|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 19:47:30   
Maruska15
Pada mi na um da je trombolifija u pitanju. Moja mama ju je imala i 9 spontana pobačaja zbog toga. Samnom u trudnoci je pila aspirin. Ne znam dal da ga uključim sama na svoju ruku..?


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 19:55:23   
lesli
Maruska, ima li tamo lekara koji rade privatno? Da li mozes za sutra da zakazes pregled?
Meni je cim si napisala da je protok slab iz nekog razloga na pamet pala trombofilija, a secam se da si pisala i da ti je mama imala 9 spontanih. Mozda da uzmes aspirin od 100, sumnjam da moze da skodi. Ali sacekaj i da vidis sta ce maslacak reci.
Ps. Da li si radila d-dimer u trudnoci?

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 19:57:52   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: lesli

Maruska, ima li tamo lekara koji rade privatno? Da li mozes za sutra da zakazes pregled?
Meni je cim si napisala da je protok slab iz nekog razloga na pamet pala trombofilija, a secam se da si pisala i da ti je mama imala 9 spontanih. Mozda da uzmes aspirin od 100, sumnjam da moze da skodi. Ali sacekaj i da vidis sta ce maslacak reci.
Ps. Da li si radila d-dimer u trudnoci?
Nisam radila ništa sem toga što su mi dali. A to je jedino dabl test.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 19:58:34   
Maruska15
Videću da pronadjem nekog doktora sutra,privatno naravno. 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 19:59:46   
Maslacak15
i nisu uradili ultrazvucni pregled? ne verujem....idioti.ovda je to malo drugacije organizovano ali ti od toga nemas nista. neznam sta bih ti rekla, aspirin mozda nebi skodio ali ne znam koliko je pametno da uzimas na svoju ruku. drzi se....


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:05:25   
Maslacak15
zato sto neznamo sta je, nebih da nehotice pogorsamo stvar. a bas nagadjamo. mozda je trombofilija. a rhesus faktori? jel to kontrolisano??? posto je to vise relevantno u drugoj a ne u prvoj trudnoci..osim toga taj manjak plodove vode neznam koliko je izrazen. .....probaj obavezno da nadjes lekara. daleko je utorak.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:05:27   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

i nisu uradili ultrazvucni pregled? ne verujem....idioti.ovda je to malo drugacije organizovano ali ti od toga nemas nista. neznam sta bih ti rekla, aspirin mozda nebi skodio ali ne znam koliko je pametno da uzimas na svoju ruku. drzi se....


Veruj mi,da ti se ne kunem. Ne možeš da zamislis koliko sam zgranuta i razočarana u njihovo zdravstvo. A nemam gde drugde da odem. Evo sad gledam na internetu do ponedeljka privatnici ne rade. I to u Malme moram da idem na 3d,ovde u ovom gradu ni to nema privatno. Kk da sam u Indiju bog te.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:07:32   
Bojana05
☹️☹️😔😔mnogo mi je zao Marushka sto to cujem i ne znam sta bih rekl a sto ostale pre mene vec nisu napisale😔Svakako ne predaj se bez borbe!! Znam kako je u Svedskoj i znam da kod njih nista ne mozes da zavrsis,u Srbiji bi makar mogla privatno ako ne u bolnici kod najboljeg da podjes i da dobijes deset_ misljenja. Zato te i shvatam zasto bi radije bil ovamo nego tamo u takvoj situaciji...Mislim na tebe i molim se da sve bude u redu💕💕

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:08:34   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

zato sto neznamo sta je, nebih da nehotice pogorsamo stvar. a bas nagadjamo. mozda je trombofilija. a rhesus faktori? jel to kontrolisano??? posto je to vise relevantno u drugoj a ne u prvoj trudnoci..osim toga taj manjak plodove vode neznam koliko je izrazen. .....probaj obavezno da nadjes lekara. daleko je utorak.


Ništa ne znam,samo što me snadje ovo. Pobožna sam mnogo,i molim se Bogu uvek i samo za zdravlje sve dece pa i moje,tako uvek kažem. I evo sada ovaj pakao doživljavam. Nije ovo ni mala trudnoca. Beba se mrda,to me ubija. Svaki pokret meni kao nož u srce... puci ću.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:10:38   
Maslacak15
da li si rezus negativna???? ali to su valjd proveravali na pocetku....


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:11:07   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Bojana05

☹️☹️😔😔mnogo mi je zao Marushka sto to cujem i ne znam sta bih rekl a sto ostale pre mene vec nisu napisale😔Svakako ne predaj se bez borbe!! Znam kako je u Svedskoj i znam da kod njih nista ne mozes da zavrsis,u Srbiji bi makar mogla privatno ako ne u bolnici kod najboljeg da podjes i da dobijes deset__ misljenja. Zato te i shvatam zasto bi radije bil ovamo nego tamo u takvoj situaciji...Mislim na tebe i molim se da sve bude u redu💕💕
Hvala Bojana na podršci. Ja iz ove kože nemam gde. Božija volja. Neka bude kako mora. 


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:12:25   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

da li si rezus negativna???? ali to su valjd proveravali na pocetku....


Da,da. Krvna grupa B rh negativna.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:17:35   
Maslacak15
pa da li si.primila rhogam????? obavezno to naglasi sutra, obavezno!!!!!


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:18:28   
Beca.t
Draga Maruska, nekako verujem da ce biti dobro, bebac de razviia i bori, mozda mu samo treba malo pomoci kroz lekove za tebe. Da li si kontaktirala svog dr u Nisu putem telefona? Da li poatoji ta opcija?

