|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:38:14   
Olga75
porodjaj boli ali prodje
eto i to je to
sad da pricam kako me je bolelo ne znam da li zelite
sve i da opisem drugacije je kad slusas a drugacije kad dozivljavas

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:42:07   
Mariya
Znam i ja da boli pa prodje i znam koliko je divno kad dobijes dete i da zaboravis koliko te je bolelo kad vidis svoju bebu, sve sam to i ja prosla i sve do prosle nedelje sam bila skroz opustena i uopste se nisam brinula. Ali odkad idem na CTG i gledam u onu salu i onaj krevet jednostavno me hvata panika i obuzimame takav i toliki strah koji ne mogu da obuzdam...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:42:09   
Anoniman
Tako je Olgauser posted image

Mene kontrakcije jesu bolele, ali nisam se ni darala, ni vristala, vec sam hrabro trpela, babica koja me je poradjala mi je rekla ovako " Da se ti i ja nesto dogovorimo, necu kukanje i dranje u sali, kada te boli ti juser posted image muzu sve po spisku u sebi, a kada dodje minut odmora ti misli kako na svet donosis jedan novi zivot'" i tako i bi...

Ni kod nas nije imao epidural, i drugi put cu bez epidurala, ne pomisljam na njega, vise bih volela da nas bolnica ima opciju da se sacuvaju maticne celije, nego epidural...

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 453
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:47:27   
Trcosava
Ja možda nemam neko pravo da pričam o bolu, jer sam išla na epidural. Ali od 2 do 7 sam bila konstano pod kontrakcijama na 5 minuta. I to boli. Indukciju su priključili tek kad su me prikačili na epidural.

E sad, pobačaj je meni bio bolniji. Trajao je kraće, manja je i trudnoća naravno, tako ni tu o bolu pri izlasku bebe ne mogu nešto posebno da govorim. Ali opet, kontrakcije su bile katastrofa.

I dalje nemam strah od porođaja. Nisam ga nikad ni imala. Prežvele sve, pa ću i ja. Ono što jedino znam je da prvorotke paničarke bolje da se maknu user posted image Kuma moja nije htela da čuje ni delić mog porođaja. Krenula sam nešto da kažem i rekla je 'nemoj, neću da znam' i to je po meni najbolja solucija za paničare.

Žene verujte mi - urasli nokti su pet puta bolniji od porođaja

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:48:49   
Ipokrisia
necu da budem dosadna, ali sta cu kad ne znam, jel su te kontrakcije u ledjima i pri dnu stomaka kao menstrualni bolovi, samo jaci? ili je ta bol gore na stomaku kod pupka?
kad gledam filmove svi se nesto drze za gornji stomak user posted image ja se sve tesim, posto sam imala nesnosne menstr.bolove zbog zavaljene materice, da cu moci mozda da izdrzim cak i ako ne dobijem epidural (jer u bolnici zvezdara nije bas sigurno da li ce biti tu anesteziolog kad se poradjas).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:50:42   
Modessty
Mariya ja te razumem! Ja se prvi put uopšte nisam plašila, a drugi put sam bila prestravljena. Ali to me držalo do nekih nedelju dana pred porođaj. Onda mi je bilo svega dosta i htela sam da se što pre porodim.
Eto bilo me strah a super sam prošla na prvom porođaju. Možda čak i najbolje od svih žena na ovom forumu i opet me bilo strah. Na drugom porođaju sam prošla još bolje - nepuna dva sata od prvih kontrakcija do porođaja pa mi se čini da bi sada umirala od straha! Eto nemam pojma zašto! user posted image
Još sam nakon porođaja sa NIkolom rekla mom dr da bi radije neko da mi slomi nogu na treningu nego da moram opet da se porađam! user posted image Luda žena skroz! Preživela dva super kratka porođaja i dva spontana i opet me frka!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:52:10   
Olga75
bolivi su kao menstrualni u dnu stomaka i u krsta ali jaci , sad koliko jaci , mnogo jaci
i rece babica u skolici za trudnice : kad osetis da se raspadas i da ces umreti gotovo je , beba je tu
izes ga
ja sam imala tri kontrakcije i tri napona , sve je trajalo dva i po sata
ali sam se porodjaja jako plasila , ko sto je strah od smrti takav je bio moj strah od porodjaja
i eto proslo i tako

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:52:27   
Trcosava
Ipo, ja sam to izdržala bez problema. Kažem, boli ali akd sam mogla savijena da idem kad dobijem mecu mogu i to. Krenem da šetam (da se što više otvorim) pa kad zaboli, ja stanem, savijem se izguram kontrakciju i onda nastavim dalje.

