RE: Imunoloski faktori i VTO (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Maraj -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.11.2014 13:43:54)

Drage imam pitanje molim za odgovor
kao sto sam gore pisala imam pai1 4g/4g trombofiliju i antinuklearna antitela. Radila sam VTO. Nazalost nije uspela. Pre VTO rezultat antinuklearnih antitela bio mi je 6.40 a referentna vrednost je <1.50. Uzimala sam pronison po savetu dr Miljica od 10 mg u toku postupka. Kako VTO nije uspela ja na svoju ruku odem i proverim antinuklearna antitela i rezultat je 6.90. Veci mi je nego pre VTO. Sta mislite da li to znaci da moj organizam uopste nije reagovao na pronison? Meni kao laiku to tako izgleda.




Štetica -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.11.2014 11:17:50)

Maraj kao sto sam ti vec pisala,u principu se antitela nelece,vec njihov uzrocnik,sto bi u tvom slucaju bilo ta trombofilija koja je otkrivena. Predpostavljam da si pored pronizona primala i heparin-fraxiparin. Konkretno pronizon sluzi da organizam nebi odbacio plod ukoliko dodje do implatacije,tj da ga nebi prepoznao kao strano telo-infekciju,jer taj embrion je genetski polovina tm. Vec sam pisala o tome na temi o NK celijama,a i jedna clanica je u toj temi iznela celu studiju.
Nazalost i ja sam prosla kroz isto sto i ti,i najgore za nas je sto doktori i nemaju konkretan odgovor zasto se to desava.
Mogu samo da ti pozelim moju sudbinu,da posle neuspesne vto ostanes prirodnim putem trudna,da zeznes nauku[sm=smiley17.gif]




MKostic -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.11.2014 13:57:49)

Drage mame i buduce,
nova sam na forumu, i naravno imamo problem. [sm=smiley13.gif] Prirodnu trudnocu sam izgubila u 10-oj nedelji-missed, drugu trudnocu VTO u istoj nedelji, missed. Svi brisevi uredni, histeroskopija uredna, genesti plod dobar. Trombofilija: heterozigot faktor V Leiden, heterozigot C677T i 4G/4G na genu Pai-1, cekam jos i protein C i S, antitela sva uredna. Ginekolog smatra da je to razlog ranog gubitka ploda, dok hematolog, inace najcenjeniji u Srbiji, smatra da ove mutacije dovode do gubitka u kasnijoj trudnoci, ne tako rano. Inace VTO radimo zbog loseg spermograma. Da li ima nade za nas? [sm=smiley19.gif]




Maraj -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.11.2014 15:53:33)

Stetice hvala na odgovoru i hvala na zelji. Ja sam trenutno jos u soku zbog neuspele VTOTpa se bavim razlozima tog neuspeha. A iskreno posto imam jedbog smrzlica strah me je da me izgubim i njega ako ne uspeju da mi smanje ta antitela.




Štetica -> RE: Imunoloski faktori i VTO (28.11.2014 14:24:03)

Maraj neznam dal su ti rekli al Pronizon nesmes odjednom da prestanes da pijes,tj on se postepeno izbaciva smanjivanjem doze.




zece -> RE: Imunoloski faktori i VTO (2.4.2015 17:54:45)

ja imam mtgfr nadzeno sada mthfr heterozigot sta je to ako neko zna da mi kaze




margom -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2015 11:02:55)

Ajde da malo podignemo ovu temu, mislim da nakon velikog broja biohemijskih trudnoca kojima sam bila svedok u toku svoje prve na zalost neuspesne VTO, vredi probati pronaci uzrok istim. Naime, konkretno u mom slucaju, nakon dve biohemijske trudnoce, prve posle jedne i jedine IUI, i sada druge nakon VTO, ne zelim nista da prepustim slucaju, kao ni da ulazim u nove procese dok ne nadjem problem zbog koga se to desava, te sam se angazovala da saznam gde i koje imunoloske analize mogu uraditi o trosku fonda.
Pocela sam da citam ovu temu od pocetka i koliko mogu da zakljucim, izuzetno veliki broj zena je problem neuspelih trudnoca pronaslo bas putem tih analiza. Zato pozivam sve devojke koje su prosle kroz te analize i imaju vise iskustva od nas pocetnika u tome, da pomognu savetima i upute nas od cega bu trebalo krenuti i gde se vecina analiza moza odraditi na uput. Kada kazem analize, mislim na sva moguca antitela, stecene i nasledne trombofilije, ili mozda jos nesto sto mi je promaklo a moze biti znacajno. Hvala unapred svima na savetima i pomoci. [sm=bravo.gif]




