|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 [29] 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.3.2016 10:02:06   
BubaBubica
To sam i ja shvatila, što više tražiš to se više pogubiš user posted image doduše u Srbiji mislim da i nema nekog izbora kao u okolnim zemljama. Ja čekam da me put odvede u Pančevo da svratim u DM da vidim uživo DajDaj pa ću ja lako da naručim preko neta. user posted image

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.3.2016 11:02:59   
Sanjalicaaa
Bubo, kod nas je jako slab izbor. Inace kada se naruce pelene postarinu placaju oni. Sto je bas lep gest. Ja sam bila prijatno iznenadjena. Jos su nam poslali portiklicu od bambusa i jedan dnevni ulozak na poklon.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.3.2016 19:51:28   
Sanjalicaaa
Imam ih pola pola. 10 sa zaštitnim gaćicama i 10 bez

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.3.2016 19:51:59   
pngpme
Ali dajdaj mi se čine najskuplje, ne znam da li griješim. Ima i cokiloki npr dosta jeftinije...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.3.2016 19:54:56   
Sanjalicaaa
Da. Ono što sam ja čula a u odbranu je njihove cene je sa su njihove pelene 100% od bambusa, dok coki loki nisu. One su kao pola bambus pola pamuk.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.3.2016 19:57:42   
superm
Da li neko ima iskustva sa Bambo pelenama? To je neka firma iz Danske, ako se ne varam. Svi njihovi proizvodi su - eko.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.3.2016 20:07:04   
Sanjalicaaa
Nisam čula za njih. Mada ja nakon što sam kupila ove moje više se nisam ni raspitivala o drugim pelenama. Možda su se pojavile još neke na našem tržištu

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
2.3.2016 9:01:10   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: superm

Da li neko ima iskustva sa Bambo pelenama? To je neka firma iz Danske, ako se ne varam. Svi njihovi proizvodi su - eko.

Gde si videla te pelene?

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.4.2016 18:20:51   
Masato
Ja mojoj bebi stavljam jp Bambo. Danske pelene i kao sto neko rece eko pelene su, manje imaju hemije od ostalih. Koristim ih bebi nocu, preko dana tetram. Super su, mada ne mogu bas da uporedjujem sa pampersom, jer jedini dodir sa pampers pelenama smo imali dok smo bili u bolnici i kuci smo izasli sa osipom (crvenilo i neke gnojne bubuljice, strasno, sa Bambo ne mazemo kremu i nemamo osip. U Nisu ih ima samo u jednoj apoteci.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.4.2016 13:58:41   
BubaBubica
Samo da napišem i ovde da sam ispipala DajDaj pelene u DM-u user posted image Ja sam bila ubeđena da su one glomaznije i teške, ali je suprotno, baš su lagane i mekaneeee user posted image želela bih sad da iskoristim popust koji imaju ali imam dilemu, da li je praktičnija pelena 2in1, bambusica zajedno ušivena sa nepropusnim slojem ili sama bambusica plus nepropusne zaštitne gaće? Da li se i onaj nepropustni sloj mora uvek menjati kad se menja i pelena?

(odgovor članu Masato)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.4.2016 21:50:57   
Masato
BubaBubica, moj predlog ti je da uzmes posebno bambusicu, posebno zastitne gace. Bambusica se dugo susi, duze nego ostale mpp, a jos sa zastitnim gacicama.... Jos se i pri pranju nekako izvrne pelena, ne znam, meni je prakticnije odvojeno. A sto se tice menjanja zastitnih gaca, peres ih kad se zaprljaju, nekad je to posle jednog nosenja, a nekad i posle vise, inace brzo se suse. Nadam se da sam ti bar malo pomogla :-)

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.4.2016 21:55:36   
pngpme
Ja sam definitivno odlučila da idemo u tu avanturu platnenih pelena, tj. modernih platnenih pelena. Imaš neke kovere (covers) na aliekspersu koji nisu toliko loši, ako te zanima javi mi se da ti kažem koji, ja sam ih preko preporuke kupila. Osim toga, kupila sam nešto pelena od CokiLoki, ipak su mi jeftinije a djeluju super... Nešto ću da uzmem od jedne šivalice iz Bosne i vidjećemo kako će se to sve u svemu pokazati kad beba stigne. Biće tu i tetra pelena i tako...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.4.2016 21:59:26   
Sanjalicaaa
Bubo, ja bih ti predložila da izmešaš. Te sa zaštitnim slojem su praktičnije za noć jer mogu više da upijaju i ne mogu da propuste. Ja ih koristim samo noću. A ovde sa prišivenim zaštitnim slojem koristim preko dana.
Zaštitne gaće ja imam samo jedne. Perem ih ručno na dva-tri dana i osude se za čas.
Imaj u vidu da su bambusice bez zaštitnih gaća od rodjendan do kraja pelenaštva. A ovde druge si čini mi se od 5-6kg. Bar je tako bilo pre dve godine.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Masato)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.4.2016 22:34:22   
BubaBubica
Ja sam razmišljala da uzmem sve ove sa prišivenim nepropusnim slojem ali onda mi je nešto kvrcnulo u glavi da će možda biti jednostavnije i za korišćenje i za sušenje da uzmem ipak same bambusice pa sam odlučila vas pitati. Dobila sam 7 švedskih pelena od nepropusnog materijala pa bih mogla te stavljati preko. Znači definitivno ću tako i uraditi, a vremenom kad se naviknem lako ću kupiti i one 2in1.

