|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
18.1.2010 15:29:22   
gagins
Mi smo imali pricu moje mame koja je govorila da ce ona dok je tu da pomaze dete stavljati u pamucne pelene,da nisam normalna sto uopste mislim o pampersu!Pa je mama dosla po mom izlasku iz bolnice i bila tri nedelje,a beba je jedan dan bila u pamucnim,a posle u pampersu jer je zena skontala,MA ZASTO BI SE ZAJ.....LA toliko oko pranja,susenja,peglanja...kad su pampers ODLICNE!
Naravno svako ima pravo da o svom detetu brine kako misli da je najbolje.

(odgovor članu kuki)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
18.1.2010 15:42:50   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: kuki

Ja sam na pola osmog meseca i planiram da koristim pamucne pelene, definitivno. Jos sam u dilemi da li tetra ili ove nove sto izgledaju kao jednokratne ali nadam se da cu se uskoro i to odlucitiuser posted image

Prvi razlog je taj sto mi je i samoj muka od ulozaka koje koristimo i za koje cu, uzgred, takodje da nedjem zamenu, a drugi je ekoloske prirode, za koji kako vidim malo koga briga, ali dobro ...

Inace, onaj zapad i njegova deca, na kojima su pampers pelene, kako neko zlobno rece vec isprobane, odavno ponovo koristi pamucne, ali sto bi mi na vreme i na tudjem primeru ispravljali greske, sladje se sam zaje..tiuser posted image

A posebno mi je zapala za oko tolika kuknjava oko brige o detetu i vodjenja kuce (svaka cast zenama koje imaju vise dece), i nisam mogla a da ne zapazim to iako pretpostavljam da ce me sada neki razapeti na stub sramauser posted image

Elem, rado bih se ukljucila u neki zaista konstruktivan razgovor na ovu temu, ako je neko stvarno zainteresovan...




Niko te neće razapeti na stub srama jer svako od nas ima pravo na mišljenje.
Samo nikada nemoj podceniti brigu o detetu i kući jer ćeš se iznenaditi.
Naravno ako želiš da obaviš kvalitetno i jedan i drugi posao(kuća i porodica) uvidiš da je teško.
Mada ovo je samo jedan element koji je kao "ZA" jednokratne pelene, ima još razloga, mada ima isto toliko razloga za korišćenje pamučnih.
Ja bih navela par razlika sa ekološkog ugla.
OK pamučne ne bacaš kao smeće,
Ali pamučne pereš, koristiš prašak, ČISTU vodu koja je sa ekološke strane možda i bitnija jer je u budućnosti neće biti, i to sve kanalizacijom završi u nekoj reci, moru i ubija život.
Jednokratne kada baciš,
em što si uštedeo na vremenu koje bi strugao kaku, potapao i prao, pa obavezno peglao(Još jedna stvar, trošiš struju),
to vreme posvetiš detetu, koje i mimo presvlačenje i kupanja i hranjenja oduzima jako puno vremena.
Bacanjem te jednokratne pelene si svesan da si napravio još smeća, i možeš da se aktiviraš i u najmanju ruku daš prilog nekoj organizaciji za očuvanje eko sistema.
Dok sa pamučnim samo živiš u zabludi da si učinio dobro za planetu.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu kuki)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
18.1.2010 17:06:37   
Verus
Uf ne znam ni gde da pocnem na ovu temu....Iskreno, cini mi se da cu probati i jedno i drugo-tj. da cu raditi kombinaciju oba.  Drugarica ima sina od godinu dana, i JEDINE pelene koje ga drze preko noci da se ne ispisa po krevetu su pamucne.  Tako da nocu koristi te, preko dana jednokratne.  Ovde (SAD) stvarno postoji veliki izbor raznih, ukljucujuci i jednokratne pelene pravljene sa organskim pamukom, bez hemikalija i gela (koji se nalazi u jednokratnim pelenama i to je ono sto "drzi" mokracu unutra).  Trenutno postoje i rade se istrazivanja o stetnosti istog-gela, za deciju kozu.  Mnogi sadrze materije koje se sada zna da su kancerogene.  Citala sam dosta o svemu tome, radila moje malo istrazivanje o svemu, i da imam sina, i ako budem imala sina kasnije, koristicu pamucne.  Neka istrazivanja navode visoke temperature tih pelena kao veoma stetne za testise beba, sto kasnije moze lose da se odrazi na plodnost decaka.  Naravno, ne govorim da je ovo istina, samo iznosim sta sam sve saznala kroz ta moja citanja....A opet, gledam i razmisljam koliko nove generacije imaju problema sa plodnoscu, pa se pitam da li mozda ima istine? 

