|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
29.4.2019 18:33:25   
bubulence


IZVORNA PORUKA: BubaBubica



Zaboravih da napišem da koga ne mrzi neka glasa za nas za paket za trudnice i hvala 😘



Hajde draga stavi link, ne mogu da nadjem

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
29.4.2019 18:35:35   
Filadendronka
Bubulence, na isto mislimo. Nije mi bilo svejedno, pogotovo sto sam trudna. Vrane su bas prljave i hrane se po kontejnerima, a nokte mi zarila u glavu. Sva sreca imam dugu kosu i to je nekako ublazilo atak. P.S. Nedostaje mi trudnicki stomak. Uzivajte sa njima 🌸

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
29.4.2019 18:56:02   
nata11
Bubice glasam sutra sa kompa.



_____________________________





(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
29.4.2019 22:47:00   
Filadendronka

Evo linka za Bubicu  za glasanje 
http://www.ringeraja.rs/porodica-porodici-trudnice-glasanje

IZVORNA PORUKA: BubaBubica



Zaboravih da napišem da koga ne mrzi neka glasa za nas za paket za trudnice i hvala 😘



(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
29.4.2019 23:27:06   
bubulence
Bubice glasala sam 😁. A sada cemo zamoliti i devojke iz bara da bace neki glasic.

Jao Filadendronka onda istu traumu imamo😏

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 4:59:10   
Filadendronka
Samo da bacim preporuku za mrezaste uloske posto ce vam svima trebati uskoro. Slikacu omot sutra i ubacicu u odgovarajucu temu da vidite koga zanima. Uglavnom proizvodi ih Galenika i kostaju svega 84 dinara u Veru. Zao mi je samo sto ih tek otkrih skoro mesec dana nakon porodjaja. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 8:43:12   
Filadendronka

Glasala sam Bubice tj. imas dva glasa od nas 🍀🍀🍀
IZVORNA PORUKA: BubaBubica



Zaboravih da napišem da koga ne mrzi neka glasa za nas za paket za trudnice i hvala 😘



(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 9:12:33   
nata11
Bubice glasala 👍



_____________________________





(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 11:08:08   
BubaBubica


Hvala vam puno ❤ ovo nam je definitivno poslednji paketić. Hvala na linku ja tek sad ušla na forum. Bili smo na kontroli i nekako mi je najteže pala do sad. Na uz me uhvatio takav grč po celom stomaku da se i dr začudio kako me toliko boli ustajanje, svašta će da vide na meni što nisu na nikome 😂 al bez zezanja ja ne znam kako da sebi pompgnem sa ovim grčevima. Isto mi se dešavalo i u prethodnoj trudnoći. Kao grč na nozi u punoj jačini samo preko celog stomaka a nije kontrakcija. Vazduh mi je izbio a uz ne može da radi da ležim na boku. Kod kuće ležim samo bočno pa me ne hvataju u tolikoj meri samo blago i ne smeta toliko, ali ležanje na lepima i to u skroz vodoravno mi je gore od porođajnih bolova. A ne pomaže ni da se uspravim ni da se savijem, samo da ostanem nepomična dok ne prestane. A takvo ponašanje u porodilištu ne tolerišu ne znam kako ću. Uradili su mi i ctg i tamo je sve mirno. Na uz kaže dr da je bebac baš nisko i da se sprema. Dao mi je uput već za svaki slučaj, sad da li nešto sumnja ili ne nemam pojma nije rekao ništa. Sad sam raširila bebeći veš po radijatorima, jer se napolju slabo osušio pa pre nego što se usmrdi od vlage. Malopre sam založila vatru u peć, nekako mi je hladno. Kasnije planiram da odem u kupovinu, da spremim torbu pa neka čeka. Bebac ima oko 2200 gr mada ne verujem da je izmerio dobro jer je žurio zbog mene da izmeri a i bebac je podivljao tako da navodno kasni nedelju dana.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 11:20:58   
Filadendronka
Bubice, za te grceve nemam bas neku ideju od cega bi mogli da se javljaju. Uzimaj magnezijum, ako vec ne koristis. Za tezinu bebe se opusti, mene su toliko uplasili sa tom tezinom da je to strasno. Rekli su da je veliki na ultrazvuku i na samom porodjaju mi uradise epiziotomiju vodjeni mojim odgovorom da je beba procenjena oko 4.5kg. Posle mi dr rekao da nisu ni morali da me secnu, ali da su se plasili zbog bebine tezine. 😡 A malac imao 3.850g. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 11:26:16   
BubaBubica


Ma verovatno su zbog toga što mi je četvrta trudnoća i sve je rasklimano i rastegnuto, ligamenti, mišići, a bebac je jako nisko i pritiska sve živo... Magnezijum pijem jedino mi pada na pamet da mažem i magnezijum ulje. Kaže dr da mi je telo skroz isisano i preumorno od trudnoća i da više ne pomišljam na još dece.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 11:42:54   
bubulence
Bubice i meni jedino magnezijum pada na pamet ali to vec koristis... Da li stizes da odmaras? 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 11:54:25   
BubaBubica


