|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj posteljice
27.12.2011 14:29:37   
bea83
NM moja je baš u tom periodu oko 23 nedelje bila oko 3,4 cm od ušća a već za dve nedelje se pomerila skroz na zadnji zid, nadam se da će tako biti i kod tebeuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Položaj posteljice
27.12.2011 19:10:08   
ivas
Meni je posteljica na samom pocetku bila na zadnjem zidu a sad je na prednjem. Pokrete ne da osecam nego me dete bukvalno ubija tako da to sa ublazavanjem udaraca ne stoji. Posteljica na prednjem zidu nije indikacija za carski, potpuno je normalno stanje ali moze da bude zeznuto ako je carski rez neophodan iz drugih razloga jer mora posebno da se pazi da se ona pri rezu ne povredi. Ipak , puno carskih se tako obavlja i nije razlog za brigu. Tako mi je rekao moj dr.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Položaj posteljice
27.12.2011 21:55:51   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: New Mom

Na pregledu sa 23GN dr je rekla da misli da neće ostati placenta previa, iako je i dalje nisko u fundusu, ali sada više na zadnjem zidu. Imam u četvrtak kontrolu kod mog dr (26.nedelja) pa ću čuti ima li još pomaka.

da li imas neke komplikacije zbog toga?


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Položaj posteljice
27.12.2011 22:02:12   
New Mom
Bolovi i pomalo kontrakcije. Hvala Bogu za sada me zaobišlo krvarenje, mada me dr upozorio da i to mogu da očekujem.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Položaj posteljice
27.12.2011 23:27:29   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: New Mom

Bolovi i pomalo kontrakcije. Hvala Bogu za sada me zaobišlo krvarenje, mada me dr upozorio da i to mogu da očekujem.

nadam se da ce sve biti ok.... :* user posted image


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Položaj posteljice
28.12.2011 18:11:03   
crazymama
meni je posteljica na zadnjem zidu, udarce osecam bas jako, jedino cime se dr nije odusevio je sto je glavica moje bebe uvek jako nisko, maltene mi stavlja uz u gacice da joj vidi glavu haha... ja pitala da li je to opasno, on kaze nije, ali moze da bude nezgodno kasnije... valjda ce se pomeriti moja cici...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Položaj posteljice
30.12.2011 18:16:30   
Zvoncica84
Devojke imam jedan problem.
Doktorica mi je danas na uz rekla, tj napisala na izvestaju
*posteljica na prednjem zidu I stapen zrelosti dodiruje unutrasnje usce

I sad ona je rekla da je sve u redu, a ja na netu nadjem da je to placenta previja, pa sam se dala u paniku. Jel imao neko slicna iskustva?

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Položaj posteljice
30.12.2011 18:18:19   
Olga75
pa jeste malo spustena ako dodiruje usce ali ga ne prekriva to je dobro , ne znam koliko si trudna ali ona moze da se " podigne " i ako dr nije nista rekla verovatno nije ozbiljno 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zvoncica84)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Položaj posteljice
30.12.2011 19:14:43   
Zvoncica84
Hvala na odgovoru! Sad si me malo utesila. 20a nedelja sam, a dr mi je uvek nesto nakratko nasadjena i sazeta,pa ostanem bez odgovora.
Puno znaci kad ti neko objasni sve natenane,posebno sto mi je prva trudnoca.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Položaj posteljice
30.12.2011 19:19:49   
Verus
meni je u prvoj trudnoci bila jako niska-na UZ sa 16 nedelja su to rekli, ALI da ne zovu previom tamo do posle 20 nedelja zato sto se povlaci gore kako plod raste. To se i desilo. Ostala je nisko ali ne na uscu i porodila sam se sasvim normalno, vaginalno.

(odgovor članu Zvoncica84)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Položaj posteljice
30.12.2011 20:47:17   
slavica.
Verus bas to je i meni malopre doktor rekao. Da je sada nisko,ali da ce se verovatno vremenom povuci gore. I bas mi je i rekao da je sada jos rano da bi je zvali previa,ili kako vec,nisam skroz upucena u te izraze user posted image
sve u svemu,kaze da ne brinem.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Položaj posteljice
3.2.2012 20:26:58   
Zvoncica84
Na kraju sam otisla i do druge doktorice. Bebica se podigla kao i posteljica i sve je u redu. u
Bas mi je pao kamen sa srca. kaze mi ta druga dr da nije ova to trebala ni spominjati da me baca u paniku, da je to samo brzo prolazna faza.

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Položaj posteljice
14.2.2012 15:16:36   
jabukica
zna li neko sta znaci posteljica fundus, meni je dosad uvek bila na prednjem zidu, danas na UZ doktor kaze posteljica fundus user posted image , ako neko moze da mi pojasni sta to znaci i da li je to normalno.