Pgnpme ti si naručivala preko neta sa Aliexpressa? Ja sam se odlučila definitivno samo za bambusice, ovi coveri to su samo zaštitne pelene ili kako? Ja se još ne usuđujem da naručujem sa ovih stranih sajtova, aliexpresa ili ebay-a user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
24.4.2016 8:24:31   
Sanjalicaaa
Bubo, cover je samo zaštita, nije pelena.
Preko čega ćeš stavljati tetre?


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
24.4.2016 16:11:34   
pngpme
Pa to je samo zaštita, ali puno su jeftiniji nego od šivalica, dva možeš da kupiš koliko bi dala za jedan... Ja ću da ih punim ponekad i tetrama i ponekad drugim ulošcima. Uzela sam i ja ove sa zaštitnim slojem preko, ali samo 5, ostale sam uzela obične moderne platnene pelene na koje ide cover. Uzela sam i 3 bambusice i još nekoliko bambus uložaka i ja sam za sada zadovoljna. Ne daje mi se više novca, ne znam ni kako sam ovo podnijela, ali eto kad je na duže staze...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
24.4.2016 20:12:59   
BubaBubica
Ne tetre, nego švedske, to su one što se vezuju, a imam ih od nekog mekanog nepropusnog sloja pa bih njih stavljala preko bambusica bar za početak. Tako mi i deluje najjednostavnije, a pošto nemam baš ni vremena puno ni sad da istražujem puno a predpostavljam da neću imati ni kasnije, bolje sad da rešim najjednostavniju varijantu i posle samo da šljakamo. Pgnpme ti si u prednosti jer ti je prvo dete pa ćeš svo vreme moći posvetiti njemu user posted image user posted image

Dakle odlučila sam ovako, obične bambusice sa ulošcima naravno, preko toga švedska nepropusna. Bar za početak, kasnije ću lako dokupiti i 2in1 od roditeljskog dodatka. Uz svaku bambusicu ide i uložak ali planiram da dokupim još uložaka za noć, imam i tetre od nužde. Danas sam naručila dve bambusice da vidi i muž a i ostali koji se isčuđavaju na cenu pelena. Ne znam kako su u vašoj okolini reagovali ali kome god spomenem padaju u nesvest zbog cene. Nije im jasno da je cena jedne pelene tolika, kako kad celo pakovanje jednokratnih pelena košta toliko a ova samo jedna. user posted image

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
24.4.2016 21:11:41   
pngpme
Znam ja šta su švedske, ali ne znam za te sa nepropusnim slojem, one su uglavnom bile namijenjene za široko povijanje, a ne za zadržavanje tečnosti, koliko ja znam. Eto prvi put čujem. Ja bih ipak uzela da sam na tvom mjestu jedan cover sa aliekspresa jer košta 5-6e a biće ti praktičniji da staviš preko tih bambusica. I ja ću ga koristiti na isti način. Ne znam nikoga ko je imao problem sa slanjem preko alija, ako te je strah (kao što je i mene), na kartici ostaviš samo minimum novca koliko misliš da uplatiš. Ja nemam dozvoljen minus i nemaju šta da mi pokradu. Stiže sigurno, meni je ovo stiglo za 15, 20 dana.
Ja planiram da koristim platnene sa svakim djetetom, ako sve bude u redu... Koristiću platnene samo dok pupak ne otpadne jer su ove malo kabaste a ja neću biti pretjerano vješta sa svim što će me snaći, pa eto makar da ne brinem pritiska li pupak ili ne. Mogu one da se smanje, ali ipak...
Ljudi se uglavnom šokiraju zbog toga što uopšte takva ideja - platnene pelene nekome pada na pamet, pa onda o cijeni ni ne razmišljaju, nego o mentalnom zdravlju trudnice/mame user posted image .

