|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
26.12.2015 14:11:59   
BubaBubica
I ja sam s vremena na vreme koristila pampers kad je bila nestašica ovih što smo koristili, pa je moguće da je to bilo iz pampersa, ne mogu da se setim više iz kojih su ispadale. Hvala na odgovoru, valjda će se javiti. Ovde su uglavnom stari odgovori i ne znam da li su ostali isti modeli od tad ili su menjali nešto. Jesu skupe i nema šanse da kupim sve odjednom nego nelokilo po nekoliko.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
26.12.2015 15:24:02   
MAMAMAJ
Aaa, Bubi, pogrešila sam, nisam koristila to, nego obične tetra i švedske, a za ove ne znam, izvini. user posted image
Moja M je reagovala na sve jednokratne pelene, da sam na kraju kupila gumene gaće, one praistorijske, i koristili dok nije napunila 9m.
Posle je normalno nastavila jednokratne, prvo samo noću, pa i danju, do nekih 17 meseci kad je prešla na nošu.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
26.12.2015 19:33:23   
BubaBubica
Ma nema veze, slično mu dođe user posted image Svejedno hvala ti na odgovoru user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
27.1.2016 8:44:19   
mija2015
Savjet za sve mame....
Ne kupujte više komada pelena od jedne marke dok ne vidite šta najviše odgovara vašoj bebi.
Ja sam kupila Daj Daj pelena 17 kom i vjerujte užasno sam razočarana.
Noćne koje idu sa zaštitnim gacicama ni jednom nisam koristila.
2u1 rijetko, jer obavezno procure.
Jedino što koristim su one cetvrtaste i to kao ulozak za Milovia. U daj daj su mi rekli da je za bebe do 6 mjeseci uz kopče, ali ne mogu ni za dva mjeseca.
Lično sa Milovia sam prezadovoljan, super izgledaju i ubacujete uloske po želji.
Sa Chibolo sam isto prezadovoljna.
Takodje bambus uloske sam kupovala u daj daj, ali sam našla iste u HR u Muler prodavnicama za 3 eura jeftinije.

Ko se odluči za pamučne pelene napravio je pravi izbor, samo pametno, ne bacajte pare, na kraju će izaći skuplje od pampersica i to baš baš.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
27.1.2016 9:03:30   
Sanjalicaaa
Mija, ja sam kupila daj daj pre dve godine i evo služe me odlično i sa drugim detetom. Ja nisam zavisnik od pp, kupila u startu 15 i ne dokupljujem više. Tako da su se meni baš isplatile.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu mija2015)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
27.1.2016 9:17:14   
mija2015
Ja sam dala savjet za sve mame koje se prvi put susreću sa ovim pelenama.
Zato sam i rekla da od jedne marke se ne kupuju sve, jer svaka beba je priča za sebe, svaka mama je priča za sebe....
Ja sam sa sve i jednom drugom markom zadovoljna sem Daj Daj. A kad sam kupovala mislila sam da će biti najbolje. Kad sam ih dobila bila sam oduševljena, ali u praksi...... 280 eura bačenih para....

Kad kupiš više marki, onda možeš napraviti razliku.

A ja bih sada studiu mogla napraviti o daj daj pelenama, jer nisam se smirila dok nisam iste isprobala i na bebama od mojih kolegica, iste sam nosila i kod pedijatra i svašta nešto i na kraju zaključak da su katastrofa... Ali neću sada da ulazim u detalje šta sve ne valja, jer neću da pravim anti reklamu.
Samo savjet da vodite računa šta kupujete.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.2.2016 22:19:31   
BubaBubica
Da se prebacimo o platnenim ovde user posted image

Iskreno mene je malo strah da se odmah od starta odlučim samo i isključivo za platnene jer ne znam kako to funkcioniše, pa ako se pokažu ok onda je lako dokupiti. Sad me zbunila mija2015, iskreno jer još nisam čula ovoliko da je neko protiv DajDaj pelena. Te planiram i da kupim, super je što sad ima u DM radnjama i u Pančevu, tamo ću ići da pogledam kako izgledaju uživo user posted image