Maraj -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2015 15:24:18)


IZVORNA PORUKA: zece

ja imam mtgfr nadzeno sada mthfr heterozigot sta je to ako neko zna da mi kaze


Ze e ako si heterozigot to znaci da je tvoja trombofilija stecena. Ja imam homozigotni oblik sto bi znacilo da mi je urodjena




Maraj -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2015 15:29:46)

Margom i ja znam par devojaka kpje su imale missede . I tek nakon 2-3 gubitka ploda dr ih poslali na ova ispitivanja i ispostavilo se da je trombofilija problem. Zato ja svim devojkama saverujem da odrade te pretrage. Ako dr ne daju uput to je oko 35 000 al bolje dati tih 300 i nesto e i znati na cemu si nego prolaziti kroz te gubitke.
Ja imam pai1 4g/4g to je oblik trombofilije. Mada je dr ne smatraju za trombofiliju. Al imam terapiju fragmin 2500 ujutru i uveče
I pozitivna sam na antinuklearna antitela. Za to mi je terapija prednison 10mg.
Ja naravno nikakvih simptoma i problema nemam. Nisam nikad pomislila da ja to imam jer niko u porodici nikad nije imao tih problema odnosno da je znao da to ima...




margom -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2015 16:40:57)

Maraj draga hvala ti, divna si, uvek si tu za podrsku i savet, ljubim i tebe i tvoju naraslu mrvicu hehehe...... E sad meni je zanimljivo to sto ti imas-nemas trombofiliju, a na terapiji si pretpostavljam od pre transfera, jer je poenta da se pomogne implantaciji ukoliko postoji problem vezan za trombofilije, jel tako ?




jess021 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2015 16:46:10)

Margom, to ce ti Maraj vec odgovoriti.
Znam samo da su meni sad dali Fraxiparin i Dexason odmah nakon aspiracije, a ne nekon et.




margom -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2015 16:51:05)

Jess, pa zar i ti imas trombofiliju, izvini nisam ispratila..... Znam da si uspela iz treceg puta, ali nisam znala da ste utvrdili sta je skripalo u prva dva pokusaja....




Maraj -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2015 18:12:22)

Da da ja sam na teraliji od 5 dana pre et sto se tice fragmina a prednison 3 nedelje pre et. Neko kaze jeste trombofilija neko nije. Ustvari to je neki blazi oblik kako sam ja to shvatila. Najcesce za ovaj moj oblik trombofilije se ne daje teralija zato je i smatraju blazim oblikom. Al kako ja nisam nikad ostajsla trudna do sad dr mi je ukljucio fragmin.
Jess nema trombofiliju ali dosta dr da preventivno fragmin/fraxiparin u postupku kako bi prokrvljenost bila bolja. Jess je ubrzo nakon pozitivne bete prestala sa terapijom




Maraj -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2015 18:16:05)


IZVORNA PORUKA: margom

, jer je poenta da se pomogne implantaciji ukoliko postoji problan za trombofilije, jel tako ?


Da upravo to. Bolja prokrvljenost materice i bolje "hranjenje" ploda. Jess je primer da ona nema trombombofiliju ali su dr smatrali da ce joj lek pomoci u "vezivanju" ploda za matericu




margom -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.4.2015 10:53:51)

E ovako, nakon visednevnog istrazivanja i proucavanja ove teme od pocetka (sta cu kad sam streber), uspela sam da sklopim spisak analiza koje planiram da uradim, tako da danas odoh do lekara OP po upute. A ukoliko ce nekom znaciti za dalje postavljam ovde spisak.

SPISAK DOPUNSKIH ANALIZA

-Za ispitivanje stecenih trombofilija, ispituje se:

Vreme krvarenja i koagulacije
Sedimentacija Er (citrat)
Protrombinsko vreme (citrat) INR
Brojanje trombocita
Aktivisano parcijalno tromboplastinsko vreme
Fibrinoliza
Protein C
Protein S
Rezistencija na aktivirani protein C
Antitrombin III
Lupus antikoagulans
Antikardiolipinska At IgM
Antikardiolipinska At IgG
Antifosfolipidna At IgM
Antifosfolipidna At IgG
Beta-2-glikoprotein IgM
Beta-2-glikoprotein IgG
Odredjivanje aCLA IgG klase
Odredjivanje aCLA IgM klase

