|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kašice
17.11.2012 10:10:06   
lesica
Vitamin C nije limunska kiselina. Limunska kiselina je L-askorbinska kiselina,a limunska kiselina je citratna kiselina. Uglavnom u limunovom soku ima i vitamina C i limunske kiseline.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Kašice
17.11.2012 10:42:33   
pandina
Olga, znam to, nego relativno mi je to sta je cesto. Da li je cesto ako mu dajem svaki drugi dan za jedan obrok?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Kašice
17.11.2012 10:45:43   
isidora88
mateja jede dosta sargarepe i jos nije zutuser posted image
uglavnom svaki dan jede sargarepu za racuk(naravno nije mu samo to rucak,jede i meso i ostalo povrce ali ako nema sargarepe u tanjiru nece nista drugo probati)

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Kašice
17.11.2012 10:50:11   
lesica
Pandina,u startu dok ne uvedete veći broj namirnica,potpuno je normalno da vrtiš iste namirnice svaki drugi treći dan. I ne boj se,neće požuteti od toga user posted image Uostalom,ne daješ po kilogram-dva šargarepe ili bundeve po obroku.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Kašice
17.11.2012 11:30:30   
pandina
Uh, dobro je user posted image Bas sam mu davala ovih dana bundevu i sargarepu, a jabuku hoce samo u kombinaciji sa njima, pa se zabrinuh da nisam preterala.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Kašice
17.11.2012 11:39:20   
lesica
Pandina,ne brini. Ja sam za jedini slučaj deteta (od oko 2-2,5 godine) čula kada je moja sestričina požutela i to zato što je mučena dnevno pila i jela oko 2,5 -3 kg pomorandži,mandarina,grejpa jer ju je baba-moja tetka time kljukala u bojazni da ne dobije grip.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Kašice
17.11.2012 11:46:48   
pandina
Zanimljivo.
Lesice, ajd svrati u temu Ihrana 3-6 meseci, treba mi pomoc.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Kašice
17.11.2012 11:54:13   
cockic
moj mali je zuteo od sargarepe i suvih kajsija,ali nije to nista strasno povuce se malo imaju rumenilo user posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Kašice
17.11.2012 11:54:14   
Olga75
oce oni da pozute od sargarepe i bundeve, ja sam videle nekolicinu tako mucenih zutih a hranjenih sargarepom user posted image
kad uvedete vise namirnica necete davati stalno sargarepu pa nece zuteti user posted image
nemojte da se uplasite , mislim pola sargarepice u dva dana ili cak i cela nece to uraditi
ali ne treba preterivati

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Kašice
17.11.2012 11:56:03   
cockic
ako se jede sargarepa svaki dan u rucku bogami pozuti se lepo,a jos u kombinaciji sa kajsijom dobitna bojicauser posted image za bundevu nisam primetila da je zuteo.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Kašice
17.11.2012 12:15:26   
isidora88
mateja je beo kao sneg, pojede max jednu malu sargarepu, uglavnom mu iseckam pola sargarepice cisto da bude sareno jelo

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Kašice
17.11.2012 12:42:06   
Olga75
ali Mateja je skoro dve godine Isidora , naopako bi bilo da on pozuti od sargarepe user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Kašice
21.1.2013 13:45:20   
soni

IZVORNA PORUKA: minavb

Ako sad pojede 180g kase,zamisli koliko ce jesti sa godinu dana. user posted image



NE slazem se!!!!

moja beba pojede punu tu vecu teglicu i slane i slatke kase i mislim da bi ponekad mogla jos...Ima 6 meseci, 9 kg, jako je dugacka i uopste nije nagojena...


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Kašice
21.1.2013 13:46:44   
soni

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Capa

Ali, juče sam joj skuvala pirinač i dodala malo šargarepice, pojela je oko 180 grama toga.
Uh al je jesna.



hehe..svasta...po cemu jesna?? ako pojede 180 g kasice...


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Kašice
21.1.2013 14:41:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: soni


IZVORNA PORUKA: minavb

Ako sad pojede 180g kase,zamisli koliko ce jesti sa godinu dana. user posted image



NE slazem se!!!!



ni ja se ne slazem. kad smo poceli da uvodimo slane kasice, dr je rekao da je "doza" 100 gr mesa plus povrce i da obicno treba oko 200 gr ukupno. M je u pocetku toliko jela, sad jede 250 ili 300, zavisi koliko je jela za dorucak, dok poslepodne obicno pojede samo jogurtic od 100 gr (ako pojede vise ili npr. pojede kasicu, onda ne moze uvece lepo mleko da jede).

(odgovor članu soni)
  Direktna veza do poruke: 265
   RE: Kašice
21.1.2013 21:12:45   
Sanchy
Pa i moj M.Jede veliku kasicu od 190g za rucak,toliko mu i pravim kad ja pravim,takodje pojede toliko zitarica za dorucak i za veceru,izmedju pojede vocnu kasicu malu..ja mislim da je to sasvim ok...ima sedam meseci i osam kg..,znaci normalna tezina...Imam jedno pitanje,secer ne bi trebao da se uvodi do godinu dana koliko sam citala e sad dobili smo neke kasice na kojima pise da imaju secer u sebi a na njima oznaka da su od sestog meseca..isto vazi za Nestle Keks pa me sad zanima dajete li vi to deci ili da ja to izbegavam i ako pise da je od sestoguser posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 21.1.2013 21:17:54 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Kašice
21.1.2013 21:57:06   
bea83

IZVORNA PORUKA: soni


IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Capa

Ali, juče sam joj skuvala pirinač i dodala malo šargarepice, pojela je oko 180 grama toga.
Uh al je jesna.



hehe..svasta...po cemu jesna?? ako pojede 180 g kasice...


