|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 11:47:12   
Šmizli


IZVORNA PORUKA: JelenaJekac

Danas malo posle 12h na svet je dosla moja Helena. Nije mnogo namucila mamu. Mi smo dobro, spavkamo, ucimo da sikimo i puno vas pozdravljamo <3
Cestitam da je cerka ziva i zdrava 100 godina...😀😀


(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 12:41:53   
Beca.t
Kaze dr, za sada je dobra vest da je trudnoca u materici i ok je. Zavaljena materica jako tako da obicnim Uz ne moze da vidi vise od toga a vaginalnim nece da me cacka.


Progesteron na 2 dana, odmah sam primila u bolnici. Kontrola u sredu. 3× 200 utrigestan i folnak.

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 12:48:13   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Kaze dr, za sada je dobra vest da je trudnoca u materici i ok je. Zavaljena materica jako tako da obicnim Uz ne moze da vidi vise od toga a vaginalnim nece da me cacka.


Progesteron na 2 dana, odmah sam primila u bolnici. Kontrola u sredu. 3× 200 utrigestan i folnak.



Bice to sve super , samo miruj. 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 13:02:34   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Beca.t

Kaze dr, za sada je dobra vest da je trudnoca u materici i ok je. Zavaljena materica jako tako da obicnim Uz ne moze da vidi vise od toga a vaginalnim nece da me cacka.


Progesteron na 2 dana, odmah sam primila u bolnici. Kontrola u sredu. 3× 200 utrigestan i folnak.



Bice to sve super , samo miruj. 



Bubulence hvala! 😘

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 14:17:35   
lesli
Beco, ja sam prokrvarila ravno 7 dana posle pozitivne bete i krvarila ceo prvi trimestar (praceno ozbiljnim bolovima). Jednom je bilo toliko da je doktorka koja me je pregledala rekla kako bas puno krvarim, a pre toga je mislila da sam pobacila (krv + ostaci utrogestana) dok nije videla da je grlic zatvoren i na uz videla tackicu od 2mm kako pulsira.Znaci moze da bude dobro. Samo odmaraj, redovno uzimaj terapiju i probaj da ne lupas previse glavom sta ce i kako biti. Znam da je tesko, ali probaj. Uciniti vise od toga da uzimas terapiju i malo vise odmaras, nazalost ne mozes.
Moze biti sve ok, mozda su i bile 2 bebe pa je jedna prestala da se razvija...ma ima tu 1000 mozda. Bice sve ok! 🤗
I utrogestan obavezno vaginalno iako krvaris. I klinika i lekari koji su me pregledali prilikom tih ozbiljnijih krvarenja su bili jednoglasni oko toga.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 14:21:19   
vonavoj
Bubi,ja sam potpuno iskrena😂😂navikla sam!Ali jedino sa njim nisam imala nijedan sav,a sa njima po 2,tako da ce to sve biti extra!Beco,svw smo krvarile..uh,veliki je stres...bice sve to ok,pod terapijom se.i mirovanje pod obavezno.

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 14:29:45   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: lesli

Beco, ja sam prokrvarila ravno 7 dana posle pozitivne bete i krvarila ceo prvi trimestar (praceno ozbiljnim bolovima). Jednom je bilo toliko da je doktorka koja me je pregledala rekla kako bas puno krvarim, a pre toga je mislila da sam pobacila (krv + ostaci utrogestana) dok nije videla da je grlic zatvoren i na uz videla tackicu od 2mm kako pulsira.Znaci moze da bude dobro. Samo odmaraj, redovno uzimaj terapiju i probaj da ne lupas previse glavom sta ce i kako biti. Znam da je tesko, ali probaj. Uciniti vise od toga da uzimas terapiju i malo vise odmaras, nazalost ne mozes.
Moze biti sve ok, mozda su i bile 2 bebe pa je jedna prestala da se razvija...ma ima tu 1000 mozda. Bice sve ok! 🤗
I utrogestan obavezno vaginalno iako krvaris. I klinika i lekari koji su me pregledali prilikom tih ozbiljnijih krvarenja su bili jednoglasni oko toga.



Lesli, hvala !!! Mnogo znace vasa iskustva. Ja sam i u prvoj trudnoci imala sličan problem ali jos ranije...lezala 3 meseca i posle bilo sve ok. Verujem u najbolje! 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 14:32:44   
lesli
Uvek 🤗Znam koliko je grozno, jos narocito u VTO trudnoci. Grlimo te i drzimo fige da bude sve ok 🤗

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 14:34:59   
veselicaa
Draga odmaraj,mislimo na tebe :*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 14:53:11   
Beca.t
Divne ste!!! 😘😘😘


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 20:49:12   
Bebana17
Beco, jesi bilakod lekara? To krvarenje dodje skoro normalno, vidis da ga je svaka druga imala. Ja sam u drugoj trudnoci imala u 16-oj nedelji, zbog niske posteljice. Ima sto uzroka, utrogestani i inekcije progesterona ce to da rese. 

Mene mucnine od rane zore muce, moram non stop nesto da jedem, iako apetita nemam, ali kad je prazan zeludac mnogo teze podnosim, a imam njuh ko lovacki pas, pa mi sve to dodatno otezava. Imacu 100 kila zbog toga. 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 20:53:48   
Bebana17
A stomak mi je kao lopta veliki i natecen, kao da sam u petom mesecu. Nedostatak energije po ovoj toploti verujem da imaju i trudne i netrudne zene, ja jedva skuvam rucak i posklanjam po kuci. Deca me iscrpljuju, ja danas skoro zaspala od umora popodne, a najmladji me udara po guzi i vice: mama, budi se, blizanci mi skacu po nogama, a meni samo do kreveta.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 20:56:08   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Beco, jesi bilakod lekara? To krvarenje dodje skoro normalno, vidis da ga je svaka druga imala. Ja sam u drugoj trudnoci imala u 16-oj nedelji, zbog niske posteljice. Ima sto uzroka, utrogestani i inekcije progesterona ce to da rese. 

