|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 37 [38] 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
28.6.2019 22:51:06   
Ivanka 75
Dobro je, Smesko, prolazi polako... 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
28.6.2019 22:52:10   
jance
Dobro vece. Ja dodjoh da se nacudim cudom. Nije mi ovo za negativu, nisam sigurna za koju je temu.

Zali se K od juce da je boli glava. Bili u igraonici na otvorenom pa sam prvo kontala suncanica ali dodje kuci i ode u trambolinu pa odbacih to kao foliranje. Danas isto ujutru. U nekom trenutku dodje unutra i trazi duks da obuce da joj hladno. I meni ne klikne! Tek negde oko 3 mi dodje reko daj da joj izmerim temp. Kad ono 39.1 ! ( nije imala temp sigurno 2 godine a mozda i vise). I tu krene zurka. Dam joj paracetamol, spadne na 37.2 u jednom trenutku, trazi a jede. Ustane i kaze da joj je hladno. Vrati se u krevet, ja izmerim temp, 38.7. Sacekam malo, i dam Brufen ( da prodje 4 sata). 15min kasnije pocne da se zali da je boli glava. Izmerim temp, opet 39.1! Odvedem je u kupatilo i tusiram mlakom vodom. Trese se ko prut. Izvadim je iz kade, postavim na noge a ona krene da place da ne moze da dodje do daha i da se ljulja ko da ce da padne. Brzo je odnesem do kreveta, tu povrati sve sto je danas pojela. Spakuje nas mm za dezurnu ( bilo 8h). Odemo na dezurnu, kazu viroza, kod njih temp 38.2, zasicenost kiseonika 98, normalna, srcani ritam ... sve u svemu zasto smo uopste dosli.

Dodjemo kuci, izmerim joj temp, 36.2 i pojede jednu malu kesu stapica! I tako. Ja cu sad jedan bensedin a ona ode na spavanje... kazu samo da joj izvadim krv jer je verovatno malokrvna ( predskolcima se to desava u ovom periodu jer naglo rastu) posto je kolabirala na vakcinaciji i sad je ponovo hvatala nesc=vestica....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
28.6.2019 22:52:45   
Sanjica26 RR
Dobro vece.
Moji spavaju. Neki izvestaj sam zavrsavala. Pisala neki mail. Sad cu da zalijem cvece, pa možda nesto procitam. Sinoc opet nista nisam spavala.
Smeško, slabo ja jedem slatko posebno što je počeo post. Znam da treba izbegavati slatko.

Milena, bas mi danas sestra kaže da je ona imala preko milion. Nije ovo moke strasno.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
28.6.2019 23:01:57   
smeško
Sanjice, mislila sam na voce. Ja ne jedem torte i kolace, ali voce satirem po kuci. Lubenice i breskve posebno. Mm kupuje ogroomne lubenice zbog M i mene, breskve zbog N i mene, kruake zbog J i mene...😂😂 nastavi niz...😂😂10⁵ se po pravilu smatra granicom za ab lecenje. Stvarno nije strasno, brzo ce to proci. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
28.6.2019 23:03:48   
smeško
Ivka, sjajno. Malo da se opustis. 

Jance, samo polako. Dobro je sto je viroza da ne pije lekove odmah. Moji i buncaju kad imaju T. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
28.6.2019 23:03:48   
Sanjica26 RR
Smeško šta cu onda da jedem u postu ako ne voce. Silno neprskano voce ce da mi se pokvari. user posted image Danas su nam doneli mm-ovi.
Odoh da spavam.Vec sam gotova

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
28.6.2019 23:04:38   
smeško
Ma samo par dana.


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
28.6.2019 23:31:46   
Duškić
Malo da procitam sta se ovde radi...
Mi se zamajavamo po ceo dan, moj dragi sin je jako nervozan, nervira ga gips a i vrucina pa je naporan 200%.

Viroza i kod cerke u vrticu, a i mislim da ih sokiraju klimom. Izvedu ih napolje, pa kad se vrate unutra ledeno...

Ako je neko preko leta putovao Lastinim busom na nekoj od duzih relacija, zna o cemu pricam.user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 7:31:31   
jess021
Jutro mame! Ne stizem da pisem. Na poslu ludnica a i mi smo bolesni. M je izgleda fasovala laringitis, danas ce ce je mm odvesti kod dr. Ja idem na posao. Ovo drugo sve standradno, na raspustu smi sad i mi.





_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 9:12:05   
vonavoj
Jutro!Jess,zar i kod vas grlo,bolest.Ko ih cuva sad kad su na raspustu?Cini mi se da sad ima vise bolesne dece nego zimi..Mene glava nocas bolela,i jutros isto,ledja..merila sam pritisak..110/75..znaci nije...promaja je..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 9:51:49   
jess021
Von, ma nikako da dodje pauza sa tim virozama. Cuvace ih baba nedelju dana, pa smo mi na godisnjem dve nedelje pa opet baba nedelju dana. Kombinujemo se. Jel se kupate u bazenu?  Jel svekrva napravila sarmu?😅



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 10:29:58   
vonavoj
Cek,tek je stigla..znas,toplo je jako..ne moze sada sa se kuva..😳😂

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 10:38:11   
Ivanka 75
Dobro jutro, dobar dan
Budna sam od 4h 🙄
Imamo goste na rucku a ja moram na ppsao oko 11 pa nazad kuci. 
Ivki se konacno ne oseca onaj zadah iz usta, jos jedan znak da je ozdravila 😊
Grupni pozdrav za sve i da vas sto pre prodje sve ❤️❤️❤️

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 11:08:54   
Maraj
Evo i nas. Bili do instituta da S primi terapiju.
Ja puna pa prepuna slajma. Inhalirqm se pa mi malo lakse. Glava ubi...i tako...
Ove viroze ne staju. I kod S i L je pocelo sa grlom S se spustilo na pluca a L otislo na uvo

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 14:41:20   
Milena18
Dobar dan!
Super što je bolje, Ivanka!

