RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (1.3.2019 21:09:23)

Duskic, a sto se nisi javila da se vidimo. Ja sam tu za dva minuta :(

Mama jo, pravo da ti kažem ni sama ne znam. Danas je bas bio nervozan. Cas mu je muka, cas je gladan.
Posle uzeo da sredi terasu. Stigli gosti, pa vidim da je bio raspolozen. On je jeo kuvan kiseo kupus. Ko zna mozda ga je to izritiralo





jance -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (1.3.2019 21:39:52)

Dobro vece. Uhvatila sam bebusku u semu sa spavanjem, sve resila samo je ovo vecernje i dalje problem. Juce ostali kuci uvece pa je na kraju sat vremena provela u AS jajetu dok smo je Kika ili ja na smenu ljuljale da cuti. Jedino je tako cutala. Uz sve zvuk ves masine sa telefona. Proslo sat vremena a ona ko nova. Dete naviklo da uvece izlazi iz kuce i da ona prebaci u kolima pa je onda frka kad se to ne desava.

Ogi sutra ujutru ide sa izvidjacima na pesacenje po F. Gori, miram da mu spremim sta ce mu trebati. To znaci da sutra ustajem u pola 8 najkasnije. To ako bebuska bude spavala naravno.

Sa Kikom sam danas bila na sistematskom, ocno i usno. Sve je ok.

Ubacio im mm tetkin i tecin broj u smartic sati pa su ih zvali veceras a mm i ja plakali od smeha jer tetka i teca nisu znali da smo im uzeli satice. Zvucalo ko prank call 😂




emicaa -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (1.3.2019 22:07:45)

Gdje ste mamike 😊
Da se javim i ja.Nesto sam se ulijenila pa nikako da svratim
Nadam se da ste svi zdravi.

Ja sam jako ponosna,Dora je danas sa skolom ucestvovala na fasnahtu(nesto kao karneval,maskare sta li je).Divna je bila,bubamarica.Bilo mi je nevjerovatno da je vidim tako odraslu 😊 David je bio kuci sa babom,planirala sam da i oni idu ali je kisa padala cijeli dan.Veceras smo bili na rodjendan pa sad kasne sa spavanjem.Sad su tek zaspali




Rosita -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (1.3.2019 22:13:23)

Sanjice, kupus je baš težak. Ja znam mene kad sastavi želudac pa to je valjanje po podu, znala sam po 20 min da jedva dišem dok malo ne olabavi. Tm ima ger? To boli i smeta kao đavo. Uz teško jelo obavezno tabletica. Je evo celo dojenje pijem gastrogard po potrebi. Nek proba , to je blago, na bazi kalcijuma.
Ljišo, ako bude trebalo još će produžiti. Dobro da spada T! Batke, batke.
N skapirao da kad kažem hoćeš sledi nešto dobro pa samo viče DADA, DA :)
Dejana je nešto pitala a nismo odgovorili... Ostalo u februaru, verovatno, možda je neko i odgovorio.






Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (1.3.2019 22:21:22)

Rosi, nisu mu zvanicnu dijagnozu dali ali ima. Od kako ga poznajem ima problem sa stomakom. Mnogo mu je oset_ljiv.




Rosita -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (1.3.2019 22:25:44)

Uzmi onaj lan na prazan stomak. Meni je vocicana to rekla. Znači kupuješ po 100 g lana u zrnu i samelješ , pa u teglicu i u frižider. Nemoj mleveni nego u zrnu, sama melji. Uveče na 2 dl mlake vode ja stavim 2 kašičice lana i promešam. Poklopim i ujutru ave popijem. Bar pola h ne jedem posle. Voci pije vodu nakon pola h pa doručak. I tako avako jutro duže vreme. Odlično!




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (1.3.2019 22:28:16)

Rosi, valjda cu uspeti u blenderu. Napravicu mu to.




bubulence -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (1.3.2019 23:24:23)

Lan je stvarno jako dobar za stomak. Meni ga je preporucio gasteoenterolog.

Mi imali goste do sada, gotova sam. Emi, ljubi mi bubamaricu❤️




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 2:16:36)

Sanjice ja ne verujem da ces moci u blenderu da sameljes lan. Za to treba onaj ravan noz. Kao npr u mlinu za kafu. 
ja jedva gledam. Odoh  budio se P ali nema i dalje temp.
Laku noc mame




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 5:07:40)

I vratila se temp




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 7:11:59)

Pa sva vasa deca zabusavaju i dugo spavaju 😂 ja budna od 5. U 6 dala P ab. I mislim se nesto. Sinov je povratio ali je proslo pola sata od davanja ab. Mozda ga je ipak povratio. Ako kof njega to varenje i ceo digestivni trakt be radi ko svet jel moguce?jao sludjena sam totalno. Idem da mu dam dorucak izvucem slince inhaliram i da se spremim za casove. Evo kuka mm sta ce s njim 3h raditi?😂




emicaa -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 7:55:27)

Dobro jutro.
Ljuso a vi ste bolesni.
Mene zaova probudila,a tako sam mogla jos spavati.Ali nema veze,Dora je od danas na raspustu dvije sedmice.Bice spavanja 😁




Duškić -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 8:17:18)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Uzmi onaj lan na prazan stomak. Meni je vocicana to rekla. Znači kupuješ po 100 g lana u zrnu i samelješ , pa u teglicu i u frižider. Nemoj mleveni nego u zrnu, sama melji. Uveče na 2 dl mlake vode ja stavim 2 kašičice lana i promešam. Poklopim i ujutru ave popijem. Bar pola h ne jedem posle. Voci pije vodu nakon pola h pa doručak. I tako avako jutro duže vreme. Odlično!