Koliko me sećanje služi bol krene od krsta, pa se onda prebacuje na stomak. Čini mi se ceo stomak.

Ni jednom nisam pustila ni glasić.

Doduše, kod pobačaja sam pevala na kontrakciji 'dobro jutro' što od bore, što od bajage user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:52:31   
Modessty
Ipokrisia ma izdržaćeš sigurno! user posted image Priroda je čudo.
A kad krenu kontrakcije znaćeš da je to to. Niko ti ne može tačno objasniti! Ali prepoznaćeš i sama. I nemoj se plašiti! Priroda sve sama uredi! user posted image A lekari i babice su tu kao pomoć

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:53:36   
serpica
I mene je bilo strah,poslednji put bas,bas,user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:54:36   
Ipokrisia

IZVORNA PORUKA: Mariya

Znam i ja da boli pa prodje i znam koliko je divno kad dobijes dete i da zaboravis koliko te je bolelo kad vidis svoju bebu, sve sam to i ja prosla i sve do prosle nedelje sam bila skroz opustena i uopste se nisam brinula. Ali odkad idem na CTG i gledam u onu salu i onaj krevet jednostavno me hvata panika i obuzimame takav i toliki strah koji ne mogu da obuzdam...


ja sam prvi put bila u porodilistu pre nekog vremena ali nisam osetila strah, samo me preplavile emocije kad sam videla tate i decicu koji cekaju mame, i bebe koje iznose, samo mi suzice skliznule niz lice user posted image misli i ti na to, koliko je lepo podariti jedan nov zivot i kolika je to sreca u stvari, j*be* bol, za razliku oduser posted image koja stize svakog meseca, ova bol bar donese nesto lepo user posted image meni je dobro sto sam ja prvorotka, eto nista ne znam sta me ceka, zato vas i pitam, pa onda ne znam ni cega tacno da se plasimuser posted image meni je samo vazno da se nista ne iskomplikuje u smislu da ja i beba ostanemo zive, zdrave i sve prodje kako treba, a bol se ne moze izbeci...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:57:38   
emicaa
Ipo boli,mnogo boli,shatićeš i sama da su to ti bolovi,mene je dan prije poroda počelo bolit u sred marketa morao mm doći po mene ali to su još bili lažnjaci,drugo jutro je počelo i stalno se vraćali.
Meni je fizioterapeutkinja rekla kad pukne vodenjak ne smijem više hodati nego gdje sam da čekam ba me neko pokupi i to me baš uplašilo jer sam svaki dan šetala,na kraju meni vodenjak pukao a babica me poslala oko bolnice da šetam koliko mogu.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:58:20   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Priroda sve sama uredi! user posted image


Deder popi jednu, pa da počnemouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 14:01:41   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Priroda sve sama uredi! user posted image


Deder popi jednu, pa da počnemouser posted image user posted image user posted image


a neeee nećete me više prevariti! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 14:03:23   
Olga75
mala , mala , ispala ti kosa user posted image

nista, strah od porodjaja je normalan

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 14:04:01   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ipokrisia

necu da budem dosadna, ali sta cu kad ne znam, jel su te kontrakcije u ledjima i pri dnu stomaka kao menstrualni bolovi, samo jaci? ili je ta bol gore na stomaku kod pupka?




Ipo boli te svuda i stomak, i ledja i i gornji i donji deouser posted image

Ali prezivi se, lepo su ti zene objasnileuser posted image

(odgovor članu Ipokrisia)
  Direktna veza do poruke: 466
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 14:04:33   
Ipokrisia

IZVORNA PORUKA: emicaa

Ipo boli,mnogo boli,shatićeš i sama da su to ti bolovi,mene je dan prije poroda počelo bolit u sred marketa morao mm doći po mene ali to su još bili lažnjaci,drugo jutro je počelo i stalno se vraćali.
Meni je fizioterapeutkinja rekla kad pukne vodenjak ne smijem više hodati nego gdje sam da čekam ba me neko pokupi i to me baš uplašilo jer sam svaki dan šetala,na kraju meni vodenjak pukao a babica me poslala oko bolnice da šetam koliko mogu.


