|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
9.1.2020 18:00:49   
dunja RR
Uveli blitvu, kupila Frikom brikete, naravno sa kiselim mlekom, zbog oksalata.
Tako ću i spanać. sa Frikom briketima.
Nisam još cvklu, pa bi možda nju uskoro, mada je mi ne jedemo, ali možda nekako, ne znam kako, promenimo tu lošu naviku.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
9.1.2020 18:01:36   
dunja RR
E da, počeli mo fino da njopamo opet, kako je ozdravila, sve se vratilo na staro. Samo ja jedva stižem da spremim.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
9.1.2020 18:02:16   
dunja RR
A što ja pišem u ovoj temi ne znam, sada sam skontala da smo je već odavno prerasli user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
24.1.2020 17:24:55   
nata11
Spanac+krompir+sargarepa + zumanac


Da li vam u ovoj kombinaciji ide zumanac? Zbog spanaca. 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
24.1.2020 17:44:51   
dunja RR
Nato, ja stavljam u tu kombinaciju žumanac, tj. sa blitvom, još joj nisam davala spanać, ali sa tim zelenišem uvek dajem kiselo mleko, zbog oksalata.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
24.1.2020 17:46:37   
nata11
Hvala Dunja.


Jer vise koristite pavlaku ili kiselo m? 



_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
24.1.2020 17:52:16   
dunja RR
Nato ja više dajem kiselo mleko, pavlaku smo tek skoro uveli, mada mislim da je prvo možda trebalo kiselo m pa jogurt pa pavlau, a ja još nisam jogurt, jer nisam našla Zapis Tare ili neko drugi da mi je delovao o. Moraću i jogurt,a pa i sir ovih dana, samo da završimo sa belancetom, pa onda natenane ostalo,

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
24.1.2020 18:11:34   
nata11
Nama su rekli grcki jogurt, mladi sir, pavlaka. Tako smo uvodili. 



Mada mislim da to i nije nesto bitno koliko kvalitet namirnica. 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 11:50:54   
bubulence
Mame, Uros ce sledece nedelje punih 7 meseci. Poslednje 2 nedelje uopste nece da sisa, ako mu dam ima nagon za povracanjem, nece ni jednom da povuce. Ad mleko pije 2x dnevno ali nikada ne popije vise od 60ml. Cak i ako mu nesto pravim pa dodam ad u to nece da jede, odbija. Sve ostalo bas lepo jede. Voli sve, povrce, voce, meso, zitarice... Da li je rano da mu uvedem grcki jogurt ili kiselo mleko? Prosto mora da unosi vise mlecnog a ne znam drugi nacin


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 11:52:05   
bubulence


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nato, ja stavljam u tu kombinaciju žumanac, tj. sa blitvom, još joj nisam davala spanać, ali sa tim zelenišem uvek dajem kiselo mleko, zbog oksalata.



Nama je gastro rekao da mlecno nikada ne ide sa zelenim povrcem i mesom. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 12:08:37   
nata11
Bubi ja sam jos ranije uvela pavlaku, nlasi sir, jogurt.

Ali cemo izbegavati mlecne proizvode do daljnjeg dok ne utvrdim razlog ovoliko tvrde stolice. Sve mi se cini da je netolerantna na laktozu. Ili bi se to pokazalo i ranije (i dalje mi ne radi upitnik :) )

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 12:20:43   
dunja RR
Ako se spanać i blitva jedu redovno jedu se uz mlečno zbog oksalata, koji su štetni za bubrege. Oksalat je spoj koji učestvuje u stvaranju bubrežnog kamenca, a kalcijum iz mliječnog ga veže u netopivi spoj koji se izlučuje iz organizma. Tako se žrtvuje kalcijum iz mliječnog da se spasimo od oksalata i zaštitimo bubrege beba.

Ali ako postoji intolerancija ili alergija na mleko, to je već drugo, tu nemam pojma kako ide.



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nato, ja stavljam u tu kombinaciju žumanac, tj. sa blitvom, još joj nisam davala spanać, ali sa tim zelenišem uvek dajem kiselo mleko, zbog oksalata.



Nama je gastro rekao da mlecno nikada ne ide sa zelenim povrcem i mesom. 