A zasto ne sa pola solje balans jogurta ?
Pila sam ja tako jedno vreme, mislite da je ovako efikasnije.hm




Duškić -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 8:22:07)

Ljiso, nema sanse niko da vas pobedi u ranom ustajanju [sm=smiley36.gif]

Ja moram sa skoknem da kupim nesto imamo rodjendan danas i tako.




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 8:28:20)

Dobro jutro.
Ja sam lan mlela u super secku[sm=smiley36.gif] i pila sam sa jogurtom ujutru. To mi je jedno vreme bio dorucak. Mozda ljudima smeta mlecno pa zato voda.
Mi danas imamo rodjendan u 12. Jos mi je dalje igraonica,pola dana ode na to.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 8:29:55)

IZVORNA PORUKA: Duškić

Ljiso, nema sanse niko da vas pobedi u ranom ustajanju [sm=smiley36.gif]

Ja moram sa skoknem da kupim nesto imamo rodjendan danas i tako.



Duskic, pitah te na prethodnoj strani sto se nisi javila da se vidimo[sm=smiley1.gif]

Ispravka. Na ovoj stranici sam te pitala[sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 8:33:45)

Dobro jutro.
Ivana, pretpostavljam da si ti uspela u secku.[sm=smiley2.gif] Nemam ja mlin. A mlecno nekom smeta. Mom mm npr jogurt jako smeta. Pije samo kefir. Kaže da mu je od njega ok.

Sofi i ja smo budne. Mm jos spava. Kaže cele noci mu je bilo muka. Imam neke obaveze da zavrsim i da odem do grada da kupim poklon za rodjendan.




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 8:59:10)

Sanjice,uspela sam da. E pa ja sam čitala da ljudi piju lan sa kefirom. Ja ga ne volim pa onda jogurt.




Rosita -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 9:03:36)

Sanjice, imaš nutripractic, imaš nastavak za mlevenje? Ako nemaš, ima da se nabavi. 
Ne sa balansom. Lan pusti sluz u vodu i to oblaže želudac direktno. Obloži sluz sluzokožu i leči je. Sa balansom je zdravo, ali za ovu svrhu ovako. Ja sam 2 g bila na lekovima za želudac. Po 6 komada. U januaru 2017 počela ovo. U maju se skinula sa lekova. U julu zatrudnela. Lekovi koje sam pila i trudnoća nisu išli skupa. Mislim da mi je ovo pomoglo.
Mi sad ustali. Danas rođendan, malo zabave. Ljub.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 9:08:01)

Imam Rosi. Dobro si me podsetila. [sm=smiley1.gif]
Da, jogurt tacno ne sme iz tog razloga. U pocetku dok sam spremala smutije deci, spremala sam im sa jogurtom. Međutim, bas mi zet kaže da sve sto su uneli u organizam samo se zalepi za zid i nema posle nikakve koristi od toga. Valjda sam dobro razumela. Sad iskljucivo spremam sa vodom.

Lep provod i vama na rodjendanu.




bubulence -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 9:22:15)

Jogurt se ne preporucuje osobama koje imaju problema sa zelucem, zato ide sa vodom. Inace moze i sa jogurtom , na primer, moj tata za holesterol pije jogurt sa lanom i cimetom... Isto pusti sluz pa dodje kao kiselo mleko. 





Rosita -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 9:24:05)

Ja sam ubeđena da efekat na sluzokožu nikako nije isti sa jogurtom i vodom. Sto posto. Ovo je lek, a ti je hrana.




bubulence -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 9:31:53)

Slazem se rosi, ja, sa ostecenom sluzokozom ne smem ni da pomislim na jogurt i mleko. 





Ana RR -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 9:37:32)

Dobro jutro [sm=smiley1.gif] naoblačilo se. Danas su zadušnice a mene nešto glava boli i baš mi se ne ide.

Lan je dobar. Rosi nikad ga nisam tako pila a sigurno je odličan i za osobe koje nemaju problema.

Mi smo juče bili u Tiršovoj na kontroli kod gastro, rekla je da je savršeno zdrav i da će verovatno i taj bol prerasti. Prepisala mu je iberogast kapi, kontrola u maju.





Rosita -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (2.3.2019 9:39:11)

Ana, ok je iberogast ko nema neke organske smetnje. Super!!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>