|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
19.9.2020 16:27:29   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: gocic

Mrzim koronu, a jadne i ove ruke vise
Alkohol, gel, alkohol, sapun. Po ceo dan.



+ krema za ruke... 

(odgovor članu gocic)
Direktna veza do poruke: 1976
   RE: Korona virus - 2. deo
19.9.2020 20:36:17   
jess021
Maslacak, nisam mislila time da ti ne verujem, ozbiljna sam. To je izreka mm, ne znam ni odakle mu, ali po tvom pisanju, ima smisla 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1977
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 7:18:32   
mikica88

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75



IZVORNA PORUKA: gocic

Mrzim koronu, a jadne i ove ruke vise
Alkohol, gel, alkohol, sapun. Po ceo dan.



+ krema za ruke... 



E bas tako Ivanka!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1978
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 11:46:10   
Maraj
Da se ja vratim na pricu o koroni..

Mm u cetvrtak imao T. Od petka nema T. Ali dijareja i dalje traje. U cetvrtak vece je bio u kovid ambulanti. Samo su mu izvadili krv za laboratoriju i rekli da je ok. Stomacni virus...ne znam do kad ce ovo kakenje da traje...

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 1979
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 13:41:04   
Maslacak15
iz jutrasnjeg mejla naseg zamenika direktora, vodeceg klinicara izmedju ostalog:
Anyone who feels sick (typical COVID symptoms, sore throat, dry cough, fever, chills, head ache, fatigue, muscle- or stomach-pain, diarrhea etc) – should not come to the lab, but should get tested...

radim na klinici za infektivnu i pulmologiju. mi smo jedna od glavnih ustanova za specijalisticko zbrinjavanje covid pacijenata u Berlinu.
imali smon jedan pozitivan slucaj, u petak izgleda neka doktorantkinja sa kojom ja ne radim pa nas cimaju da idemo svi da se testiramo. zato mejl. idem ujutro. ocu samo da kazem da dijareja spada definitivno na listu simptoma. naravno to ne dokazuje nista samo po sebi, cisto da znate sta je simptomatika, posto ima hiljadu i jedna informacija.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1980
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 15:00:14   
pari
I ja sam cula bas to isto za dijareju...

Hvala maslacak!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1981
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 16:24:46   
Maraj
Znaci maslacak , dijareja jeste jedan od simptoma. user posted image on u sustini sada ima samo dijareju. U cetvrtak je samo imao T . U covid ambulanti nisu hteli da mu rade test. Koleginica koja je sa njim u kancelariji isto u cetvrtak dobila T. Ona bila istu noc j drugoj kovid ambulanti. Njoj radili test i negativna je.
I sta sad mi tj mm da radi? user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1982
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 17:05:52   
dddaca
Od cetvrtka ima dijareju? To bas dugo traje. Ja bih u svakom slucaju ponovo posetila doktora, pogotovo sto je covek sad vec iscrpljen i malaksao, i insistirala na testiranju. Ako vec postoji i najmanja sumnja na virus..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1983
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 17:22:12   
pari
Mozda da se testira ipak na svoju ruku?

Ili jednostavno da se izoluje nedelju dana...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1984
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 18:00:26   
Maraj
I evo mm se vratio iz kovid ambulante
Rekli mu da se danas javi na kontrolu. Ista dr ga primila. Rekla mu "Ti si iscrpljen" i rekla da se opet javi u sredu. Eeej pa ko je ovde lud! Nikakva pretraga,nikakva terapija . Ona njemu samo zakazuje vidjanje na 3 dana, i to je to.

< Poruku je uredio Maraj -- 20.9.2020 18:01:22 >

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1985
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 20:09:21   
dunja RR
Ja sam pisala vec nekoliko puta iz prve ruke, zaova koja nas je sve zarazila je kao prvi simptom imala dijareju koja je trajala nekoliko dana.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1986
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 20:20:51   
Sanjica26 RR
Da, i ja sam cula da je jedan od simptoma dijereja. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1987
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 20:35:51   
Maraj
Ne znam stvarno..sve me ovo nervira. Sutra suprug ide da uradi laboratoriju, d dimer i jos neke parametre,i to na svoju ruku. Od ovih iz kovid ambulanti "nema leba".

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1988
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 21:05:13   
vonavoj
Maraj,trebao da je da bude uporan...da zahteva testiranje..ipak ti radis,ides medju decu...