Hahahaaaaaa, slatko se nasmejah user posted image

Toliko je jeo sa 4 meseca, pa??? Sad ima skoro godinu i jede 250-300g po obroku pa??? Jeste buckast, al šta mu fali? Ne jede gluposti, ništa od slatkiša i ostalih stvari,krvna slika mu je idealna,hoda već mesec dana, tako da ne vidim zašto deci ne bi davali da jedu koliko žele? Ne razumem, ima vremena kad će sve to potrošiti

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Kašice
21.1.2013 22:19:15   
Torbica
Apsolutno! Dete se hrani do sitosti. Jesu mi kao bebe buckasti bili ali kad prohodaju, izvuku se. Zamislite kad bi vam neko u pola obroka rekao, e sad ti je dosta...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Kašice
21.1.2013 22:23:40   
Mariya
Sanchy, ja jos nisam videla takve kasice sa seceromuser posted image sve koje sam joj kupovala su one na kojima pise da `sadrze prirodne secere` a nema dodatih secera.  Secer ne jede ni dan-danas, eventualno u kolacima, a sve joj sladim medom. A keks i kasice sadrze secer, ali davala sam joj sve, mislim da se to nedavanje secera odnosi na to da joj ne dajes konkretno kristal secer.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Kašice
21.1.2013 22:30:50   
Sanchy
Dobili smo neke baby kasice ,iskreno prvi put ih vidim ,i u njima,vocnim,pise u sastavu secer...a sad malko off...htela sam da uvedem keksolino medjutim sastav kada sam procitala odmah sam se predomislila...nestle keks je mnogo bolji po sastavu ali ima secer pa ne ynam kako mogu da kayu secer od godinu dana a da proizvodjac napise da je od sestog meseca,ili ja preterujem,moze biti...pa sam htela da vidim da li ste vi deci davale kasice i uopste proizvode u kojima pise da ima secera pre prve godine

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Kašice
21.1.2013 22:58:01   
Mariya
I ja sam se predomislila kad sam videla sastav Keksolinauser posted image Mi jedemo frutolino i medolino(to od 11og meseca). I po meni su najbolje Nestle kasice, npr uopste ne razumem tu opsednutost Milupa kasicama, bas su nikakve.(mislim na kasice u prahu,ne teglice) A mislim da preterujes sto se tice secerauser posted image Kazem ti, to se odnosi na dodavanje belog secera u hranu. Moje misljenje je da, ono sto je napravljeno za bebu i moze da se da bebi. 
Sve u svemu, da, davala sam joj hranu u kojoj pise da ima secera.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Kašice
22.1.2013 19:57:44   
bea83

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Dobili smo neke baby kasice ,iskreno prvi put ih vidim ,i u njima,vocnim,pise u sastavu secer...a sad malko off...htela sam da uvedem keksolino medjutim sastav kada sam procitala odmah sam se predomislila...nestle keks je mnogo bolji po sastavu ali ima secer pa ne ynam kako mogu da kayu secer od godinu dana a da proizvodjac napise da je od sestog meseca,ili ja preterujem,moze biti...pa sam htela da vidim da li ste vi deci davale kasice i uopste proizvode u kojima pise da ima secera pre prve godine

Jesam, tamo negde od 6,7 meseca. Davala sam frutekove kašice u kojima ima šećera (skoro u svim), dala sam i keks sa nekih 7 meseci , onda od osmog pravila sam griz,sutlijaš, puding sa malo šećera, dajem Nestle pahuljice od početka pa i te sa keksom,kakaom...Lino proizvode ne jedemo

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Kašice
3.5.2018 11:35:00   
MimaKos
Ima li neke mame koja je u skorije vreme davala bebi one prve kasice sto se sa vodom prave i koje? Mi smo cerki kupovali pre 4 godine a cujem da sada ima bas jako losih iskustava sa reakcijama na kase pa da vidim od kojih bezati. Uskoro bi bebi trebalo da ih ukljucim..

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Kašice
3.5.2018 11:42:32   
IvanaSK RR
Mi smo pre godinu ipo sa njima krenuli. Baby king, Nestle, Milupa.. Nama je bulo svejednouser posted image evo teme i njima Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Kašice
3.5.2018 12:53:20   
MimaKos
O super, hvala! Bas me zanima kakva su iskustva mama.. i ja sam za cerku uzimala uglavnom Milupa i super su nam bile, a sada mi patronazna kaze da su nesto promenili i da gomila dece ima jaku reakciju na njh ( pecati, ospe, crvenilo) pa me bas zanima sta ko u zadnje vreme koristi..

< Poruku je uredio MimaKos -- 3.5.2018 12:59:49 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here