|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 29 [30]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
27.4.2016 8:57:31   
superm
Sad baš čitam o ovim bambusicama. Koliko takvih je dovoljno? Cena jedne je 1850.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
27.4.2016 9:06:13   
Sanjalicaaa
Milena, ja imam mašinu za sušenje. Ali ih zimi ih stavljam na radijator. Osuše se za jednu noć. Leti se, ako su direktno na suncu, osuše se za jedan dan.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
27.4.2016 10:21:37   
Milena18
Superm, ja sam na ovom blogu pročitala da je potrebno oko 25 pelena ako se veš pere na dva dana. Evo linka - ne znam da li ih je ovde dozvoljeno stavljati, ako nije, molim moderatore da ga uklone:

http://sandrakravitz.com/2014/08/koje-su-platnene-visekratne-pelene-najbolje/

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
27.4.2016 10:26:52   
BubaBubica
Ni ja nemam mašinu za sušenje. Znam da se ne preporučuje sušenje na radijatorima zbog drikera i lastiša, ali nema mi druge. Mi radijatore zimi držimo na 60c a predpostavljam da ni leti sunce nije ''hladnije'' od 60c tako da mislim da neće biti problema.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
27.4.2016 10:43:49   
Milena18
Pa jeste, ko zna kolika je temperatura leti na suncu. Ja sam pročitala da ih ne treba stavljati direktno na radijator, ali možda bi mogle da se okače na onu metalnu sušilicu, pa da se ona stavi blizu radijatora. Istražiću još malo, pa javljam ako saznam nešto zanimljivo.

Sanjalice, ti ih stavljaš direktno na radijator ako sam razumela i ništa im ne fali?

< Poruku je uredio Milena18 -- 27.4.2016 10:46:20 >

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
27.4.2016 10:48:04   
Sanjalicaaa
Da, vec dve godine i nista im ne fali. Po meni je 15 pelena dovoljno. Ja perem svaku drugu noc.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
27.4.2016 15:49:57   
BubaBubica
Stigle su mi dve pelenice, dobili smo na poklon jednu maramicu user posted image mekanooooo

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
7.5.2016 22:40:15   
marijana22
Devojke danas sam bila na dečijem sajmu dajdaj pelene imaju akciju 5+1 gratis, a coki loki 10% popusta. Popust važi još sutra

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
7.5.2016 22:47:46   
marijana22
Ja sam skoro počela da se interesujem za moderne pamučne pelene i pelene od bambusa i baš mi se sviđaju.
Nisam još stigla sve da isčitam, zanima me sledeće

Koliko pelena je potrebno ako bi ih prala svaki drugi dan? vidim da je Sanjalica napisala 15, ali kako stigne da ih osuši?
Koje pelene ste uzimale bamusoce, pocket, split, AIO....?

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
7.5.2016 23:20:35   
BubaBubica
Kažu 15 ali ne znam na koliko dana peru pelene, ja planiram da nakupim 20 pelena, nadam se da će biti dovoljno. Odlučila sam se za klasične bambusice DajDaj, bez nepropusnog sloja, pa ću stavljati zaštitne gaće. Kažu da se 2 in 1 duže suše.

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
7.5.2016 23:29:16   
marijana22
I ja sam mislila da uzmem 20, ali bih uzela bambusice i one pocker pamucne, možda i split
Ali pre svega moram još da se infor,išem, tj isčitam forume i iskistva drugih

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
9.5.2016 14:03:45   
pngpme
Ja, kao i ranije, mogu samo da napišem moje iskustvo u vezi sa pelenama koje sam kupila i onim što sam pročitala, čula, saznala pošto sam se manijakalno informisala o platnenim pelenama. Dakle, tek beba treba da isproba kad stigne. user posted image
Od Cokiloki sam uzela par različitih pelena, uključujući bambusice, wet bag, dodatne uloške, uloške za žene kao i maramu za nošenje bebe. Ne samo da sam zadovoljna svim što sam dobila, nego sam zadovoljna i korespondencijom i njenom tačnošću i svim. Svaka preporuka za sada, vidjećemo za dalje.
Kupila sam i pelene od jedne druge šivalice koje treba da mi stignu sledeće nedelje. Bilo me je strah da sve uzmem od jednog proizvođača, kao i da sve bude ista vrsta, da ne uzmem sve pogrešne. Paranoja user posted image . Split imaju uložak koji se dodaje na njih, ali ja ih nisam uzela jer mi se čini da je uložak fiksiran, dakle ne mogu se koristiti neki drugi ulošci ili recimo obične tetra pelene kao uložak. Zato sam uzela par pocket, da mogu da ih napunim običnim pelenama po potrebi. Covera imam 2 sa aliekspresa po preporuci i izgledaju odlično, ne očekujem savršenstvo jer su jeftini, ali kao rezervna varijanta se nadam da će poslužiti. Još 2 treba da mi stignu u okviru ove druge porudžbine pelena, vidjeću kakvi su. Od ove druge šivalice sam uzela nekoliko ovih pelena kod kojih je poslednji sloj zaštitni, pa ne trebaju zaštitne gaćice. Ukupno će biti 15 pelena i i to mi je preskupo sve u svemu iako sam baš gledala da bude jeftinija varijanta. Imaću obićne tetra pelene pa ću u njih da je povijam povremeno sa snappy kopčom (Dajdaj sam kupila) i zaštitnim, pa se nadam da će sve u svemu biti dovoljno.
Koliko sam čula, koliko pelena treba zavisi od bebe, od vrste pelena, kao i koliko često peru žene. Neko ih vlažne ostavlja, neko propere i osuši, ne znam, to ćemo da vidimo sve kako funkcioniše kad beba dođe.
Nadam se da će ovoliki post biti koristan nekome, ako ne preskočite ga user posted image .

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
5.6.2016 23:40:09   
marijana22
Da malo aktiviram temu.

Posle čitanja raznih foruma i raznih iskustava odlučila sam da za početak tetram. Tj koristiću tetru+ snappi+cover, a za noć bambusice + cover. Tetranje ima svojih prednosti prvo jer se najbrže suše, a drugo već imam 40-ak tetri pa ne moram da dokupjujem. Kupiču dva dobra covera (dobra na osnovu iskustava drugih mama) verovatno bambino mio i petit lulu. Htela sam da poručim još dva covera sa aliexpresa ali nisam uspela da se suzdržim i naručih na kraju 3 covera i 4 aio pelene, pa mogu da ih koristim kao covere ako se ne pokažu dobro. To je to za početak, pa ću videti kako ću se snaći.

Png koje si covere naručivala sa aliexpresa?

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
30.9.2018 16:52:07   
Mizzy
Zdravo svima! Poklonila bih jednu bambus pelenu. Mi smo dobili u poklon paketu, nikad koristili, samo raspakovali. Domaći proizvođač. Pišite u pp ako je neko zainteresovan, poslaću kurirom. Pozdrav!

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 739
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 28 29 [30]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 29 [30]
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here