(odgovor članu mija2015)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.2.2016 22:44:34   
Sanjalicaaa
Bubo, ni ja nikoga nisam cula da nije zadovoljan Daj daj pelenama. Ima ih i u Aksi. Verovatno znas ima i Coki loki platnene pelene, one su malo jeftije. Ja sam u startu kupila sve daj daj, ali da sad kupujem probala bih i jedne i druge.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.2.2016 22:51:54   
mija2015
Svakako svakome preporučujem platnene pelene. Ono najvažnije je da su zaista zdravlje od sintetike.
I pored toga što sada imam preko 30 platnenih, noću koristim pampers i kada idemo vani. Jer platnene se moraju mijenjati mnogo češće i kad smo kući to nije problem.
Pokušala sam platnene koristiti noću, međutim često malo procuri, jer moja bebica puno noću piski. Nekim bebicama to nije problem, sve je individualno. Kad idemo vani, meni je lakše obuci pampers, jer ako oblačim bebici neke uske hlačice onda platnene ne mogu stati. Jer platnene su malo veće, tako da i o tome treba razmišljati.

Ponovo ću reći, nekome možda odgovaraju daj daj pelene, ja nisam imala dobra iskustva a isto ni mnoge moje prijateljice koje su ih probale.
Zato kupiti nekoliko različitih modela i najlakše je dokupiti.

Mislim da nikome nije u interesu da potroši mnogo novaca za nešto što neće odgovarati.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.2.2016 22:56:12   
BubaBubica
Da, ima i Coki Loki i još jedne, Baby Star platnene pelene. Iskreno mene najviše vuku DajDaj, ne znam zašto.
Pronašla sam grupu i zatražila zahtev za prijem, sad čekam.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.2.2016 22:59:22   
bebilule
Ma svaka vama cast, ali ja od jednokratnih ne mrdam user posted image . Sta je zdravije pojma nemam, vjerovatno pamucne. Ali isto tako znam da je mojoj bebani uvijek guza suva, a meni uveliko olaksan posao.

(odgovor članu mija2015)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.2.2016 23:02:27   
mija2015
Malo ko hoće da prizna da se zaje....
A druga stvar, ako niste probali neke druge onda ne možete ni napraviti razliku.

Možemo mi ovde pričati šta hoćemo, ali dok čovjek sam ne proba sve ne može ništa ni znati.
Meni nije bilo teško odnjeti daj daj pelene kod pedijatra i doktora za kukice da vidim da li je to ok, odgovor je bio NE. Zašto, moja beba je tanja i kad se obuku te pelene, guza se podigne i dolazi do opterećenja kičme.

Iz najbolje namjere sam dala savjet da se razmisli prije kupovine i da se od jedne marke ne kupuje sve. Trenutno na tržištu ima preko 10 jako dobrih marki, i sigurno sve ne odgovaraju svakoj bebi.

(odgovor članu mija2015)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.2.2016 23:11:32   
BubaBubica
bebilule nemoj da se sekiraš oko toga, ja sam sa ćerkama takođe koristila jednokratne, sad pokušavam nešto da izvodim user posted image šalim se naravno, puno više beba koristi jednokratne nego platnene, ja bih čisto da malo smanjim finansije da bi mogla u nešto drugo da uložim, i ćerka mi kreće u školu pa biće i tu izdavki. Čak me malo grize savest zbog toga što sam, ako gledamo sa te strane šta je zdravije, uskratila ćerke od zdravije varijante pa ne želim sad ni da preterujem. Mada i počinje me hvatati panika što počinjemo da zemlju pretrpavamo otpadom nekontrolisano pa mi je to razlog više da koristim platnene. Mada ja sama svojim doprinosom zaštiti zemlje malo šta ću pomoći.

