|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 8:27:30   
Beca.t
Draga Popki, drzi se jos malo pa ce proci i bice sigurno sve kako treba, nemoj uopste da brines. Vama je od selidbe i promene svega, pao imunitet pa dok se sada uklopite, ali i to ce da dodje na svoje. Srecno ponovo u svom stanu! 😀 Ja spavam do 4h...onda ustanem pa vilenim po kuci, i opet zaspim u neko doba i tako stalno. Danas imam neki sastanak valjda necu tamo zaspati na pola. 😀
Javi nam od cega je alergija....a prelezali ste boginje?  Ti pij vitamine i jedi kvalitetno ali trebalo bi i san da uhvatis jer se meni pokazalo da mi on najvise prije za sve....

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 8:36:08   
Maruska15
Dobro jutro ženske . Popkice možda deca imaju koprivnjacu. Blago tebi Beco,ti možeš da se naspavas. Meni moje dete ne da mira ,sa mnom u wc ide bukvalno,a spavanja  nema do uvece,sad se malo mazimo po krevetu. Noćas sam sanjala kako sam rodila devojčicu tešku 3110gr,ha ha. Kao carskim rezom u 36 nedelji. Pokušavam da je dojim ali ona ne ume da sisa i nece . Baš sam se rastuzila u snu. 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 13:26:58   
Khaleesi
Pozdrav zene

Isla sam danas na kontrolu i ovaj dr nije opet video srcanu radnju a beta je od prosle nedelje sa 7542 pala na 7535.malo je pala ali opet je pala. Po njihovom sam 6ta nedelja. Bas me je zabrinuo, muz kaze ajmo privatno a sestra mi kaze da je joa mala trudnoca zato nema srcane radnje. Sad meni je treca trudnoca i trebalo bi da znam ali ovo je prvi put da ne mogu da utvrde trudnocu. Opet mozda su prvu betu pogresili, sad je to sve kompjutesrski otkud znam... I prva dva puta sam otisla kod dr odmah po izostanku menstruacije i odmah utvrdili bebu. Sad mi je ovo bas mucenje i nerviranje ne znam da li da cekam ilo da jurim neku privatnu kli iku

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 13:35:55   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Khaleesi

Pozdrav zene

Isla sam danas na kontrolu i ovaj dr nije opet video srcanu radnju a beta je od prosle nedelje sa 7542 pala na 7535.malo je pala ali opet je pala. Po njihovom sam 6ta nedelja. Bas me je zabrinuo, muz kaze ajmo privatno a sestra mi kaze da je joa mala trudnoca zato nema srcane radnje. Sad meni je treca trudnoca i trebalo bi da znam ali ovo je prvi put da ne mogu da utvrde trudnocu. Opet mozda su prvu betu pogresili, sad je to sve kompjutesrski otkud znam... I prva dva puta sam otisla kod dr odmah po izostanku menstruacije i odmah utvrdili bebu. Sad mi je ovo bas mucenje i nerviranje ne znam da li da cekam ilo da jurim neku privatnu kli iku
  Kod mene se u prvoj trudnoci srčana radnja čula sa 8 nedelja,a sada u ovoj u 7 moj nedelji. Zabrinjavajuće je što beta pada a trebala je da bude duplo ili troduplo veća od prošle nedelje. Ja bih ti rekla da ideš privatno na ultrazvuk i da još jednom ponovis betu.


(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 13:46:07   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Khaleesi

Pozdrav zene

Isla sam danas na kontrolu i ovaj dr nije opet video srcanu radnju a beta je od prosle nedelje sa 7542 pala na 7535.malo je pala ali opet je pala. Po njihovom sam 6ta nedelja. Bas me je zabrinuo, muz kaze ajmo privatno a sestra mi kaze da je joa mala trudnoca zato nema srcane radnje. Sad meni je treca trudnoca i trebalo bi da znam ali ovo je prvi put da ne mogu da utvrde trudnocu. Opet mozda su prvu betu pogresili, sad je to sve kompjutesrski otkud znam... I prva dva puta sam otisla kod dr odmah po izostanku menstruacije i odmah utvrdili bebu. Sad mi je ovo bas mucenje i nerviranje ne znam da li da cekam ilo da jurim neku privatnu kli iku



Proveri betu vec danas i nadji drugog dr da vidi jer mora da se utvrdi na vreme sta je u pitanju. Jel vidi gestacijski mesak ili ni to ne vidi? 