< Poruku je uredio dunja RR -- 10.2.2020 12:24:45 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 12:30:33   
bubulence


IZVORNA PORUKA: nata11

Bubi ja sam jos ranije uvela pavlaku, nlasi sir, jogurt.

Ali cemo izbegavati mlecne proizvode do daljnjeg dok ne utvrdim razlog ovoliko tvrde stolice. Sve mi se cini da je netolerantna na laktozu. Ili bi se to pokazalo i ranije (i dalje mi ne radi upitnik :) )



Ne znam, Masa je imala alergiju i ispoljavala se u vidu osipa i crvenih pecata po licu.. Znaci mogu da krenem lagano sa kiselim mlekom, geckim jogurtom itd... 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 12:42:50   
dunja RR
Ko voli, sarmice od zelja, a ja ih mnoogo volEm, znate da uvek uz sarmice od zelja ide kiselo mleko :)
Bar kod moje babe se to znalo (a znale su naše babe svašta, verujte), a i u restoranima se tako servira, nije bezveze, tj. nije samo zbog ukusa.


Zaboravih, mada verujem da znate, ali nije na odmet napisati, kada se kuvaju blitva, spanać, zelje .., ta voda u kojoj se kuvaju se baca, isto zbog oksalata, da zaštitimo bubrege i naše i bebine, tj. ja to uvek primenjujem, i kada nama spremam.

Kažu da jedino ako se u jelo ubaci par listića blitve, ne mora se ona posebno kuvati, ali ja uvek kuvam veću količinu, pa obavezno bacam vodu, i procedim.




IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ako se spanać i blitva jedu redovno jedu se uz mlečno zbog oksalata, koji su štetni za bubrege. Oksalat je spoj koji učestvuje u stvaranju bubrežnog kamenca, a kalcijum iz mliječnog ga veže u netopivi spoj koji se izlučuje iz organizma. Tako se žrtvuje kalcijum iz mliječnog da se spasimo od oksalata i zaštitimo bubrege beba.

Ali ako postoji intolerancija ili alergija na mleko, to je već drugo, tu nemam pojma kako ide.



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nato, ja stavljam u tu kombinaciju žumanac, tj. sa blitvom, još joj nisam davala spanać, ali sa tim zelenišem uvek dajem kiselo mleko, zbog oksalata.



Nama je gastro rekao da mlecno nikada ne ide sa zelenim povrcem i mesom. 





< Poruku je uredio dunja RR -- 10.2.2020 12:44:42 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 13:16:22   
bubulence
Ok, ima i to logike, ovako je nama rekao gastro pa sam zato napisala.

Sto se tice nasih naka, one su davale i kravlje mleko od rodjenja pa ne smatram da je to bilo pametno. Takodje su deci od 2 meseca stavljale brasno u to isto mleko itd... 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 13:26:23   
dunja RR
Ja sam mislila na cake oko kuvanja koje se primenjuju odvajkada, sigurno nisu znali šta su oksalati u to vreme, ali su recimo povezivali sa kamenom u bubregu, i drugim problemima sa bubrezima ili recimo potapanje pasulja i pirinča pre uvanja, radi se oduvek, i tako svašta nešto što svi mi primenjujemo, samo mi sada imamo daleko bolji pristup informacijama, i možemo lako istražiti zašto se to tačno radi.

< Poruku je uredio dunja RR -- 10.2.2020 13:27:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 17:57:00   
milicicak


IZVORNA PORUKA: nata11

Bubi ja sam jos ranije uvela pavlaku, nlasi sir, jogurt.

Ali cemo izbegavati mlecne proizvode do daljnjeg dok ne utvrdim razlog ovoliko tvrde stolice. Sve mi se cini da je netolerantna na laktozu. Ili bi se to pokazalo i ranije (i dalje mi ne radi upitnik :) )



Nato, netolerancija na laktozu bi se pokazala mnogo ranije i ona obicno izaziva retke, prolivaste stolice ne zatvor

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 18:02:20   
milicicak


IZVORNA PORUKA: bubulence

Ok, ima i to logike, ovako je nama rekao gastro pa sam zato napisala.