Pa uglavnom sam na nogama. Pogotovo sad kako je mm slomio nogu, sve mu dodajem, sve spremam sama, sve radim sama... Pomažem mu da se okupa, doduše više mu dodajem što ne može da uzme, šampon sa police, veš iz donje fioke, ponekad i da se obuče. Sad ga manje boli pa uspeva sve više stvari sam. Ali i dalje od štaka ne može ni da uzme iz frižidera da podgreje jelo i jede i ne znam više ni sama. U podrum ne može pa ja ložim vatru čisto da ne bude ledara kad se kupamo. Oko dece sad baš sve sama. On ih je ponekad i okupao, tj najmanju, starije se kupaju same. Ponekad mi je pomagao da spremimo večeru kad dođe sa posla. Dok sam u pokretu ni ne osećam tegobe i umor ali kako sednem ja sam gotova. Uveče ne zaspim već se onesvestim. Još malo da izguramo, bar dve nedelje pa neka krene kad god hoće...

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 14:13:23   
eca89
Samo da mahnem, jos sam 2u1 😀!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 14:15:19   
Filadendronka
Eco, ima li naznaka da ce uskoro? :) 

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 14:17:42   
eca89
Onako F., kao malo me zaboli, probode, ali prodje, slicno kao menstrualnim bolovima. Jedino mislim da mi je poceo vodenjak malo poceo “curiti”, jutros sam imala bas cistu vodu, a nisam se upiskila, tako mi je bilo i sa kcerkom.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 14:23:17   
Filadendronka
👧🏻 Krece! :) Uskoro ces onda ti kod nas u temu “mama”. Drzim ti palceve da sve prodje kako treba. Lepo klopaj, opusti se i odgledaj neki dobar film da mozak malo odmoris. 🍀

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 15:20:07   
bubulence
Eco, eto nama Helene uskoro ❤️. Meni se danas porodila kuma, dobili su drugog decacica💙


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 15:36:28   
bubulence
Ja se ziva pojedoh danima sta cu da radim sa bebinom pisom😔. Citajuci po netu to dozivljavam kao nocnu moru. Ovo sa devojcicama je sve lagano i opusteno. A sa decacima... Namesti ovako, namesti onako, navlaci, nemoj da navlacis, upaljena je, nije upaljena... Uh, muke a jos se momak nije ni rodio


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 16:29:54   
nata11
Eco brzo ce beba  😊💞


Kod nas neka kisa, vetar ceo dan sam prelezala. 
Bubulence na poslednjem predavanju nam rekose nikako od rodjenja kod male dece, tek kasnije nakon 6 meseca moze malo prilikom kupanja, mada je i to zastarelo shvatanje. Videces u temi sa iskusnim mamama. 
Ja porucila poslednje stvarcice pa posle jos ostaje hemija, apoteka i zavrsna ciscenja. 
Dr rece krv tek juna nema potrebe ranije, jedino posle praznika kontrola za hematologa. 


_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 17:34:25   
Filadendronka

Ma to nije strasno, nista specijalno. Pisu nista ne namestam tokom povijanja, samo lagano povucem kozicu nakon kupanja. 
IZVORNA PORUKA: bubulence

Ja se ziva pojedoh danima sta cu da radim sa bebinom pisom😔. Citajuci po netu to dozivljavam kao nocnu moru. Ovo sa devojcicama je sve lagano i opusteno. A sa decacima... Namesti ovako, namesti onako, navlaci, nemoj da navlacis, upaljena je, nije upaljena... Uh, muke a jos se momak nije ni rodio





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 17:50:16   
bubulence
Meni i to deluje komplikovano😂.

Nato, da nam slikas sve 😁. Ja i dalje gledam stvari i za devojcice... Mnogo je lepsi i veci izbor. I rekoh da necu preterivati sa garderobom a vec sam porucila nesto sto znam da nece stici da nosi u prvih 6 meseci... Jos mi i snajka odvojila od njenih momaka, kaze ima jednu kutiju od pampers pelena nove garderobe sa etiketom... Tako da nemam pojma kada ce sve stici da nosi

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 20:03:40   
Šmizli
Zene mala pomoc.Imam neku bol i ovako kad sedim i na dodir,dole,e sad kako bih objasnila ne znam tacno kako se to zove ali mislim da su usmine ovo sto ima i levo i desno..Gledala sam na ogledalo nije crveno ali ne vidim da,l ema neki plik.Ne znam ni kondilomi kako izgledaju i gde se pojavljuju,pa me nesto strah ne znam sta je...Stavljala sam pavlovicevu mast. Da li je imala neka slicnih problema.😨😨


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 20:07:29   
Filadendronka
Smisli, kondilomi ne bole, to su virusne bradavice. Moguce da te boli zbog vece prokrvljenosti. Ali ako potraje ipak se obrati ginekologu za svaki slucaj. 

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
30.4.2019 20:13:59   
Šmizli


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Smisli, kondilomi ne bole, to su virusne bradavice. Moguce da te boli zbog vece prokrvljenosti. Ali ako potraje ipak se obrati ginekologu za svaki slucaj. 
Ja sam citala da se desava kako beba raste da se desava da boli mada opet sta znam,nije mi se to desavalo,nikad nisam imala problema.A koliko to ako potraje?Vise od nedelju dana?


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here