_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu Zvoncica84)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Položaj posteljice
12.5.2012 8:45:12   
little_one
Juce sam bila na ultrazvucnom pregledu, i dr mi je rekla da mi je posteljica jako nisko i svega 18 mm udaljena od usca materice. Odmah me je pregledala i vaginalno i izmjerila tu udaljenost. Objasnila mi je da je to prijeteca Placenta Previa, stanje gdje posteljica moze da djelimicno ili potpuno prekrije grlic i onemoguci prirodan porod vec se predlaze carski rez. E sad tu je i opasnost od krvarenja i prijevremenog poroda sto me je jako uplasilo. Inace sam 20ta nedjelja i procitala sam da se cesto i povuce posteljica do iduceg pregleda. Sve u svemu, moze biti gadno a moze i biti sasvim bezazlena situacija koja se popravi na bolje.

Ono sto mene zanima konkretno, je da li se neka od vas sa ovakvom situacijom susrela i da li je odmah primjenila strogo mirovanje u krevetu? Prilicno sam aktivna osoba, i ne bih mogla sad da podnesem da stalno lezim. Naravno, suzdrzavacu se od nekih teskih radova po kuci, dizanja, i bilo kakvih napora, ali da li bas moram da mirujem toliko. Inace sam trenutno u 20toj nedjelji i super se osjecam. Tu i tamo osjecam da me stomak pomalo pritisce dole ali to je valjda normalno. Sta kazete?


(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Položaj posteljice
12.5.2012 11:11:48   
Zemunka85
Sto lekara, sto misljenja. Ne kazem da je situacija sjajna, ali postoje nijanse u tumacenju.

Ja sam 27og bila na 4d UZ kod ZIVANICA, u ANALIFE. Ako si iz BGs znaces ko je to :-).
Covek je skroz opusteno i optimisticno objasnio da mi je posteljica 19mm od Unutrasnjeg usca. Nije pominjao ni placentu previa, ni krvarenje, pitao me sto toliko lezim i jedino savetovao smanjenje aktivnosti.

Inace ja tu nisku posteljicu dosta osecsm imam jaaaaaako ceste kontrakcije i bolove koji nisu prestali od kako su se javili u 14 nedelji.
Bila sam i u bolnici i na tokolizi..
Pijem lekove.

Rece covek cak da po njemu ni lekovi nisu resenje, vec samo smanjenje aktivnosti. Da kontrakcije nisu strasne. Da je beba super.

Samo pozitivno. Tek si na pola ima to jos da raste i dize se.
Ja sam tad bila 21. nedelja. Posteljica zadnji zid.

Inace istina da iz te situacije moze bit i onako i ovako, ali bice bolje i eto :-)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Položaj posteljice
12.5.2012 11:31:51   
Zemunka85
Moze li mi neko reci od koje nedelje se gleda zrelost posteljice?

Cmook

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Položaj posteljice
12.5.2012 12:06:47   
jelena038

IZVORNA PORUKA: little_one

Juce sam bila na ultrazvucnom pregledu, i dr mi je rekla da mi je posteljica jako nisko i svega 18 mm udaljena od usca materice. Odmah me je pregledala i vaginalno i izmjerila tu udaljenost. Objasnila mi je da je to prijeteca Placenta Previa, stanje gdje posteljica moze da djelimicno ili potpuno prekrije grlic i onemoguci prirodan porod vec se predlaze carski rez. E sad tu je i opasnost od krvarenja i prijevremenog poroda sto me je jako uplasilo. Inace sam 20ta nedjelja i procitala sam da se cesto i povuce posteljica do iduceg pregleda. Sve u svemu, moze biti gadno a moze i biti sasvim bezazlena situacija koja se popravi na bolje.

Ono sto mene zanima konkretno, je da li se neka od vas sa ovakvom situacijom susrela i da li je odmah primjenila strogo mirovanje u krevetu? Prilicno sam aktivna osoba, i ne bih mogla sad da podnesem da stalno lezim. Naravno, suzdrzavacu se od nekih teskih radova po kuci, dizanja, i bilo kakvih napora, ali da li bas moram da mirujem toliko. Inace sam trenutno u 20toj nedjelji i super se osjecam. Tu i tamo osjecam da me stomak pomalo pritisce dole ali to je valjda normalno. Sta kazete?



ja sam nosila jako nisko, prokrvarila sam u 3. mesecu, dobila dabroston, pa sam prokrvarila u petom, dobila ginipral, bilo kasno za serklaz (tebi nije kasno i to je super stvar), na kraju sam se porodila ko od sale, prirodno, bez epidurala i tih gluposti. jesam mirovala i to uopste nije tako strasno, ali da ne isprepadaju zene tako kao tebe, nijedna ne bi mirovala, tako da je to sve normalno, opusti se i malo smanji djipanja i ostalo (tu spada i sex). ljubim te i ne brigaj, kako trudnoca odmice, posteljica se penje navise, ali do 6. meseca miruj sto vise.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Položaj posteljice
12.5.2012 12:48:36   
cockic
meni je u drugoj trudnoci posteljica duze setala pa sam zato i hematome dobila
ali nije to tema,htedoh reci da je meni dr rekao da ona seta do neke 27-28 nedelje
ako se nevaram jer je meni u 14n kad sam radila double dr na uz napisa da mi je
bila prekrila neki deo usca koliko se secam i da je dr na to rekao da ona seta kao sto
vec napisa do neke 27 nedelje pa koliko se sad setih to je ulazak u trece.

