|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 8:49:14   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: nata11

Jutro trudnice ☀️


Ja sam toliko zedna da je to strasno. Popijem 4 - 5 flase tecnosti. 
Pitanjce- rekli mi na prijemu za vikend da se javim da ne pijem tecnost i ne jedem (za svaki slucaj ako odluce da bude istog dana). Jel bas nesmem ni kap vode kada se probudim? Ili ipak mogu pola case vode? 



Nato, ja sam imala carski zakazan u 9 ujutru. Prethodni dan lagana hrana do 18h a tecnost do ponoci..ako se dobro secam. Nakon budjenja iz anestezije nisam imala problema. Bolje se strpi i slusaj sta ti kazu jer ce ti posle biti lakse. Ionako su prva 2-3 dana posle carskog bolna, ne treba ti jos i mucnina na to. Samo hrabro!!! 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 8:49:43   
Maslacak15
nebi da ih branim ali nije skroz tako. Naravno da smeju, u slucaju da spinal nije optimalno dat/ ne deluje iz kog god razloga moze da se promeni plan i predje na total. Kazes da si cekala, spinal deluje jako brzo, bukvalno u roku od 5-10 minuta maksimum se oduzme ceo donji deo tela. Mozda nisu bili zadovoljni kako napreduje. Mozda su i oni pogresili kod davanja, obicno nema problema sa spinalom ( ovde se preko 90 % carskih tako uradi) samo kazem da definitivno nije zabranjeno kombinovanje anestezija. ja sam uvek tu da se kritikuju lekari ali kad zasluzeuser posted image

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 8:53:56   
Maruska15
Delovao jeste,noge su mi bile  totalno oduzete narednih 6 sati. Anesteziologa sam pitala zašto su mi dali totalnu,kaže doktorka  je žurila... 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 8:59:54   
nata11
Pisala dr. Isto kaze tecnost ne posle ponoci. Da se i sutra javim na pregled i uz zbog pritiska koji od juce opet skace pored terapije pa cemo videti na UZ kolika je  beba i napraviti plan.

_____________________________





(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 9:05:19   
Maslacak15
nato kad ti je termin? Nema veze kolika je beba. Prvo UZ moze da pogresi mnogo, drugo kolika god da je velicina nije mera fizioloske zrelosti. Osim ako ne procene da imas preklampsiju sto je naravno medicinski hitna stvar nemojte pozurivati termin. Ne pre punih 39 nedelja. Razlika moze da bude znacajna. Ne traje trudnoca bez razloga 40 nedelja.

Ali kako god bilo, priblizilo seeeeuser posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 9:10:40   
bubulence
To da li ce neko povracati ne zavisi samo od hrane i pica ali svakako se treba pridrzavati koliko mozemo.

Moja cimerka je hitno operisana, znaci pre operacije i jela i pila pa nije imala mucnine.. Imala je vrtoglavice koje su jako brzo prosle, mozda sat-dva  posle buđenja . A eto,, ja sam se pridrzavala za hranu , samo sam uzela par gutljaja vode, ali je i to bilo 10-12 sati pre same operacije... 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 9:38:26   
nata11
Termin je 4.jul


Mislim da je ovaj pritisak sada i od nervoze jer se priblizilo. 

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 9:53:48   
nata11
Maslacak pun termin je znaci 39 nedelja?

Zar nisu vec sada bebi formirana pluca i svi organi? 

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 10:17:23   
bubulence
Formirani jesu ali ne znaci da mogu samostalno da obavljaju funkciju. Bolje je da su u stomaku  sto duze, zato odluku o terminu za cr prepusti doktoru... Tebi sada nedelju dana manje vise nista ne znaci...


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 10:58:45   
Maslacak15
Formirani jesu ali fizioloska priprema za spoljasnji svet traje do kraja. Finalno sazrevanje pluca itd. Ako porodjaj sam krene, beba se ne smatra prevremenom vec od 37+0 ali to nije poredivo. Zato sto se smatra da beba kad je spremna, sama pokrene porodjaj. Ovde ti i doktor odlucujete, a ko zna mozda bi tvoja devojcica htela da bude 41 nedelju unutra. Postoji mnogo retrospektivnih studija i pokazano je jasno da bebe rodjene sa 38 nedelja na primer planiranim carskim imaju mnogo cesce problema sa adaptacijom, zavrse kratko u inkubatoru , sklonije su zutici itd. 39 punih nedelja je neki optimalni momenat. Ovde to kazu i zvanicno i kad potpisujes papir pred porodjaj pise da je pre 39+0 povecan rizik. Ja sam o tome bas puno citala, jer sam imala sva tri carska reza i zato ovde ponavljam zenama ko papagaj. Ako postoji hitan medicinski razlog- spora nema. Ali to sto vam je tesko, nervozne ste i nebi da cekate nije razlog da pre vremmena trazite carski rez. Mislim da bar do 25 treba cekati ili koji dan kasnije.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 11:04:12   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Formirani jesu ali fizioloska priprema za spoljasnji svet traje do kraja. Finalno sazrevanje pluca itd. Ako porodjaj sam krene, beba se ne smatra prevremenom vec od 37+0 ali to nije poredivo. Zato sto se smatra da beba kad je spremna, sama pokrene porodjaj. Ovde ti i doktor odlucujete, a ko zna mozda bi tvoja devojcica htela da bude 41 nedelju unutra. Postoji mnogo retrospektivnih studija i pokazano je jasno da bebe rodjene sa 38 nedelja na primer planiranim carskim imaju mnogo cesce problema sa adaptacijom, zavrse kratko u inkubatoru , sklonije su zutici itd. 39 punih nedelja je neki optimalni momenat. Ovde to kazu i zvanicno i kad potpisujes papir pred porodjaj pise da je pre 39+0 povecan rizik. Ja sam o tome bas puno citala, jer sam imala sva tri carska reza i zato ovde ponavljam zenama ko papagaj. Ako postoji hitan medicinski razlog- spora nema. Ali to sto vam je tesko, nervozne ste i nebi da cekate nije razlog da pre vremmena trazite carski rez. Mislim da bar do 25 treba cekati ili koji dan kasnije.