(odgovor članu mija2015)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.2.2016 23:40:40   
Sanjalicaaa
Bubo, malo ti, malo ja, i promeni se nesto user posted image Cini mi se da se svest o tome podize i da ce za par godina biti normalno koristiti platnene pelene kao i jednokratne. Sada se jos uvek mnogo mama cudi kad cuje da perem pelene. Ja ih obozavam. Jos ako budem imala i trece, pa znate li koja ce to usteda da bude user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.2.2016 23:49:20   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: pngpme

Super! Hvala ti! Možeš li molim te da mi kažeš samo koliko dugo ih već koristiš i kakva su ti iskustva, puštaju li sadržaj koliko? Osim toga, da li si kupovala ove moderne? Izvini što sam dosadna, inače nemam radijatore, ni centralno grijanje, ali zato imam klimu i gljivice! Dakle borimo se sa gljivicama i luftiramo svakog dana kako ih ne bi bilo i kada se pojave onda ih eliminišemo jer ja imam strašno osjetljiva pluća. Dakle zima je pakao za mene što se tiče veša, proljeće i jesen takođe, samo ljeti preživljavamo nekako u borbi sa vešom, ali i tada je sušenje sporo, moram stalno da prevrćem veš i da ga stavljam da se suši SAMO onda kada udarno prži Sunce, a to je samo dva sata popodne.

Koristim ih evo dve godine. Prvo sa starijim sinom, pa sad sa mladjim. Napisala sam vec, mi koristimo Daj daj moderne pp. Ja ih obozavam. Ne propustaju. Nocu bude u njima i po 12 sati. Ti najbolje znas kako stoje stvari sa susenjem.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
24.2.2016 7:49:40   
pngpme
Kažem za sušenje jer mi je prodavačica rekla sva u šoku kada sam se raspitivala za sušilice da ona samo u njoj suši posteljinu i peškire, da se sve bebi stvari pokupe u njoj. Iskustva su po raznim forumima različita, ali smiješno mi je da dam 400e kako bih u njoj sušila posteljinu i peškire samo! Ne kažem da ću da guram sve niti sve perem u mašini, ali zaboga, dječija roba mi je prioritet, pogotovo kad ne mogu ni košulje da osušim kako treba. Izvini, ali šta ti sušuš?

Ja sam mlada buduća majka i potrebno mi je dosta savjeta, a za ove stvari nemam koga da pitam, pogotovo kad su platnene pelene u pitanju. Ja ih već godinama pominjem ljudima (u želji da dobijem bebu jednog dana čitala sam sve do čega sam mogla da dođem u vezi njih) i hvala na odgovoru.

Zanima me samo kako može u startu trošak za platnene da bude skoro 300e??? Kako? Koliko si ti od prilike potrošila? 99% ću da ih koristim i to zbog zdravlja prvenstveno i zato što dobro znam kako je imati uložak na sebi 24h, pa ne mogu da zamislim kako je imati pelenu na sebi tolike mjesece kada ona seže do pupka.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
25.2.2016 14:35:53   
BubaBubica
DajDaj preduzeće ima i uloške od bambus vlakana, ako ti ikad zatrebaju user posted image

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
25.2.2016 15:10:45   
Sanjalicaaa
Slobodno pitaj sta te god zanima. I ja sam mlada mama. Bar sam sebi mlada. Imam 25 god user posted image
Ja u susilici sucim ama bas sve. Mi smo kupili 15 pre 2 god i to mi je dovoljno, cini mi se da smo dali oko 200e. Sada sa drugim sam dokupila jos 5, nisu mi ni trebale, ni sama ne znam sto sam bacala pare.

Bubo, kada sam kupila pelene poklonili su mi jedan dnevni ulozak od bambusa i mogu ti reci odlican je. Razmisljam ozbiljno da predjem i na menstrualne od bambusa.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
28.2.2016 22:06:45   
pngpme
Hej, pa ja prije neki dan napunih 24 godine. Ne znam, ne naglašavam ja to mlada jer je nešto sad sjajno, nego jer me svi smatraju premladom za majku... Takvo mi je valjda okruženje, pa mi se takva slika formirala u glavi. A ti si tek mlada mama, imaš dvoje, a ja čekam prvo...

