|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 21 [22] 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
25.1.2016 11:46:05   
borica
Poceli su strahovi i brige zato sto je beba karlicno, da li ce se okrenuti, ako ostane karlicno do porodjaja da li ce me odmah uputiti na cr ili ce pokusavati prirodno pa kad se izmorimo ja i beba onda tek urade cr. user posted image Dace Bog da sve protekne u najboljem redu.

_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
25.1.2016 12:01:15   
emicaa
Borice ma imaš još vremena da se okrene,moja T se okrenula nekad oko 32 sedmice,taman otišla kod dr da se dogovorimo hoću li da me ošalje na akupunkturu ili neke vježbe u bolnicu ili da računamo na cr kad ono okrenula se.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
25.1.2016 12:02:41   
popkica bebic
Draga Borice, ne znam koji si mesec tacno. Moja beba je sve vreme, do 8.meseca bila ne karlicno nego cak poprecno i evo je sad glavicom dole. Bice to super, imas jos vremena do porodjaja.

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
25.1.2016 12:17:12   
mama krava
Borice, nemoj da brineš oko svega, jer će ti na kraju najviše biti žao upravo zbog tih briga...ali razumem te, veruj.

A meni je babec prednjačio glavicom, pa se dva dana pred porodja orkenuo guzicom...malo probali prirodno, jer sam je bio drugi porodjaj i bebac nije bio veliki, a na kraju CR.

Smao ti čuvaj glavu i živce za pametnije stvari.

Pokušaj da uživaš u trudnoći!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
25.1.2016 12:39:47   
Maraj
Jj borice , nemoj brinuti. Pa i da ostane karlicno zahtevaj od dr da te porodi cr. Evo moj bekan je bio karlicno dr mi sama rekla da ce me poradjati cr. Porodjaj protelao fenomenalno , beba super. Nemam nikakve ruzne uspomene na taj period kao neke zene koje su se namucile prirodno a ibebe koje su izmucene. Iz tog razloga ja sam od tad uvek za cr. Prvenstveno jer se beba ne namuci. A meni je to najbitnije....

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
25.1.2016 14:04:05   
borica
Hvala vam, mnogo mi znace komentari. Bas ste me utesile. Popkice, 7 sam mesec.

_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
25.1.2016 14:08:13   
IvanaSK RR
Borice, imas dosta vremena da se beba okrene. A sve i da bude carski, nije toliko strašan, veruj mi. Sto kaze Maraj, beba se uopšte ne muci, a majci je jedino malo tesko prvo ustajanje.
Samo pozitivno razmišljanje...

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
25.1.2016 14:11:02   
isidora88
Borice bez brige, i ja sam panicila da se moj bebac nece okrenuti, ali okrenuo se u 35.nedelji tekuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
25.1.2016 17:26:09   
vocicana
Pragovi bola i svega su individualna stvar, msm da se mora podneti sta se mora, prirodni boli dok ne izadje beba, usivanje, opet individualna stvar, cr boli te sve, to je klasicna operacija, sa tri sloja sivenja, mora da boli i jace i duze, ja nemam izbora i to je jedini nacin da donesem bebu na svet i da ostanem pokretna, izdrzacu sve sto moram, jer sam ipak najsrecnija sto mogu biti majka, kao i sve ovde.
O svojim strahovima sam pisala gore u postovima, rana zaraste, bol prodje, hocu da uspemo kao tim, da bebac sisa, da lepo i normalno napreduje, da je genetika dobra, da ja na prvom mestu budem dobro, jer taj malisa direktno samo od mene zavisi.
Lisa user posted image i bicemo mi sjajne!!!!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
5.2.2016 20:26:24   
vocicana
Evo ja cu skociti sama sebi u stomak sa svojim strahom, iz razloga sto su me danas kritikovale snaja i sestra pa jedna koleginica, sta i kako, zasto da idem na cr, zasto ne epidural, ne razumeju me ljudi da ne zelim bezbolni vec siguran porodjaj, da nemam hrabrosti da idem na bilo kakav vaginalni porodjaj, kada znam kako i sta ce mi doneti. Nisam razmazena ni najmanje, samo sam zeljna da nesto bude ok kada se ovako lepa i nekomplikovana trudnoca privede kraju.
Bas sam umorna od kritika, niko me osim muza, mame i moje doktorke nije podrzao. Mnogo sam user posted image , danas sam pocela da razmisljam da ce mi se nesto desiti lose, da cu umreti radjajuci dete, da se necu probuditi iz anestezije i sl. Umorna sam.

