RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


jess021 -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 13:47:03)

Von, Brufen ne sme na 4 sata sam, vec na 6. U kombinaciji sa Paracetamolom na 3.5-4 sata.





vonavoj -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 14:54:56)

Jess nama je dr rekla kod visoke temp,ukoliko brufen samo skida temp,da sme i na 4h..Rekla sam za jaci brufen,jer se manje ml daje,ako mu je problem da popije.Ja uvek kombinujem parac/brufen,i obloge...




vonavoj -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 14:56:09)

I da,kad mi u apoteci kazu 2.5 ml brufena za dete od 9kg,dodje mi da svisnem...ili 5ml za dete od 15kg.nema sanse da mu spadne temp,tako visoka..




Ana RR -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 14:59:17)

Maraj, nadam se da ide na bolje. Mislim da mi svaka detetova bolest i temperatura skrati život.





bubulence -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 15:08:14)

Mi smo Emi kada je imala upalu pluca i t do 41 kombinovali brufen i paracetamol i na 2 sata. Naravno po savetu dr iz decije bolnice. Znaci ako je t bas bas visoka, moze tako nesto da se uradi ali naravno da nece to raditi ceo dan.

Dok smo bili u bolnici dali su joj brufen, ona posle pola sata povrati , oni joj daju ponovo punu dozu, posle pola sata jos jednom... Ja sokirana, pitam da li to tako sme. One sestre se samo nasmeju i pitaju me da li mislim da bi uradile nesto sto ne sme... Naravno nije joj skodilo, spustili smo t... Ali to nikako ne bih praktikovala bez dr




Maraj -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 16:50:45)

Bili sno danas i u dz. Pa vadili krv. Pa opet u dz. Dobio je antibiotik Cefzil. Nije to pio do sad. Vidim da je to cefalosporin ( ja jednom dobila alergiju na cefalosporin...)
Uglavnom lek je na 12h pa cekam veceras 19h da mu dam prvu dozu. I dalje ima T 38.8. Popio je paracetamol pre pola sata...




Milena18 -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 18:00:27)

Maraj, nadam se da će mu antibiotik brzo pomoći.
I nas dve kašljemo, M baš dosta. A ja imam i neku blago povišenu temperaturu. Baš nam nije trebalo, posebno sada kad sam ja ovako kljakava.




Rosita -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 18:11:38)

Maraj, ja sam isto alergična na cfs. Dobila sam po celom telu koprivnjaču od palitreksa.
Biće dobro. Mora tako, ne vredi.




bebilule -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 18:12:54)

Maraj, a sta je, grlo?


Meni je isto dr rekla, oba sirupa pola od kilaze na 6h, ako mora kombinovati na 4h. Ali ja vise to ne radim kako je stariji. Ako vidim da podnosi kako-tako, ne obaram temperaturu istog momenta. Tipa, ako je 38,5 ne skidam je. 




smeško -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 18:14:54)

Maro, pa kakva mu je krvna slika? Mi vadimo krv pre nego što odemo u dz. Nekada čekamo tri dana, nekada ne. Zavisi koliko je visoka T.

Milena, verujem za gips. Kada je M polomio prst na nozi ja nisam spavala da se on ne bi okretao na stomak. Mučno je jako. I to on nije imao cirkularni nego korito.

Išli smo kod nefrologa. Misli da je kod prve inf. imao kombinaciju virusa i neke inf.mokraćnih kanala. Nije joj ubedljiv kandidat za mikcionu, ali će je zakazati na IMD da ne gubimo vreme. U međuvremenu, šalje nas kod urologa zbog fimoze, misli da je možda problem u tome. I ja vidim da mu se malo slepila kožica i to posle onog divljačkog povlačenja neke dr dok je radila uz kukova. Dođe mi da odem i da ja njoj nešto povučem. [sm=smiley36.gif] Radili krvnu sliku, crp, urin i uk i sve je b.o. Ali bris prepucijuma nije dobar i kupili smo gentamicin. Rešićemo fimozu, pa ga skidamo sa profilakse i pratimo da lise urinarna vraća. Baš sam zadovoljna doktorom. Hvala Pari i tebi tvojoj drugarici![sm=smiley31.gif]

Pravimo razmeštaj po kući. Slatke muke i poslići, stiže nam mašina za pranje sudova u utorak.




vonavoj -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 18:43:26)

Smesko,da sto pre resite problem!Maraj,ja prvi put nikad ne dajem lek uvece,bas zbog alergije..M je pio cefzil posle ospamoxa,zbog usiju..Nervozan je nocu,samo place iz cista mira,moguce od zuba tako..a nems jos nijedan...inace,i ja sam nervozna,i tako u krug..





Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 19:30:23)

Dobro vece. P evo spava. Ja danas svasta a nista. Umorila se fest. P nije imao temp. Cim D strpam u krevet begam na posao. Ko zna kad cu leci.
Maraj i ja isto uvece ne dajem novi lek kao i von. Da ne pricam o nuspojavama 😂 samo neka spafne temp malo. 
Ja sam vec pisala cepici i brufen konZA😁 
Odoh da stavim P u krevetac. 
Smesko polako sve resavate. Super.