Iskreno, odlucila sam da probam vise razlicitih, pa da vidim sta MOJOJ bebi odgovara.  Od cega se nece osipati isl.  Moja situacija je takva da zivim u zemlji koja nema trudnicko, sada sam na mirovanju, sto ce mi MOZDA ostaviti 4 nedelje odsustva kada mi se beba rodiuser posted image I sto znaci da ce ona mozda vec sa 5 meseci morati u jaslice.  Tad cu morati da koristim jednokratne, niko mi nece u zabavistu toliko proveravati dete, a da dozvolim da lezi u pamucnoj peleni-mokraci pola dana ne zelim. 

Jedno sam odlucila, kroz razgovor sa mojom mamom: da kada dodje vreme da je ucim na nosu, prelazim na pamucne pelene, iz prostog razloga sto dete tada oseti da je mokro, a to opet nije komotan osecaj....kad moja beba napuni godinu dana bice prolece, dovoljno toplo da je ostavim da bude mokra pola sata, da vidi da treba da ide na nosu, a ne da misli da je OK da piski u gace....tako da malo po malo, tad cu izdrzati to pranje pelena, da bi ona brze iz njih izasla....A do tada, sa jako malom bebom, mislim da necu imati vremena: uz posao, vodjenje kuce i nikoga da mi pomogne osim mm, pranje i peglanje pelena ce mi biti nezamisliv posao.

Sorry na dugom postuuser posted image

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:14:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kuki

Ja sam na pola osmog meseca i planiram da koristim pamucne pelene, definitivno. Jos sam u dilemi da li tetra ili ove nove sto izgledaju kao jednokratne ali nadam se da cu se uskoro i to odlucitiuser posted image

Prvi razlog je taj sto mi je i samoj muka od ulozaka koje koristimo i za koje cu, uzgred, takodje da nedjem zamenu, a drugi je ekoloske prirode, za koji kako vidim malo koga briga, ali dobro ...

Inace, onaj zapad i njegova deca, na kojima su pampers pelene, kako neko zlobno rece vec isprobane, odavno ponovo koristi pamucne, ali sto bi mi na vreme i na tudjem primeru ispravljali greske, sladje se sam zaje..tiuser posted image

A posebno mi je zapala za oko tolika kuknjava oko brige o detetu i vodjenja kuce (svaka cast zenama koje imaju vise dece), i nisam mogla a da ne zapazim to iako pretpostavljam da ce me sada neki razapeti na stub sramauser posted image

Elem, rado bih se ukljucila u neki zaista konstruktivan razgovor na ovu temu, ako je neko stvarno zainteresovan...




Hm...upravo razmisljam o ovome...Kuki, nije da se ne slazem sasvim sa tobom ali sa onim sto sam gore podebljala se ne slazem...
Ja nesto sad planiram (ovako unapred) da kombinujem i jedne i druge kao Verus...pa da vidimo!
1. sto se tice ekologije...iskreno da ti kazem ...nije da me bas briga ali mislim da je bitnije da vreme potrosim na igru sa bebom i na uzivanje u njoj nego da joj oduzmem to vreme jer sam se na celom svetu JA setila da mislim na ekologiju...Ekologija jeste bitna i treba svako da misli na nju ali..par sati vise sa mojom bebom???Nije mi nista bitnije!
2. kuknjava zena koju pominjes??? MIslim da ni ti ni ja ne znamo kako to izgleda jer smo tek u osmom mesecu ... Ni ti ni ja ne znamo koliko je ZAISTA posla i mislim da nije fer da sudis tako brzo...
3. ovde niko nikoga ne razapinje na stub srama...


Ja se nesto razmisljam da kombinujem i jedne i druge dokle god mogu...Ali ne znam, videcu kad do toga dodje...

