|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
12.8.2019 14:22:45   
Bebana17
Popki, bas mi je zao sto si bolesna, to u ovom nasem stanju bas tesko pada, ne mozes lek posten popiti, a sve te lomi.. 

Ja umirem na ovim toplotama, klima radi non stop, ovo je bas tesko za podnosenje, zao mi ljudi sto idu na posao. Uprkos vremenu, ja sam bas aktivna, spremila dorucak, rucak, oprala ves, pruzila, sad cekam sledecu masinu da zavrsi. I spava mi se malo. 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
12.8.2019 16:33:40   
Beca.t
Popki, mnogo mi je zao sto si bolesna. Jos ova vrucina...drzi se! Zelim ti da sto pre ozdravis duso!
Bebana, uzasno je tesko vreme...meni danas opet onaj bezvezan ukus u ustima, te sam gladna te ne znam sta bih, pa kao voce prija...ne znam sta mi je danas. Bice bolje nadam se od srede kada popusti hladnoća. Bila sam i u Dz po doznake, e Srbijo...koliko administracije a pao i sistem 😀
Maruska, kako si ti? Kada ides opet kod dr?

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
12.8.2019 17:10:34   
Maruska15
Ja sam danas poludela. Otišla sam na zakazan ekspertni uzv. I to jedva nadjoh nekog da mi pricuva dete. Kad ono neko me greškom izbrisao sa liste. I nema uzv. Tek u sredu idem. Nema ko malu da mi pricuva,svi rade prepodne. Što znači moraće muž da ostane sa njom a ja da idem sama. To ne bi bio problem da ja znam švedski jezik,nego ću morati engleski da pričam,a oni nisu svi voljni da pričaju engleski. Baš sam besna i nervozna i sigurno mi je skočio šećer na nervnoj bazi. I to sam imala samnom papir na kome lepo piše datum i vreme pregleda. Ali jbg,svugde se greške prave. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
12.8.2019 19:21:19   
Beca.t
Maruska, ja mislila u Svedkoj sve radi bez greske ali nemoj da se nerviras zbog necega sto ne mozes da izmenis. Sreda je blizu, prekosutra je ta sreda?


Zasto ne krenete svi zajedno sa bebicom?

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
13.8.2019 9:55:19   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Maruska, ja mislila u Svedkoj sve radi bez greske ali nemoj da se nerviras zbog necega sto ne mozes da izmenis. Sreda je blizu, prekosutra je ta sreda?


Zasto ne krenete svi zajedno sa bebicom?
Sutra je ta sreda. Naglasili su nam da ne smemo bebu sa nama.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
13.8.2019 9:59:21   
medamisko

IZVORNA PORUKA: Beca.t

Maruska, ja mislila u Svedkoj sve radi bez greske ali nemoj da se nerviras zbog necega sto ne mozes da izmenis. Sreda je blizu, prekosutra je ta sreda?


Zasto ne krenete svi zajedno sa bebicom?




Ovog misljenja sam bila i ja,

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
13.8.2019 11:27:56   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15



IZVORNA PORUKA: Beca.t

Maruska, ja mislila u Svedkoj sve radi bez greske ali nemoj da se nerviras zbog necega sto ne mozes da izmenis. Sreda je blizu, prekosutra je ta sreda?


Zasto ne krenete svi zajedno sa bebicom?
Sutra je ta sreda. Naglasili su nam da ne smemo bebu sa nama.





Kakvi smaraci😀 Nema veze, polako pa nam javi.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
13.8.2019 16:28:46   
Maruska15
Šta mi radite trudnjace? Ja bila kod lekara. Dobila sam aparat za merenje šećera. 7 puta dnevno trebam da merim počevši od sutra do sledeće srede kad imam kontrolu da mi daju terapiju. Malopre sam izmerila i bio je 5.7. To nije tako strašno s obzirom da sam od ujutru jela više puta. Nadam se da će biti okay...


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
13.8.2019 18:04:19   
Beca.t
Bice ok, meri i sve ce se resiti za 7 dana. Uzivaj sa bebicom i u lepom vremenu kod tebe. Ne brini, vazno je da si krenula u proceduru sa tim a i bolje je sto prvo mere a ne odmah da krenu sa lekovima. Nije mi ni jasan taj ogtt test, ko zna koliko ljudi ima problem a da ni ne zna, svi vade krv ujutru i to je to, a tek kada se radi ogtt se saznaju neke stvari. Nisam pametna po tom pitanju.


