|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
18.8.2019 21:13:30   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Maruska ti i ja smo tu sa terminina 😀 I Bebana, nas tri, Boze zdravlja, jedna za drugom 😀 Samo jos da vidimo da li nosis decaka ili devojcice kao nas dve😉
Eto mene nije bilo iz tehnickih razloga😀😀😀
Čim stignem kući idem na 4d,prvenstveno da potvrdim da je sa bebom sve okay pošto sam paranoik, a nadam se da ću saznati i pol 😁 Mada hvalatam sebe da se bebi obraćam u muškom rodu 🤣🤣


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
18.8.2019 21:22:52   
Duškić
Stomaci, pozdrav za vas!
Uživajte u trudnoći.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
18.8.2019 22:01:22   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Khaleesi

Hvala devojke

Ja sam sad u 5tu usla, i danas ceo dan uzas mucnina... Ali kao da mi je prva trudnoca, ili sam brzo zaboravila one dve, mada deca su ceo dan sa mnom i divne su. Starija je sve radila sama cak i maloj davala vodu i papir za nos jer je videla da sam bas lose.... Juce sam im rekla bas su se obradovale, one sad hoce batu... 





Ako te neko razume, to smo mi ovde. Drz se draga, proci ce. Super da su devojcice dobre! Svaka cas_t za trecu trudnocu. 🤗
Meni pomagao caj od nane, ujutru suvo tipa grisina ili bi mi se slosilo katastrofa, u toku dana limun po malo miris ili u vodu...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
20.8.2019 10:33:21   
Bebana17
Evo i mene, zenice drage, vratili smo se juce kasno u Srbiju, pa sad dolazimo sebi od puta, svi smo nesto slogirani, ali srecni, jer kako kaze moja cerka: kod kuce je najlepse. 

Sad sam muza i najmladjeg sina poslala u prodavnicu, nista nemam u frizideru, osim voca sto smo doneli iz sela.Dobro nam dosla, friska trudnice! I ja sam imala problem sa mucninama, meni je pomagalo jedino to da ne dozvolim da oset_im glad, pa sam cesto jela.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
20.8.2019 14:25:11   
Khaleesi
Hvala drage mame...

To sad i ja radim, jedem na vreme. I nije mi toliko muka ali kad dodje sat pred rucak ja moram brze da kuvam... 🤣Juce je bilo onako danas bolje.... Kafa mi se i ne pije vise nekako mi pdbojna a pila sam po 3 4 dnevno... 🙄

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
20.8.2019 17:29:57   
MAGDI
Kafa mi se i ne pije vise nekako mi pdbojna a pila sam po 3 4 dnevno... 🙄
[/quote]


Pozdrav, morala sam da citiram😀 jer nisam dugo bila na forumu tj skoro 3 godine od rodjenja prvog deteta, pa se dosta promenilo i nemam pojma kako i gde da pisem😉. A i inace pronasla sam se u ovom tvom komentaru. Znala sam da sam trudna cim mi je smetala kafa, bila sam veliki ljubitelj nekako mi je to bilo nesto opusteno uz casopis ili knjigu a sada jedva popijem pola solje kafe.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 9:24:04   
popkica bebic
Pozdrav, mame! Jel to imamo još jednu novu debelicu? 😄😊

Ja sam ispila antibiotik, pa ću u petak da odnesem urin na analizu. Mada, primetila sam da me bebac jako udara u bešiku, te mi to stvara dodatni pritisak. Kako ste? Pišite, pišite, pusta nam je tema. Gde li su ove moje koleginice čije se trudnoće bliže kraju? Ljubim vas i radujem se svakom novom stomačiću. 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 10:41:00   
Maruska15
Dobro jutro majne dame 😁 Kako ste mi? Tema je polumrtva,Baš šteta. Ja idem popodne kod endokrinologa,da vidimo šta ćemo od terapije za šećer. Pojavio mi se pre par dana svrab dole i peckanje, a od juče zuckasto zelenkast sekret.  Napomenucu to danas doktoru pa da me uputi kod ginekologa. Baš se brinem,prvi put se susrećem sa tim.