(odgovor članu kuki)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:20:58   
Dora
Ja ću koristiti pamučne do prvog UZ kukova koji će biti odmah posle izlaska iz porodilišta.
O ekologiji i ostalim glupostima ne mislim u tom kontekstu, a što se tiče kuknjave oko puno kućnih poslova, mislim da je jednako ženi sa jednim ili petoro dece, posao se mora odraditi i to nije ni malo lako. Lakše bude kad se malo kuka, čisto da ugodiš sebi, ali posle kuknjave natrag na posao!
Tako to od prilike funkcioniše a oni koji se smeju tome sigurno imaju pomoć u kući i oko dece. Ja to nemam. I imam prava da kukam.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:25:00   
Anoniman
Samo pamučne Dora, ili pamučne preko Pampersa za široki do UZ?

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:25:48   
Dora
Pamučne preko pampersa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:26:15   
Dora
Ti?

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:27:34   
Anoniman
Dora samo kukaj! nece glava da nam padne od malo kukanja jedna drugoj...
Tasha, znam da smaram uzasno....ALI:

Ako dobro kapiram:
1. pamucne se koriste za siroki povoj PREKO PAMPERSA??
2. one koje hoce da nastavljaju sa pamucnim onda ih koriste bez pampersa...nego samo njih stave?

uh, doci ce vreme kad cu sve ovo apsolvirati...ebes fakultet, ovo je nauka!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:27:46   
Anoniman
I ja sam tako, ali mislim da se ovde priča o pamučnim bez Pampersa... što mi ne pada na pamet, ni nije nikada. 

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:29:02   
Anoniman
OTI draga, neke žene povijaju samo u pamučne. Jel ideš u školicu? Hoćeš da ti pustim na mail moje beleške iz školice, tamo imaš zapisano kako se povija široko. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:29:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

I ja sam tako, ali mislim da se ovde priča o pamučnim bez Pampersa... što mi ne pada na pamet, ni nije nikada. 


ma ja sada pricam da cu da kombinujem ali ko zna kad beba dodje...ko zna?
iskreno, znam da cete sad da mi kazete kako to nije bitno u tom trenutku ali sam razmisljala da li je to neka znacajna finans.usteda???
bez obzira na trosenje vremena i slicno...


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:29:59   
Dora
IZVORNA PORUKA: OTI

Dora samo kukaj! nece glava da nam padne od malo kukanja jedna drugoj...
Tasha, znam da smaram uzasno....ALI:

Ako dobro kapiram:
1. pamucne se koriste za siroki povoj PREKO PAMPERSA??
2. one koje hoce da nastavljaju sa pamucnim onda ih koriste bez pampersa...nego samo njih stave?

uh, doci ce vreme kad cu sve ovo apsolvirati...ebes fakultet, ovo je nauka!



Draga, shvatićeš sve, nije nauka...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:30:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

OTI draga, neke žene povijaju samo u pamučne. Jel ideš u školicu? Hoćeš da ti pustim na mail moje beleške iz školice, tamo imaš zapisano kako se povija široko. 


hocu, saljem ti na pp

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:31:01   
gagana83
Oti,slazem se sa tobom u potpunosti!
Ja sam od samog pocetka stavljala jednokratne pelene(do drugog meseca pamucne preko) i nikakvih problema nismo imali.
Sad bi neka starija zena rekla "kako sam ja mogla da perem i peglam pelene"Nije to problem,kad bih morala sigurno bih nasla vremena za to.A pored svih kucnih poslova koje uz to moram da obavim verovatno bih od svega toga bila previse umorna i nervozna.A mojoj bebi ne treba takva mama,treba joj nasmejana i odmorna mama koja ce moci u potpunosti da joj se posveti.Bebe osecaju sve sto se desava u nama,kad smo mi raspolozene i one su,kad smo mi nervozne i one su.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:31:33   
Dora
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

OTI draga, neke žene povijaju samo u pamučne. Jel ideš u školicu? Hoćeš da ti pustim na mail moje beleške iz školice, tamo imaš zapisano kako se povija široko. 


hocu, saljem ti na pp



user posted image user posted image user posted image beleške kako se povija??? Aaaaaa, ja mislila to se uči u hoduuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:31:37   
JULIE
Svaka cast mamama koje mogu da koriste samo pamucne pelene...Stvarno,nije da kukam ali sam od porodjaja bila sama,mm nocu radi,tresla sam se za malo sna.Treba odrzavati kucu,spremati rucak,dojiti bebu preko dana na svaka 2,3h i plus nocno budjenje.Dok ne dobijete bebu ne mozete znati...Ja sam koristila pampers i pamucne 2.5mes jer nam je dr tada rekla da skinemo siroki povoj...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:32:40   
Anoniman
Ellenica gore reče: trošiš vreme koje bi mogla biti sa detetom, pereš (prašak, voda, struja), peglaš (struja).

