RE: Imunoloski faktori i VTO (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Cortina -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.10.2015 12:37:14)

hvala ti maraj. ovo za trombofilije mi je jasno a sta podrazumeva imunologija, koje testove?




Maraj -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.10.2015 12:43:02)

E to su neka antitela. Meni su tu nasli antinuklearna antitela. Sad cu da vidim po paporima da l cu naci pa ti pisem ako nadjem sta




Maraj -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.10.2015 12:48:39)

E ovako
lupus antikoagulans
antitrombinIII
ANA
kardiolipinska IgM At (aca)
Kardiolipinska IgG At (aca)
Beta2 GlikoproteinIgG
Beta2 GlikoproteinIgM
proteinS
proteinC
APCR (rezistencija na aktivisani protein C)
Protrombin II pcr
mthfr-pcr
pai 1 - pcr
ogtt sa75g glukoze

Evo ja sam ovo radila i ovo kosta 34 570din al sam imala popust pa sam platila 31 113 din. Dakle tu su ti i trombofilije i imunologija i ogtt




Cortina -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.10.2015 13:07:28)

hvala ti puno maraj. Srce si. [sm=smiley1.gif]




Cortina -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.11.2015 11:11:52)

Devojke POMOC!!!

Krenula sam u pretrage imunoloskih faktora i trombofilije posle dve neuspele vto. Zvala sam reumatologiju i tu rade antitela. Ja cu nabrojati koja sam antitela nasla na netu pa vas molim ukoliko sam nesto ispustila da me dopunite posto nisam iz BG-a i daleko sam pa da ne ispustimo nesto na uputu.

Antikardiolipinska (Igg i Igm)
Beta 2 gpi (Igg i Igm)
Antinuklearna
Antifosfolipidna (igg i Igm)
Antitrombin??
Imuno kompleksi ili Cirkulišuci imuno kompleksi (da li je to isto ili ne)
Lupus antikoagulans


Molim vas ispravite me ako sam negde pogresila i dopunite. POZDRAV




Cortina -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.11.2015 11:20:08)

Za trombofilije sam nasla ali mi nesto nije bas najjasnije. Rade ih na transfuziji ali samo urodjene. Ako mi mozete navesti koje su urodjene a koje stečene?




wivern -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.11.2015 12:33:19)

UROĐENE (nasledne) TROMBOFILIJE
– nedostatak antitrombina
– nedostatak proteina C
– nedostatak proteina S
– rezistencija na aktivirani protein C (potvrđuje se mutacijom FV Leiden)
– mutacija protrombina 20210
– mutacija gena za metil tetrahidrofolat reduktazu MTFHR (hiperhomocisteinemija udružena sa genetskim poremećajima)
-mutacija gena za trombomodulin
– disfibirnogenemija
– deficit faktora XII
STEČENE
-antifosfolipidni sindrom (prisustvo lupus antikoagulansa, antikardiolipinskih antitela i beta2glikoproteina1)
-mijeloproliferativna oboljenja (osteomijelofibroza, policitemija rubra vera, esencijalna tombocitemija, hronična granulocitnan leukemija)
-paroksizmalna noćna hemoglobinurija
-autoimune bolesti (npr. sistemski lupus)
-malignitet
-hiperlipidemije
-hiperhomocisteinemija uslovljena nedostatkom vitamina B12 i drugim negenetskim uzrocima




Cortina -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.11.2015 12:47:53)

hvalaaa [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif] ali meni i dalje nije jasno, jel bas ovako treba da stoji na uputu ili kako? Zvala sam i VMA i tamo rade sve trombofilije i urodjene i stečene ali su veoma rigorozni po pitanju uputa i mora jako precizno da bude upisano sve.




wivern -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.11.2015 12:51:45)

Ne, ne. Stoji znatno manje [sm=smiley36.gif]
U sustini svi radimo PAI-1, MTHFR, V-LEIDEN i PROTROMBIN od urodjenih. Te su najvaznije.
A za stecene ne znam kako pise, nisam se udubljivala u uput.