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 11:11:08   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Dobro jutro majne dame 😁 Kako ste mi? Tema je polumrtva,Baš šteta. Ja idem popodne kod endokrinologa,da vidimo šta ćemo od terapije za šećer. Pojavio mi se pre par dana svrab dole i peckanje, a od juče zuckasto zelenkast sekret.  Napomenucu to danas doktoru pa da me uputi kod ginekologa. Baš se brinem,prvi put se susrećem sa tim.





Maruska, mislim da je to samo kandida, ne brini. Brzo se resava i nije opasno, reci ce ti dr sta da koristis. Javi nam se posle endokrinologa.
Tema je bas pusta, u pravu je Popkica -nema njenih saputnica po terminu, mozda su odmori pa trudnice skitaju...😀
Sledece nedelje bi trebalo da idem na kontrolu, odnosno UZ i jedva cekam. Mnogo je toplo, bas je tesko vreme. Mi malo skitamo, do mojih ili muzevljevih, on radi popodne pa se nas dve organizujemo i družimo sa sestrom i njenom decom. Nocas nam je spavao ovde sestrin stariji sin, pa je cerka presercna. Samo da je drustvo.😀
Kaze mi muz da lepo izgledam a ja uopste to ne vidim, i kao bilo bi super da sam uvek trudna. 😀😀😀 Moze on sledeci put, ode po embrioncic koji imamo u grckoj pa nek mu vrate 😉

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 12:13:08   
Maruska15
Ha ha Beco nasmeja me za ovo sa embrionom. Ma lako je njima,samo mi žene znamo kako nam je. Moj muž nije bio za ovu trudnocu zbog mene . Kaže nisi se još lepo oporavila,ipak je to carski rez,imaćemo još dece...  Ja sam iskreno bila razočarana u njega,ali sam shvatila da je bio u pravu. Još uvek mi se organizam nije dovoljno oporavio što potvrdjuje povišen šećer u prvom tromesečju.  Ali sada šta je tu je. Boriću se da izguram do kraja,jako se radujem bebici ali se i plašim. Mislim da ću se zadržati na dvoje dece.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 12:53:47   
Bebana17
Ja sam u prethodne dve trudnoce normalno pila kafu, a u ovoj dva gutljaja i ne mogu vise ili uopste ne pijem. 

Sutra cu do Zemunske da izvadim krv zbog D dimera, nisam ga radila duze od mesec dana. Na uz idem 31-og avgusta u dom zdravlja i da uzmem doznake za taj mesec. Ja sam nesto bez energije i stomak me bolucka.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 12:59:50   
Duškić
Ja sam se trudila da ne pijem kafu u trudnoci. Ponekad.
Mada sto kaze korisnica, dva , tri gugljaja i nije mi se pila.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 13:06:53   
AnaTamara
Popkice, evo tvoje sapatnice 🤣 zbog tog pritiska ja besike ja sam utripovala da mi otice plodova voda 🤣🤣🤣🤣🤣  a dr mi na odmoru 

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 13:10:26   
Beca.t
Maruska, bice sve kako treba, nemoj da brines. Svi se plasimo  i to je sasvim prirodno. A bice dece mozda i vise od dvoje, mlada si, mozda se ipak odlucis kasnije kada se lepo oporavis i odmoris. 😆
Bebana, tebi svaka cas_t! Cetvrto dete na puti a puno muke do prva dva, to je stvarno velika hrabrost! Mene povremeno nesto zigne, ili bolucka a kad mi je sve ok onda brinem da li je sve kako treba....e svasta sa mnom.