Ovde je i dalje pakleno...ocekujemo od sutra rashladjenje. 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
13.8.2019 19:51:06   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Bice ok, meri i sve ce se resiti za 7 dana. Uzivaj sa bebicom i u lepom vremenu kod tebe. Ne brini, vazno je da si krenula u proceduru sa tim a i bolje je sto prvo mere a ne odmah da krenu sa lekovima. Nije mi ni jasan taj ogtt test, ko zna koliko ljudi ima problem a da ni ne zna, svi vade krv ujutru i to je to, a tek kada se radi ogtt se saznaju neke stvari. Nisam pametna po tom pitanju.


Ovde je i dalje pakleno...ocekujemo od sutra rashladjenje. 


Beco primetila sam da mi jedino ti odgovoris uvek kada napišem post,dok sa drugim ženama to nije slučaj. Ne znam da li ima toliko malo žena na našoj temi ili jednosravno samnom niko neće da komunicira? 🙄😁 volela bih da znam.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
13.8.2019 21:08:52   
popkica bebic
Trudnice, zdravo! Maruška, ne znam da li si primetila, ali samo se nas tri dopisujemo i Bubulence koja se već porodila. Ja i ne stižem da pišem, još uvek čistimo i stedjujemo stan, još uvek smo podeljeni... Uz sve to, juče sam bila bolesna, a danas ribala pola stana. A radila sam i analize urina, piše dosta bakterija. Prwksutra cena mi biti gotovi rezultati urinokulture, pa da vidim šta je. Stalno mokrim po par kapi, kad se beba mrda u predelu bešike me peče i imam jak pritisak na bešiku. Baš mi se sve nakupilo i samo vam kukam. 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
13.8.2019 23:33:07   
Beca.t
Popkice, tacno tako. Javi se i Bebana cesto ali ja se pitam kako se vi sa vise dece uopste javljate i kada stizete. ..😀
Maruska, ne brini svi su tu i prate samo nemaju vremena, verovatno odmori i lepo vreme, pocece da se javljaju kada zahladi. 
Laku noc devojke😘

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
13.8.2019 23:33:56   
bubulence
Evo bubulence da vam posalje po poljubac, drzite se devojke❤️


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
13.8.2019 23:34:39   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Trudnice, zdravo! Maruška, ne znam da li si primetila, ali samo se nas tri dopisujemo i Bubulence koja se već porodila. Ja i ne stižem da pišem, još uvek čistimo i stedjujemo stan, još uvek smo podeljeni... Uz sve to, juče sam bila bolesna, a danas ribala pola stana. A radila sam i analize urina, piše dosta bakterija. Prwksutra cena mi biti gotovi rezultati urinokulture, pa da vidim šta je. Stalno mokrim po par kapi, kad se beba mrda u predelu bešike me peče i imam jak pritisak na bešiku. Baš mi se sve nakupilo i samo vam kukam. 



Popki, ukoliko imas e.coli invertni secer je naj naj najbolji a bezbedan. Pitaj dr, cini mi se da se zove demanozin...ili tako nesto. Bezbedno za sve!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
13.8.2019 23:35:13   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: bubulence

Evo bubulence da vam posalje po poljubac, drzite se devojke❤️ d



Bubi, hvala sto mislis na nas!!! Sece si! Kako bebica?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
13.8.2019 23:59:27   
lesli


IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Trudnice, zdravo! Maruška, ne znam da li si primetila, ali samo se nas tri dopisujemo i Bubulence koja se već porodila. Ja i ne stižem da pišem, još uvek čistimo i stedjujemo stan, još uvek smo podeljeni... Uz sve to, juče sam bila bolesna, a danas ribala pola stana. A radila sam i analize urina, piše dosta bakterija. Prwksutra cena mi biti gotovi rezultati urinokulture, pa da vidim šta je. Stalno mokrim po par kapi, kad se beba mrda u predelu bešike me peče i imam jak pritisak na bešiku. Baš mi se sve nakupilo i samo vam kukam. 



Popki, ukoliko imas e.coli invertni secer je naj naj najbolji a bezbedan. Pitaj dr, cini mi se da se zove demanozin...ili tako nesto. Bezbedno za sve!



Jeste, d-manoza je zakon za eserihiju. Moja najbolja drugarica je muku mucila svake godine po nekoliko puta sa njom dok nije malo iscitala na netu. Sada pije kao preventivu i prolazi i po godinu dana bez infekcije

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 0:02:36   
lesli
Mada i caj Josif Pancic za decu i trudnice je isto odlican.Pozdrav trudnicama, Maruski narocito 🤗

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 5:19:43   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: bubulence

Evo bubulence da vam posalje po poljubac, drzite se devojke❤️ d



Bubi, hvala sto mislis na nas!!! Sece si! Kako bebica?