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 14:34:44   
vonavoj
Beta ne bi smela da pada. A 6ta nedelja je rano za srcanu radnju. Sta vidi dr?

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 14:42:12   
dunja RR
Kal, da li si betu radila u istom labu?
6. nedelja jeste rano za UZ, ja sam prošle godine morala da radim UZ sa 5+5, i čuli smo srce, sve je bilo kako treba, ali je dr prokomentarisao da nikada manju (mlađu) trudnoću nije gledao a da se vidi sve ok. Ali morali smo tako rano jer sam 2 dana posle toga išla na more, pa da bi mi dao dozvolu za put. A i dr je imao vrhunksi UZ, pa i to ima veze.

Ja bih otišla kod još nekod dr. Kal.

Grlim user posted image


IZVORNA PORUKA: Khaleesi

Pozdrav zene

Isla sam danas na kontrolu i ovaj dr nije opet video srcanu radnju a beta je od prosle nedelje sa 7542 pala na 7535.malo je pala ali opet je pala. Po njihovom sam 6ta nedelja. Bas me je zabrinuo, muz kaze ajmo privatno a sestra mi kaze da je joa mala trudnoca zato nema srcane radnje. Sad meni je treca trudnoca i trebalo bi da znam ali ovo je prvi put da ne mogu da utvrde trudnocu. Opet mozda su prvu betu pogresili, sad je to sve kompjutesrski otkud znam... I prva dva puta sam otisla kod dr odmah po izostanku menstruacije i odmah utvrdili bebu. Sad mi je ovo bas mucenje i nerviranje ne znam da li da cekam ilo da jurim neku privatnu kli iku



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 14:49:53   
Ana RR
Khaleesi, i ja bih otišla privatno. Moja privatna dr je oba puta videla srčanu radnju sa punih 6 nedelja. Sa tom drugom trudnoćom na kraju nismo imali sreće ali to je bilo tek kasnije.

Koliko znam, beta u nekom trenutku počinje da pada, ali ne znam tačno kada.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 14:57:17   
Maslacak15
khalesi to sto je beta pala nikako nije dobar znak. Jedino ako je u pitanju greska laboratorije. Beta mora da raste..... idi ako mozes kod privatnika cisto da nebi cekala. Ali budi spremna na sve. Izvini sto sam otvorena, jako bi volela da se ispostavi da je sve ok, ali kao neko ko je preziveo missed u 9 oj nedelji posle dve zdrave trudnoce, ne mislim da imas ista od toga da se ubedjujes da je sve ok kad vise stvari ukazuje na to da mozda nije tako.

Budi i hrabra i sve da je najgori scenario, ja sam posle samo dva meseca posle pomenute odiseje 2017. ponovo zatrudnela i rodila mojim decacima jednu preslatku seku. I to sa punih 40 godina. Puno puno te pozdravljam.

p.s. Beta pada tek od 13. nedelje kad posteljica preuzme funckiju proizvodnje progesterona od jajnika. Do tada mora da raste. Ako je rezultat bete realan onda je to nazalost prilicno jednoznacan pokazatelj.....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 23.8.2019 15:07:10 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 15:24:35   
Ana RR
E to maslačak, nisam znala kada tačno počinje da pada...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 16:53:41   
Khaleesi
Hvala na odgovorima.

Na nekoliko mesta su mi rekli, sad sve medicinski radnici prijatelji da sacekam jos malo kao mozda se nije razvio plod. Labaratorija jeste ista, mada meni je prva bila sumnjiva jer je bila bas visoka za 5tu nedelju. Onda su rekli mozda su i blizanci jer u 5oj nedelji je oko 1500 vrednost a meni preko 7500.Nadam se da ce da bude sve ok, ali na kraju kako je Bog rekao bice. Citala sam na nwkom sajtu da pruroda sve sama regulise i kako treba da bude bice. Sacekacu sledecu nedelju, iskreno muka mi je od danasnjeg pregleda da idem sad opet kod nekoga... 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 20:47:22   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Khaleesi

Hvala na odgovorima.