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:19:43   
Beca.t
Jbt.. opusteni Zapada! Pa to je da ih prebijes a kao uredjen sistem. Budaletine! 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:20:00   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

pa da li si.primila rhogam????? obavezno to naglasi sutra, obavezno!!!!!


Maslačak izvini molim te. Toliko sam uzrujana da ni ne vidim šta pišem. Ti pozitivna sam. Sa te strane je sve okay. Ja ne znam sem trombofilije koji bi razlog još mogao da bude za manjak plodne vode i slab protok kroz pupcanik.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:21:03   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15



IZVORNA PORUKA: Maslacak15

pa da li si.primila rhogam????? obavezno to naglasi sutra, obavezno!!!!!


Maslačak izvini molim te. Toliko sam uzrujana da ni ne vidim šta pišem. Ti pozitivna sam. Sa te strane je sve okay. Ja ne znam sem trombofilije koji bi razlog još mogao da bude za manjak plodne vode i slab protok kroz pupcanik.


[/quot
Hocea da pita neka od nas svog dr ako moze? Napisi ili posalji izgestaj pa da kazem da si mi prijateljica i da cujemo sta kaze?

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:25:17   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Jbt.. opusteni Zapada! Pa to je da ih prebijes a kao uredjen sistem. Budaletine! 
Ma kakav usrani zapad. Još pre dve nedelje su videli zastoj u rastu. Pa što me odma nisu ostavili u bolnicu,da se detaljno ispita. Nego izgubih dve nedelje. Ko da nije život u pitanju

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:27:39   
Maslacak15
nije svugde tako, ovde te nebi pustili sanse nema bez ultrazvucnog pregleda bila ja par puta uvece, za praznik da ne davim, u bolnici na akuserskoj, sve je savrseno. perfektno vodjenje trudnoca  sam imala, do kraja sistematicno, prezadovoljna sam .... ali nema veze glupa prica, ona je sad u helisnborgu a ne u nemackojni u srbini i ima problem....


neznam maruska moze svasta da bude. trombofilije jeau jedna mogucnost ali ima i drugih. nebi da licitiramo, samo te uzrujavamo ali definitivno moras da nadjes nekog ginekologa da te pregleda.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:30:00   
Beca.t
Realno, beba raste, odgovara duzina, srce normalno kuca. Znaci ona se bori! Dace Bog da se resi sutra.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:32:34   
Bebana17
Ja mislim da onaj bebi aspirin od 100 ili 80 mg nece da ti skodi, bez obzira na razlog zasto se ovo desava, meni je odmah pala na pamet trombofilija, jer se tu uvek proveravaju protoci. On ne skodi u trudnoci, a utice na prokrvljenost. Ne znam sto ne probaju sa lekovima fragmin ili neki drugi tog tipa. Opet, ja nisam lekar, mogu samo da nagadjam sa ostalim zenicama. 

Mnogo mi je zao sto prolazis kroz ovaj pakao. Daj Boze da na kraju bude sve uredu.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 20:40:34   
Maruska15
Maslačak znam da je u Nemačkoj mnogo drugačije. Pola rodbine mi je u Bremenu. I oni su u čudu kad im pričam kako je ovde. Beco hvala puno,u ponedeljak ću da nazovem svog doktora u Srb. Bebana i tebi,zapravo svima hvala što ste uz mene.  Znači mi to puno. 


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 21:15:59   
Beca.t
Maruska, verujemo i uz tebe smo! ❤❤❤

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
5.10.2019 8:41:28   
popkica bebic
Drage moje, juče sam bezuspešno pokušavala da se ulogujem, jednostavno nije moglo.

Maruška, duša me boli kadar pročitam da se iko muči. Barem otprilike znam kako je to, dva puta sam prošla takve muke, doduše u ranoj trudnoći, ali teško je. Moraš, koliko god da je teško, imati vere u Boga. Čuda se dešavaju, a možda je ipak u pitanju i neka greška. Ima raznih lekara. Evo, moj primer, prva trudnoća, godina 2012. Svi viču vanmatericna, iako pregled ne ukazuje da trpim ikakav bol. Operacija, jer ne znaju šta je, buđenje i kažu da je trudnoća, da je u materici i sl. Nažalost i pre nego što ću shvatiti da sam trudna, završilo se.... Ovo ti govorim samo zato da ne veruješ od ah u tragično, svašta se dešava. Grlim te, izdrži! 😘

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
5.10.2019 9:05:19   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Drage moje, juče sam bezuspešno pokušavala da se ulogujem, jednostavno nije moglo.

Maruška, duša me boli kadar pročitam da se iko muči. Barem otprilike znam kako je to, dva puta sam prošla takve muke, doduše u ranoj trudnoći, ali teško je. Moraš, koliko god da je teško, imati vere u Boga. Čuda se dešavaju, a možda je ipak u pitanju i neka greška. Ima raznih lekara. Evo, moj primer, prva trudnoća, godina 2012. Svi viču vanmatericna, iako pregled ne ukazuje da trpim ikakav bol. Operacija, jer ne znaju šta je, buđenje i kažu da je trudnoća, da je u materici i sl. Nažalost i pre nego što ću shvatiti da sam trudna, završilo se.... Ovo ti govorim samo zato da ne veruješ od ah u tragično, svašta se dešava. Grlim te, izdrži! 😘
Ma porodjajne muke ali znaš zašto. A ovo ko zna šta me čeka,a znam da od moje bebe nema nista. Celu noć sam plakala i nisam mogla da spavam. Dal na nervnoj bazi ili šta već,imam bolove tupe u ledjima nisko. Neka bude Bozija volja. Iz ove kože nemam gde,a rado bih pobegla da mogu  


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here