Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


veselicaa -> Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (31.10.2019 18:59:21)

Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:


14.11.2019. buba m [sm=bravo.gif]

13.12.2019. Nally [sm=bravo.gif]

23.01.2020. Zemunka85[sm=bravo.gif]

15.01.2020.Ikimama[sm=modricrtici.gif]

30.01.2020. Bebana17 [sm=rozacrtici.gif][sm=bravo.gif]

06.02.2020. Bojana05 [sm=modricrtici.gif][sm=bravo.gif]

08.02.2020.Beca.t [sm=bravo.gif]

24.04.2020. blizanac2 [sm=bravo.gif]








blizanac2 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (31.10.2019 19:53:19)

Opet sam "najmladja" trudnica. 🙊 Ja sam sad prvi put stala na vagu. I sto ti kazes Bojana, sve ce to posle otici, samo neka nase bebe budu dobro. 🤗💞






blizanac2 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (31.10.2019 20:10:51)

Tj i dalje 🙂





Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (31.10.2019 21:41:27)

Blizanac pusti kg, posle VTO najvažnije da je sada bebac u stomaku i raste [sm=bravo.gif]

LJUBAC ZA SVE!!!

P.S. Gde nam je Polki...




blizanac2 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (1.11.2019 0:09:47)

Svakako da je to najvaznije! ☺️

Ja se nadam da se Popki mozda vec i kuci.. 




popkica bebic -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (1.11.2019 10:03:36)

Zdravo mame! 😄 Mi smo još uvek u porodilistu, ali samo dok bekan isprima svu terapiju. Još danas ima. Ako Bog da da, sutra bi trebalo da nas puste. Uzelela sam se dece.

Kakvo ste vi, drage moje? Maruska je pitala za mene. Šaljem joj mnogo poljubaca i pozdrava... Nažalost i mojoj najboljoj drugarici se to desilo još početkom oktobra, a krila je od mene da se ne sekiram. Isto što i Maruski, identično. 😥😥😥 Ušle ste u novembar, još malo pa sve sitno brojite. Ljubimo vas Jakov i ja! Držite se i budite pozitivne, a ne kao što sam bila ja. 




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (1.11.2019 10:07:08)

Popki, dobro da jos malo idete kuci. Bezo ceze zaboraviti ovaj boravak u bolnici i decica cim budu videli bebca.
Ljubim vas punoooo!!!! 😘😘😘




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (1.11.2019 10:07:54)

I moj telefon odlepio, kuca sta on hoce 😘




Bojana05 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (1.11.2019 10:50:52)

Jej Popkice🤗🤗🤗🤗🤗🤗super,super,konacno lepe vesti i sve do sada pada u zaborav😊😊😊imas veliki zagrljaj i od mene🤗🤗




Bebana17 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (1.11.2019 13:14:02)

Drage mame, moj najmladji je dobio boginje, danas sam ga vodila kod lekara, a bas sam se nadala da cemo barem malo biti zdravi... Kad on ozdravi, onda ce se blizanci razboleti, e, zivote, nikad nismo mirni. Ali ako mora, bolje sada po zimi da se razbole nego u leto.





Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (1.11.2019 13:38:38)

Bebana...joj uvek nesto. Ali taman cete da to pregrmite pre dolaska bebca, dobar je tajming. 😘




Bebana17 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (1.11.2019 13:59:59)

Upravu si, Beco 😘. Treba uvek gledati pozitivnu stranu svega sto nam se dogadja. 





Bojana05 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (1.11.2019 14:29:35)

Uh,svaka tebi cas_t Bebana👏👏stvarno jeste dobar tajming,ja se nadam isto da ako vec mora,da ce pre bebca sve izgurati,da bih migla makar prvih mesec dana da mu se posvetim na miru☺️☺️Ali dobro,uhvati se neki ritam,sve se uklopi nekako... najbitnije ti je posle boginja da im ojacas imunitet,meni je starija posle boginja zakacila mononukleozu....




blizanac2 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (1.11.2019 14:49:29)

Bravo Popki, ljubi bebu. ☺️

Joj boginjice, bolje sad, i dok su mali.  Ja sam ih prelezala sa 28 god, bas je bilo strasnooo 🙄🙊




