije.Inace,o da,pokretnija si mozda jer si se malko odmorila,a beba spustila...Pricala sam danas sa kumom,njoj 25.3 termin kaze ne moze da hoda vise..a nije ni otvorena,nista,prosto tako nosi..a ja sam u zadnjih 7 dana pred porodjaj imala krstenje,vozila kola,dan pre porodjaj rodjendan..sve normalno..jos je bilo i toplo jako..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 22:13:26   
dunja RR
Jeste Von, stomak mi je meksi, prosle nedelje je bip tvrd tvrd, sve mw bolelo, jedva sam hodala.
Ja se samo nadam da ovaj osip ne moze bebi da steti.. Imala sam ga ja i na samom porodjaju sa S, ali sam se tada ranije porodila, rj. Bas na danasnji dan, hocu reci 2 nedelje pre termina. A ja sad inam 6 dana do carskog.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 22:22:54   
dunja RR
Maslačkonjo, tu si?

Šta kažeš, da li ovaj osip može da škodi bebi? Stavljala sma sliku u temu trudnički osip, jako je crveno, hrapavo i svrbi puno.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 22:23:43   
vonavoj
Mislim da ne moze da steti..jesu li ti analize krvi ok? Jetra? 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 22:26:36   
dunja RR
Radila sam pre desetak dana analize i bilo je sve ok (ali to je bilo pre osipa i pre metildope), i dr mi je rekao da još samo uradim iz krvi faktore koagulacije, hbsag, i to je ok, danas sam te dve stavke.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 22:37:11   
vonavoj
A dr ne misli da je od metil-dope? Cudno mi je da je samo na butinama,nogama... proveri sutra u bolnici.A ti nemas neki problem sa ekcemom? Sad su svi nesto buknuli,ko god ima problem..valjda zbog vremena.Samo ti prskaj,mazi pantenol,i jos malo izdrzi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 22:54:37   
dunja RR
Endokrinolog misli da može da bude, jer se i u prošloj trudnoći i sada javio osip pred porođaj, kada sam krenula sa dopom. Na istom mestu, samo na butnama ali ga ja nekako više pamtim nakon porođaja u prošloj trudnoći, ali opet ranije sam se porodila, pa možda zato pamtim od tek nakon porođaja. Kažu oboje da je urtikarija, inače nema problema sa tim.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
22.2.2019 22:57:07   
bubulence
Dunja, cudno mi je da je alergija zbog mesta izbijanja a opet na slici deluje kao klasicna koprivnjaca...

Alergija uglavnom prvo izbija tamo gde je koza najtanja. Iza usiju, vrat, grudi-nedra, unutrasnja strana laktova... A kasnije se spusta i ide prvo na unutrasnju stranu butina itd... 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
23.2.2019 4:12:54   
vonavoj
Mm ima urtikariju,ne znam tacno od cega..i njemu prvo i nsjvise na glavi izbiju..a kad mu je od leka,onda mu se od glave spusti na celo telo...da si blize,imam homeopatski lek,prodje za tren.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
23.2.2019 12:13:31   
nata11
Hvala Dunja stigla mi je poruka od poste. 
Ja zavrsila uz kod dr za visokorizicne trudnoće. Promenili mi vitamine. Feroglobin kaze pijem 2-3 nedelje pa pauza. 
Od ponedeljak idem po doznake u DZ, upute pa krv u transfuzjiji, drugo u DZ, trece privatno jer se ne radi kod nas. Pa hematolog pa moj redovni dr.  Svakog dana da ne bude dosadno. 🤣
Bila do Akse da uzmem neki brus koji moze biti i za dojenje ali me prodavacica razmasila. Kaze tek ce rasti grudi da uzmem neki kao bebi dol za sada. 



_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
23.2.2019 12:23:58   
Maslacak15
Dunja Javi se kako si prosla, tj sta Su rekli...pozdrav trudnice!!


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here