.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 14:26:26   
Maruska15
Bila kod lekara,dadoše mi uput za nutricionistu. Za sada ćemo dijetom da regulisemo šećer,a kasnije ću najverovatnije morati da pijem metformin kao i prošli put. Pregledase me za divno čudo,imam gljivicnu infekciju. Dobila sam vaginalete i kremu. Ja pijem samo jednu kafu ujutru,a onu popodnevnu sam izbacila ne znam ni sama zašto. Ali drage moje ja pusim cigare.  Znam da je to užasno ali ne mogu da prestanem,pogotovo sad kad sam pod stresom. 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 16:33:44   
Bebana17
Maruskice, ja nikad nisam bila pusac, pa mi je lako ovo da pisem, ali znam da je tesko uraditi. Smanjuj cigarete pomalo, pa ih potpuno ukini, i zbog sebe i zbog deteta, to je veliko zlo, nista ti dobro ne donosi cigareta. Prebaci se na nesto drugo, bademe, lesnike, nesto sto je zdravo, a sto je drugim trudnicama pomoglo da prekinu. Moj kum i zet su samo jedno jutro ustali i prekinuli, malo se ugojili, ali nikad vise nisu zapalili nijednu. A do tada bili strastveni pusaci. Ja navijam za tebe da budes snazna i zauvek prekines.


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 16:42:19   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Maruskice, ja nikad nisam bila pusac, pa mi je lako ovo da pisem, ali znam da je tesko uraditi. Smanjuj cigarete pomalo, pa ih potpuno ukini, i zbog sebe i zbog deteta, to je veliko zlo, nista ti dobro ne donosi cigareta. Prebaci se na nesto drugo, bademe, lesnike, nesto sto je zdravo, a sto je drugim trudnicama pomoglo da prekinu. Moj kum i zet su samo jedno jutro ustali i prekinuli, malo se ugojili, ali nikad vise nisu zapalili nijednu. A do tada bili strastveni pusaci. Ja navijam za tebe da budes snazna i zauvek prekines.


Bebana,sve znam. Svesna sam koliko je štetno i da prostite osećam se kao govno. Ispusim po 7-8 cigareta dnevno. Trudim se da izbacim i to,ili pak da s manjim na 2-3 dnevno.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 17:07:20   
Ana RR
Izvini što ja upadam ovako ali nema tu ne mogu ili smanjiću. Nema cigareta i kraj. Ja bih bila pod većim stresom da znam da svesno štetim svom detetu. Izvini što zvučim grubo ali ne razumem to.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 17:36:03   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Izvini što ja upadam ovako ali nema tu ne mogu ili smanjiću. Nema cigareta i kraj. Ja bih bila pod većim stresom da znam da svesno štetim svom detetu. Izvini što zvučim grubo ali ne razumem to.
Ja i ne očekujem da me iko razume,ili da mi drži predavanja koliko je štetno. Svesna sam svega i sama,kao što rekoh trudim se da smanjim,nadam se da ću uspeti da prestanem. U prvoj trudnoci su mi se zgadile cigare i nisam zapalila ni jednu dok mala nije prestala da sisa,do njenog trećeg meseca. A sad kao za inat,imam želju za cigarom.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
21.8.2019 23:14:19   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Bila kod lekara,dadoše mi uput za nutricionistu. Za sada ćemo dijetom da regulisemo šećer,a kasnije ću najverovatnije morati da pijem metformin kao i prošli put. Pregledase me za divno čudo,imam gljivicnu infekciju. Dobila sam vaginalete i kremu. Ja pijem samo jednu kafu ujutru,a onu popodnevnu sam izbacila ne znam ni sama zašto. Ali drage moje ja pusim cigare.  Znam da je to užasno ali ne mogu da prestanem,pogotovo sad kad sam pod stresom. 