D-dimer

- Za ispitivanje urodjenih trombofilija:

MTHFR
Leiden V
Protrombin II
PAI
------------------------------------------------------------------------------------------------
-CRP
-C4
-C3

-Hormoni stitne zlezde, TSH, T3, T4, FT3, FT4

IMUNOLOSKE ANALIZE - antitela:

Autoimuna Antinuklearna Antimkrozomalna Anti TPO Antitroglobulinska
Antiovarijalna Antiparijentalna Antispermatozoidna Cirkulisuci imuno kompleksi





jess021 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.4.2015 10:59:09)

Margom, pored toga sto si navela, meni u izvestaju lekara pise sledece:

Radi dopune dijagnostike trombofilije uradjeno genetsko ispitivanje postojanja mutacije u genu za FIIG2021OA-nije nosilac mutacije.
To sam radila na sudskoj medicini i platila 9000 din.




margom -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.4.2015 12:00:13)

Hvala Jess, dopunicu tom analizom , a zaboravila sam da stavim i nivo vit. D, jer se pokazao kao jako vazan i sve vise lekara salje zene da rade tu analizu. A kazi mi jesu li te slali da radis ovu dodatnu analizu na osnovu neke prethodne kojs je ukazivala da je to potrebno ili onako, da bi pokrili i tu mogucnost ?




Maraj -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.4.2015 13:04:24)

Margom svaka cast na istrazivanju! [sm=bravo.gif]




jess021 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.4.2015 13:32:59)

Margom, ne. Cim sam dosla prvi put kod hematologa rekao m je da bi trebalo i to da uradim i da se to placa, tako da je to negde u sklopu ispitivanja jer jos nisu bili uradjeni nikakvi rezultati. I da, kad sma dobila taj nalaz sa sudske medicine rekli su mi da ga cuvam, jer je to nalaz za ceo zivot, ne moze se tu nista promeniti.




Maraj -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.4.2015 13:47:42)

Ja nisam rafila tu analizu




jess021 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.4.2015 14:45:00)

Maraj, nemam ti ja pojma. Ja sam trazila svog ginekologa da mi da uput. Otisal kod hemostazeologa ili kako vec i rekla da hocu da ispitam imunologiju i trombifilije zbog spontanog i on mi covek dao da uradim sve to sto je Margom napisala i tu mutaciju gena.




Maraj -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.4.2015 14:47:46)

Ma to je super. Sto viseanaliza to bolje tj brzbrizniji ulazak u vto




margom -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.4.2015 10:29:46)

Evo da napisem na ovoj temi gde i priapada prica o analizama. Juce sam od svog lekara OP dobila upute za stecene i urodjene trombofilije, mada nije mogla da pise svaku od onih analiza posebno jer ne bi stalo, valjda mi nece praviti probleme........ ali nosicu ja sa sobom spisak da mi sve to urade......takodje mi je dala poseban uput takodje za VMA za imunoloske analize, e tu je nabrojala sva antitela..... Tako da, boze zdravlja, posle praznika odoh ja da mi izvuku pola krvi iz tela hehehhhehehe........pre toga da predam za prvostepenu......Devojke ljubim vas za podrsku.....




jess021 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.4.2015 10:36:52)

Margom, da znas da ce takoi biti, budi spremna na to vadjenje krvi. Nije da te plasim, ali secam se da je meni tad izvadjeno punih 6 epruveta krvi i to ne bas malih!!!!
Kad je krenuo da ih redja, a ja pitam jel` to sve za mene, a laborant se smeje.
Ja nemam problema s tim, ali cisto da znas.




margom -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.4.2015 10:48:01)

Hehehehee Jess, ma nemam ni ja problem, jedino sto uvek imam manjak gvozdja, a krvna slika mi je ok.....Jos me je juce doktorka- dobra poznanica nakrpila za hemoglobin- gvozdje, kaze da su mi skroz prazni depoi gvozdja i vit? B12 po rezultatima koje sam radila pre aspiracije, kao i da pokazuju da unosim malo tecnosti,sto me je zapanjilo jer ja locem tecnost ko' kamila u najmanju ruku.....i sada dok ne utegnem sve rezultate i ne budem se osecala kompletno psihicki i fizicki spremnom ne ulecem u novi proces, bitno je samo da dobijem resenje drugostepene pre rodjendana, a on je tek u novembru pa cenim da cu to zavrsiti do tada....... Sad bas gkedam da li se negde na uput mogu odraditi vitamini iz krvi, kinkretno B12 i D, zna li neko......




Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>