Bojana05 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (2.11.2019 12:55:23)

Evo i nas od doktora i sa MOGUCIM boginjama😂😂😂😂neka epidemija😉😉moramo u ponedelqk opet da potvrdimo jesu li ili nisu jer su tek pocele da izbijaju pa nisu sigurni....eto da zavrsimo i to pre bebca...nema vise vrtica za nju ove godine,dok prodju boginje dok se oporavi imunitet pa posle raspust pa stize bebac,gotovo☺️☺️Ne znam za vasu ali moja deca nikad nisu bila odusevljena vrticem iako su isle...Kod nas kisa od sinoc ne prestaje da pada,dan za izlezavqnje☺️☺️☺️




Bojana05 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (2.11.2019 14:05:16)



IZVORNA PORUKA: Bebana17

Drage mame, moj najmladji je dobio boginje, danas sam ga vodila kod lekara, a bas sam se nadala da cemo barem malo biti zdravi... Kad on ozdravi, onda ce se blizanci razboleti, e, zivote, nikad nismo mirni. Ali ako mora, bolje sada po zimi da se razbole nego u leto.






Da li ti je ginekolog rekao nesto zbog boginja? Ja sam prelezala boginje kao i svi u kuci sem ove mladje ali mi je moja doktorka ipak porucila da se pazim,da nosim masku,da ja ne tretiram i ne kupam dete,da ne spava samnom i td. Kao zbog bebine sigurnosti ali ja sam mialila da je beba zasticena time sto sam ja prelezala plus je ipak popdmakla trudnoca....svakako me usoanicila malo a ja se obradovala sto je dobila boginje pre nego nam se beba pridruzi😔😔




Bebana17 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (2.11.2019 16:32:01)

Pedijatar je videla da sam trudna, i nista nije komentarisala, cak nije ni pitala da li sam ih prelezala. A jesam, a beba u stomaku ne moze da se zarazi, jer majka koja ih je prelezala ima antitela, koja ubijaju virus. Cak i trudnica koja ih nije prelezala nije u velikom problemu, osim ako se zarazi u prvom trimestru dok traje organogeneza. I pred sam porodjaj, kad se infekcija prenosi na bebu, kad se rodi. Znam par zena cija su deca bila boginjava u njihovim trudnocama, i sve bilo ok, jer su ih one kao deca prelezale.





Bebana17 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (2.11.2019 16:33:38)

A ginekolog mi je jos u prvoj trudnoci rekao da ako sam ih prelezala, mirna sam. Nemoj da se brines, Bojana.





Bojana05 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (2.11.2019 16:52:26)

Hvala Bebana🤗🤗sve ja to znam ali sam opet citala po netu i nigde ne pominju nikakav rizik ako je majka prelezala boginje...htela sam da cujem i od tebe za svaki slucaj😄😄moja doktorka je ponalo panicar pa ukoliko postoji i najmanja sansa za neku komplikaciju ona me upozori i da instrukcije odmah😄😄😄volim to kod nje jer je zbog toga i detaljna i pazljiva ali me ovamo uspanici ponekad. Jer realno sanse su izuzetno male da bilo ko bude sa zarazenim detetom u kuci 24H a da se ne zarazi ukoliko nije bolovao☺️☺️☺️




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (4.11.2019 20:39:33)

Devojke, nema vas tj nas na forumu 😄 
Kako ste? Vreme sumorno, a nekako toplo. 
Ja bila na poslu danas, odem tako na po neki sastanak, dogovore pa prija da malo promenim sredinu. Sutra u dz po papire a u petak na komisiju. 
Popki, jeste izasli? AnaMarija kako je bebac, uziva sa sekama?