Evo jednog bivseg i buduceg pusaca 😁. Sve ide iz glave, onog trenutka kada saznam da sam trudna bacam cigarete. I nema. Ni jednom mi nisu zatrebale, ni jednom nisam imala potrebu za njima. Mozda zato sto odmah na pocetku imam i jake mucnine pa nemam zelju za cigarama. Ali sam to oduvek znala, nema sanse da pusim trudna. Medjutim, ne osudjujem pusace, rade zene i daleko gore stvari u trudnoci... Ako ti toliko znaci ta cigareta zapali je, probaj da smanjis koliko mozes i to je to. Jedva cekam da opet zapalim, sada vec danima bas imam zelju za cigarom 😁

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
22.8.2019 6:11:37   
Duškić
Bubulence, svaka ti cast na takvoj odluci za vreme trudnoce.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
22.8.2019 13:49:39   
Bebana17
Mene ubi alergija na ambroziju, ne znam vise sta da radim od kijanja i trljanja nosa i brisanja, nos me svrbi i curi, a kijam na svakih pet minuta. Izludecu. Ne znam da li sme nesto u trudnoci da se koristi, a nemam ni odabranog lekara opste prakse, jer mi je stari otisao iz doma zdravlja. Isla sam danas da izvadim krv na D dimer, posle toga zaredjala po prodavnicama jer mi je svasta zafalilo za danasnji rucak. Rucak se sad krcka, a ja odmaram dok najmladji klinac spava kraj mene.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
22.8.2019 19:57:14   
Beca.t
Meni opet ne stizu poruke na mejl...ne znam zasto...ali evo videh da ste pisale.


Maruska, nemoj da se sekiras, devojke samo hoce da pomognu ali verujem da je to tesko sprovesti u delo, znam po mom suprugu. Iako je ostavio uz pomoc dr i lekova, cim je proslo neko vreme i odlazak u Gr..ajde jednu pa drugu i ode....sada ponovo pokusava. Zavisi i ko je koliki pusac, postoje ljudi kojima to zaista nije strast ali vise onih kojima je to ozbiljna zavisnost, to je zasita tesko prevazici. Pricam samo iz iskustva okruzenja jer ja nikada nisam bila pusac. Verovatno ti nije lako sto si van zemlje, sama sa malim detetom, puno obaveza na tebi. Mozda da se posavetujes sa lekarom, verujem da postoji nacin da postepeno smanjis a da ne bides nervozna prilikom ostavljanja jer ne valja doziveti stres. Uz tebe sam!
Bebana sve je vise ljudi koji su alergicni i ja sam nesto kijala na prolece i bas sam se nervira...sta nam rade gmo, prskanja i trovanje na sve strane...ccc


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
22.8.2019 21:05:37   
Maruska15
Beco hvala puno na podršci. Trudim se maksimalno. I meni nisu stizala obavestenja na mail sigurno jedno dve nedelje. Sad opet stižu od pre par dana.  Bebana ne znam da li smeš beconase spray za alergiju. Odličan je,nema bolji.  


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 7:47:20   
popkica bebic
Dobro jutro! Ja uopšte noćas nisam spavala, sadašnji se užasno osećam. Oko mene svi bolesni, kašlju i slinave... Koooonacno predjosmo u svoj stan. Pretoplo je u njemu, jedino uz ovo doba može da se diše. Kao dana sam se ponovo udala. Posle tri nedelje kod mame, baš mi je neobično što sam opet sama svoj gazda! 😄 Beba mi tako pritiska bešiku da mi je teško i najmanji pokret da napravim. Nekako ne verujem da je bakterija opstala uz Panklav koji sam ispila.

Žene moje, samo se molim Bogu da sve bude i prođe dobro, ali ja jedva čekam da se porodim. Ne prija mi ovo stanje više ni fizički, a ni psihički.... Inače, Bebana je pomenula alergiju, moja deca su puna krupnih crvenih da nazovem plihova, mislili smo da su ujedi komaraca, ali danas moram lekaru danas ih vodim jer se širi, a ne prolazi.... 😡😥

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here