Na nekoliko mesta su mi rekli, sad sve medicinski radnici prijatelji da sacekam jos malo kao mozda se nije razvio plod. Labaratorija jeste ista, mada meni je prva bila sumnjiva jer je bila bas visoka za 5tu nedelju. Onda su rekli mozda su i blizanci jer u 5oj nedelji je oko 1500 vrednost a meni preko 7500.Nadam se da ce da bude sve ok, ali na kraju kako je Bog rekao bice. Citala sam na nwkom sajtu da pruroda sve sama regulise i kako treba da bude bice. Sacekacu sledecu nedelju, iskreno muka mi je od danasnjeg pregleda da idem sad opet kod nekoga... 



Ne znam, mislim da je najbolje da uradis betu i znas na cemu si. Zasto bi cekala kad iz krvi može da se vidi da li raste beta. Kako god, bice onako kako mora biti. Samo pozitivno.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 22:24:06   
vonavoj
Ni ja ne bi mogla da cekam jos nedelju dana..betu bi uradila.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
23.8.2019 22:28:08   
Duškić
Ni ja Von, sad citam. bzv .

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
24.8.2019 11:58:49   
Maruska15
Kako ste mi drage moje? Meni već par meseci niče umnjak. Izašao je jedan deo,a drugi nikako da probije. Boli me grlo,natekla mi je limfna žlezda,uvo me boli,glava..  Ma sve sam u transu nekom. Nema mesta da izbije ceo zub,idem kod zubara danas u 16h. Toliko sam uplašena da ne mogu da vam opišem,nije mi dobro od straha.


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
24.8.2019 13:20:36   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Kako ste mi drage moje? Meni već par meseci niče umnjak. Izašao je jedan deo,a drugi nikako da probije. Boli me grlo,natekla mi je limfna žlezda,uvo me boli,glava..  Ma sve sam u transu nekom. Nema mesta da izbije ceo zub,idem kod zubara danas u 16h. Toliko sam uplašena da ne mogu da vam opišem,nije mi dobro od straha.





Maruska, bolje je bilo da si to resila pre trudnoce ali sta je tu je. Ne plasi se, resi ce zubar kako najbolje za trudnicu. U krajnjem, izvadice ti zub i to je to. 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
24.8.2019 13:47:47   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: Maruska15

Kako ste mi drage moje? Meni već par meseci niče umnjak. Izašao je jedan deo,a drugi nikako da probije. Boli me grlo,natekla mi je limfna žlezda,uvo me boli,glava..  Ma sve sam u transu nekom. Nema mesta da izbije ceo zub,idem kod zubara danas u 16h. Toliko sam uplašena da ne mogu da vam opišem,nije mi dobro od straha.





Maruska, bolje je bilo da si to resila pre trudnoce ali sta je tu je. Ne plasi se, resi ce zubar kako najbolje za trudnicu. U krajnjem, izvadice ti zub i to je to. 

pa nisam imala nikakve smetnje. Počelo je pre nedelju dan,moraće da se vadi. Nema mesta da izbije.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
25.8.2019 1:10:26   
popkica bebic
Evo koje je doba, a ja sam budna! Očajna sam... 😥 Ubi me vrućina i neka nelagoda u želucu. Otvorila sam terasu, nadam se da osim vazduha neće ući još nešto! 😱

Inače, i u prethodnoj trudnoći sam patila od nesanice... Strašno je. Ono kad plače beba, makar ima smisla, a ovo zevas u plafon, tusiras se, malo plačeš, malo se pomolis, ali sve je sa nervozom je je vruuuuuceeeee.... Ne mogu nista da čitam od nervoze.... 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
25.8.2019 8:36:44   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Evo koje je doba, a ja sam budna! Očajna sam... 😥 Ubi me vrućina i neka nelagoda u želucu. Otvorila sam terasu, nadam se da osim vazduha neće ući još nešto! 😱

Inače, i u prethodnoj trudnoći sam patila od nesanice... Strašno je. Ono kad plače beba, makar ima smisla, a ovo zevas u plafon, tusiras se, malo plačeš, malo se pomolis, ali sve je sa nervozom je je vruuuuuceeeee.... Ne mogu nista da čitam od nervoze.... 