Cortina -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.11.2015 12:58:39)

ako ima nekoga ko zna kako bi trebalo da stoji na uputu za urodjene i stečene trombofilije bila bih mu jako zahvalna. Uzela bih uput za VMA.




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.11.2015 17:41:33)

antitela

ANA,ACLA,AFA
Beta 2 gpi,Lupus koagulans

protein C i S

sad ja naspisku imam jos nekeali to je onako to nemora da radi svako




Cortina -> RE: Imunoloski faktori i VTO (9.12.2015 21:01:44)

Devojke gotove su mi neke analize. Na ostale cekam januar. Kariotip je dobar a ostale su sledece:
Lupusantikoagulans - 1.16 (<1.2)
Apcr V - 2.7 (2.0 - 3.5)
Protein S - 113% (65 - 135%)
Protein c - 133% (70 - 140%)
AntitrombinIII - 100% (70 - 100%)
Misljenje: uredan nalaz. Dijagnozu trombofilije dopuniti i drugim analizama.
Konsultacija hematologa.

Sta mislite o rezultatima posto vidim sa su neke na samoj gornjoj granici, sta to znaci?




Nadja.84 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (28.12.2015 10:16:14)

Devojke, molim za pomoc.
Dobila sam uput za reumatologiju u BG sa sledeceim analizama:
LA
ANA
ACA
AMA
da li se sve to odnosi na stecene trombofilije?
Takodje, moja dr iz Visegradske mi je rekla da radim antifosfolipidni status, da li neko zna sta je to, da li se neka od gore navedenih skracenica odnosi na to?




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.12.2015 5:25:28)

Sve analize navedene ti ide uz stecene trobofilije i imunologiju




ivannna -> RE: Imunoloski faktori i VTO (8.1.2016 9:15:21)

zna li neko da li se imunologija radi iako imas dete? meni dr nije trazila nista od analiza za vto,sem hormona pa mi sve to malo cudno,znam da dr zna sta radi ali i ja bih da znam i da budem mirna zasto mi ih nije trazila




Cortina -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.1.2016 10:08:57)

da li neko zna nekog dobrog reumatologa u nisu koji se bavi ovim problemima?




kacolina -> RE: Imunoloski faktori i VTO (8.3.2016 23:30:22)

Molim za pomoc
treba da radim imunologiju ANA,ACLA, LA, Anti Beta 2 GPA, NIVO PROTEINA C,S, Antitrombin III, Genetska ispitivanja za prosustvo mutacije za FII protrombin ,F V Laiden i MTHFR

Moze li neko da me uputi na uput da li VMA ili Centar za transfuziju sta ide na uput i sta ne i kako da se organizujem?
Imala sam spontani u 8.nedelji ,40 godina imam. Hvala




Cortina -> RE: Imunoloski faktori i VTO (9.3.2016 7:07:39)

kacolina moze na uput na vma ja sam tamo radila januara ove godine




kacolina -> RE: Imunoloski faktori i VTO (9.3.2016 16:02:22)

Cortina pisala sam ti na mail koliko se ceka ja sam danas zvala da zovem krajem meseca?Ne znaju jedan uput ili dva? Nisam iz Bg ne mogu da dolazim samo radi informacija

Hvala puno i ostalima ako nesto znaju da mi se obrate




srculence 84 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (18.3.2016 7:14:47)

Drage moje eto i druga vto biohemiska. Da li bi mogle da mi kazete koje sve analize su vama dali doktori da uradite?ja sam samo odradela ogtt sa insulinom i na terapiji sam vec 2meseca. A ne znam kojA da napomenem da sam imala problem sa stitnom koji sam resila i sada je ok
a antitela trebam da uradim i koje trombofilije,one glavne koje trebaju za trudnocu? Molim vas ako vam nije problem da ispiset_e [sm=smiley13.gif]




Maraj -> RE: Imunoloski faktori i VTO (18.3.2016 7:24:23)


