Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


MilicaJole -> Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (21.4.2019 1:50:52)

Vec danima iscitavam razne clanke i knjige u vezi vaspitanja deteta, zelim da se pripremim na vreme, i imam strah da necu uspeti da primenim sve metode koje navode, moje dete jednostavno na neke stvari ni ne reaguje vec tera po svome.




MojMiki -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (21.4.2019 2:00:23)

Suocena sa tim strahom.....imam sina od 2,5god koji u poslednje vreme nece da me poslusa i pomogne, ako hocu da ga povedem baca se na pod, pokusava plakanjem da dodje do svog cilja. A ja ne znam kako vise da se borim a da bude ispravno. Gleda me u oci namerno radi suprotno od onog sto treba. Jeste dosla i beba i ima ljubomore, ali sigurno nije to razlog za sve ovo




dragana25 -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (21.4.2019 6:59:36)



IZVORNA PORUKA: MilicaJole

Vec danima iscitavam razne clanke i knjige u vezi vaspitanja deteta, zelim da se pripremim na vreme, i imam strah da necu uspeti da primenim sve metode koje navode, moje dete jednostavno na neke stvari ni ne reaguje vec tera po svome.


I mene muci slicna stvar. Ima 18 meseci ali bista ne pomaze da slusa, samo tera po svom i histerise. Ne znam sta da radim.




mama ivane -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (9.5.2019 9:16:38)

Slicna situacija i sa mojom decom , jedan dan su super deca za primer ,drugi dan katastrofa




Filadendronka -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (9.5.2019 9:26:05)

To su mali ljudi sa svojim temperamentom. Treba ih usmeravati sta je ispravno i stvarati im navike koje su za njihovo dobro. Cim krenemo da ih uklapamo u nase planove cesto dolazi do problema. I zato mislim da resenje lezi u razgovoru, dakle samo mnogo price i objasnjavanja. 





Peace* -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (9.5.2019 9:28:44)

Mislim da je to neosnovan strah koji živi u svima nama.
Moja deca su već relativno velika (12,5 i 8,5). Veoma sam ponosna, i mislim da sam obavila odličnu stvar!
Uradila sam najbolje što sam umela.
Naravno, sada posmatrajući neke stvari - napravila sam neke propuste, i sada ih ispravljam, radim na tome već nekih 2 godine kod starijeg sina.
Mislim da knjige tu ne pomažu mnogo. Šta znači "sve metode"?
Svaka majka je priča za sebe, svako dete priča za sebe, i svako okruženje u kom se dete odgaja - priča za sebe.
Saslušajte savete, a onda i svoj instinkt.
Mislim da prekomernom brigom o metodama iz knjiga može da se desi da propustimo suštinu. [sm=smiley27.gif]




Sanidej -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (9.5.2019 13:02:26)

Problem nastaje jer ga vecina roditelja nema..




kamičak -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (9.5.2019 17:38:01)

Haha tako nekako. Deca su slika i prilika svojih roditelja :)




Misha i Ljisha -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (9.5.2019 18:38:10)



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

To su mali ljudi sa svojim temperamentom. Treba ih usmeravati sta je ispravno i stvarati im navike koje su za njihovo dobro. Cim krenemo da ih uklapamo u nase planove cesto dolazi do problema. I zato mislim da resenje lezi u razgovoru, dakle samo mnogo price i objasnjavanja. 





Hm... Slazem se i ne slazem se. Imali smo period sa D gde sam jednostavno odgovarala sa " zato sto ja tako kazem"😂 
Sa ovim malim vec vidim da cu mnogo cesce tu recenicu da upotrebljavam. 
Svi smo mi u strahu. A da li smo uradili dobar "posao" videcemo u nasim konacnim danima. Ne pre




MimaKos -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (18.7.2019 21:15:48)

Nemam strah da je ja necu vaspitati dobro cec da ce od okruzenja ili drugara pokupiti u odrastanju stvari koje ne treba..




mama Jo -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (7.12.2019 14:23:21)

Joj isto... imam strah samo od negativnih vrsnjackih grupa, i ostalih izvan porodicnih faktora.




branki* -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (7.12.2019 14:27:13)

imam..imam i sa svojom decom,pa cak i sa decom u skoli..imam ,jer se borim,svaki roditelj se bori sa uticajem sredine,vrsnjaka,poroka,svega sto vreba..prirodno je imati taj strah.ako ga nemas,nije dobro.




Ivanka 75 -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (7.12.2019 14:30:19)

Nemam strah, svesna sam da dete raste u pozitivnom okruzenju sa kvalitetnim ljudima od kojih moze nauciti i pokupiti samo dobre stvari.
Ne mogu da je uporedjujem sa druhom decom jer se ne uklapa ni u jedan opis. Ona je definitivno osoba za sebe. 
Gresila jesam kad je bila mala, ali samo iz zelje da bude sto bolji covek. Zadnjih 3,4 godine ispravljam te greske i ima pomaka. 
Cilj mi je da bude samostalna, da moze sama da donese razne odluke kad nismo pored nje, da ne podleze uticajima i pritiscima drugih. Da razgovara sa nama o svim problemima i da nema strah da se poveri ako ucini nesto lose. 
Da bude svesna da svaki problem moze da resi ako potrazi pomoc. Zasad funkcionise. Cekamo pubertet. 😊

quote]IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Strah me od pnih sto su oko nje, ali je vaspitavamo da ume da se izbori. 
[/quote]




Ivanka 75 -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (7.12.2019 14:31:10)

Strah me od pnih sto su oko nje, ali je vaspitavamo da ume da se izbori. 




MamaNecaVo -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (8.12.2019 0:44:17)

Nemam strah u vezi toga jer sam detetu jako posvecena i nista ne prepustam slucaju. Stalno pricam i ispravljam. 





nata11 -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (9.12.2019 16:30:16)

Ne





pari -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (9.12.2019 16:34:27)

Ja se stalno pitam da li dobro radim to sto radim, preispitujem se, razgovaram sa drugima, citam...

Ja dajem max sebe...videcemo kako ce biti




smeško -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (9.12.2019 18:55:54)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Nemam strah, svesna sam da dete raste u pozitivnom okruzenju sa kvalitetnim ljudima od kojih moze nauciti i pokupiti samo dobre stvari.
Ne mogu da je uporedjujem sa druhom decom jer se ne uklapa ni u jedan opis. Ona je definitivno osoba za sebe. 
Gresila jesam kad je bila mala, ali samo iz zelje da bude sto bolji covek. Zadnjih 3,4 godine ispravljam te greske i ima pomaka. 
Cilj mi je da bude samostalna, da moze sama da donese razne odluke kad nismo pored nje, da ne podleze uticajima i pritiscima drugih. Da razgovara sa nama o svim problemima i da nema strah da se poveri ako ucini nesto lose. 
Da bude svesna da svaki problem moze da resi ako potrazi pomoc. Zasad funkcionise. Cekamo pubertet. 😊

quote]IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Strah me od pnih sto su oko nje, ali je vaspitavamo da ume da se izbori. 




Браво!




flamingos -> RE: Imate li strah da necete dobro vaspitati dete? (11.12.2019 8:58:15)

Tako je Ivanka.👍





Stranica: [1]