Sts ce mu d dimer? Neka yradi sedimentaciju,crp i kks.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1989
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 21:26:38   
Maraj
Von uradice sve te parametre plus d dimer. Kazu da on raste kod kovida

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1990
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 22:17:12   
mikica88
Mora da radi. Oni koji su imali virus imali su dijarrju u vecini slucajeva. I trajalo je.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1991
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 22:47:37   
jess021
Maraj, ja prvi put cujem da D dimer ima veze sa koronom. 
Maslacak?!



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 1992
   RE: Korona virus - 2. deo
20.9.2020 23:55:31   
dunja RR
Ja mislim da ima logike da D dimer raste, jer se kod kovida zgušnjava krv i dolazi do tromboze kod nekih, mislim ovo laički povezujem i pojma nemam da li sam u pravu, ali bi ja svakako išla pre na test privatno negde za kovid nego ad radim D dimer, nek kažu i Mili i Masalačk šta misle, da ne gubite ni vreme a ni snagu Maraj. Ja se iskreno nadam da nije ova boleština kod vas.



< Poruku je uredio dunja RR -- 20.9.2020 23:56:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1993
   RE: Korona virus - 2. deo
21.9.2020 4:53:24   
milicicak
Maraj, krvna slika i CRP mogu da imaju značaj samo ako su mu leulociti niski, bez PCR testa ništa. Mada on sa dijarejom može da uradi i onaj brzi serološki test koji je opet nepouzdan ali u njegovom slučaju može da pokaže da li ke kovid ili ne.


U svakom slučaju za koronu je PCR zlatni standard. Možda da ode do Torlaka pa da tamo sačeka testiranje.
A od terapije bi trebalo da pije nešto za rehidrataciju (kao deca orosal ili rehidran), ds uzima suplemente Zinka i Selena i vitamin D. Nisam ispratila koliko dugo mu simptomi traju ali je dijareja i ta sitna temperatura sigurno indikacija za kovid.
I sad da ne mračim, nije ni čudo što su nam brojevi zaraženih mali kad se ovako selektivno testira

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1994
   RE: Korona virus - 2. deo
21.9.2020 8:41:44   
dddaca
Ima logike za d dimer, ali mislim da sam citala da on raste kasnije, kako bolest napreduje.
To me sad natera na razmisljanje da li osobe sklone trombofiliji treba da uzimaju nesto preventivno, poput ribljeg ulja, aspirina isl. pre nego sto do infekcije dodje?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1995
   RE: Korona virus - 2. deo
21.9.2020 16:26:28   
emicaa
Ja aam od jutros u soku,prijatelj iz Doboja je pozitivan.U bolnici je,bio je valjda na respiratoru oa su ga skinuli.Oporavlja se polako.Mlad,zdrav.Anesteziolog,radi u bolnici.



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1996
   RE: Korona virus - 2. deo
21.9.2020 19:33:23   
Maraj
Mm radio laboratoriju. Svi parametri su mu ok. I d dimer. Samo crp 9. Garant je on pokupio stonacni.
Inace mama njegova je preminula pre mesec i po dana. Mislkm da je sada mm prijemciviji za te infekcije. Imunitet mu je oslabio od stresa. Tako da verujem da ce ovoga biti jos...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1997
   RE: Korona virus - 2. deo
21.9.2020 22:06:10   
Ivanka 75
Dobro je Maraj... Vidis da je dr dobro procenila da nije covid. Naucili se valjda... 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1998
   RE: Korona virus - 2. deo
21.9.2020 23:00:13   
Didy
Maraj, drago mi je. 

Mi smo generalno postali isprepadani, mogu misliti kako će biti kad krene sezona sezonskog gripa u punom jeku. 🙄

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1999
   RE: Korona virus - 2. deo
21.9.2020 23:15:28   
Maslacak15
evo mene sveze potvrdjeno negativna na covid:) bris uradjen danas u 10:30. javise mi veceras. ne ide to obicno tako brzo ni u nemackoj ali sitne privilegije naucnih radnika. imali smo neki pozitivan slucaj na klinici pa nas regrutovali sve da provere. uradili su i serologiju ali ona jos nije gotova. to me bas zanima da li sam kojim vudom prelezala a da nisam znala. inace danas je bas bilo neprijatno ali kratko traje, uzeli su i iz zdrela i iz nosa bris. mislim da to zavisi kao i kod uzimanja krvi prosto ko je kakve ruke. ali kratko traje, prezivi se :)





(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here