Bojana05 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (5.11.2019 11:08:11)

Zdravo svima☺️Ja danas konacno bila na kontrolu, 26+5,bebac raste,vec je okrenut glavom za dole i sve je super🥰🥰🥰ne znam kod vas ali meni on ne spava sem kad ja spavam,tek ulazim u sedmi a sutiranje je vec postalo bolno😂😂😂(ali ne zalim se,volim💕)jedino sto sam pominjala da posteljica nije homogena tj imam nekakvu separacijsku posteljicu(vec se odvojila na jednom delu i za sada,hvala Bogu,to ne pravi nikakve probleme) pa kod porodjaja treba dobro pogledati i utvrditi da li je cela izasla☺️☺️ Kako ste vi? Ima li sta novo? Veliki pozdrav za sve😘




blizanac2 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (5.11.2019 20:20:56)

Cao zenske, kako ste?

Bojana kako boginjice? Jako volim kad procitam da su bebice super, samo neka rastu. 🤩 Ja sam danas isla na fax, imam neka dva ispita da resim pa reko da to sad uradim pre bebe, valjda sad imam najvise vremena. 🙈🙊 Ljubim vas sve




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (5.11.2019 21:15:37)

Bojana, super! Mi smo bas blizu po terminu Meni je posteljica sarena, oznacena kao 1. I beba glavom na dole. Sve je to kako treba 😘
Meni je ulazak u 27. nedelju 7. mesec, tako makar mislim da se racuna. Gore dole koji dan. 
Nesto sam se danas uzvrpoljila, svi u familiji me zasipaju nepotrebnim informacijama, nije mi po volji. Proci ce i to.
Blizanac, zavrsi 2 ispita i zbog vremena i zbog toga sto ce prof imati razumevanja. Kad dodje bebac tesko da ces stici u prvojj godini ista. Samo napred! ❤❤❤




Bojana05 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (5.11.2019 23:22:14)



IZVORNA PORUKA: blizanac2

Cao zenske, kako ste?

Bojana kako boginjice? Jako volim kad procitam da su bebice super, samo neka rastu. 🤩 Ja sam danas isla na fax, imam neka dva ispita da resim pa reko da to sad uradim pre bebe, valjda sad imam najvise vremena. 🙈🙊 Ljubim vas sve



Svaka cas_t,Blizanac🤗🤗zavrsavaj sve da posle mozes opusteno bebici da se posvetis🥰🥰Kod nas se ispostavilo da nisu boginjice vec,jos uvek,neutvrdjen osip...nije nikakav virus,doktorka sumnja da je nesto ujelo a ja sumnjam na neku alergiju jer je mal verovatnoca da nesto u kuci ujeda samo nju i da je ujelo samo tu jednu noc i to na preko 20 mesta po ledjima i stomaku😕😕svakako pije presing sada i mazemo neku kremu p da vidimo st ce se desiti...mnogo bih mirnija bil da su jednostavno boginje...




Bojana05 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat] (5.11.2019 23:28:30)



IZVORNA PORUKA: Beca.t

Bojana, super! Mi smo bas blizu po terminu Meni je posteljica sarena, oznacena kao 1. I beba glavom na dole. Sve je to kako treba 😘
Meni je ulazak u 27. nedelju 7. mesec, tako makar mislim da se racuna. Gore dole koji dan. 
Nesto sam se danas uzvrpoljila, svi u familiji me zasipaju nepotrebnim informacijama, nije mi po volji. Proci ce i to.
Blizanac, zavrsi 2 ispita i zbog vremena i zbog toga sto ce prof imati razumevanja. Kad dodje bebac tesko da ces stici u prvojj godini ista. Samo napred! ❤❤❤



Ulazimo u 7-ii🥰🥰🥰mene ledja vec opasno bole,narocito kad lezim ali ne mogu da stojim ni sedim predugo jer me onda boli ispod stomaka😄😄😄😄ja se spremam da krenem u skolu za trudnice,po treci put iako mi se svi smeju hahahaha kao veteran,sta ce mi to ali ja sam mirnija kad idem tamo,pripremim se malo za poradjaj,malo vezbice a i lepo se ispricamo svaki put,nekako kao ovde samo sto smo u istoj prostoriji🥰🥰🥰inace sam se merila jutros kod doktora 😱😱😱😂😂70kg,uh,vec sam 11 nagurala a imam jos tri cela meseca hahahaha ne gine mi jos 7-8😱😂😂😂😂




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>