Pastaforno mmmmmmmm (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


dacca -> Pastaforno mmmmmmmm (28.11.2009 11:32:39)

- sos za bolonjeze
- mortadela sa maslinkama (lente)
- trapist (lente)
- parmezan
- makarone (kesa)
- paradajz(ako ga imate, nije striktno) [sm=smiley1.gif]

Prvo skuvati sos (ako treba napisacu za njega recept). U pleh redjati prethodno skuvane makarone (da se prekrije dno), pa redjati: sos, parmezan, mortadela i trapist. Potom ponoviti to isto (znaci jos jedan red istoga) i prekriti makaronama. To ostaviti da se zapece. Ja pecem na 180 stepeni, nekih 20- 40 min (zavisi kakva mi je struja).
Sto se tice paradajza, on se stavlja preko makarona (na vrhu) da bi bile mekane. Ali kao sto rekoh, nije obavezno!
Ljudi, PRIJATNO!




Ana RR -> RE: Pastaforno mmmmmmmm (28.11.2009 11:33:55)

mljac mljac [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley17.gif[/image]




dacca -> RE: Pastaforno mmmmmmmm (28.11.2009 11:36:28)

aja bih zeljela jedan recept za gibanicu [sm=smiley1.gif]! Do sada sam prepisivala tvoj recept za pizza pitu, cemo je probamo![sm=bravo.gif]




Lilly* -> RE: Pastaforno mmmmmmmm (28.11.2009 11:38:09)

Dacco, napiši i recept za sos, pa da bude kompletno [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




dacca -> RE: Pastaforno mmmmmmmm (28.11.2009 11:47:42)

Sos za bolonjeze

- 400 gr mljevenog mesa
- 1/2 crnog luka
- so, biber
- persun
- malo bijelog vina
- tegla ipo paradajz pirea

Sos se kuva u serpi, jer ga izadje dosta. U ulju porziti luk, persun i mljeveno meso (ne na jakoj temperaturi). Dodati soli, bibera i vina. To ostaviti minut dva da se krcka. Zatim dodati paradajz pire i pola flase jos vode. Na najacoj temperaturi do drzati dok ne provri, a onda je smanjiti.Sami cete vidjeti (po ukusu ) kada je sos gotov. Treba biti osrednji (ni gust, ni rijedak). Meni se kuva oko sat vremena.




Jelena81 -> RE: Pastaforno mmmmmmmm (28.11.2009 11:54:31)

izvin'te, a gde se nalazi recept za pizza pitu? 




Jelena81 -> RE: Pastaforno mmmmmmmm (28.11.2009 11:55:24)

ako je pizza rolat, nadjoh i isprobavam vec danas jer nam se najavili gosti!




Stranica: [1]