Nemam pojma, ja mislim da nije.

Činjenica jeste da bebe kada se rode kake kao na takmičenju, bar je Luka tako. Trošio je oko 6-7 pelena na dan. No, New Born pelene sadrže više komada nego kasnije 3,4-ka... a za iste pare. Znaju i proizvođači da tek rođenim bebama treba više pelena.

Nemoj misliti da te odgovaram, ja samo samo radila kako je meni godilo, i prenosim ti svoje iskustvo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:33:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Oti,slazem se sa tobom u potpunosti!
Ja sam od samog pocetka stavljala jednokratne pelene(do drugog meseca pamucne preko) i nikakvih problema nismo imali.
Sad bi neka starija zena rekla "kako sam ja mogla da perem i peglam pelene"Nije to problem,kad bih morala sigurno bih nasla vremena za to.A pored svih kucnih poslova koje uz to moram da obavim verovatno bih od svega toga bila previse umorna i nervozna.A mojoj bebi ne treba takva mama,treba joj nasmejana i odmorna mama koja ce moci u potpunosti da joj se posveti.Bebe osecaju sve sto se desava u nama,kad smo mi raspolozene i one su,kad smo mi nervozne i one su.



Ja se slazem sasvim gagana...
nego, neki kazu ovo neki ono...
i kazem vam, iskreno ...razmisljala sam da li bi kombinacija donela neku ustedu u finans.smislu...ne kazem...uvek se nadje za sve...ali razmisljam cisto...

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:33:40   
magde
gagana potpuno se slazem stobom sve sto si rekla

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:34:08   
Dora
IZVORNA PORUKA: gagana83

Oti,slazem se sa tobom u potpunosti!
Ja sam od samog pocetka stavljala jednokratne pelene(do drugog meseca pamucne preko) i nikakvih problema nismo imali.
Sad bi neka starija zena rekla "kako sam ja mogla da perem i peglam pelene"Nije to problem,kad bih morala sigurno bih nasla vremena za to.A pored svih kucnih poslova koje uz to moram da obavim verovatno bih od svega toga bila previse umorna i nervozna.A mojoj bebi ne treba takva mama,treba joj nasmejana i odmorna mama koja ce moci u potpunosti da joj se posveti.Bebe osecaju sve sto se desava u nama,kad smo mi raspolozene i one su,kad smo mi nervozne i one su.


user posted image A i uvek je bolje odspavati, prošetati, sedeti na telefonu ili ćaskati na RR nego rintati bespotrebno. Ja uvek kažem, Bog mi je dao vlažne maramice, pampers i mašinu za sudove. Ostalo sam sama zaslužila.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:34:42   
magde
zasteda........ pa kako ne ali gde ti je snaga da se to isperes isusis ispeglas a joj

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:35:20   
Anoniman
a taj siroki povoj traje do 2.meseca?
verovatno ovde nije tema o tome...i verovatno ima posebna...idem da nadjemuser posted image

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:41:35   
Dora
IZVORNA PORUKA: OTI

a taj siroki povoj traje do 2.meseca?
verovatno ovde nije tema o tome...i verovatno ima posebna...idem da nadjemuser posted image



Ja ću čim izađem iz porodilišta da zakažem UZ pregled kukova pošto se ovde čeka 2 meseca na to, u Zrenjaniu se to radilo samo sredom u bolnici i to za sve bebe i ostale ljude, bilo je tu bolesnih, starih, polomljenih...user posted image
Ja sam zakazala privatno pregled i jedan poznati ortoped iz NS baš za decu, rekao mi je da su pampers dobre što se tiče kukova jer zdravim kukovima ne treba ojačanje, samo poštovati ono da beba ne sedi i slično...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
19.1.2010 0:42:42   
Anoniman
Kopiraj se u adekvatnu temu! user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here