Jance, kakvo je stanje kod vas?
Jess, da brzo prođe!



Stigoh sa posla, nisam ostala dugo danas. Mm i M kod sveki, sad ću i ja do njih, samo malo da odmorim. I M je jutros nešto kašljala, a i ja...
Nema nam Ivane ovih dana?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 16:48:29   
jance
Dobar dan. Nocas me budila K oko 3 da je boli glava, skocila joj opet temp. Dala joj brufen i odmah ga je povratila pa sam dala drugi. Zaspala je i jutros je vec bila ok. Drzim je sad na brufenu na 6 sati do sutra ujutru pa cu videti kakvo je stanje. Ona se oseca odlicno, jedva je sprecavam da ne ode da se kupa u bazen ( jos je leden, tek smo ga napunili).  Ali evo sad sam bas htela da vidim da li ju je skroz proslo pa sam sacekala sat vremena od redovnog termina davanja Brufena i postala je kenjkava tako da sam ipak dala. Razmisljam, mozda je ovo i reakcija na MMR, primila ga je prosli petak....?  Malo mi visoka temp za reakciju na vakcinu ali valjda je moguce



_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 18:08:21   
jess021
Jance, a sto ne kombinujes paracetamol i Brufen?  


Ja dosla sa posla samlevena, nije mi danas bio dan nikako. Mila imala temp, dala bi sirup, sad evo spava. L i mm otisli u nabavku.
Milena, kako je tvoja devojcica?  Kako ti je brat?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 18:13:13   
Ivanka 75
Kod nas pola dece iz ulice ima temp i bolno grlo, svi na ab. Čekamo da drugu polovinu stisne🙄
Čuvajte dečicu... 

Gosti beše i odoše... Beše lepo i elegantno, tako volim 😊


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 19:32:20   
jance


IZVORNA PORUKA: jess021

Jance, a sto ne kombinujes paracetamol i Brufen? 



Mesam ali ni jedan ni drugi mi ne reaguju na paracetamol nikako. Rekose mi na dezurnoj da idem na 3 sata ali nocas joj skocila tek posle 7 sati od brufena pa negde nisam videla potrebu. Sad sam joj dala Paracetamol jer se zalila da je boli glava sto znaci da temp opet raste. Pa oko 10 cu taman dati Brufen, pred spavanje. Jedva cekam nasu doktorku u ponedeljak, da je poslusa ko covek i pogleda grlo pa da znam na cemu sam. 

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 20:10:14   
Maraj
Joj svi muku muce sa tim grlom. I kod nas je sve krenulo od grla. L su zlezde iza uha vidno otekle bile...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 22:05:17   
pari
Maraj,drzi se!Jess,kako ste sad? Jance,vi?
Mi bili u Ns, bilo je bas divno, bila mi kuma sa cerkicama, moji...bas smo se lepo druzili, igrali...Nas dve sad same, sutra se konacno selimo...Ja sam opet nesto uznemirena...da li od te promene ili od cega...stalno nesto...Jos sam i dobila jutros...
Sanjice,kako si ti?
Ljisho,kako si? Ivana? Ana? Druge mame?
Pozdravljam vas sve puno!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 22:27:11   
vonavoj
Pari,ti to sve sama?Mi bili u Bgu,kod kumova,da vidimo bebca 3.5 meseca,pa proset_ali..oni zive na zelenom vencu..bas nam je bilo lepo..moja deca su skitare..evo jos niko ne spava...koliko energije je u njima.Jance,sigurno je grlo i kod K.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 22:37:53   
pari
Pakovala sam se sama, malo mi je pomogao drug od mm za prenosenje, ostalo sama... Sve je ok! 
Trebala sam leci sa T, jer evo spava vise od sat vremena, a obicno se probudi posle 15 min,pola sata...a evo sad spava...
Von, teraj decu na spavanje 🙂

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 22:52:22   
Sanjica26 RR
Dobro vece. Pari, hvala na pitanju. Danas nisam trckala u kupatilo. Verovatno deluje ovaj lek sto pijem i prolom voda.
I moje još ne spavaju. U krevetima su, ali brbljaju.
Ja odoh da se istusiram, pa na spavanje.
Laku noc svima.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Razgovori mama 06 /19 [chat]
29.6.2019 23:05:59   
Ivanka 75
Dobro vece, Sanjice super sto ide na bolje 🤗
Pari, srecno preseljenje 🤗
Ivka isla u ulicu da se igra veceras, e njene srece 😀
Mm se igra novim telefonom ❤️


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 37 [38] 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 37 [38] 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here