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
24.4.2016 21:39:21   
Sanjalicaaa
Ja se ne bih usudila da poručim to sa alliexpresa, mislim da su lošeg kvaliteta.
Ja upravo mom mišiću stavila bambusicu i cover i sledeće presvlačenje je sutra u 8h.
U mom okruženju se ne čude koliko koštaju pelene, čude se da li je moguće da u 21 veku perem pelene.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
24.4.2016 21:47:45   
pngpme
Sa aliekspresa se uzima samo nešto ako je neko drugi isprobao koga možeš lično da pitaš za to ili možda ako ima mnogo dobrih recenzija. I ne velika količina. Ja sam uzela dva isključivo na savjet mama koje ih već koriste i djeluju odlično za to koliko su koštali, vidjećemo kako se na guzi ponašaju. Sijaset_ je firmi koji preko njih prodaju, pa zavisi šta se od koga kupuje, zato treba savjet. Osim toga sam uzela za 2e čini mi se one jastučiće za grudi za dojilje, isto su žene baš zadovoljne i vidjećemo kako će se pokazati.
Ne znam, oči su mi ispale čitajući o pelenama i tražeći šta i kako, vidjećemo da li se isplatilo i jesam li pogriješila za nekoliko mjeseci.

< Poruku je uredio pngpme -- 24.4.2016 21:49:28 >

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
24.4.2016 22:05:04   
BubaBubica
Upravo to i ja napisah u temi za trudnice, ko me nagovorio da potražim pelene tamo kakvih covera ima jaoooo user posted image
Ne umem da objasnim čega se plašim, ne plašim se da će me pokrasti, ne plašim se da neće stići, kvalitet gledam po feedback ali plašim se da ne zabrljam da neću znati da naručim i pogrešim nešto, pogotovo što ne znam najbolje engleski user posted image
Nisi me razumela, ne kažem da nećeš koristiti platnene pelene kad budeš imala više vremena nego sam mislila na to da nemam vremena da isprobavam, a ni toliko novaca čak i ako jesu jeftinije, ako mi ne budu odgovarale šta ću sa njima user posted image ovako ove bambusice sam videla i ''ispipala'' uživo user posted image

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
25.4.2016 0:22:03   
pngpme
To si u pravu, ali ja nisam bila u prilici da ispipam nijedne, isto mi se hvatalo jer je sve na neviđeno... Ovo što sam zasad dobila mi sve djeluje super. Pod rukom itd. AKo bude trebala neka pomoć javljaj se, ja sam čitala i čitala i tražila savjeta na sve strane a posle kad beba dođe vidjećemo same koliko smo se usosile i jesmo li pogriješile. Vidi samo za ovu snappi kopču, jeftina je pa možda zatreba da se motaju tetre, neke žene čak isključivo tetraju, ja planiram ponekad, zavisi kako se pokaže... Tetre su baš jeftine, a i snappi pa malo ove da štedim, a i dok je beba mala, da joj ne bude ogromna guka između noga. Šta znam... kombinacija je masu, a šta će kome odgovarati je indiviudalno.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
25.4.2016 8:03:11   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: BubaBubica

Upravo to i ja napisah u temi za trudnice, ko me nagovorio da potražim pelene tamo kakvih covera ima jaoooo user posted image
Ne umem da objasnim čega se plašim, ne plašim se da će me pokrasti, ne plašim se da neće stići, kvalitet gledam po feedback ali plašim se da ne zabrljam da neću znati da naručim i pogrešim nešto, pogotovo što ne znam najbolje engleski user posted image
Nisi me razumela, ne kažem da nećeš koristiti platnene pelene kad budeš imala više vremena nego sam mislila na to da nemam vremena da isprobavam, a ni toliko novaca čak i ako jesu jeftinije, ako mi ne budu odgovarale šta ću sa njima user posted image ovako ove bambusice sam videla i ''ispipala'' uživo user posted image

Joj vidi šta sam napisala, trebalo je da piše više dece user posted image prslasam juče načisto user posted image Hvala ti na pomoći, a verovatno ću kasnije da gledam i te pelenice kad bude starija malo jer će biti jednostavnije pa će mi trebati savet.

Dobro jutro! Kako ste spavale? user posted image Ja sam mogla i bolje, uveče me dugo boleo zub, ušlo mi slatko u njega pa sam danas ustala kao nadrndan zombi ali sad je već bolje kad sam se razbudila. Ovo vreme tako uspavljuje user posted image Danas imamo svinjokolj kod svekijevih, ne znam da li da idemo sad ili malo kasnije... ionako mi žene nemamo posla dok ne raskomadaju svinju. user posted image

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
25.4.2016 8:42:19   
BubaBubica
Ja nastavljam da brljavim sa mozgom, ubeđena da pišem na ćaskanju trudnica user posted image

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
27.4.2016 8:40:30   
Milena18
Imam jedno pitanje za devojke koje su koristile pamučne pelene (mislim na ove moderne, ne obične tetra) i one od bambusa, izvinjavam se ako je već ranije postavljeno.
Da li imate mašinu za sušenje veša? Ja je nemam, a čitala sam da se bambusice suše i do 3 dana. Nisam sad baš u prilici da ulažem u sušilicu, pa rekoh da čujem vaša iskustva. Može li se i bez nje? Koliko se suše leti, a koliko zimi (čula sam i da ih ne treba stavljati na radijatore)?

< Poruku je uredio Milena18 -- 27.4.2016 8:44:46 >

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 28 [29] 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 [29] 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here