Bebica je super, evo on spava a ja ne mogu, premorila sam se juce, sve me boli i nema spavanja... Ali proci ce... 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 6:09:56   
Duškić

IZVORNA PORUKA: lesli

Mada i caj Josif Pancic za decu i trudnice je isto odlican.Pozdrav trudnicama, Maruski narocito 🤗



Da.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 7:37:49   
Maruska15
Dobro jutro,ala ste poranile. Svaka čast. Razumem ja da se nema vremena za pisanje. Nego rekoh možda neće članice samnom da pišu,pa da pitam. Da ne budem dosadna 😁

Ja malopre merila šećer. 4.9. Okay je. Primetila sam da mi od odredjene hrane skače šećer,zapisujem sve. Pa ću pokušati dijetom da korigujem. Popkice čaj od brusnice je dobar za eserihiju. 

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 7:57:10   
popkica bebic
Djevuske drage, dobro jutro!

Sada me je uhvatila upala mišića, haos, jedva stojim Juče sam se baš ispreforsirala radom. Inače, ja se zaista nadam da nije u pitanju eserihija k. Čekam sutrašnje rezultate. Antibiotik mi ne gine! Pijem čaj Josif Pancic za trudnice i decu, ali od obaveza ne stižem celu dozu od po 4 šolje na dan. Moraću da se uozbiljim. Inače, pijem mnoooogo vode. Maruška, nadam se da će sve biti u redu sa šećerom. U principu, svi bi trebalo da se hranimo zdravo, ali pogotovo mi trudnice damo sebi oduška pa navalimo na sve i svašta. Ja se drogiram slatkišima. I kafu slatku pijem... 😱😱😱

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 9:02:57   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Djevuske drage, dobro jutro!

Sada me je uhvatila upala mišića, haos, jedva stojim Juče sam se baš ispreforsirala radom. Inače, ja se zaista nadam da nije u pitanju eserihija k. Čekam sutrašnje rezultate. Antibiotik mi ne gine! Pijem čaj Josif Pancic za trudnice i decu, ali od obaveza ne stižem celu dozu od po 4 šolje na dan. Moraću da se uozbiljim. Inače, pijem mnoooogo vode. Maruška, nadam se da će sve biti u redu sa šećerom. U principu, svi bi trebalo da se hranimo zdravo, ali pogotovo mi trudnice damo sebi oduška pa navalimo na sve i svašta. Ja se drogiram slatkišima. I kafu slatku pijem... 😱😱😱



Popki, tebi je pao imunitet jer si bila bolesna. Veruj mi da ne treba AB ako je e.coli jer u 90% slučajeva urinarne infekcije i jeste od te bakterije. Sacekaj rezultate. Bice sve ok.

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 9:06:07   
Bebana17
Popkice, ako je upala jaka, moraju antibiotici, znas i sama, dobices nesto bezbedno za bebu. 

Maruska, i ja sam to primetila kako razlicita hrana utice na secer, i silno se iznenadila kod nekih stvari, i sto je jos bitnije, svaki organizam je razlicit, ono sto meni dize secer, ne mora i tebi dizati. Bukvalno sve sam sebi covek mora da prilagodi. Ja ne mogu bez voca, i to ga bas puno jedem, znam da ne valja za mene puno ga jesti, ali ne mogu protiv toga.

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 9:08:24   
Bebana17
Beco, izvini, ja ne videh sta ti napisa za antibiotik, moj ginekolog, koji bas ne voli da daje lekove meni rekao da kod bakterija moraju antibiotici, mozda i ne moraju, ko ce ga znati. 


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 9:20:14   
Beca.t
Ja sam inace uvek za AB i slazem se sa tobom Bebana, samo kada sam imala prosle godine upalu i e. Coli, vratila mi se posle 2 serije jakih AB dok nisam otisla kod nekog dobrog urologa koji mi je dao jednu tabletu nekog AB (verovatno nesto jako i nije za trudnice) i taj d-manozin koji se pije na 4 sata pa posle na redje nekoliko dana ili cak nedelja, koji me je spasao. Posle mi je drugarica koja bas pati od tih infekcija rekla da od kada je to koristila nikad vise nije ni imala. Ja zaista nisam nikad imala do prosle godine problema sa besikom, kada mi je zbog stresa na poslu pao imunitet. Svakako treba da poslusa dr jer kod trudnoce nema igranja. Mnogo je neprijatna urinarna infekcija....a popki nam je hrabra, sve stoicki podnosi.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here