Maraj -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 19:42:11)

Von mojoj S izbio 1.zubic u sredu [sm=smiley1.gif] nisam stigla ni da vam javim...
Smesko po ks dr kaze da je bakterijski. Crp mu je 34 cini mi se ili 43... i to nije proslo 24h od prve temperature.
Paracetamol mu definitivno ne radi posao . Dadoh mu antibiotik ipak u 18h nisam cekala 19h. Bas ga lomi T. Jedva gleda na oci . U 19h mu dadoh brufen ....dal ima razlike i u tim brufenima? Mislim na proizvodjace...
Bebi on od juce ujutru kasljuca kao da ga grebe grlo. Ja mislila folira se. I posle podne je dobio T. Naravno i u S je tada kasljao [sm=zz_timebomb.gif]




Ana RR -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 19:48:33)


IZVORNA PORUKA: smeško

U međuvremenu, šalje nas kod urologa zbog fimoze, misli da je možda problem u tome. I ja vidim da mu se malo slepila kožica i to posle onog divljačkog povlačenja neke dr dok je radila uz kukova. Dođe mi da odem i da ja njoj nešto povučem. [sm=smiley36.gif] Radili krvnu sliku, crp, urin i uk i sve je b.o. Ali bris prepucijuma nije dobar i kupili smo gentamicin. Rešićemo fimozu, pa ga skidamo sa profilakse i pratimo da lise urinarna vraća. Baš sam zadovoljna doktorom. Hvala Pari i tebi tvojoj drugarici![sm=smiley31.gif]



Ista priča kao kod nas što je bila. S' tim što fimozu nismo mogli jako dugo da rešimo. Mislim da se tek pretprošle godine to sredilo. Pritom je on imao ludački strah od povlačenja kožice prilikom kupanja, tresao bi se i plakao. Jezivo. Problem je što je kod njega sve to jako zategnuto, nema viška kožice i onda ga je bolelo. Sada je konačno ok, povuče lepo kada se kupa ali i dalje mu je na jednom delu malo spojeno a to može samo hirurški da se reši. Ako mu nekada bude smetalo (mm ne smeta) onda ćemo videti.




pari -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 20:02:11)

Ja tek sad sve iscitala...svekrva mi je od jutros tu...Maraj,nadam se da ce vam proci brzo!Smesko,drago mi je zbog dr 😊
Ja bas umorna...bile tri puta napolju,a i generalno sam umorna...




emicaa -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 20:37:53)

Maraj ozdravize brzo,ako je bakterijski ab ce to brzp srediti.
Kad je Dora bila bolesna imala je strasno visoke temperature na svaka 3 sata.Uglavnom su isle do 41,u bolnici su kombinovali brufen i paracetamol na tri sata.Ali nikad cesce nisu davali,iako nije uvjek spadala.
Mi okupali djecu,sad se malo pomazimo da ih pojurim u krevet.Moram nesto popricati sa ovim svojim




Milena18 -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 21:58:14)

Maraj, jeste li uspeli da spustite temperaturu?
Emice, samo vi razgovarajte 😁
Smeško, super što ste našli lekara kojim ste zadovoljni. Ništa gore nego kad izađeš iz ordinacije sa utiskom da te lekar uopšte nije slušao ili da te je shvatio olako.
Uspeli smo nekako da zaustavimo kašalj,  tako da M spava. Nadam se da joj se neće nos zapušiti u toku noći. Evo kako pišem ovo, počinje da guta sline 😈




suzi kju -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 21:58:21)

Dobro vece kapa dole ovim pisarima po silnim temama 😆


Deca smestena u krevet, muz ode da se kupa pa cu ja, tako mi se ne radi sutra najradije bih pobegla s posla, kao sto smo bezali iz skole haha, milina. Inace radim jos tri dana pa odmora, uhhh, jedva cekam! 
Moje mackice piju ab, obe, Andja je dosta bolje, sada Ema kaslje kao za takmičenje. Bice bolje sutra. 
Maraj bice bolje vec sutra, videces! 




vonavoj -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 22:05:33)

Haha,suzi da pobegne iz "skole".




serpica -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 22:07:25)

Ima li ovde mesta za jednu zauzetu mamu koja vas nije zaboravila i vrlo cesto misli na vas?[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




vonavoj -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 22:24:06)

Serpice😘😘




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 22:31:37)

Serpi, naravno da ima mesta.


Dobro vece. Moja Sofi je dobila temperaturu. Trenutno je 37.8 i odmah smo joj dali da se ne desi da joj puno skoci, a ne možemo da je oborimo. Eto nije ni nedelju dana isla u vrtic i vec se razbolela. Mm je i dalje muka. 




suzi kju -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 22:43:24)

Serpi huuug!!! 





Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (3.3.2019 23:20:11)

Serpice bas te dugo nije bilo. Navrati.
Ja zavrsila brze no sto sam mislila 😎 jeee... p she budio vec par puta ali odolela sam da ne zahrcem sa njim. Nos ga muci. Mene izgleda boli desni bubreg. Divota. Ne secam se kad me zadnji put boleli bubrezi. Nego ko mi rece pre neki dan da cu se sruciti? Bubi? BaksuZe😂 tusiram se i zatvorim oci onako da malo uzivam kad sam se zateturala vec sam mislila prostrcu se po celom kupatilu😂





emicaa -> RE: Razgovori mama 03/19 [chat] (4.3.2019 7:20:08)

Dobro jutro mamice
Serpi dodji nam cesce,mnogo je lijepo vidjeti te ovde.
Sanjice kako je Sofi?
Maraj vi,jel bar malo bolje?
Ja se jutros ponadala spavanju bar do 8 kad ono srecko se probudi prije 7 😂




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>