Mene mucnine od rane zore muce, moram non stop nesto da jedem, iako apetita nemam, ali kad je prazan zeludac mnogo teze podnosim, a imam njuh ko lovacki pas, pa mi sve to dodatno otezava. Imacu 100 kila zbog toga. 



Bebana, bila sam, za sada je ok. Primam progesteron na 2 dana a sa utrogestanom nastavljam. Strogo mirovanje pa u sredu kontrola.
I meni se cini da mi je bolje kad jedem ali moram cesce po manje. Ajde da se drzimo i da prodje sto lakse. 

Hvala, javljam se.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 20:58:18   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Bebana17

A stomak mi je kao lopta veliki i natecen, kao da sam u petom mesecu. Nedostatak energije po ovoj toploti verujem da imaju i trudne i netrudne zene, ja jedva skuvam rucak i posklanjam po kuci. Deca me iscrpljuju, ja danas skoro zaspala od umora popodne, a najmladji me udara po guzi i vice: mama, budi se, blizanci mi skacu po nogama, a meni samo do kreveta.





Sve isto, osim sto je tebi 100 teze sa tolikom decom. 😀 Stomak do uvece bude ko bure. 

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 23:02:32   
Bebana17
Beco, izvini, nisam videla da si vec pisala o poset_i lekaru, kao sto rekoh, mislim da ce sve biti ok, samo malo vise mirovanja i utrogestana. Laku noc svim dobrim zenama ovog sveta, pogotovo trudnicicama...

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 23:12:50   
Zemunka85
Dobro vece trudnice, primate li me u ekipu user posted image ...
Treba ubiti nekako ovo leto, a kako drugacije nego na RR user posted image

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
13.6.2019 23:14:11   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Dobro vece trudnice, primate li me u ekipu user posted image ...
Treba ubiti nekako ovo leto, a kako drugacije nego na RR user posted image



Of kors! Dobro nam dosla ❤️😁🌹

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
14.6.2019 0:19:36   
dunja RR

Bravo mama! Volim lepe vesti ♥️
IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Dobro vece trudnice, primate li me u ekipu user posted image ...
Treba ubiti nekako ovo leto, a kako drugacije nego na RR user posted image




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
14.6.2019 7:17:38   
nata11
Poz stare i nove trudnice 🌸


Zemunka bese imas devojcicu? 
Ja ne kuvam do daljnjeg. Juce kod nas 37C. I to merim u hladovini na provetrenom po svim propisima. 
Tako me neka nervoza juce uhvatila da je strasno bilo.  Danas imam obaveze do DZ, nabavku u apoteci i bas razmisljam da li da idem uopste ili posaljem muza. 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
14.6.2019 8:59:18   
Beca.t
Meni devojke danas manje na vesu i braonkasto, nije vise roze, nadam se da idemo na bolje. 


Kako podnosite vrucinu?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
14.6.2019 9:52:00   
vonavoj
Zemunka dobro dosla!! Cestitam!

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
14.6.2019 10:07:57   
bubulence


IZVORNA PORUKA: nata11

Poz stare i nove trudnice 🌸


Zemunka bese imas devojcicu? 
Ja ne kuvam do daljnjeg. Juce kod nas 37C. I to merim u hladovini na provetrenom po svim propisima. 
Tako me neka nervoza juce uhvatila da je strasno bilo.  Danas imam obaveze do DZ, nabavku u apoteci i bas razmisljam da li da idem uopste ili posaljem muza. 



Koliko se secam ima devojcicu sigurno, i nesto mislim da ima i jos jedno detence. Neka me ispravi ako gresim. Nato, meni juce auto parkiran u hladovini  a pokazuje 42 stepena (oko 13:30). Popodne u 6 ispred vrtica, opet uhladovini 39... Haos... Ja od jutros opet imam uzasne vrtoglavice, i nista vise. Nema glavobolje, nema zujanja u usima... Nista. A jedva sam dovezla auto kuci kada sam razvezla decu

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
14.6.2019 11:13:31   
Beca.t
Od juce pijem utrogestan umesto vaginalno, a joj kako mi se spava i vrti u glavi. Za sada mi ne smeta jer me opusti i lepo se naspavam. A onako sam se budila u 4-5 ujutru kao vampir..sada ne izlazim iz kuce tako da u nekom trenutku palim klimu i onda tako so uvece.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
14.6.2019 14:22:41   
Zemunka85
Hvala zene user posted image , Von, Dunjci user posted image
Imam ceru od 7,5god i sina od 1,5god.

Ja sam 8+2 nemam ama bas nikakve simptome. Mi smo prekjuce dosli sa mora, ovde je toplije nego sto je tamo bilo :D, tako da jos nisam stigla da "ukuvam". Upravo se dogovaram za 15god mature sutra, ali Luka se jos uspavljuje sisajuci user posted image i to bi bio prvi put da (proba da) zaspi bez mene :D, pa iskeno jos vagam ....

Beco, nisam puno u toku - ali da nisi imala hematom? Ja ga imam, imala sam i u drugoj i rekose mi dva DR ako bude krvi (ali ne mnogo) da se ne uplasim. Kada ides opet kod DR? Bice to ok!!!

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 14.6.2019 14:26:07 >

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
14.6.2019 14:26:54   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Dobro vece trudnice, primate li me u ekipu user posted image ...
Treba ubiti nekako ovo leto, a kako drugacije nego na RR user posted image


Ooo Zemunka čestitam user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here