tako da ima fore da se jos pomeri i udalji od usca.tako da ne brini misli pozitivnouser posted image

kraju meni je bila na zadnjem zidu od kad se namestila i pored tolikog setanja
ona mi je na porodjaju bila urasla za zid pa su mi je cupali tj radili reviziju.
sve u svemu sve dodje na svoje.dva dana pre termina sam se porodilauser posted image

i ovaj je bio priridan porodjajuser posted image poz jos jednom

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Položaj posteljice
12.5.2012 12:59:56   
little_one
Hvala vam zenice, smirile ste me. Sto se tice kretanja, nije bas da djipam, vec mi je seks bio zabranjen zbog prethodnog spontanog pa ga nismo praktikovali, al sad definitivno ni s od toga nece biti...a sto se tice mirovanja, ne trazim nista vise od pola sata setnje na svjezem vazduhu dnevno, i neke sitne kucne poslove, tipa da izvjesam ves, operem sudje, skuvam rucak i eventualno nesto opeglam kad mi zatreba...ribanje prepustam dragom.

E sad vi meni recite jel to previse....

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Položaj posteljice
12.5.2012 13:02:56   
jelena038
to sa sirenjem vesa otpisi. to prvo zabrane na listi kucnih poslova, jer je to istezanje jako lose.

< Poruku je uredio jelena038 -- 12.5.2012 13:03:35 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Položaj posteljice
12.5.2012 13:19:06   
little_one
Od jutros dve masine zavrsile na striku....pa ubudjace se dok ja docekam da mi to neko izvjesa :))) Nije visok strik....
Al dobro, mogla bih mamu da uposlim tu i tamo i za to...al bas nisam navikla da ljencarim pretjerano...mislim nije da se ubijam bas od posla....al nesto osnovno mogu...et ne idem ni na posao user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Položaj posteljice
12.5.2012 13:21:28   
jelena038
kupi onu zicu, brate, sto se rasklopi, na nju stane cela masina.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Položaj posteljice
12.5.2012 13:23:17   
anajid
LO ja mislim da to sto si nabrojala nije preterano kretanje.Ja nekako kombinujem malo rad,malo odmor.Uglavnom kako se osjecam,ali trudim se da sto cesce odmorim tj.prilegnem.Za sad je sve OK,nadam se da ce tako i ostati.user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Položaj posteljice
12.5.2012 13:38:37   
little_one
Anajid, i ja mislim da to nije strasno, ali kad ti neko kaze da mirujes ja stvarno ne znam sta to znaci, jer svako od nas ima razlicito misljenje o tome sta znaci biti aktivan...npr nije bas da trcim maraton ali ovo sto trenutno sam nabrojala je bilo vidjenje mog opreznijeg ponasanja u trudnoci. E sad ne znam, nekom je i to previse a sad s ovom prijetnjom nisam pametna.

Jeco, imam ja tu mrezu, al necu da susim u kuci sad kad je ovako lijepo vrijeme. Ta mreza je za susenje vesa zimi kad ne mogu vani da sirim ves. A od strika me dijele dvoje stepenica i da obidjem sa zadnje strane kuce....tako da barem gledam da ne pretrpam korpu a kad sam stavila na zicu vani, stavila sam i na strik koji mi je otprilike moje visine.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Položaj posteljice
12.5.2012 13:47:44   
jelena038
pa izbaci mrezu napolje, jbt!
mirovanje je jedno, a smanjivanje i ogranicavanje aktivnosti je drugo. da si otvorena, ili da si prokrvarila, morala bi strogo da mirujes, to znaci lezanje, samo se ustaje do wc-a i eventualno do stola da jedes, po koji korak sporo po kuci i to je to (to sam ja morala), mirovanje je nesto lakse, znaci da pocnes da se prevozis do duzih razdaljina, mozes da setas po komsiluku i to uz veoma cesta odmaranja, ne podizes nista teze od kilogram (a to znaci skoro nista, jer jedna prosecna prazna serpa ima vise, i sama pegla ima vise od kilo. ogranicene fizicke aktivnosti su to o cemu ti pricas. sad, ti znas najbolje, ali ne vidim razlog zbog cega se ne bi strpela par nedelja, nece svet propasti bez tebe u kuhinji i pred strikom.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here