pa ja cu videti kad dodje vreme, otom potom, da dobijem taj epidural, ako ne moze, sta sad, nije niko od bola umro, tako da bitnije su mi neke druge stvari da ne krenu naopako.Kazem, ja sam se svaki mesec savijala od menstr.bolova, oni su toliko jaki bili da ni jedan lek za tu svrhu nije pomagao vec sam morala antireumatike da uzimam 2 dana pre pocetka vestice. ja iskreno jedva cekam da vidim bebu da je poljubim, i samo cu na to da mislim.Kao sto rekose ove zenice koje su sad pred porodjaj, verujem da kad dodjes u taj stadijum da beba toliko sutira i nema mesta, i ne mozes da hodas od stomaka, jedva i cekas da se porodis user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 14:07:48   
Ipokrisia

IZVORNA PORUKA: Unina mama


IZVORNA PORUKA: Ipokrisia

necu da budem dosadna, ali sta cu kad ne znam, jel su te kontrakcije u ledjima i pri dnu stomaka kao menstrualni bolovi, samo jaci? ili je ta bol gore na stomaku kod pupka?




Ipo boli te svuda i stomak, i ledja i i gornji i donji deouser posted image

Ali prezivi se, lepo su ti zene objasnileuser posted image



Eeee bogme ce mm da prisustvuje porodjaju posto je on uveren da je porodjaj malo se napnes i bebica izleti, muskarci verovatno to porede sa obavljanjem velike nuzde da prostite user posted image ima d abude tamo ko bela lala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 14:08:43   
emicaa
I po meni najbitnije,ne slušaj puno druge priče,kod svakog je porod drugačiji,ja sam rodila mrvicu od 3 kg a poradjala se 15 sati,moja prijateljica baš krupnu bebu rodila za 4 sata,ja se raspadala a ona se tri puta napela,isto joj bila prva beba kao i meni.Koji si mjesec,nisam upućena user posted image

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 14:09:23   
mali_mis
Samo pozitivno razmisljaj user posted image

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 14:11:11   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mali_mis

Samo pozitivno razmisljaj user posted image




Touser posted image i ne slusati druge price, ja mog dzina od 4i100 i 60 cm, rodila sa sve kontrakcijama za nepunih 5 sati, iz 4 napona, kod treceg sam napravila greskuuser posted image

(odgovor članu mali_mis)
  Direktna veza do poruke: 471
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 14:12:58   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Mariya ja te razumem! Ja se prvi put uopšte nisam plašila, a drugi put sam bila prestravljena. Ali to me držalo do nekih nedelju dana pred porođaj. Onda mi je bilo svega dosta i htela sam da se što pre porodim.


Eto bar me neko razume. Znaci da cekam jos malo, kad mi bude dosta i strah ce me proci!! user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 14:13:45   
Ipokrisia

IZVORNA PORUKA: emicaa

I po meni najbitnije,ne slušaj puno druge priče,kod svakog je porod drugačiji,ja sam rodila mrvicu od 3 kg a poradjala se 15 sati,moja prijateljica baš krupnu bebu rodila za 4 sata,ja se raspadala a ona se tri puta napela,isto joj bila prva beba kao i meni.Koji si mjesec,nisam upućena user posted image

očelo bolit u sred marketa morao mm doći po mene ali to su još bili lažnjaci,drugo jutro je počelo i stalno se vraćali.
Meni je fizioterapeutkinja rekla kad pukne vodenjak ne smijem više hodati nego gdje sam da čekam ba me neko pokupi i to me baš uplašilo jer sam svaki dan šetala,na kraju meni vodenjak pukao a babica me poslala oko bolnice da šetam koliko mogu.


ja 18. nedelja, to dodje 5. mesec. Ja najdalje citam sta se desava sled.nedelje, sta se razvija kod bebe, trudim se da ne razmisljam suvise unapred, ali kad videh ovu temu reko da pitam cure gde zapravo boli, pa na kraju krajeva nije lose biti i psihicki pripremljen , tj da ocekujes bol, sta sad user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 14:14:04   
Olga75
ja sam recimo bila sokirana kolicinom plodove vode
to je curilo i curilo i curilo
razmisljam kako one jadne zene koje su se poradjale po 10 sati pa tu vise kapi nije bilo kad je kod mene za dva sata toliko iscurilo

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 14:19:28   
Mala Elena
EH Olga da se nadovezem... mene su bocnuli i u sekundi napravise jezerce ispod mene...ja mislim da kod nekih samo curka po malo, postepeno, kod ostalih samo kuljne !user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Ima Hana
Anck Su Nmaun

da li vam se svidja ime Hana?

Da (79%)

Ne (21%)


Ukupan broj glasova: 68

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here