< Poruku je uredio vocicana -- 5.2.2016 20:28:20 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
5.2.2016 20:33:16   
emicaa
Voci ne slušaj nikoga,ti najbolje znaš šta je dobro za tebe i tvoje djete.A i tvoja sestra i koleginica i svi drugi nek rode po još petoro i neka radjaju kako hoće.Mene je mama ubjedjivala da idem na cr da se ne mučim ovako a i što sam dva puta operisala bruh.Dr mi je rekla da mogu prirodno i to je bilo to.Svako ima pravo da radja kako hoće.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
5.2.2016 20:36:13   
vocicana
Emice, ne mogu ti objasniti koliko sam se danas sekirala, razmisljala, ima jos mnogo razloga zasto sam trudnocu ovoliko dugo odlagala merila, razmisljala, ali nije tema i ne bi da zamaram , hvala ti puno na podrsci, bas mi mnogo znaci. user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
5.2.2016 21:04:46   
IvanaSK RR
Borice, i meni je beba karlicno za sada okrenuta :)
Voci, aman, bre!!!! Pusti druge i reci im da se oni poradjaju kako oni hoce, a ti ces kako ti hoces! Okreni se i izadji, nemoj da slušaš to!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
5.2.2016 21:08:23   
branki*
Voci,razumem,ja sam sama htela carski rez oba puta,mogucnist prirodnog porodjaja nisam uopste ni uzimala u razmatranje,moj strah je bio bas veliki,ne kajem se,uvek bih se odlucila za carski rez.mene price i pitanja drugih-a,zasto na carski,zasto ne prirodno nisu pogadjale,niti nervirale,jer ja sam bila resena carski i tacka.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
5.2.2016 21:08:34   
emicaa
Voci još ovo,čak i da hoćeš na cr da bi se poštedila porodjajnih bolova to je tvoje pravo.Rodica od mm je išla na cr iz tog razloga,nijedne sekunde nisam pomislila a budale zašto radi to.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
5.2.2016 21:24:39   
vocicana
Kada procitam ovako nesto ja se u stvari opustim,, jer nisam neko ko je navikao samo kako on hoce, a hvala vam devojke user posted image user posted image imacu izuzetnu ekipu na porodjaju i znam da ce sve biti ok, hvala Bogu pa imam mogucnost da biram i anesteziologa jer radim tu gde radim, pa ce sve biti ok. Neka boli, samo da posle svega mogu da stanem na svoje noge.
Ljubim vas, Ivana, Branki( obozavam tebe i tvoje postove),Emice user posted image

< Poruku je uredio vocicana -- 5.2.2016 21:25:42 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
5.2.2016 21:27:46   
IvanaSK RR
Svako ima svoje razloge i nikoga ne treba osudjivati. Niti je ko "hrabriji", niti je koja veca ili manja majka.
Ja sam prvi porodjaj htela prirodno (i bez epidurala), o carskom nisam ni razmisljala, niti bilo sta znala, citala... Nije me interesovalo. I na kraju, hitan carski! Sada cu koliko god budem mogla traziti drugi carski. Jednostavno, ne zelim opet da mozda prolazim kroz sve ono.Ne zelim da razmišljam da li ce na vreme odvezati cvor od pupčanika! Ne zelim da razmišljam da li ce opet stati otkucaji srca mom detetu! Ne zelim da razmišljam da li moze doci do gusenja! Jednostavno, ne zelim! Svesna sam da je prirodan porodjaj mozda bolji za zenu, ali za bebu mislim da je bezbedniji carski. To je moje mišljenje i niko ga ne može promeniti. Sta god ko pricao!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
5.2.2016 21:30:48   
branki*
user posted image ma,bice sve dobro,videces,samo da ti lepo doguras sto blize terminu i bice sve bas kako treba!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
5.2.2016 21:32:53   
vocicana
HVALA TIuser posted image SLAZEM SE SA TOBOM! Bolece,bice zeznuto u pocetku, ali neka, jedva cekam da se upoznamo i grlimo i mazimo, imacu prvi put u zivotu nesto sto je samo moje, pravo i jedino vredno.
Bas mi je trebao i znacio ovaj razgovor sa vama. Tako bi volela da se upoznamo jednog dana i licno, dace bog pa da smejemo ovim otkacenim pisanjima i brigama, samo tada dace Bog u prosirenom sastavu.user posted image

< Poruku je uredio vocicana -- 5.2.2016 21:37:08 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
5.2.2016 21:38:09   
IvanaSK RR
Draga, boli kako god da okrenes. Ali, nista toliko strasno. Ja sam se poradjala tri dana, na porodjajnom stolu desetak sati i posle carski. Mene je bolelo jer sam skoro pa i prirodni prezivela i carski. A opet, nije da se ne može preziveti. Prvo ustajanje od carskog najviše boli, sve ostalo je lakse.
I da, treba da razmišljas kako nece da boli i da ces brzo to prebroditi i veruj mi, hoces!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
5.2.2016 22:42:50   
BubaBubica
Uh Voci, i mene uhvati strah od toga da ću umreti na porođajnom stolu user posted image posle pomislim baš sam luda, ali jednostvano mislim da je i prirodno bojati se, ali biće sve u redu, kako god okreneš to moramo da prođemo a Bog će nas čuvati. Iskreno ja se divim onima koji se odluče za carski, meni je operacija nešto strašno i tu sam kukavica. Ti znaš Voci zašto moraš carski, njih se to ne dotiče. Ja bih ukratko rekla zašto moram carski i ako to ne prihvate, dalja diskusija je završena. Jesu važni ljudi u tvom životu ali to ne znači da se mogu mešati u tvoj život.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
6.2.2016 0:47:16   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: vocicana