Sto se tice nasih naka, one su davale i kravlje mleko od rodjenja pa ne smatram da je to bilo pametno. Takodje su deci od 2 meseca stavljale brasno u to isto mleko itd... 



Bubi, davale su kravlje kad nisu imale sta drugo... A to uprzeno brasno su davale deci koja su bila alergicna na mleko jer tada formule nisu postojale... Isto tako su uvek potapale pasulj i zito, pasulj da se oslobode cijanata a zito fitske kiseline. I uvek mlecno uz zeleno povrce, bas zbog oksalata.
Ima gomila narodnih mudrosti koje treba slusati ali stoji da ima i gomila narodnih mudrosti koje su sve samo ne mudre 🙂

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 18:06:17   
Maslacak15
isto tako svi navedeni proizvodi imaju laktozu samo u tragovima ako uopste. Laktoza je u mleku i biva fermentisana. Koliko je ona stara? Nebih da sam dosadna ali i dalje mislim da je njoj prerano uvedeno previse stvari. To im samo opterecuje sistem za varenje.
Isti je odgovor i za zvakanje.To jest to je najbolji dokaz da dete nije spremno kad ne ume da zvace. Ja sam krenula sa 5 meseci ali realno to je bilo samo mucenje i smatram da nisu posteno jeli do negde 7-8 meseci. Mozete i da procitate da sam se zalila i sa Anom u jesen 2018......

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 18:47:01   
nata11
Jos 10 dan i puna 8. Maslacak ona bas bas fino jede. Bas uziva u hrani, vidi se. Kolicinski 80-120 ml po obroku (manja teglica). 



_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 23:48:07   
bubulence
I Uros odavno bas lepo jede. Lepo dete zine, pojede i gotovo. Nedelju dana posle uvodjenja cvrste hrane vise nije morao da ima mleko posle jela. Pojede toliko da je miran najmanje 3 sata. Sada ima 2 obroka ali se plasim da je gladan. Necu da mu uvodim vise obroka a danas je popio prvo 40ml mleka, pa je jeo palentu sa grckim jogurtom,  mleko 30ml, mesni obrok sa povrcem i posle toga nije hteo mleko a ja nisam htela da mu dam cvrst obrok. Nema sanse da mu je ovo od danas dovoljno. E sada, cvrste obroke jede bas bas lepo i mnogo. Ali opet smatram da mora i da pije mleko


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
10.2.2020 23:50:31   
bubulence
I dajte mi ideju sta jos da uvedem...Jede: palentu, proso, bananu, jabuku, krusku, sljivu, karfiol, brokoli, tikvicu, bundevu, belo pilece meso i od danas grcki jogurt. Juce probali avokado i nije nikako prosao, probacu i sutra. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
11.2.2020 8:37:26   
Maslacak15
naravno da treba da piju mleko, oni najbolje napreduju na mleku. I to vazi i kad imaju 10 meseci. Svakako treba im postepeno cvrsta hrana da bi dopunili spektar ali njihov probavni sistem najbolje moze da crpi energiju iz mleka.
Deca su sigurno razlicita i neka bolje reaguju na cvrstu hranu, ali ako mislite da vam dete slabo napreduje uvek je bolje dodati flasicu mleka nego uvoditi jos jedan cvrsti obrok u tom uzrastu.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
11.2.2020 9:19:29   
bubulence
Kod nas je problem sto on vec dve nedelje nece mleko. Sisanje je skroz izbacio, ne mogu ni u snu da ga prevarim , ima nagod za povracanjem cim pridje siki, flasicu isto nece, juce za ceo dan nije popio 100ml mleka. Napravim mu svaki put 180ml koliko je i pio ranije, ali neki put nece ni da proba, neki put popije po 30-40ml.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -VI deo
11.2.2020 11:45:43   
Sanidej
Pojacaj unos mlecnog mozes pavlaku i krem sir. Takodje sam se izmuzavala i davala svoje mleko pa koliko popije popije. Probaj kompot od jabuke kako bi imao dovoljno tecnosti, sladunjavo je pa ce verovatno prihvatiti. Deluje mi da ti je sincic napredna i zadovoljna beba, a ova faza ce uskoro proci.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here