Moram da pitam, nemoćna sam da se snađem. Samo čitam i tražim i shvatam da postoji 10000 različitih vrsta pelena (barem mi se čini). Te prefold, pa nekoliko slojeva, pa sa ulošcima, bez uložaka, vrste platna, koveri... Ludim, pomagaj molim te... Da ne pominjem neke aui i slične skraćenice. Veličine, brendovi... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
29.2.2016 0:35:26   
Sanjalicaaa
Ja mogu da ti objasnim samo za daj daj jer za ostale ne znam. Prefold ne znam sta je, mada sam cula.
Ovako, ima dve velicine. Jedinica se nosi od rodjenja pa do kraja pelenastva, a dvojka valjda od 6-7kg do kraja. Razlika izmedju njih je sto na 1 idu zastitne gacice, iliti cover, a 2 vec ima taj zastitni sloj pa se zato i zovu AIO (all in one).
Njihove pelene su od bambusa i uz svaku pelenu dodje jedan ulozak koji se stavlja unutar pelene.
Ako te jos nesto zanima pitaj.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
29.2.2016 9:59:27   
jocajaca
Evo I ja da se ubacim u komentarisanje o pamučnim pelenama. Ja do duše nisam koristila ove pelene do sad ali ću za ovo treće da koristim a pročitala sam million preporuka I komentara o ovoj temi. Prefold je ustvari fold kako se mota obična pamučna pelena da bude beba dobro umotana I preko ide ili švedska ili cover. Na tržištu imaš million različitih proizvođača odnosno šivalica ovih modernih platnenih pelena I razlikuju se najviše u cijeni. Naravno neke su ljepše neke manje ukrašene ali mislim da su što se tiče kvaliteta tu negdje. Na primjer ja sam sad nasal nekakve kod nas po 5 eur ali one moraju imati zaštitni cover jer nisu AIO ali su baš jeftine. Ja ću početi sa običnim tetrama -pamučnim pelenama sa švedskom I sa coverom pa ću kasnije nabavljati ove mpp kad beban balo poraste tamo oko 3 mjeseca. Mene jedino brine ovo sušenje pošto nemam sušilicu tako da vidjeću po tom pitanju šta da uradim.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
29.2.2016 19:05:08   
pngpme
E sad, ja sam čula da bambus najviše upija, ali da se najteže suši...? Osim toga, da li si ti uzimala više ovih za sve veličine ili ove sa zaštitnim slojem? Dakle samo njih si koristila, ne pamučne?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
29.2.2016 19:14:27   
pngpme
Kad biste vi samo znale koliko sam se ja zapetljala oko proizvođača, firmi, šivalica, a POSEBNO oko materijala, vrsta pelena, savjeta i čuda. Bila sam toliko uzbuđena i radosna u vezi pelenaštva, a sad sam užasnuta jer mi se čini da ću dati milione i na kraju pola toga mi neće odgovarati... :(

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
29.2.2016 22:53:33   
Sanjalicaaa
Ja se nisam toliko bavila time. Resila sam da cu platnene pelene, odabrala sam dajdaj i to je to. Zasto komplikovati. Nisam koristila pamucne, samo bambus. Sa prvim sam imala 5 komada velicinu jedan i 10 komada dvojku. A sad za drugo sam dokupila jos 5 komada jedinice. Tako da imam 10 od obe vreste user posted image

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 29.2.2016 22:54:28 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.3.2016 0:21:33   
pngpme
U pravu si... Dosta više tolikog istraživanja... user posted image Ali... samo još ovo - da li si uzela ove sa zaštitnim slojem ili si posebno kupila zaštitne gaćice?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here