Maslacak, kako si podnela naredne CR? Jel bilo vise bolno? Oporavak? 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 11:32:42   
Maslacak15
svaki sve lakse i lakse. Iako sam se uvek plasila mogucnih komplikacija , narocito kod poslednjeg posto je bio treci a i imala sam punih 40 godina ( to je cena kad previse citate hahah) retrospektivno gledano super sam prosla. Ustala vec prvi dan kod drugog i treceg - radjeni su oko 8 ujutro a ja sam u sest popodne isla do kupatila da se umijem. Konci skinuti vec u bolnlici izasla posle tri dana. Sve tip top. Iskreno , neuporedivo vise su me mucile ragade prve dve tri nedelje posle porodjaja nego rana od carskog. Tu sam bas bila nagrabusila, svaki put ( izgrizli me do krvi ovi moji user posted image ) tako da imam odlicno iskustvo.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 11:53:01   
Beca.t
Odlicno, drago mi je da to cujem. Doduse ja sam i prvi put vec popodne ustala i isla do toaleta, skinuli mi kateter i sve to, a za konce se ne secam 😀😀😀 U utorak sam se porodila 38+0 a u petak pustena iz bolnice, uvece sam cak otisla na pola sata na proslavu koji je muz organizovao😀. Lepo je razmeniti iskustva. Ti si jedna hrabra zena! 3 puta CR je za postovanje! 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 12:01:08   
Maslacak15
malo hrabra a malo luckasta user posted image PRvi put se bilo oteglo, cekala sam da dodjem na red, ,bila neka guzva u sali ( uzgred crkoh od zedji nisu hteli da mi daju vodu!! apropo price o anesteziji) i porodila se tek u 13:47 pa su odlucili da me puste do ujutro do skidanja katetera. Ali ni tad nisam imala komplikacija. ALi stvarno imam utisak da me svaki naredni put sve manje bolelo u postoperativnom toku. Cak sam se salila da su mozda isekli svu nervaturu pa me zato tako malo boliuser posted image .

Jeste razmena iskustva je uvek super stvar. Bice sve to super, trudnice, samo uzivajte :)

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 12:06:05   
popkica bebic
Dobar dan, mamike! Ja sam se razlepila radeći po kući.. Ribanje kupatila, usisavanje cele kuće, prostiranje oooogrimne ture veša, mesila i pekla pizze.... Baš sam se umorila.

Ja sam sina rodila u 42. nedelji. Lekari su mi promašili TP, tek tri nedelje kasnije se rodio V. A ćerku sam po mom računaju rodila u 39/40. nedelji. Deveti mesec se oduži, ali zna beba kada treba napolje. 😉

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 12:17:51   
bubulence
slazem se, beba zna kada ce napolje, osim ukoliko postoji neki razlog za hitnu intervenciju.
kada sam pre drugog porodjaja otisla kod dr, rekao mi je da dodjem u petak ujutro i da "zavrsimo to". nisam pristala. zasto bih zavrsavala na silu nesto sto je uredno i skolski... inace, porodjaj se sam krenuo i pre tog petka... ali je beba sama odlucila kda je vreme da izadje

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 13:09:27   
nata11
Ne insistiram ja na terminu dr ce odluciti ali ja sam daleko od redovne, uredne T.


Maslacak a ako krene prirodno sta sa placentom koja je dole? Jel moguce nekako rucno ''skloniti je u stranu''? 

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 13:42:36   
bubulence
U tom slucaju ce uraditi hitan cr. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 13:48:25   
veselicaa
Bubi i ja mislim,ali Nato ne verujem da ce krenuti,prva trudnoca je,a i ides cesto na preglede.


< Poruku je uredio veselica RR -- 19.6.2019 13:50:16 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 13:53:22   
bubulence
Da Nato, trudnoca nije uredna, ali zato i ides cesce na preglede. Ne verujem da ce krenuti ranije.. 


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 13:54:44   
veselicaa
Koliko sve brinemo kada smo u devetom,kada se setim koliko sam ja brinula,sada u trecoj najvise.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 14:39:06   
Maslacak15
Nato u pravu su zene, ne mora to nista da znaci da ce ranije krenuti samo. I uvek ima resenja. Retko se koja porodi za 5 minuta. I da krenu kontrakcije itd narocito kao prvorotka sigurno ce imati vremena da urade Carski rez.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 20:57:59   
Beca.t
Devojke, bila na uz, CRL 4mm, srculence kuca.😀 Lezanje i kontrola za 2 nedelje.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 21:02:04   
Maruska15
Beca čestitam,bas mi je drago. Koja si nedelja? 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 21:03:17   
Maslacak15
Bravo Becouser posted image user posted image

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here