IZVORNA PORUKA: Maraj

E ovako
lupus antikoagulans
antitrombinIII
ANA
kardiolipinska IgM At (aca)
Kardiolipinska IgG At (aca)
Beta2 GlikoproteinIgG
Beta2 GlikoproteinIgM
proteinS
proteinC
APCR (rezistencija na aktivisani protein C)
Protrombin II pcr
mthfr-pcr
pai 1 - pcr
ogtt sa75g glukoze

Evo ja sam ovo radila i ovo kosta 34 570din al sam imala popust pa sam platila 31 113 din. Dakle tu su ti i trombofilije i imunologija i ogtt



Srculence , zao mi je sto vsm nije uspelo , al neverovatno da ti nisu kontrolisali antitela i trombofilije. Posebno sto si vec imala problem sa stitnom. To jedan lekic resava. Nemoj brinuti. Doci ces ti do cilja cim ostajes trudna. Samo treba sve da ispitas. Evo ja sam ti citirala moj raniji post , sta sam sve ja radila. Nemoj ulaziti u novi postupak dok ne ispitas ovo. Bice sve ok. Videces.
Ja svima kazem da ispitaju ovo pa onda u postupak.




Cortina -> RE: Imunoloski faktori i VTO (18.3.2016 7:24:29)

srculence ja sam od stečenih trombofilija radila
Protein C
Protein S
APCR
Antitrombin III
Lupus antikoagulans
od antitela
Antikardiolipinska At IgM
Antikardiolipinska At IgG
Antifosfolipidna At IgM
Antifosfolipidna At IgG
Beta-2-glikoprotein IgM
Beta-2-glikoprotein IgG
Antinuklearna At
Anti ds DNA At
Anti ENA At
cirkulišuci imuno kompleksi
krioglobulini
i od genetskih trombofilija
MTHFR
Leiden V
Protrombin II
PAI

da zaboravila sam da napisem i antitela na stitnu zlezdu




Maraj -> RE: Imunoloski faktori i VTO (18.3.2016 7:28:57)


IZVORNA PORUKA: ivannna

zna li neko da li se imunologija radi iako imas dete? meni dr nije trazila nista od analiza za vto,sem hormona pa mi sve to malo cudno,znam da dr zna sta radi ali i ja bih da znam i da budem mirna zasto mi ih nije trazila


Odgovoricu i ivani iako sam joj odgovorila u pp. Sa mnom je vto radila zena koja ima sina od 19 godina. Njega je dobila prirodnim putem , a drugo nikako. Ispostavilo se da ima mthfr ali stecenu. Ostaje ona trudna i sad prirodno , ali gubi brzo plod.
Tako da stecena trombofilija , moze nastati i nakon jedne trudnoce.
Po meni definitivno treba ispitati sve. Pa manje ce vas to kostati nego zivci i vreme , nakon neuspele vto




ivannna -> RE: Imunoloski faktori i VTO (18.3.2016 23:25:49)

imate li nekog dobrog dr da mi preporucite kod kog bih otisla da mi kaze koje analize treba da radim?
( imam od septembra neuspesne 2 iui,vto i fet a moja dr mi nista od analiza nije trazila,prvo dete sam dobila iz prve iui)
maraj i cortina su navele ogromnu listu analiza ali kako nisu ni malo jeftine,posavetovala bih se i sa nekim dr za moj slucaj da li ima potrebe sve da ih radim

kopka me da je ipak nesto sa tog spiska u pitanju,imam poverenja u svoju dr ali ona 2 preostala smrzlica ne bih tek tako da trosim




wivern -> RE: Imunoloski faktori i VTO (19.3.2016 6:20:26)

Uh Ivana bas si na mukama. Zaista ne znam kod koga bih te poslala pogotovo stao kazes da verujes svojoj dr, a ne znam ni ko te vodi. Mozda da odes na konsultaciju sa nekim od ovih zvucnih imena vezano za vto.
U drugoj vto ni meni moj dr nije trazio nista od analiza, samo osnovne hormone, mada sam mu ja donela i trombofilije i sve ostalo.
Nadam se da ce ti neka zenica dati neko pametno resenje, najgore je sto ti sve to moras sama da finansiras i nije ti lako. Sad da menjas kliniku pa opet da placas ceo postupak....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>