Evo ja cu skociti sama sebi u stomak sa svojim strahom, iz razloga sto su me danas kritikovale snaja i sestra pa jedna koleginica, sta i kako, zasto da idem na cr, zasto ne epidural, ne razumeju me ljudi da ne zelim bezbolni vec siguran porodjaj, da nemam hrabrosti da idem na bilo kakav vaginalni porodjaj,


Moja tri vaginalna porođaja su bila za poželjeti što se tiče mene. Brzi i kratki. Sa bebama je manje više bilo sve OK, iako nije baš sve prošlo bez komlikacija.
ALI, hoću da kažem da podržavam izbor da ideš na CR. Ne smatram te ludom niti mislim da bi neko trebao da ti zamjera za to. Ako se ja pitam, najbitnije je da beba i mama budu dobro, a da li će beba doći na svijet na ovaj ili onaj način, potpuno je nebitno.
Ja sam imala slično nerviranje oko toga što sam morala da ležim, pa sam primala giniprale, a na kraju su mi indukovali porođaj. Pa je tu bilo pametovanja razne vrste--->"-Ih, pa ja sam radila, šetala, trčala, kopala do zadnjeg mjeseca, ne slušaj tu ludu doktoricu!-Ma kakav ginipral, ne bi ja dala da mi to daju nema sile!-Uh!Indukcija!!!Zlo i naopako, znaš ti kako je to loše, to u Evropi nikome ne daju!"...i td. Elem, sve me je ovo pogađalo iako sam se trudila da ignorišem. Vjeruj svome doktoru, a naročito svojim osjećajima i sve će biti kako treba. Srećno i no sikiriki user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
7.2.2016 20:55:09   
vocicana

IZVORNA PORUKA: choopa choops


IZVORNA PORUKA: vocicana

Evo ja cu skociti sama sebi u stomak sa svojim strahom, iz razloga sto su me danas kritikovale snaja i sestra pa jedna koleginica, sta i kako, zasto da idem na cr, zasto ne epidural, ne razumeju me ljudi da ne zelim bezbolni vec siguran porodjaj, da nemam hrabrosti da idem na bilo kakav vaginalni porodjaj,


Moja tri vaginalna porođaja su bila za poželjeti što se tiče mene. Brzi i kratki. Sa bebama je manje više bilo sve OK, iako nije baš sve prošlo bez komlikacija.
ALI, hoću da kažem da podržavam izbor da ideš na CR. Ne smatram te ludom niti mislim da bi neko trebao da ti zamjera za to. Ako se ja pitam, najbitnije je da beba i mama budu dobro, a da li će beba doći na svijet na ovaj ili onaj način, potpuno je nebitno.
Ja sam imala slično nerviranje oko toga što sam morala da ležim, pa sam primala giniprale, a na kraju su mi indukovali porođaj. Pa je tu bilo pametovanja razne vrste--->"-Ih, pa ja sam radila, šetala, trčala, kopala do zadnjeg mjeseca, ne slušaj tu ludu doktoricu!-Ma kakav ginipral, ne bi ja dala da mi to daju nema sile!-Uh!Indukcija!!!Zlo i naopako, znaš ti kako je to loše, to u Evropi nikome ne daju!"...i td. Elem, sve me je ovo pogađalo iako sam se trudila da ignorišem. Vjeruj svome doktoru, a naročito svojim osjećajima i sve će biti kako treba. Srećno i no sikiriki user posted image


Hvala veliko chupo, znas li kako mi se prekjuce svet srusio na glavu, kao da me svi docekuju i pametuju. Hvala ti, mnogo!!! Vi ste moje duse i stvarno ne znam sta bi bez vas. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.2.2016 21:36:49   
Valerie
voci, velika podrska i slusaj svoje instinkte. ne dozvoli da te uzdrmaju komentari sa strane. bice ih jos milion posle u vezi sa detetom i svim, svi stalno pametuju, ali se ne treba obazirati.
lekovi protiv bolova su delotvorni, i uz pomoc muza na pocetku sve ce ti lepo proci. samo bez forsiranja. grlisa!
i da, po meni je dobro kad znas sta te ceka, pa se lepo pripremis. jos ako i zakazes datum, kao ja sad za drugi, stvarno pricam kao da sam operisala npr. kilu, a i bebu dobila user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.2.2016 21:50:13   
vocicana
Valerie user posted image user posted image da, bas kako kazessve se dogovaram sa dr, vise necu padati u trans zbog komentara, znam samo sta je za mene dobro, jer je to stvarno vise nemoguce izdrzati ove trulezne bolove. BIce sve u redu, pa da predjem u teme jao kako da cistim nosic,jao kako ste uvele cvrstu hranu, kako da se iskljuci nocni podoj i sl.
Ne znam sta bi bez vas!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 21 [22] 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 21 [22] 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

koje ime vam najbolje ide uz Natasa?
pisuljica



Sara (31%)

Sofija (28%)

Helena (20%)

Anastasija (21%)


Ukupan broj glasova: 96

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here