Popki, jesi uspela u neko doba da zaspis? Draga, nije lako biti Mamai trudna i zena i domacica i cerka itd...a jos uz tegobe trudnicke...Budi jaka, meni pomaze da izadjemo iz kuce, promenim okruzenje, imamo i karaoke i klavir pa pevamo i sviramo to me razonodi. Ne primer, ja sam sinoć rano zaspala a onda ustala u doba kada si ti pisala..jedva zaspah posle. Pa razmisljam, razvijam filmove o tome kako cu izdržati sve i da li ce biti sve ok...to je ta neka briga i napetost ali moramo nekako da se oslobodimo tih misli jer samo odmazu. Ti si i blizu termina, takoreci, tako da uskoro neces spavati od placa bebe 😀
Molitva i meni pomaze, odlazak do crkve i sestra i njena deca. Kad je gužva onda nemam vremena za brigu. 
Cekam UZ sledece nedelje pa cu valjda biti mali mirna posle toga...

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
25.8.2019 14:42:29   
popkica bebic
Gde ste, mamike? Opet pusto.... Uh, Beco, zaspala sam jutros oko tri, budila se oko pola šest, a ustala u sedam. Preumorna sam. Gori zemlja. Do malopre smo bili sa kumovima, bilo je prijatno, a sada sam legla, pa ako zaspim, zaspim.Kako ste? Khalesi, kako si ti? 😘 Za sve! 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
25.8.2019 14:52:48   
Bebana17
Popkice, i ja sam sinoc dugo bila budna, sto zbog poslova, koje sam radila tek kad su deca zaspala, sto zbog nekog hronicnog nemira, koji muci svaku trudnicu. Tek posle jedan sam legla u krevet. A danas klinac povraca, sam Bog zna sta mu je. Sad sam krenula da pravim kolac sa jabukama i na po svatova shvatim da nemam cimeta. Poludela sam, a vec sam jutros bila u prodavnici i mrzi me da izlazim po ovoj vrelini. Khaelesi, nadam se da si razresila dilemu ponovljenom betom ili ultrazvukom.  

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
25.8.2019 14:53:20   
Bebana17
I nadam se da je sa bebom sve ok.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
25.8.2019 16:47:19   
Maruska15
Ja mislim da skoro sve trudnice muci nesanica. Ja kas ustanem oko 2-3 da dam ceri mleko više nema spavanja narednih sat-dva. A sa njom ustanem oko 7 ujutru. Preumorna sam. Još me ovaj umnjak ubi,užasno sam nervozna,ne znam kud ću sama sa sobom. A nešto me od jutros stomak nisko boli,otkud pa to sada nema pojma...sva sam u peršun.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
25.8.2019 21:03:33   
Beca.t
Samo kukamo, rekao bi covek da nas je neko terao da ostanemo trudne 😀😀😀
Bice bolje kad popusti vrucina.
Maruska, drzi se, idi kod zubara sto pre da se ne mucis sa zubom.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
25.8.2019 22:13:33   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Samo kukamo, rekao bi covek da nas je neko terao da ostanemo trudne 😀😀😀
Bice bolje kad popusti vrucina.
Maruska, drzi se, idi kod zubara sto pre da se ne mucis sa zubom.
  hahaha,vala bas ko da nas je neko terao. Bila sam kod zubara,dadoše mi antibiotik,pošto imam upalu i nije preporučljivo da ga sad izvade. U četvrtak idem na vadjenje. Doduse u sredu putujem u Srbiju pa cu tamo kod svog zubara da sredim to.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here